Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatban mi a fontosabb a szeretet vagy a szerelem? fórum

Párkapcsolatban mi a fontosabb a szeretet vagy a szerelem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. Pipi57
2015. jan. 10. 17:24
Először mindenképpen szerelemnek kell lennie,ami majd a hosszú évek, évtizedek után átalakul szeretetté.
2015. jan. 10. 17:22
A szerelem mulandó, a szeretet az jön, sokkal tovább kell, h tartson, ezért szerintem fontosabb...
2009. ápr. 16. 23:19
A Szerelem, ha igazi, akkor a szeretet több formáját magába foglalja. Szerelem nem létezik szeretet nélkül.
2009. jan. 9. 09:45
a szerelem egy idő után, úgyis át alakul szeretetté. De elöbb szerelmesnek kell lenni, hogy szeretni tudjunk
89. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 88. - Holly)
2009. jan. 6. 09:30

Azt hiszem nálunk is ilyesmi gond lehet :(

Nem vagyok szerelmes belé, de az életemnél is jobban szeretem. Akkor ez nem elég?

88. Holly
2009. jan. 6. 09:27

Kell mindkettő.

Hiába szereted a párod, ha úgy gondolsz rá, mint a bátyádra vagy a barátodra, nem pedig a szerelmedre:(

2009. jan. 6. 09:26
A szeretet. Utóbbi múlandó..
2008. nov. 9. 18:05
Mindkettő.
2008. nov. 9. 18:01

Mind a szeretetnek, ami inkább a gondoskodásról, még a szerelem inkább a sex, hódításról szól.

A kapcsolatban az ideje, milyensége, ezt kialakítani: kényes egyensúly- szerintem.

84. 12e6471c08 (válaszként erre: 79. - Castellina)
2008. nov. 4. 12:15
Osztom a véleményedet.
2008. nov. 4. 08:31
mindkettő, és ráadásnak még a bizalom!
82. maya80
2008. szept. 21. 22:46
Mindkettő, és mellettük még sok más is.
81. adri25
2008. aug. 6. 18:23
a szerelemmel indul és ahogy az évek telnek,átalakul szeretetté
2008. aug. 6. 15:49
szerintem mindkettő
2008. júl. 29. 13:47
Ha szerelmesek egymásba, akkor tuti, hoy szeretik is egymást. De akik szeretik egymást, még nem biztos, hogy szerelmesek is.
2008. máj. 24. 23:14
Az igaz, hogy a szeretet egy alap, de hogy fontosabb-e mint a szerelem egy párkapcsolatban(ha már így próbáljuk szétválasztani a kettőt), nem hiszem. Csak a szerelem, de a szerelem elmúltával ugyanúgy a szenvedély, a vágy, csak ezek viszik előrébb a kapcsolatot. Legyen benne tűz és jég, menny és pokol.
2008. máj. 23. 17:39
a szerelem múlandó a szeretet örök, én a kettő egyvelében úszkálok, kérdés, ki jutok e a partra vagy megfulladok? lehet kopoltyút növesztek......
76. o.andi
2008. máj. 23. 17:31
mindkettő...de a szeretet talán erösebb,viszont a szerelem az MÁS!!! Jobb érzés..melegebb!
2008. máj. 23. 17:24
A bizalom és a megértés...főleg sok-sok év után...
74. Alexx
2008. máj. 23. 14:00
a bizalom
2008. máj. 15. 22:08
fontosabb?párkapcsolatban?a szerelem...ha szeretetet akarok,átmegyek a szüleimhez,vagy a barátaimmal vagyok.a párkapcsolat pont attól párkapcsolat,hogy több és más ,mint minden egyéb kapcsolatunk az életben
2008. máj. 15. 22:06
szerintem az egymás tizstelete a legfontosabb.
2008. máj. 15. 21:53

Sziasztok.


Végig olvasva a fórumot, nagyon megosztodik ez a kérdés.

Nem is tudom, hogy melyik "tábor"hoz csatlakozzak. Szerelmes egyszer voltam életembe(jó, volt egy pár gyerekkori fellángolás, de az nem igazi szerelem). De nem a jelenlegi barátomba. Akkor mikor a "szerelmem"-mel vége lett, borzalmasan fájt. Megfogadtam, hogy többet nem akarok ilyet érezni... talán még ma is fáj...

A mostani párom csodás férfi. Ő nagyon imád engem. Komolyan tervezi a jövőnket. De most ezzel a próblémával állok szemben, hogy tényleg elég lesz a szeretet amit érzek iránta?? Mert hát aki egyszer átéli ezt az érzést, az tudja, hogy milyen, és milyen nélküli lenni vkivel. Letudom élni az életem egy olyan emberrel, aki nem váltotta ki belölem ezt az érzést??

70. Castellina (válaszként erre: 69. - Maja_0324)
2008. jan. 17. 11:41
Nem. Mert én képes vagyok ezt a tűzet életben tartani, vagyis nem én, hanem a partnerem bennem. A szerelemnek feltétele van, és ha azok nem teljesülnek, akkor valóban elmúlik. Azért múlik el a szerelem, mert kiderül, hogy a feltételeknek eleve nem felelt meg, illuzió volt. Az illúzió pedig valóban elillan. De ha megfelel, akkor nem múlhat el, van esély rá, hogy sokáig égjen. Én már csak tudom, én 15 éve vagyok folyamatosan szerelmes egy emberbe. És ismerek olyan házasságot is, ahol mindkét fél 20 éve szerelmes egymásba. És nem egy ilyen van. Miért gond az, ha én nem elégszem meg részmegoldásokkal?
69. maja_0324 (válaszként erre: 66. - Castellina)
2008. jan. 17. 10:55
Castellina, akkor tulajdonképpen időről-időre keresni kell az "igazit", mert ezzel az állásponttal örök elégedetlenséget érezhet az ember. Tehát felesleges férjhez menni, megnősülni mert előbb-utóbb a szerelem elmúlik. De ha valaki boldogságához az szükséges, hogy folyamatosan maxi lánggal égjen akkor soha nem fog tudni leélni adott esetben egy életet egy ember mellett... Nem igaz?
2007. nov. 13. 10:20

Mindkettő!

De az idő múlásával ez változik.

2007. nov. 13. 09:40
Mindkettő egyaránt fontos, úgy gondolom egyik a másik nélkül nem létezik.Hogy mikor milyen intenzítással azt az aktuális szituáció hozza magával.Aki nem szeret az nem lehet szerelmes, és aki nem szerelmes az nem szeret. Nem tudom elképzelni hogy valaki válsztóvonallal eltudja választani hogy most csak szerelmes vagyok és nem szeretem, és máskor pedig csak szeretem és nem vagyok szerelmes.Számomra ezek az érzelmek hullámoznak olykor egy kicsit az egyikből többet érez az ember, de mindig érzi mindkettő jelenlétét.
66. Castellina (válaszként erre: 64. - Maja_0324)
2007. nov. 13. 09:34
És ha a lelki békémet akkor találom meg, ha szerelmes vagyok? Mert ha a párkapcsolatból hiányzik a szerelem, akkor előbb-utóbb hiányérzetem lesz. Nem téveszted össze a lelki békét a nyugalommal és a biztonsággal?
2007. nov. 13. 09:04
szerintem egy életre szóló kapcsolatban eklöbb-utobb kihül a láng... mármint a szerelemé... ekkor úgy szeretjük szívből a párunkat..... izé... hogy csak na... legalábbis én így érzem..
2007. nov. 13. 09:00

vakondface: Azt hiszem fején találtad a szöget. Mert ha a szerelem átalakul a kapcsolatban szeretetté de +marad a társunk iránti szenvedély akkor az biztosan egy örökké tartó románc.


Castellina: Nem teljesen értek veled egyet, mert ha valaki a folyton lobogó-lángoló tűzre vágyik, akkor az soha nem találja meg a lelkibékéjét (vagy csak ideiglenesen), mert az aktuális társ egy idő után kevéssé válhat... hiszen kialszik a tűz. Vagy rosszul értelmeztem a mondani valód?


Antea: Igen, ezt a dolgot én is valahogy így látom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook