Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországban, azon belül is Bayorországban szült vagy szülő anyukák-kismamák, tudja valaki, hogy szülés után kötelező e a Hebamme? fórum

Németországban, azon belül is Bayorországban szült vagy szülő anyukák-kismamák, tudja valaki, hogy szülés után kötelező e a Hebamme? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Galaxy
2014. jan. 1. 17:03
Sziasztok! A parom ket honapja dolgozik Nemetorszagban, en egy honapja jöttem ki és 2hete én is munkaviszonyban vagyok, 6 honapos szerződèsen. Pàr napja kiderült hogy vàrandos vagyok. A párommal még nem vagyunk házaságban, de tervezzük pár honap mulva elvenni egymást. Segitségetek kérem, tanácsotokat, mert nagyon bizonytalanok vagyunk mindennel kapcsolatban, milyen dolgokat kell elrendezni, mi a teendök. Elöre is köszönöml
60. adelusz84 (válaszként erre: 58. - Muki73)
2012. dec. 11. 22:39
Szia! Én épp Bayernban vagyok kismama.És elfogadja a nőgyógyász az Eu-s kártyát.Mikor legelőször mentünk akkor fizettünk 10 eurót és mást semmit.Azóta már voltunk mégegyszer és akkor nem kértek semmiért pénzt.Pedig vettek vért is.Legközelebb is vesznek.Szóval el kell hogy fogadják,a kártya tájékoztatóban is az áll,hogy terhesség alatt jó a kártya.
59. lulu0616 (válaszként erre: 57. - Artikulàlt)
2012. dec. 5. 14:19

Szia!

32 hetes kismama vagyok, mi is Németországban élünk. Az a gond a betegbiztosítással, hogy ha nincs munkaviszonyod, akkor nem lehet betegbiztosításod sem. Sajna itt nem úgy működik, mint otthon, hogy a tb- csak úgy fizetheted magad után is. Amennyiben a párodnak van németországi munkaviszonya, amely után tb-t fizet, úgy talán valamelyik tb-nél sikerülhet, hogy ő utána biztosított legyél valamennyi összegért havonta. De abban nem vagyok biztos, hogy az alapfeltétel nem-e az, hogy férj és feleség legyetek. Az én tapasztalataim alapján a legbefogadóbbak a D.A.K nevű egészségbiztosítónál a külföldiekkel szemben. De próbáljatok utána érdeklődni mindegyik betegkasszánál szerintem. Ezek vannak még Németben: AOK, BARMER. Egyszerűen csak menjetek be, és kérdezzetek rá. Az orvos: Itt nem tudsz a kórházba járni orvoshoz. Magán praxisok vannak, és magadnak kell keresned egy nőgyógyászt. Persze szükséged van házi orvosra is. Szerintem az a legegyszerűbb, ha a neten rákeresel a lakóhelyetekhez közeli orvosokra. Háziorvost Hausarzt- ként, nőgyógyászt Gynakologische Arzt- ként találsz. Háziorvost Praktischer Arzt- ként keress Hausarzt-on belül, azoknál kisebb az esély, hogy elküldenek azzal a címszóval, hogy már sajnos nem vehetnek föl több beteget. Egyébként azon a részen, ahol mi élünk, egy ultrahangos vizsgálat kb. 60-80 euro-ba kerül, amit megcsinál neked a háziorvos is. Remélem kicsit tudtam segíteni...Sok sikert!

58. Muki73
2012. dec. 3. 11:24
Szia, én úgy tudom, az európai egészségügyi kártyát el kell fogadniuk terhesség esetén. Te hogy találtál orvost? Én próbálok orvost találni, de nem tudom, mi a szokás itt, eddig két helyről is elküldtek, hogy nem vesznek már fel új pácienseket. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy előbb háziorvost kéne keresnem és ha ő küld, akkor nem pattintanak le?
2012. nov. 20. 18:25

Jo estet kivànok!


Meg uj vagyok a forumon.

Màris egy kerdesem lenne.

A harmadik honapban vagyok terhes.

Kint elek nemetorszagban a baratommal.

Azt szeretnem megkerdezni,hogy tudnek orvoshoz menni ha nincs betegbiztositàsom?

Màr voltam orvosnàl,de nagyon sokba kerulne.

A vàlaszokat elore is koszonom.

56. bzsu79 (válaszként erre: 53. - Mazsolaful)
2012. jan. 30. 19:16

Szia Mazsolafül!


Igaz két héttel ezelőtt írtál, de ha még esetleg van kérdésed írj nyugodtan! Én is Ingolstadtban vagyok, ide járok terhesgondozásra, orvost is, és hebamme-t is nagyon jót ajánlottak nekem! Szívesen válaszolok!


Zsuzsi

2012. jan. 10. 10:34

Szia!


Itt nem annál szülsz aki a terhesgondozást végzi, hanem ügyeletben akihez kerülsz. Ha szeretnél hebammét, akkor szerintem érdemes időben felkeresni, hát olyan 15-20 hét között, mert mi nem kerestünk időben, így alig találtunk valakit.

Amúgy nem kötelező, de én így éreztem biztonságosnak, pláne ha első baba. A vizsgálatok majdnem ugyan azok mint otthon. Nem mindegy melyik betegbiztosítóhoz tartozol, mert nekem pl mindent fizetett de van olyan barátnőm akinek bizonyos vizsgálatokért fizetni kellett.

Sokat nem kötnek az orrodra, csak akkor szólnak ha baj van. Amúgy az ellátás pazar, ahol én szültem hát nem tudom máshol mi van, de szó szerint vedd a luxuskörülményeket. Mindenben segítőkészek voltak. Bármi kérdésed van még nyugodtan írj!

54. Vimitu (válaszként erre: 53. - Mazsolaful)
2012. jan. 10. 10:25

Szia!

Írtam priviben :)

2012. jan. 9. 11:57

sziasztok,


Bár jó pár hónapja nem járt erre senki, de hátha valaki mégis jár erre és tud segíteni.

Párommal nemrég költöztünk Németországba, Ingolstadtba. A Németországi terhesgondozással kapcsolatban szeretnék volna érdeklődni. Mik a tapasztalatok?Illetve hogyan is kellene elkezdeni, hol? nőgyógyászt válasszak vagy inkább kórházat? hasonló vizsgálatokra számítsak mint Magyarországon?


Köszi előre is!


köszönöm előre is a segítséged!

52. Vimitu (válaszként erre: 51. - Strangangel)
2011. febr. 25. 07:50
Jó lenne :)
2011. febr. 24. 23:19
Addigra remélem mi már kint leszünk, talán még találkozunk is.:-)
50. Vimitu (válaszként erre: 49. - Strangangel)
2011. febr. 24. 16:10

Én csak szeptember óta, és május végéig leszünk :(

Pedig jó volna maradni, csak sajna addig szól a szerződés :( brühühüűűűű :((((

2011. febr. 24. 13:51

A tervünk nekünk is ez volt, de jött a preeclampsia...:-(

Akkor nem túl régóta vagytok kint, ugye?

48. Vimitu (válaszként erre: 47. - Strangangel)
2011. febr. 24. 13:34
Én is 2 hónapos csúszással követtem apáját, bár akkor még könnyebb volt, mert pocakosan voltunk :o)
47. strangangel (válaszként erre: 45. - Vimitu)
2011. febr. 24. 13:32

A lányom is, itthon ugye automatikusan magyar, de mégsem, ott görögben én voltam külföldi.

Már elegem van...

Köszönjük, Apa nevében is...ő már kint van, mi akkor megyünk, ha legalább az albi, gyerekágy, és 1 mosógép lesz...azaz nem tudom mikor.:-(

46. Vimitu (válaszként erre: 44. - Strangangel)
2011. febr. 24. 12:51

Nagyon jó a 2 tojás-os képt :)

És milyen kis csókos szája van a lánykádnak!!!??? :D

Cuki.

45. Vimitu (válaszként erre: 44. - Strangangel)
2011. febr. 24. 12:50

Tényleg nincs messze, 1 óra!


És mikor lesz a költözés? Vagy ez gondolom az anyakönyvön múlik....


Mi is szívunk vele, de szerencsére nem az árával, hanem a hosszadalmas papírtologatással :(

A fiam még mindig sehonnai bitang.

2011. febr. 24. 11:30
Lauf an der Pegnitz
43. Vimitu (válaszként erre: 42. - Strangangel)
2011. febr. 24. 11:00
Merre?
2011. febr. 23. 18:21

Nekem mondod?

Most konzulátus ígért 35euro/oldalt, csak vontatott az ügyintézés.

Néztem hol laksz, ha végre kijutok a leányzóval, nem is leszünk messze egymástól.:-)

41. Vimitu (válaszként erre: 40. - Strangangel)
2011. febr. 23. 15:22

oké:)

Jó ég!

Ez nagyon drága!!!

2011. febr. 23. 13:21
Ez az új oldalam.
2011. febr. 23. 12:56

Még nem kaptuk meg, a 82ezer forintos fordítás leblokkolta az ügyet...:-)

Konzulátuson próbálkozom tovább.

Törlöm a makrigialos oldalamat, bizonyos fórumozók stílusa nem fér bele az értékrendnembe.

Strangangel néven megtalálsz, ez új.

38. Vimitu (válaszként erre: 34. - Af9727ebf6)
2011. febr. 23. 11:31
Meddig tartott, mire megkaptátok a magyar születési anyakönyvi kivonatot?
37. Vimitu (válaszként erre: 36. - Af9727ebf6)
2011. febr. 22. 18:35
Nekem még van teje, de hát ez az éjszakai evés... teljesen kifáraszt :(
36. af9727ebf6 (válaszként erre: 35. - Vimitu)
2011. febr. 22. 15:12

Alszik úgy 11-től reggel 9-9:30-ig egy huzamban.

Nem kel fel enni már 2 hónapja, igaz ő tápszeres.

35. Vimitu (válaszként erre: 34. - Af9727ebf6)
2011. febr. 22. 13:55

uh.

Igen, azon vagyok, hogy ne aggodalmaskodjak sokat :)

Az éjszakát is átalussza?

Az én kicsi fiam még egész sokat felkel enni, de csak enni. Aztán szerencsére nem kell mókázni az altatással.

2011. febr. 22. 13:19

Már 3 hetesen emelte, 3 hónaposan már tartotta igen.

De minden baba más, a barátnőm fia már ülni akar egyedül, 2 nap különbséggel szültünk...:-)

Ne aggódj!

33. Vimitu (válaszként erre: 32. - Af9727ebf6)
2011. febr. 22. 13:07

Akkor most jön majd még a java :o)

Mi még csak 11 hetesek vagyunk, nem sokára betöltjük a 3. hónapot.

A babád ilyenkor már tartotta hason fekve a buksiját?

Én mostanában ezen türelmetlenkedek...

32. af9727ebf6 (válaszként erre: 31. - Vimitu)
2011. febr. 22. 09:21
Ne is mondjad, a terhesség nagy részét 40fokban küzdöttem végig, egyszerű kontrollnál fogtak bent 2 hétre, meglepetés szerűen császároztak, szépen lassan, de felépültem, a Baba pedig szerencsére rendben van, és már 4 hónapos hisztikriszti.:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook