Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátlók hatása terhességre fórum

Fogamzásgátlók hatása terhességre (beszélgetős fórum)


27. MelisUK (válaszként erre: 26. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 15. 19:55
Három évente, hisz egyszer teszik be, akkor kell érte azt a 30ezret kifizetni és ezután 3 évig lesz fogamzásgátló hatása.
26. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2010. márc. 15. 18:45
szia. ezt most évente vagy három évente kell érteni?!
2010. márc. 15. 16:50
Azóta rájöttem, hogy félreírtam az Implanon árát, nem 40, hanem 30ezer forint Mo-on.
24. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2010. márc. 13. 23:15

hááát, ezt nevezem én bátorságnak! gratulálok hozzá :)))))))


végülis a nemzetiség sosem számít, inkább az hogy jól érezzük magunkat :))

23. MelisUK (válaszként erre: 22. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 11. 17:10

Mi csak úgy nekivágtunk, teljesen véletlenül leltünk rá más magyarokra.

Itt Dundee-ban még csak egy magyar párt ismerünk, de az az igazság, hogy nem is keresünk kifejezetten magyarokat, akivel összeakadunk, azzal barátkozunk. Vannak barátok Lengyelországból, Észtországból, Litvániából, Oroszországból, Kenyából és nem utosósorban Skóciából. Mind itt élünk és jól megvagyunk. :D


Úgy jöttünk ki, hogy nekem volt munkám egy skót ismerős által (aki Mo-on él), a párom meg keresett magának - ami szerencsére nem volt nehéz.

22. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2010. márc. 11. 10:52

tök jó, nem maradtatok magatokra :)!


mi is akartunk menni, de én nem voltam elég bátor, féltem és még mindig félek :)


volt ismerősötök kint vagy csak úgy jött az ötlet ?


nekünk nincs ismerős, de barátok mentek különböző országokba csak úgy dolgozni, és már a 70% a családot is kivitte

21. MelisUK (válaszként erre: 19. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 11. 10:28

2006 óta élek itt, közben fél évig éltem Cipruson is, de visszaköltöztem.


Tényleg gyönyörű hely. :D Imádom.


Találni magyarokat, nem is gondolnád, de mindenhol találni. Pl ahol Cipruson dolgoztam, ott bőven voltak magyarok. Ahol először Skóciában éltem (az Orkney-szigeteken), ott is egymásra találtunk, épp söprögettem a házunk előtt, mikor hallom hogy jön két srác és mintha magyarul beszélnének, tényleg magyarok voltak. :D És volt még egy magyar férfi ott rajtuk kívül, majd az egyik srácnak kijött még a barátnője, majd annak a barátnője, majd még egy barátnő a barátjával és itt le is zárult. :D

Azóta Dundee-ban élünk, ez Edinburgh és Glasgow között van kb félúton, a magyar párommal élek itt, már saját lakásunk is van. :D

És egy véletlen folytán itt is megismerkedtünk magyarokkal. Pl tavaly az egyik egyetemen (2 is van a városban) 80 vagy 90 magyar kezdett tanulni.

20. MelisUK (válaszként erre: 14. - Pirinyo79)
2010. márc. 11. 10:23

"Az Implanon beültetése előtt kezelőorvosa néhány kérdést fog feltenni az Ön és a közeli rokonai kórelőzményére vonatkozóan. Az orvos meg fogja mérni még a vérnyomását, és állapotától függően esetleg további vizsgálatokat végezhet. Ha Implanont alkalmaz, kezelőorvosa azt fogja mondani, hogy az Implanon beültetése után három hónappal menjen vissza egy orvosi ellenőrzésre. A további ellenőrzések gyakorisága és jellege az Ön egyéni állapotától függ majd."


Ehhez képest nekem csak azt nézték meg a papírjaimon, hogy a családtagjaimnak milyen betegségei voltak, majd amikor egyszer visszamentem ellenőrzésre, akkor megmérték a súlyom és azt mondták, hogy ha semmi gondom nincs, akkor majd csak 3 év múlva menjek vissza kivetetni vagy újat betetetni.

19. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. márc. 11. 10:22

szia!


ha 3 évre 40-be kerül és ilyen jó, az nem is sok!!!


most is skóciában vagy? tényleg olyan szép hely?

hogy találsz ott magyarokat?

18. MelisUK (válaszként erre: 16. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 11. 10:12

"Az Implanon alkalmazható a szoptatás alatt. Az Implanon nem befolyásolja az anyatej termelődését vagy annak minőségét. Azonban az Implanon hatóanyaga kis mennyiségben átjut az anyatejbe.

Az olyan szoptatott csecsemők egészségét, akiknek az édesanyjuk Implanon-t használt, legfeljebb 3 éves korukig vizsgálták. Nem észleltek a gyermekek növekedésre vagy fejlődésére gyakorolt hatásokat.

Ha szoptat és szeretne Implanon-t használni, kérjük, forduljon kezelőorvosához."


Ez van a betegtájékoztatóban, ezt linkeltem az előző hozzászólásomban, ha érdekel te is olvasd el.

17. MelisUK (válaszként erre: 14. - Pirinyo79)
2010. márc. 11. 10:10

Nekem ingyenes volt, de azért mert Skóciában élek és itt támogatják ezt a fajta fogamzásgátlási módszert. Egyébként Mo-on 40ezer forintba kerül - tudom, így hirtelen soknak tűnik, de számolj csak utána, hogy a 3 év alatt mennyi pénzbe is kerül bármelyik másik módszer. Ezelőtt én tablettát szedtem, amikor abbahagytam akkor volt olyan 5500 forint a 3 havi adag, azaz évente 22ezer forint, 3 évre 66ezer forint - és sajnos szinte minden alkalommal drágább volt a tablettám, még először 3ezer alatt vettem... Szóval ha van rá egyben pénze az embernek vagy képes félretenni rá, akkor mindenképp olcsóbb és biztonságosabb megoldás, mint bármi más.

Itt egy link róla, ha továbbra is érdekel:


[link]

16. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2010. márc. 10. 10:22
erre majd én is kíváncsi lennék.. :)
2010. márc. 10. 10:21

Sziasztok :)


Voltam dokinál, szerinte 3 hónap, de beszéltem a házi dokival is (aki szintén nőgyógy) szerinte pedig ha hamarabb esem teherbe sem okoz gondot. Azt mondta az új bogyók már nemigazán ártalmasak, én Lindynettet szedtem.


köszönöm a hsz-at :)

14. pirinyo79 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2010. márc. 9. 12:41

Szia


Most olvastam. Menyibe kerül ez a módszer?

Milyen vizsgálatokat csinálnak előtte??

2010. márc. 9. 12:39

Hát hallottunk már olyat,hogy valaki rendszeresen elfelejti bevenni a bogyót és terhes lesz.

Mint a barátosném :)) Hála égnek semmi baja a kicsinek,szépen fejlődik.

De feltétlen kérdezzd meg a dokidat,hogy ő mit javasol!!

Pár hónapot fog sz.tem mondani+vitaminokat kell szedned.

2010. márc. 9. 11:38

De pl a cigit fél évvel a babatervezés előtt le kell tenni, ha minden igaz. Én magam nem dohányzom, de dohányosoknak jó tudni.

Viszont sajnos látni rengeteg nagy pocakos anyukát füstölve, nem izgatja őket, hogy milyen gondokat okoz a cigi a gyerekre nézve, kezdve az asztmától ki tudja még mikig.

2010. márc. 9. 11:35
A tabletták használati utasításán nincs rajta esetleg?
2010. márc. 9. 11:33

Szia!

Szerintem is ajánlatos a 3hónap,bár nálunk a második bébinél úgy alakult,hogy nem sikerült kivárni ezt az időt.

Nagyon alacsony hormontartalmúak a mai fogamzásgátlók,de azért konzultálj az orvosoddal,hogy mi a terv és majd megmondja,hogy tarts-e szünetet!

9. MelisUK (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2010. márc. 9. 11:31
Ja, és a legjobb benne, hogy szoptatás mellett is használható, nincs hatása a gyerekre.
8. MelisUK (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2010. márc. 9. 11:29

De minden fogamzásgátlónál más lehet a kiürülés, a dokit meg kell kérdezni, aki fel szokta írni, hogy hogyan kell eljárni.


Én Implanont használok, ez nem tabletta, hanem egy kis rugalmas pálcika, amit az alkaromba tettek be egy injekciós tűvel, ettől három évig nem esek teherbe. 3 év után (vagy korábban, ha szeretnék gyereket) ki kell vetetni, várni kell egy mensit és utána jöhet a baba. Ha pedig még mindig nem szeretnék gyereket, akkor be lehet tenni az újat.


Ez a mai kor legbiztonságosabb fogamzásgátlási módszere, mert ezt nem felejti el bevenni az ember, mint a tablettát, nem szakad el, mint a gumi, stb. Nincs vele gond, egyszer beteszik és egyszer kiveszik, ennyi. Nagyon kényelmes módszer, görcseim sincsenek, extra kevés vér jön mensi idején (2-3 csepp/nap), imádom.

7. cicusbaby19 (válaszként erre: 1. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 9. 11:26

szia...


a dokik 3 hót javasolnak...


de a mai bogyók már 1 nap alatt kiürülnek a szervezetből....


konzultál orvosoddal...


puszi...

2010. márc. 9. 11:25
Én is gyógyszi mellett lettem babás,és én ne felejtettem el bevenni és mégis!A kislányom egészséges mint a makk!:)
2010. márc. 9. 11:24

Ma már sokszor hallani, hogy nem is kell várni a fogamzásgátló után vagy csak max. 1 hónapot.

Én azért minimum 3 hónapot várnék, biztos ami biztos...

2010. márc. 9. 11:24
Hali!Nekem azt mondta a nődokim, hgy kb fél év kell mire kiürül a bogyó a szervezetből, de persze ha valami közbejön akár lehet egy szép egészséges babád:)biztos szervezettől függ..
2010. márc. 9. 11:24
Várni kell vele, hogy kiürüljön a szervezetből, így a biztos. Elvileg elég a fogamzásgátló abbahagyása után egy normál menstruációt kivárni és utána jöhet a baba. (Tehát nem azt a mensit, ami a szedése után jön meg, hanem az arra rá következőt.)
2. 651a3db25d (válaszként erre: 1. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 9. 11:22
Én gyógyszer mellett estem teherbe, egészséges kisfiam született! Néhányszor elfelejtettem bevenni a bogyót, így történt... :)
2010. márc. 9. 11:20

sziasztok!


Eddig gyógyszert szedtem, de ki maradt egy menses, és olyan tüneteim voltak mintha terhes lennék, de kiderült hogy mégsem. Viszont most már babát szeretnénk. Mennyi időt kell várni a bogyók után, egyáltalán kell e ?


A válaszadóknak csak holnap tudok reagálni, mert megyek dolgozni :) , de várom a hozzászólásokat


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook