Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztelő...hogyan zajlik manapság? fórum

Keresztelő...hogyan zajlik manapság? (beszélgetős fórum)


1 2
58. Tina87 (válaszként erre: 57. - Márti86)
2010. márc. 24. 19:47
Aranyos vagy, köszi.Igyekszem :)
57. Márti86 (válaszként erre: 56. - Tina87)
2010. márc. 23. 22:51
Nagyon aranyos és szép kislányod van! Kitartást! :)
56. Tina87 (válaszként erre: 55. - Márti86)
2010. márc. 23. 13:44

Köszi :)

Nem tudom meglesz e idén majd kiderül, de hasznos volt minden amit mondtatok, köszi :)

55. Márti86 (válaszként erre: 33. - Tina87)
2010. márc. 23. 09:57

Még most is megkeresztelkedhetsz. A párom is az esküvő előtt keresztelkedett meg az én kérésemre. Sosem késő. Mi sem vagyunk olyanok akik leverik a templom ajtót. Belül hiszünk és ehhez nem kell templom. Mi reformátusok vagyunk.

A fiamat nyáron készülünk megkeresztelni. Lehet hogy tesóm esküvőjével lesz egyben tartva de ha nem akkor is lesz egy kis családi eszem-iszom.


Amúgy egyszer voltam baptista keresztelőn, náluk az a szokás hogy a gyereket 18 évesen keresztelik meg egy medencében. Azért 18 évesen mert akkor lesz hivatalosan nagykorú és ő maga dönthet hogy megkeresztelkedik vagy sem.

Amúgy furi a szertartásuk is mert nem a pap (vagy nem tudom ők hogy nevezik)prédikál hanem az összegyűltek közül mindenki sorra mond valami áldást vagy imát vagy amit csak épp szeretne. És kb egy órás a szertartás.

54. Tina87 (válaszként erre: 53. - Misz)
2010. márc. 14. 12:19
Akkor ezt majd megteszem :)
53. misz (válaszként erre: 52. - Tina87)
2010. márc. 14. 07:57

Hát persze! Egy időben nekem nagyon tetszett egy római kat. templom, olyan varázsa volt. Elmentem párszor misére, meg napközben is nyitva volt és bementem többször csak úgy. Leültem és hagytam, hogy átjárjon az a jóérzés, ami onnét jött.

Bárki, bármilyen templomba, bármikor bemehet. Senki nem kérdezi hová tartozol.

52. Tina87
2010. márc. 13. 22:49
Ez jó ötlet, de bemehetek én minden templomba anélkül hogy oda tartoznék?
51. misz
2010. márc. 13. 22:20

Szívesen. Ha még kérdeznél, és tudom a választ, szívesen megírom. :)


A keresztelkedéssel kapcsolatban teljesen igazad van. Esetleg elmehetnél mind a 4 templomba egy misére/istentiszteletre. Abból is le tudnál szűrni dolgokat. A szertartás után meg beszélhetnél a pappal, hogy fogadjon valamikor, és akkor tényleg elsőkézből szerezhetnél infókat. A lelkészeknek ez is munkaköri kötelesség, biztosan szívesen beszélgetnek erről.


Mindegyiknél más a jó, más a szép. Most az esküvők jutottak eszembe. A katolikusoknál van gyűrűszentelés, meg a fiatalok kezének "összekötése", ami nagyon tetszik. A görögöknél korona is van, az nekem már sok. A reformátusoknál meg eskü van, aminek nagyon szép a szövege. Ott az tetszik.

50. Tina87 (válaszként erre: 48. - Misz)
2010. márc. 13. 22:00
köszi az infókat.csak tudod ha már keresztelkedünk olyat szeretnék amilyennek érzem magam.
49. misz (válaszként erre: 48. - Misz)
2010. márc. 13. 21:00
a miét istentiszteletnek nevezik = a misét
48. misz (válaszként erre: 47. - Tina87)
2010. márc. 13. 20:59

A baptista vallást nem ismerem túl jól. Egyszer voltam egy esküvőn és őrült hosszú volt, a lagziban meg nem táncoltak, mert nem szabad nekik.


A katolikus vallás lehet római és görög. Szertartás, templom vonatkozásában a görög színesebb, díszesebb, a szertartást énekelik. A római egyszerűbb valamivel, ott prózában megy a mise. A református a legpuritánabb, nincsenek díszek, képek, látványos szertartáselemek, és a miét istentiszteletnek nevezik.


A katolikus egyház lényegesen merevebb a reformátusnál.


A k.-nál térdepelnek és keresztet vetnek, a r.-nál ilyen nincs.


A k. a pap közreműködésével gyónják meg bűneiket, a r. csak magukban.


A k. elsőáldozás és bérmálás van a keresztelő után, a keresztszülők esküjének a megkeresztelt gyerek saját megerősítéseként. A r. konfirmálnak.


Most ennyi jut eszembe, és remélem nem írtam butaságokat. Én ref. vagyok, de 3 évig kat. iskolába jártam.

47. Tina87 (válaszként erre: 46. - Misz)
2010. márc. 13. 20:28
szokások gyakorlat csak úgy általánosságban, ha valaki ilyen vallású gondolom nagyjából tudja mit gondolnak ők máshogy vagy tesznek máshogy mint a másik két vallásban, csak ennyi érdekelne :)
46. misz (válaszként erre: 44. - Tina87)
2010. márc. 13. 20:25
Ez nagyon bonyolult és összetett dolog. Konkrétan milyen vonatkozásban érdekel?
45. misz (válaszként erre: 43. - Tina87)
2010. márc. 13. 20:25
Én úgy tudom, a keresztszülő vesz ajándékot a keresztgyerekének.
44. Tina87
2010. márc. 13. 15:21

És miben különbözik a Baptista vallás a katolikustól és a reformátustól??

Köszi ha vki elmondaná :)

43. Tina87
2010. márc. 13. 15:20

Akkor azért mindenki csak a szűk családt hívja meg?Mondjuk úgy talán anyagilag nem gááz.

És szokás valamit venni a keresztszülőknek, vagy csak nekik kell a keresztgyereknek?

2010. márc. 13. 10:32
Nálunk is volt ebéd a szűk család részére
41. Tina87
2010. márc. 12. 21:29
Hát remélem megoldjuk nyáron már anyagiak miatt.Vasárnap szeretném, mert a szülinapja vasárnapra esik :)
40. misz (válaszként erre: 39. - Tina87)
2010. márc. 12. 21:20

Mi tartottunk ebédet. A keresztszülők és nagyszülők voltak ott.


Szerintem mindegy, hogy milyen templomban keresztelik meg a babát, egy az Isten. Akár itt, akár ott, a Jóisten vigyáz rá.

39. Tina87
2010. márc. 12. 13:37
És keresztelő után ti szoktatok egy kis ebédelést tartani vagy mit szokás?
38. Ági05 (válaszként erre: 29. - Tina87)
2010. márc. 12. 12:04
A Te döntésed,hogy milyen vallásúnak kereszteled Manókát :) Persze a családi hagyományokat követni szokták, de nem kötelező. Én katolikus vagyok(gyakorlom a vallásom),a férjem református(ő csak nagy ünnepekkor jár templomba). A katolikus egyház pl.megígérteti az esküvőn,hogy a gyerekeket katolikusnak kell keresztelni (ez is egy szabály).A férjem szeretné,ha az egyik gyerekünk majd az ő vallását vinné tovább.Én nem zárkózom el ettől.
2010. márc. 11. 21:31
itt úgy van, hogy iskolás korig megkeresztelik a gyereket hitoktatás nélkül. ha már iskola köteles vagy felnőtt oktatásra kell járnia
36. Tina87 (válaszként erre: 35. - A9cd36dded)
2010. márc. 11. 19:01

Akkor ez már valami ha így érzem :)

Hát egyedül nevelem apukát meg sem akarnám hívni mert rosszban vagyunk és nem éppen érdemes rá, ez gondolom nem számít?

35. a9cd36dded (válaszként erre: 33. - Tina87)
2010. márc. 11. 18:20
Nem hülyeség amit írsz! Én is sokat gondoltam rá, és tavaly megtörtént, akkor töltöttem be a 22-t. A nővérem és a bátyám meg már majdnem 30 évesek, és mindhármunknak egyszerre volt a keresztelő. Persze mi sokat is jártunk utána, jártunk mindenféle előkészítő csoportba, meg ilyenek(később kiderült, h nem is kellett volna). De megérte. Nem tudom elmagyarázni, hogy miért, de így érzem/érezzük. Ja és én is csak ritkán járok templomba. Szerintem érdemes foglalkoznod vele, ha már így gondolod.
2010. márc. 11. 18:17

Pap válogatja.

A mi papunknál a keresztanya/apa meg kell hogy legyen legalább keresztelve, és megnézi, hogy fizetve van-e az egyházadó. Ha nem lenne, akkor nemtom mennyit kellene fizetni. (amúgy nálunk évi 4ezer Ft az egyházadó)

Mi nem vagyunk egyházilag összeházasodva, de ennél a papnál ez nem gond (van ahol ez is gond), és a keresztelőért külön nem kér pénzt.


Áprilisban szeretnénk mi a fiúnkat megkeresztelni.

33. Tina87 (válaszként erre: 32. - 3530c3fcb5)
2010. márc. 11. 18:14
Én sem vagyok megkeresztelve, de valahogy lehet jobban érezném magam ha meglennék, nem tudom, lehet ez valami hülyeség itt legbelül, de jobb lenne.De úgy érzem a mindennapjaimon nem változtatna mert ettől még nem járnék templomba, csak úgy érzem valamit kihagyok ami fontos lenne.
32. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 31. - 3530c3fcb5)
2010. márc. 11. 18:11
Ja és Római Katólikus lett a kislányom.
2010. márc. 11. 18:10
Szia! Nálunk a kerületi illetékes egyháznál keresztelték a lányomat. Semmilyen igazolást nem kértek, azt sem hogy mi megvagyunk e keresztelve vagy sem. Adtak egy időpontot, előtte egy nappal el kellett mennünk a leendő keresztszülőkkel egy utólsó egyeztetésre, ott végülis csak elmondta a pap hogy hogyan fog zajlani a keresztelés, és ennyi. Nem került pénzbe, a végén mi adományoztunk az egyháznak egy kis összeget...
2010. márc. 11. 18:03

én katolikus családban nevelkedtem, jártam hittanra is, gyerekkoromban vasárnaponként misére vitt a nagymamám. Ez után természetes, hogy a gyeremekemet is megkereszteltük. DE ráérőltetni nem akarok ezek után semmit, ha akr csak akkor kell templomba, hittanra járnia.

Nekem fontos volt a keresztelő, úgy érzem most vigyáznak rá.

29. Tina87
2010. márc. 11. 18:02

Igen ezt a laza dolgot én is hallottam, de nem tudom anyu mit szólna hogy ő katolikus, mi meg a Manóval reformátusok vagyunk, egy családban két vallás, ezt lehet??

Tény egyébként a katolikus templomok nagyon szépek és díszesek :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook