Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alternatív energia – Használsz energia (szél) labdát? fórum

Alternatív energia – Használsz energia (szél) labdát? (beszélgetős fórum)


8. d879a0c5b4 (válaszként erre: 7. - Erika13)
2010. márc. 12. 18:37

Ez van, ennyit tudtam csak segíteni :(

Gyerekcipőben jár még ez a dolog az országban...


Sajnos nekünk még pár évig nem kell ilyeneken gondolkodnunk, de nektek sok szerencsét :)

7. erika13 (válaszként erre: 4. - D879a0c5b4)
2010. márc. 12. 18:23
Szia!Átolvastam itt a hoxán több fórumot is, köztük azt is amit Te nyitottál, de sajnos nem igazán lettem okosabb..:(( Nektek milyen megoldást sikerült találnotok?
6. erika13 (válaszként erre: 3. - Ff36256613)
2010. márc. 12. 13:17
Szia! Ezt már megtettem,ezt a cikket is olvastam, csak gondoltam hátha van valaki már használja itt magyarországon is. Amit a cikkben egy kicsit furcsállok, az az, hogy szerintük az éves felhasználása egy családnak 7-11 KWh. Megnéztem az éves elszámolásunkat, mi 1400-et használtunk tavaly. Nem tartom valószínűnek, hogy egy családi házban ennyivel több lenne. Ahogy írja a nagyobbik energialabda 1700-at termel kb. Ezért is gondoltam, hogy megérné beszereltetni, mivel mi is egy dombtetőn szeretnénk építkezni, ahol elég sokat fúj a szél és viszonylag hamar behozná az árát. Olyan oldalt nem találtam, ami magyarországi elérhetőséget adott volna. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 11. 14:59
Hát ha az embernek(mint nekünk is)havi 30 e ft a villanyszámlája,akkor szerintem már érdemes elgondolkodnia, mert ha nem is azonnal, de szerintem 2-3 éven belül megtérül.És az jó.Ahol meg mi lakunk, mivel a város széle, ezért amíg a városban szélcsend van, mert a házak elfogják, addíg nálink átsöpör a szél az udvaron.
2010. márc. 11. 14:40

Már csináltam régebben egy hasonló témát: [link]


Esetleg nézz bele, hátha találsz valami hasznosat :)

2010. márc. 11. 14:37
Beírod a Goggle-ba, nekem egy csomó címet kiadott...
2010. márc. 11. 14:37

Szélerőmű a családi házban


2010. február 3. szerda | Érdekességek innovációk


Hollandiában rengeteg szélerőmű található. A Hollandok ezért úgy gondolták, hogy érdemes lenne egy kicsit jobb hatásfokkal működtetni ezeket a berendezéseket.

Első ránézésre ez a szerkezet úgy néz ki mint egy habverő, vagy inkább egy teatojás, na de lássuk mi is ez a szerkezete.


Az Energialabda működése a Venturi-effektuson alapszik, ezért rendkívül hatékony. Ennek lényege, hogy összeszűkült tér hatására alacsony nyomás alakul ki, amely a szél- vagy vízáramlatot felgyorsítja. Egyes parfümök spray-je ezen az elven működik.


Az Energialabdában a szél összenyomódik, emiatt alacsony lesz a nyomás, a szél beszívódik, és nagy sebességgel pörgeti a szerkezet rotorjait. Ez azt jelenti, hogy az Energialabda 40 százalékkal hatékonyabban termel energiát, mint egy ugyanilyen méretű propelleres szélturbina.



Munka közben további előny, hogy gyenge szél esetén is jól működik, sőt feleakkora erősségű szél is elegendő neki, mint amekkora egy átlagos szélturbinának.


Az sem elhanyagolható, hogy mivel az Energialabda rotorjai a szél irányában forognak, jóval kevesebb zaj keletkezik. Valójában a szerkezet szinte hangtalan, de legalábbis halkabb, mint maga a szélfúvás.


A viszonylag szeles vidékeken optimális körülmények között az egyméteres átmérőjű Energialabda évente 500 kilowattóra energiát termel, míg a kétméteres átmérőjű változat 1750 kilowattórát. Egy átlagos háztartásban évente 7-12 ezer kilowattóra energia szükséges évente.


Gyakorlatilag bárhol telepíthető.


A találmányra máris nagy a kereslet, sokaknak már csak azért is tetszik, mert olyan, mint egy műalkotás.


Ára 3500 és 7000 dollár (ötszázezer és egymillió-egyszázezer forint), szerelési költség nélkül.


Címke: energialabda, otthoni szélerőmű, szélerőmű otthon

2010. márc. 11. 14:34
Az idén szeretnénk építkezni és mivel egyre magasabbak a gáz és a villanyszámlák, szeretnénk alternatív energiaforrásokat használni lehetőleg mindkettőre.. A szélenergia felhasználásával kapcsolatban hallottam az energialabdáról, ami elég hatékonynak tűnik. Érdekelne, hogy valaki tud-e róla közelebbit, van-e a környezetébe, esetleg saját magának? Előre is köszi a hozzászólásokat, tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook