Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Okj-s takarítás tanfolyam képzés. fórum

Okj-s takarítás tanfolyam képzés. (beszélgetős fórum)

2010. márc. 10. 22:24
Én nagyon büszke vagyok arra hogy csak pozitiv visszajelzést kapok, mert meg vannak velem elégedve. Természetesen nem egy rongyot használok, azt is rendszeresen kimosom munka közben ha kell többször is. Sok sikert a tanuláshoz.
21. frutty
2010. márc. 10. 19:34

hát gondoltam,késöbb önálositom a dolgot.

vagyunk egy páran.

20. L.Niki18 (válaszként erre: 19. - K.tünde78)
2010. márc. 10. 18:07
ÚRISTEN!!!!
19. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - Fragiledd)
2010. márc. 10. 16:18

kórház:voltam egy párszor már bentfekvésen,és sajnos sikerült megfigyelnem,hogy mindegyik osztályon egyetlen egy rongyal takarítják ki és le a wc a fürdőt a mosdó kagylót a kilincseket és a beteg szekrénykéjét meg az étkező álványát az ágya mellett.

no coment

2010. márc. 10. 09:51

Én kb 7 hónapot takarítottam eddig munkahelyeimen és még eddig nincs okj-s bizim, de eddig nem volt ez gond még.

Sok mindent megtanultam munka közben. Voltam ruházati üzletben, péküzemben és állami intézményben is. Eddig gépet csak egyszer kellett használnom, az a pékségben volt és nem volt nehéz. Igazából az okjs bizi tényleg annak jó aki vállalkozni akar ezzel, viszont aki csak dolgozni szeretne takarítóként azt bármilyen takarításra be lehet tanítani 3-4 nap alatt, nem kell hozzá 3 hónapig tanulni.

Bár az is igaz, hogy találkoztam olyan takarítónővel, hogy elhűltem rajta... Basszus, a szitu a következő: ruházati üzlet hátsó helyisége, személyzeti öltöző+ wc. 2-en voltunk, én tanítottam be a 60 éves nénit, hogy mi hogy megy ott. látom, hogy fog egy törlőrongyot és megy a WC-be. Mondom: mit szeretnél csinálni azzal? azt mondja hogy hát ő kitakarítja a WC-t! :DDDD Mondom és hol marad a Domestos vagy hogy gondoltad ezt?? Erre ő: "HÁT A KÓRHÁZBAN SEM HASZNÁLTUNK ILYENEKET"

Nah szóval azért ez nagyon gáz!! Én tudom ,hogy a kórházak szegények,meg már nincs pénz lassan levegőre sem, de azért ha nincs higiénia akkor ott halt meg az ügy.

Szóval én is azt mondom, hogy nagy üzlet ez atakarítás és ha szereted csinálni akkor akár vállalkozhatnál is és végezd el az okj-t!

2010. márc. 9. 20:38

Bocsi, hogy beleszólok, ha megnézitek a tanfolyam arról szól, hogy vállalkozáshoz is felhasználhasd, és most fog fellendülni a takaritás, ugyanis kosz mindig lesz, valakinek meg kell csinálnia, és lesznek mindig akik "szakemberhez" fordulnak. És egy kis nyelvtudással külföldön is lehet vele kezdeni. Egyébként nem mindig olyan nehéz a takaritás, mint aminek tünik, néha a kasszázástól is leszakad az ember karja.

Sokkal praktikusabb megoldás is van a fugákhoz fogkefe helyett. Nem tudom, hogy ott meg lehet-e tanulni, de késöbb tapasztalatból is meg lehet sok mindent csinálni sokkal könnyebben. (Saját tapasztalat)

16. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - Fáradt*)
2010. márc. 9. 20:31
De nem is külföldi takarításról volt szó...
15. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Frutty)
2010. márc. 9. 20:30
Dehogy szégyen! A mai világban az se szégyen, ha utcán takarítassz! Nem erről van szó! Ne érts félre! Csak szerintem valami érdemlegesebb szakmát tegyél le! Mert a takarítókat jobban felveszik akár 8 általános sulival is!
2010. márc. 9. 20:02
Takarítani csak az menjen el,aki makulátlan tisztaságot tud csinálni,..továbbá bírja a létrázást,a karjai,könyökei és vállai a lábaival együtt ,...nem fájnak!Azon kívűl nem allergiás a tisztítószerekre,bírja az ecet maró szagát,és van türelme:esetleg fogkefével tisztítani a fugákat a csempék között.Külföldre nem árt a képzés.
13. frutty (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2010. márc. 9. 19:51
oké................
12. frutty (válaszként erre: 10. - L.Niki18)
2010. márc. 9. 19:44

miért?szégyen takaritani?

péztárosból.eladóból tele van a város ahollakom.

2010. márc. 9. 19:43
Majd még később jövök.
2010. márc. 9. 19:42
Hát én nem így tudom...! Szerintem akkor inkább menj el pénztárosnak dolgozni, vagy az rosszabb? :-S Vagy esetleg árufeltöltőnek. Én akkoris inkább egy jobb szakmát végeznék el.
9. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - Frutty)
2010. márc. 9. 19:41
akkor meg vágj bele
2010. márc. 9. 19:39

de a nagyobb,bevásárló központ.

csak okj vizsgávalalkalmaz.

2010. márc. 9. 19:38
Szerintem felesleges pénzkidobás egy takarítói tanfolyam! Sima 8 általánossal vagy jobb helyeken érettségivel is felveszenk takarítói állásra! De az érettségi nem feltétel általában. A helyedben inkább elvégeznék valami "értelmesebb" tanfolyamot ami érdekel és el tudsz vele helyezkedni utána!
2010. márc. 9. 19:31

nem tudom érdemes-e?

nem e gagyi és,pénzkidobás.?

2010. márc. 9. 19:30
Egyébként miért kérdezed?
2010. márc. 9. 19:28

de igen.

székesfehérváron indul.

2010. márc. 9. 19:27
Nem mondod, hogy egy takarítói álláshoz is el kell végezni egy tanfolyamot? :-O
2010. márc. 9. 19:23
nagyon fontos!!!!
2010. márc. 9. 19:21

sziasztok!

azoknak,a hozzászőlásátvárom akik,ilyen tanfolyamotvégeztek.

és tudták,használni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook