Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Próba nap: megtehetik, hogy azt mondják, erre a napra nem jár fizetés? fórum

Próba nap: megtehetik, hogy azt mondják, erre a napra nem jár fizetés? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. szept. 15. 09:39
persze
2012. szept. 14. 22:28
Mindent megtehetnek de ket ember kell hozza...no meg ha nem akar fizetni mar az elejen bajod lesz veluk kesobb...ne menj oda dolgozni...
51. d1eb7dd316 (válaszként erre: 2. - Rozika07)
2012. szept. 14. 15:42
Sajnos megteszik, bár jogilag nem létezik próbanap. Simán beperelheted a céget!
50. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - "Nikol")
2011. márc. 31. 19:19
Így cselezik ki az adózást és ingyen dolgoztatnak rendszeresen. Még nem jelezte senki az APEH felé :(
2011. márc. 31. 14:05

Sziasztok!


Én 3 napot 12 órába dolgoztam"próba nap"gyanánt!

Munkaszerződést ígért,persze én is mindent megtettem hogy megfeleljek.

Aztán megköszönte,a miértre az volt a válasz-- hogy nem vagyok köteles megindokolni a döntésemet!!

Ennyi,naponta 70km és 3x12 óra munkám bánta.

De nem tudok mit tenni,csak fáj,hogy így kihasználtak:(

2010. nov. 9. 18:25
Nem tehetnék meg...Munkaügyi bíróság!
47. rozika07 (válaszként erre: 29. - Gordonka)
2010. márc. 11. 20:34

Ez egy aprócska fuvarozó cég.Adminisztrátori munkát vállaltam volna :-(

De ugy el vannak maradva a munkával,hogy látástól-vakulásig megy a meló.

2010. márc. 11. 18:59
Nekem a bíróság azért ítélte meg a magasabb fizetést, mint ami a munkaszerződésben volt, mert megértették, hogy ha nem írom alá a minimálbéres papírt, akkor nem kapom meg a munkát. Ahogy ők fogalmazta, életszerútlen, hogy ilyen kevés pénzért végezze valaki azt a munkakört, amiben én dolgoztam. A kollégáim és a párom tanusították, hogy tényleg nem csak annyi pénzt kaptam kézhez és ezt is elfogadták...tehát higgyétek el, nincs veszve semmi. Nem csak nekik áll a zászló!!!
45. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 2. - Rozika07)
2010. márc. 11. 18:54

Azért tehetik meg, mert tudják, hogy örül az ember, ha akad valami munka, de ha bele gondolsz érdemes e

minden szerződés nélkül elvállalni, akkor egyértelmű, hogy nem. Ha valaki ingyen feketén dolgozik akkor ne csodálkozzon, ha nem fizetik ki.

44. doxikri (válaszként erre: 43. - Letty18!)
2010. márc. 11. 17:21
Látod, ilyenkor kéne rögtön szólni a munkaügyiseknek, mikor hová kell menniük és akkor szépen meg lennének fenyítve....sajnos, hogy az ember ennyire ki van szolgáltatva! Ezt használják ki és elég pofátlanul.
2010. márc. 11. 17:12

Nekem ez 2 hét lesz,fizetés nélkül.


Az előző munkahelyemen behívtak karácsonyra,így hogy "megyek e?" oké mondom van lehetőségem azt mondani,hogy nem? nincs-jött a válasz.Persze ígértek nagyobb óra bért,amire a munkába érve közölték a munkatársaim itt úgy működik vagy kifizetik vagy nem.Hát nem tették...szent este kivételével ott voltam még szilveszterkor is(napi12-13 óra,4 órára bejelentve),és persze "önként" mivel ők "megkérdeztek"akarok e menni.Persze ha nem megyek már másnap nincs munkám.Szemét emberek vannak!

2010. márc. 11. 16:16
Nekem volt már ilyen, de én észnél voltam és rögtön az elején tisztáztam. Szlovéniában, érdekes módon, fel sem merül, hogy ezért ne fizetnének.....sőőőőt!
41. amarie
2010. márc. 11. 15:09

Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, volt-e valaki, akinek jól sült el a próbanapja?

Hónapok óta először hívtak be, sajnos nem vagyok olyan helyzetben, hogy elutasítsam (pedig tudom, hogy törvényellenes, de nem tudok mit csinálni).

2010. márc. 11. 07:56

Megtenni sok mindent meg lehet, ezért meg is teszik. Lopni, csalni is lehet pedig mindenki tudja, hogy mivel jár. Ilyen a próbanap is. Ellopja a munkaerődet ingyen. Ezért bizony én nem hagynám, úgy feljelenteném, mint a sicc. Vagy valami más módszert alkalmaznék, amitől tutira meggondolná magát...

Tisztességesen alkalmazva valakit, bizony mindent ki kell fizetni, és erről aláírt munkaszerződésnek is kell lennie. Ha nem, akkor innentől kezdve Neked sem kell etikusan viselkedned.

Komolyan mondom, nagyon fel tud mérgesíteni amikor ilyeneket hallok, hogyan húzzák le a kisembereket.

2010. márc. 11. 05:54

Ez a divat,próbanap fizetés nélkül!

Mindenhol ezt csinálják!

38. doxikri (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. márc. 10. 22:05
A vendéglátásban, legalábbis vidéken, csak az van!! :)))
37. sajert (válaszként erre: 35. - Doxikri)
2010. márc. 10. 22:03
Velem meg se próbálták, de ez nem az érdemem :-D, csak szerencsém volt, illetve könyvelési, bérszámfejtési területen nem hiszem hogy ilyen előfordulna.
36. sajert
2010. márc. 10. 22:01

Azt tudom, hogy az építőiparra nagyon "rászálltak", de még így is akad nem egy-két feketemunkás.

A vendéglátóipart nem nagyon ismerem, akik abban dolgoznak, azok nem meséltek ilyen visszaélésekről.

A mezőgazdaság még egy fekete lyuk.

35. doxikri (válaszként erre: 34. - Doxikri)
2010. márc. 10. 21:59
Velem is megpróbálták, csak nem jött össze!
34. doxikri (válaszként erre: 33. - Sajert)
2010. márc. 10. 21:59
Gondolom. Én csak ezt tudom, mert vendéglátós vagyok.
33. sajert (válaszként erre: 30. - Doxikri)
2010. márc. 10. 21:56
Kisebb, magán kézben lévő boltoknál is...
32. doxikri (válaszként erre: 27. - Sajert)
2010. márc. 10. 21:55
Ha vele megcsinálták, akkor csinálják mással is. A munkaügyisek kimennek és esetleg még rajta is tudják kapni. Elfutni előlük meg már nem lehet, mert rendőrökkel járnak....azok biztosítanak.
31. doxikri (válaszként erre: 29. - Gordonka)
2010. márc. 10. 21:53
Bizony!! :DD
30. doxikri (válaszként erre: 28. - Gordonka)
2010. márc. 10. 21:53
Én vendéglátásra tippelek. Ott ez rendszeres....:(((
29. Gordonka (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2010. márc. 10. 21:52
Lám itt is összfutunk :)
28. Gordonka (válaszként erre: 19. - Rozika07)
2010. márc. 10. 21:51
Melyik cég vert így át? Mert pl. az építőiparban előfordulnak hasonló esetek, de a vendéglátásban is.
27. sajert (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2010. márc. 10. 21:51

Ez így igaz, ha tudja bizonyítani, hogy tényleg dolgozott ott!! Ha nem írt alá munkaszerződést (amiből neki is van otthon, munkáltató által aláírt példány), munkaköri leírást, tájékoztatást, vagy valami hivatalos iratot a munkáltatónál (amit nem tud "eltüntetni a munkáltató), na akkor nem érdemes. Egy állítás, egy tagadás. Ha elveszíti a pert, még a perköltséget is a nyakába varják. A többi munkavállaló meg nem fog mellette vallni (addig lenne munkahelyük).

Már írtam másik fórumban, hogy a Nők Lapjába volt cikk, ott az újságíró jelentette be, hogy xy munkáltató (bolt) az alkalmazottait pl. dec. 25-én dolgoztatja, sőőőt az újságírónak még blokkja is volt, rajta a dec. 25-i dátummal, időponttal. (A dátum nem biztos hogy dec. 25., de tuti hogy nem szabadott azon a napon dolgozni.) A munkaügyi felügyelet SEMMIT nem tudott bizonyítani, mivel a dolgozók egytől egyig azt állították, hogy márpedig ők azon a napon nem dolgoztak! A pénztárgépen meg nem volt jól beállítva a dátum...

2010. márc. 10. 21:43

Jelentsd be a munkaügyi főfelügyelőségnél.

Ők kivizsgálják, megbüntetik, te arról kaosz egy határozatot és azzal akár a bíróságra is mehetsz.

A próbanapért is kell fizetni. Sajnos sokan mondják azt hogy nem, mert úgyis tudják, hogy senki nem mer szólni ellene....hát merjél!

Nem szabad hagyni magad! Én is most nyertem munkaügyi pert a munkáltatóm ellen. A bíróság a munkavállaló érdekeit nézi és a munka törvénykönyve is!!

25. sajert
2010. márc. 9. 21:35
Március 31-gyel szűnik meg a munkavállalói kiskönyv, addig lehet vele dolgozni.
24. badonyimariaeva (válaszként erre: 20. - Mmacus)
2010. márc. 9. 21:32

Akkor, miért nem jelentitek fel őket?

Valaki megmozgathatná már alattuk a talajt, mert már ez felháborító, amit művelnek az emberekkel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook