Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre vándorolni mostanság a munka reményében. fórum

Külföldre vándorolni mostanság a munka reményében. (beszélgetős fórum)

2010. márc. 28. 15:37
En az idegenforgalomban dolgozom (utazasi irodaban, fö profil hajozas). Nekem nem 100 hanem min. 300%-ot kell nyujtanom. Nalunk a tulorat nem fizetik ki, hanem megkapod telen. Es meg igy is jol erzem magamat!
25. ibiza84 (válaszként erre: 19. - Cafbf99e6b)
2010. márc. 11. 20:19
Az igaz, h kemeny a munka a hajon, aki nem volt meg ott, es se tudja kepzelni. jol es gyorsan kell dolgozni. Szabadnap semmi.Nagy a nyomas, a stressz, az elso naptol kezdve a sajatjanak erzi az ember az egesz hajo problemajat, akarva-akaratlanul. Neha hulla vagy, azt se tudod hogy vonszold el magad a kabinig. DE eletem leges legjobb dontese volt, h kimentem hajora, pincernek. Alhattam volna delutanonkent a kabinomban reggeliztetes es vacsoraztatas kozott, en megis inkabb kiszalltam es nem erdekelt mennyi koffeint kell magamba tunkolnom. Ki tud aludni, amikor kinnt varja a Bahamak, Jamaica, Cozumel, Brazilia, Miami, vagy a Foldkozi tenger gyongyszemei, aztan meg Ausztralia? En azert mentem eloszor h vilagot lassak, es ez bejott, es a shiplife is bejott! :) :) :) De ez valtozo, valaki nem birja...
2010. márc. 11. 19:25
Nehany helyen meg oltozkodesi utmutato is van, angol nyelven kinyomtatva fuzetbe foglalva, hogy hogy kell kinezzen pl, egy pincer, es hogy kell egy szobalany vagy mas szemelyzeti tag es mit szabad hogyan tegyen, vislekedjen es ezt ellenorzo szemelyzet is van, hogy mindenki azt csinalja e ugy neze ki es ugy mukodik e ahogy kell.
2010. márc. 11. 19:19
Legtobb ilyen helyen van egy ugynezvezett hazi szabalyzat amit mind be kell tudi tartani, kinek mi a hataskore mit szabad mit nem hol lehet valaki hol nem munkaidoben ezt is kell erteni, ha a kezebe nyomjak mindenkinek, hogy nehogy ne tudja mit szabad vagy mit nem.
2010. márc. 11. 19:16
A szaknyelv a fontos ilyen helyeken hogy ha valaki takarito szmelyzethez tartozik, akkor tudja angolul legalabb a vegyszerek neveit, vagy a tisztitoszerek, hogy mire jok, vagy konyhan is ugyanez De persze a minimalis tarsalgasi nyelv is elengedhetetlen.
2010. márc. 11. 19:11
Habar ez is egy kaland, amikor hazajottek megeskudtek, hogy nem mennek vissza, de utanna csak vonza az embereket hogy kovetkezoben konyebb lesz ujabb kihivas es mind visszamentek :))Elvegre a penz is kell,:)
2010. márc. 11. 19:07
Amugy egy oceanjaron annyi ember elfer mint egy megyekozpontu varos lakossaga ugyhogy van munka ennyi ember utan, meg a pontossagra is sokat adnak, a gyorsasagrol nem is beszelve, ugyanakkor egy tenyernyi kabinban kb mint egy cella emeletes agyakkal es semmi ablakkal eltek ugyhogy az optimizmus is sokat szamit meg a zokkenomentes egyutteles ilyen zsufolt multikulturalis vagy nem multikulturalis tarsasagban.
2010. márc. 11. 18:52
Masok tapasztalatait irhatom csak le, de volt olyan ismerosom aki egy oceanjaron volt pincer meg konyhan dolgozo szemelyzet meg szobalany meg hasonlo de olyan kemenyen dolgoztak, hogy az egesz utbol semmit se latott mivel mikor kikotottek valahol is annyi munka volt, hogy a kabinokon es az ettermen kivul sehova se nezhettek. Meg szabadnapjuk se volt valami sok,akik meg olyan munkakorbe dolgoztak ami a hajo belsejebe szolitotta es ott folyt az meg vendeget se latott nemhogy kek eget meg kikotot. Lehet tulzott de eleg kemeny, ha nem volt tulzas reszerol ilyet mondani.:))
18. ibiza84 (válaszként erre: 13. - Bettyg)
2010. márc. 11. 18:31
De igen, oceanjaron... :) Nekem bejott :) Sok sikert a hajozashoz, szerintem nem szabad kihagyni ha van ra lehetoseg!
17. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Kovacserika2)
2010. márc. 11. 17:02
ez nagyon így van, nálunk svájcban csak hibátlanul megcsinált munka létezik, és pontosan kell beérni, és bizony nálunk is betegen is dolgoznak. csak igényesen lehet mindent megcsinálni, akkor is, ha este nyolcig kell fölötte ülni. nekem amúgy nem esik nehezemre, de van egypár ember, akinek olyan a hozzállása (magyarországról), aki szerintem itt 2 hétig sem tudná megtartani az állását..
2010. márc. 11. 17:01
bocs: hozzáállás, két l
15. Bettyg (válaszként erre: 11. - 3697406b65)
2010. márc. 11. 16:56

A tavalyi évet mi is külön töltöttük, ő a hajón, én idehaza, de most végre sikerült! :)

Sok szerencsét Nektek!!

2010. márc. 11. 16:56
Mi 18 éve élünk Ausztriában. Szerintem legfontosabb a nyelvtudás, a képzettség, a hozzáálás a munkához. Pl. 39 fok lázzal még simán bemegy a férjem dolgozni az irodába, csak előtte bevesz egy lázcsillapítót. Ha kell, vasárnap éjjel is dolgozik.( A túlórát kifizetik. )
13. Bettyg (válaszként erre: 9. - Ibiza84)
2010. márc. 11. 16:54

Folyami hajó, az egyik Avalonos-on leszünk ☺

Csak nem ismerős vagy a vizeken? :)

12. aesa
2010. márc. 11. 11:55
Mi 2007-ben költöztünk Ausztriába.Dolgozni itt is kell de ugy gondolom (bár itt is sok a külföldi és a munkanélküli)több a lehetőséged mint otthon.Nagyobb a szociális biztonság is.
11. 3697406b65 (válaszként erre: 6. - Bettyg)
2010. márc. 11. 11:25

Én is mehettem volna hajóra, de oda csak egyedül, a párom nélkül:( Így inkább a másik megoldást választottuk, viszont együtt megyünk, és így sokkal könnyebb lesz.

Pedig régi álmom a hajó nekem is, de talán arra is sor kerül még:))

10. Pomi
2010. márc. 11. 09:32

Sziasztok!


Persze tudom, hogy máshol is nehéz így válság idején:( és azt is, hogy nyelvtudás nélkül nem szabad elindulni.

Csak érdekelne, hogy vannak-e olyan személyek akiknek sikerült ilyen "válságos" időszakban is? :)

9. ibiza84 (válaszként erre: 6. - Bettyg)
2010. márc. 11. 07:37
Szia Bettyg, melyik hajora mentek a paroddal?
2010. márc. 11. 02:34
Mindenhol az egesz vilagon,nagy a munkanelkuliseg.
2010. márc. 11. 02:27
Én külföldün élek (USA), itt is ugyan úgy válság van!!!Alig van munka!!!
6. Bettyg (válaszként erre: 1. - Pomi)
2010. márc. 10. 23:07

Szia!


A párommal ápr.1-től hajózni fogunk, neki már a 2. szerződése lesz, nekem még csak az első. Szerencsére sikerült egy hajóra kerülnünk, így elviselhetőbb lesz minden. Pár napja jöttünk haza Kölnből, ott már ízelítőt kaptam hogy mi is vár majd rám. Egy budapesti közvetítőn keresztül sikerült mindez, nagyon korrektek, segítőkészek. A nyelv viszont elengedhetetlen.

2010. márc. 10. 22:49

Szia!


Mi májusban költözünk a párommal Ausztriába,vendéglátózni fogunk.

Félünk tőle, de meg kell próbálni... Egy ismerősünk ott él 5 éve, ő segít munkát találni. Így azért könnyebb, mint ha közvetítőre bíznánk magunkat, és anyagilag sem olyan megterhelő.

2010. márc. 10. 22:45
Ja, es igen, amit genlips irt, a nyelv az kell... Angolul mindenhol megertenek, meg az orszag nyelve se art... persze attol fugg, hova megy az ember.
2010. márc. 10. 22:38
Szia. a valsag ota szerintem mindenhol nehezebb,nem csak Magyarorszagon... www.gmnetwork.hu, www.crew.hu. Eleg sok a kozvetito mostansag, en ezt a kettot talaltam anno megbizhatonak es veluk is mentem ki kulfoldre.
2010. márc. 10. 22:38

szia Pomi,

bármiben is gondolkodol, először azt kell mérlegelni, hogy tudod-e beszélni a kinti hivatalos nyelvet. mert bárhová megy az ember, kint már annyi külföldi jelentkezik arra a munkára, hogy válogathatnak és akkor már azt választják, akivel könnyebben meg is tudják magukat értetni.

nem azt mondom, hogy lehetetlen, de mérlegelni kell

1. Pomi
2010. márc. 10. 22:25

sziasztok


Van köztetek olyan aki a válság óta megpróbálkozott külföldi munkavállalással és sikerült? Hogy történt az elindulás? Milyen közvetítőn, kapcsolaton keresztül? Sikerek, kudarcok?

Van akiben már megérett a gondolat, de még nem mert elindulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook