Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új ovi- új lakcím? fórum

Új ovi- új lakcím? (beszélgetős fórum)


13. msaca (válaszként erre: 12. - 66cec28b76)
2010. márc. 9. 15:06

A rutinos anyuka, mi? :-)

De akkor is őrület ez az egész!

Köszönöm a választ!

12. 66cec28b76 (válaszként erre: 8. - Msaca)
2010. márc. 9. 14:53
Hát én most nemsoká átjelentkezem . Hogy előtte egy ével már az legyen a lakcímem. Utánna meg ha már felvették a gyereket visszajelentkezem. A leveleket nem kell bántani jön ide haza mint ha mi se történne.
11. geridina (válaszként erre: 10. - Msaca)
2010. márc. 9. 14:37

Nagyon szívesen.

Ha önkormányzatos problémád van, csak írj nyugodtan.

10. msaca (válaszként erre: 9. - Geridina)
2010. márc. 9. 14:21

Én azt hiszem, hogy ezt önkormányzatja válogatja!

Szóval jó tudni, hogy ez amúgy bevett gyakorlat, csak attól vagyok készen, hogy akkor meg mi a fenéért van ilyen rendelet, ha aztán mindenki igyekszik az megkerülni. Persze ez az ország tele van ilyen és ehhez hasonló "böszme"ségekkel, ugyi?

Köszi mégegyszer geridina!

9. geridina (válaszként erre: 7. - Msaca)
2010. márc. 9. 14:15

Semmi, nyugodtan költözz:)

De tényleg nem értem, tőlünk még senki nem kért ilyen igazolást, igaz, hogy a faluba egyedül az én gyerekem jár máshonnan. De a főnököm (a jegyző) gyereke egy városiból jár egy falusiba (ő is a munkahely miatt), az egyik kolleganőm kislánya pedig egyik faluból egy másik faluba. Neki sem kellett sem átjelentkeznie, sem engedélyt kérnie.

8. msaca (válaszként erre: 5. - 66cec28b76)
2010. márc. 9. 14:13
De akkor,elvileg, minden hivatalos papírra ezt a címet írod, és hová mennek a leveleid? Vagy ezt nem kell ennyire túlbonyolítani?
7. msaca (válaszként erre: 2. - Geridina)
2010. márc. 9. 14:04

A helyzet akkor cikis, amikor faluról viszem a városba, mert itt hálóval fogják őket, pont a normatíva miatt és elvileg a helyi jegyőtől kellene (tudtommal) engedélyt kérni. A barántőmnek meg sem adták az engedélyt, pedig ő azért vitte be a városba, mert nemzetiségi ovit szeretett volna az apuka származása miatt.

Köszönöm a válaszod. És mi van akkor, ha két hét múlva "hazaköltözöm"?

2010. márc. 9. 14:02
Én úgy tudom, hogy az ideiglenes lakcímet is elfogadják. Legalább is az én gyerekeim egy darabig úgy jártak oviba, hogy csak ideiglenes lakcímünk volt abba a faluba, majd csak később lett állandó. Így megmaradhat az eredeti
5. 66cec28b76 (válaszként erre: 1. - Msaca)
2010. márc. 9. 13:51
Bizony vagyunk. Nekem a nagyfiam így került abba az iskolába ahová szerettük volna. Én és ő átjelentkeztünk egy barátunkhoz albérletbe. A kislányomat ugyanígy fogom jövőre ugyanoda íratni. Sajnos ez van.
2010. márc. 9. 13:49
Én is pont így fogom megoldani az ovit, mert nálunk csak 3-ig, meg 4-ig van nyitva, én meg nem érnék ide a gyerekért, úgyhogy papíron átköltözünk anyumékhoz, és az ottani oviba fogom beíratni a gyereket. Ennyi, nincs ezzel semmi gáz, nagyon sokan csinálták, és csinálják ezt a mai napig!
2010. márc. 9. 13:48
Én fogorvost váltok így sz.tem hamarosan :)
2010. márc. 9. 13:47

Szia!

Én egy lakóhelyemtől 15 km-re lévő faluba hordom a gyerekemet, ahol dolgozom, és nem kellett átjelentkeznünk:)

Sőt, örültek annak, hogy ide jön a gyerek, mert eggyel több gyerekre kapnak normatívát.

Számomra érdekes, amit írsz.

A lányom még csak 2 év múlva lesz iskolás, de a tanító már kérdezte, hogy ugye ide fog járni a gyerek?

A lakcímkártyán simán átjelentkezhetsz egyébként, csak ha nem vagy tulajdonos, a tulajnak mint szállásadónak is alá kell írnia. Kérdezz, ha ez érdekel, én ezzel is foglalkozom sok minden más mellett:)

2010. márc. 9. 13:38

Ovit szeretnénk váltani. Ezzel a címmel nemrég fórumot is indítottam, hogy megvitassuk jogosak-e sérelmeim mások szerint is, vagy túlreagálom a dolgot. Az igazságot nem tudom, de anyai szívemra hallgatva végül a váltás mellett döntöttem. Így azonban, máris szembe kerültem a következő problémával.

Túl azon, hogy mindenhol helyhiánnyal küzdenek - és ennek dacára országszerte szünnek meg ovik (is) - problémát jelent az is, hogy nem a városban lakunk. Vagyis nem az szerepel a lakcímkártyán, ahol az ovi van. Ezért az egyik szülő és a gyerek "elköltözik" a nagymamához, hogy így új lakcímkártyával, már jogosultak legyünk a kiszemelt ovodába bejelentkezni.

Az érdekele, hogy vannak-e köztetek hasonló tapasztalatú "kollégák" és "kolléganők", akik ovódába, iskolába ily módon iratták a gyerekeiket.

Van-e benne rizikó,illetve milyen egyéb gondokkal járhat egy ilyen eljárás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook