Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hóvirágom ha elvirágzott, felszedhetem? fórum

Hóvirágom ha elvirágzott, felszedhetem? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 26. 10:41
Nálunk soha sem szedik fel - legfeljebb csak akkor, ha máshová akarják ültetni el. Ez fagyálló.
2010. márc. 10. 21:15
köszönöm szépen mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok,
2010. márc. 10. 18:22
Egy kertészeti lapban azt olvastam hogy kiszedni akkor kell amikor a suli befejezödik junius visszaültetni amikor becsengetnek szeptemberben.Igy könnyü megjegyezni
8. flma
2010. márc. 10. 15:21

Sziasztok! Úgy tudom a hóvirágot Júliusban kell

elültetni.

2010. márc. 10. 15:15
A hagymás virágok, így a hóvirág felszedésének ideje leghamarabb május vége, június eleje...az elültetésé pedig szeptember!Tárolás a köztes időszakban száraz, hüvös helyen, papirtasakban.
2010. márc. 10. 15:08
Szia! A hóvirágot én nem szoktam felszedni, de ha költözöl inkább csak költözés előtt, mert a hóvirág sajnos nemsokára elvirágzik, Ha lehet, várd meg míg a levele magától elhervad. Ha jól emlékszem 1 - 2 hónap. Ugyan ez van a többi virágnál is csak később. Igazából augusztusban szokták felszedni télire a hagymát. De biztos nem lesz semmi baja ha jól fogod tárolni.
2010. márc. 10. 15:07
törvényileg kérdezed vagy hogy kibírja, túléli-e :)
2010. márc. 10. 15:07

Csak akkor szedd fel őket,ha a leveleik leszáradtak.Érdemes kis pálcát tűzni a hagymák mellé,így biztosan megtalálod.

Ha leszáradás előtt szeded fel,nem raktároz elég tápanyagot a nyugalmi időszakra,jövőre nem nyílik majd.Ősszel-szeptemberben,október elején ültesd el őket az új helyükre,addig tárold száraz,hűvös helyen,mondjuk egy krumpliszsákba téve.

2010. márc. 10. 15:05
Fel lehet szedni. :)
2010. márc. 10. 15:05
Szerintem igen, bár én íriszt költöztettem, de az is hagymás.
2010. márc. 10. 14:57
Sziasztok, szerintetek a hövirágaim, a jáccintokat, tulipán és nárciszhagymákat felszedhetem tavasz végén, amikor elvirágoztak ? Mert nyáron elköltözöm, s szeretném átvinni az új kertembe mind.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook