Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesnaptár - 8 hetes terhesség fórum

Terhesnaptár - 8 hetes terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhesnaptár - 8 hetes terhesség

1 2
2021. aug. 5. 10:25

sziasztok, hasonló korú kismamák jelentkezését várom :)


végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, és meglepetten látom, hogy 2-3 ember írta csak, hogy jól van. Az első 4-6. hetemben a hányinger, hajnali éhség és a hasszurkálás váltotta egymást, de nem volt annyira vészes, azonban a 8. hétre nekem mint tünet, a cicifájdalom maradt, mást nagyon nem érzek. Vajon valamelyik tünet visszajöhet még, vagy a szerencsésebbek közé tartozom és megúsztam ennyivel?


Ja és a hasnövekedést én is tapasztaltam, alapból vékonyabb testalkatú vagyok, szóval az is látszik már, ha többet eszem, gondolom ezért látom a méhnövekedést is már ilyen korán.

2015. szept. 25. 17:30
En is a 8. hetben vagyok,szinte minden reggel hanyok. Egy par napja szedem a B6 vitamint,ez kicsit enyhiti a hanyingert. Reggel es delelott nagyon rossz,delutan mar nem olyan veszes. Ja,es az edeset abszolut nem kivanom,pedig elotte csokit csokival,most ra sem tudok nezni.....csak a sos dolgok es a leves
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Mayácskaa)
2015. máj. 10. 21:39
Nekem is szurkált annak idején az első harmadban a hasam alja. Ez gyakorlatilag feledésbe is merült, amikor rendesen elkezdett a medencém tágulni, na az fájt rendesen.
31. epervirág (válaszként erre: 30. - Mayácskaa)
2015. máj. 10. 21:33
Szia!Én kétszer voltam terhes mind a kettönél fájt az elején a hasam.olyan volt mint amikor megjön.A nagy pont betöltött 38. hétre született a kicsi 38 hét 2 napra.
2015. máj. 10. 15:28
Sziasztok! Hosszu idő után sikerült teherbe esnem és még félek mindentől 8hetes terhes vagyok, az ultrahangon már vert a picikem szive és minden rendben van. Szeretnék tanacsot kérni! Eleg sokat szúrkál a hasam és sokszor fáj a dokim azt mondta nem gond,de félek nehogy baj legyen hisz nagyon nehezen jött össze. Van esetleg akik küzdenek ilyesmi tünetekkel? Elöre is köszikee :)
2011. okt. 18. 18:19

Sziasztok!

Én ugyan már előrébb járok mint a legtöbben de sok minden volt nálam is az elején!

Az első 14,.hét borzalmas volt!Hányinger,hányás,émelygés,aluszékonyság,görcsök,hüvelyi folyás!!De a dokim végig azt mondta ez mind normális!!!

Én az elején a femibion 800-at szedtem a 13.héttől pedig a femibion 400-at eszem!!!


És tényleg igaz az hogyha belépsz a 2.trimeszterbe a kellemetlen tünetek elmúlnak!Persze vannak kivételek!

Akinek nem első baba az tudja hogy jön egy csomó új dolog de amikor a baba megmozdul az fantasztikus érzés!!!


Mindenkinek sok egészséget és boldogságot kívánok

Egy 20.hetes kismami!!!

2011. okt. 18. 18:05
Sziasztok!Én is 8 hetes terhes vagyok és szörnyen érzem magam az állandó hányingertől.Hányni ugyan nem hánytam,de már 3hete azzal kelek és fekszem,hogy rosszul vagyok.A lányommal semmi gond nem volt,de ez egy másik terhesség más élményekkel.Nagyon várom már,hogy megszűnjenek a rosszullétek.Én a lányommal Elevitet szedtem,most amíg lehet gyümölcsökkel viszem be a vitaminokat,mert sok helyen olvastam,hogy ezek a "mű"vitaminok mégsem olyan jók,mint ahogy állítják.
2011. aug. 11. 21:16
sziasztok,én a negyedik és ötödik hét között vagyok.ez már nem az elsö babám,hanem a negyedik,namármost irtozatosan fáj a derekam.ez normális vajon?tudtok erre valamit ajánlani?
26. AG7581
2011. júl. 7. 10:57
Sziasztok! Én is a hetedik hetet kezdtem meg! Igazi hányingerem nincs, csak émelygek, viszont nagyon ég a gyomrom szinte egész nap, és fel vagyok puffadva délutánra már nagyon nem jó :-( Folyamatos szorulásom van ami szintén nem jó, és állandóan innék! Hát ez a helyzet jövő héten, megyek UH-ra remélem minden rendben lesz:-)
25. tinell
2011. jan. 22. 18:43
Nekem jelenleg az uborka esik nagyon jól és a sós dolgok! De ami a legjobban ízlett mostanában, az a disznótoros kolbi, pedig azt nem nagyon szerettem! :)
24. Vedin (válaszként erre: 22. - Demeeri)
2011. jan. 13. 09:34
Nekem sincs hányingerem, arra gondoltam, talán a terhességi vitamin miatt, abban ugye van B vitamin is. Egyedül a kávé az amit nem tudok már meginni, de szerintem ez épp elég jel, mármint a kávé undor.
2011. jan. 12. 15:41
Szerencsés vagy, én is a 7. hétben járok, de már 3 hete émelygek éjjel-nappal. A szagok és az ízek egyaránt terhesek számomra, nagyon forgatja a gyomrom a mosószer, tusfürdő, mosogatószer, dezodor szaga, az édes íz, minden, ami élesztővel készült, most már az alma és a banán is... Azon gondolkodom, ha ez így folytatódik, akkor mit fogok enni a végéig? Ugyanis az első gyerkőcömmel 9 hónapig tartott a reggeli/ egész napos émelygés... De nem emlékszem, hogy már az elején ennyi minden a listán volt...
2011. jan. 12. 15:23
7 hetes elmúltam és még mindig semmi jele nincs aterhességnek.Sem hányinger,sem puffadás.Teljesen jól érzem magam.Csak annyi a változás,hogy egy ideje nem izlik a kávé,de a tea sem.nem is tudom meginni.
2010. szept. 17. 21:17
Én is a 8. hétben vagyok, állandóan fel vagyok fúvódva, gyakran ég a gyomrom és persze rám tör a hányinger. Főként a büdös emberekre és a tisztítószerekre. Én is a második terhességben vagyok és hamarabb kesdett el nőni a hasam. A hányingerre a kocogást tudom mondani ellenszernek (20 perc), a gyomorégére pedig almát vagy nektarint, őszibarackot. Érdekes, pedis azok is savasak, de mégis segítenek.
2010. aug. 27. 11:02
Hát, ahogy látom, senki sem mentes a "panaszoktól"...Nem tudnátok segíteni, hogy az úszáson kívül ilyenkor milyen sportolási lehetőségek vannak? Nem akarok ártani a babának, de annyira vágyom egy kis sportra...azt hiszem, a hol az éhségtől, hol a teltségtől háborgó gyomromnak is jót tenne...amúgy nem tudom hogy vagytok vele, de nálam állandósult,hogy se éhesen se jóllakottan nem érzem jól magam.Folyamatosan olyan, mintha egy lufit nyeltem volna le...(persze felfújva, hi-hi-hi)nah, mindegy. Remélem van vmi jó tippetek. Előre is köszi!!
19. kjumika (válaszként erre: 9. - Mazsola87)
2010. jan. 6. 11:18

Szia!


Mielőtt elkezdtem volna bármilyen vitamint szedni, alaposan utánajártam, hogy melyik lehet a legjobb és végül én is a Gravida mellett döntöttem.

Szerintem jó választás, mert sokminden

benne van, ami ilyenkor szükséges.

2010. jan. 6. 11:12

Sziasztok! Ahogy számoltam,én is a 7. hétnél tartok és már nem minden ruhám kényelmes hasi tájékon...

Begombolom ugyan, de aztán mindig inkább mást veszek fel, ami kényelmesebb.

Émelygésem, rosszullétem sajnos nekem is van sokmindentől, enni is alig tudok néha. Olyankor kekszet rágcsálok. Az olajban sült cuccokat egyátalán nem bírom...:(

Viszont a gyümölcsök nekem is mindig jöhetnek, jobban mint a terhesség előtt!

Hányingerem szokott néha lenni, de szerencsére még nem hánytam. Inkább az bosszant, nem tudom másnak is van-e ilyen, hogy állandóan ég a gyomrom. Sok lett a savam vajon?

2009. okt. 21. 13:44

Van valaki,aki a 8héten már érezte úgy,mintha a pocak is növekedésnek indult volna?

Első babámmal,7-8hetes terhesen már volt,ami nadágot nem tudtam begombolni,de egyébként is,olyan vagyok,ha picit többet ettem,akkor már nagyobb a hasam...most sem eszem többet,mint a terhesség előtt,mégis úgy érzem,mintha valamivel nagyobb lenne a hasam...meg egy kis úszógumi is van,de az volt is...

16. darling81 (válaszként erre: 15. - Amanda28)
2009. okt. 21. 13:40
Helló!A 8.héten tartok,de kb.hete érzem én is magam puffadtnak :-(Gyakran émelygek,néha azt se tudom,hogy azért mert éhes vagyok,vagy azért,mert gondolni is rossz a kajára.Szerencsére a gyümölcsökket szinte éjjel-nappal kívánom!
2009. okt. 13. 18:31
Sziasztok.Én most a 7 -tes hétben vagyok de nagyon puffadok.Ki látott még ilyet meg vagyok puffadva és éhes vagyok.Tapasztalatokat várok irjatok.
2009. okt. 7. 10:58

sziasztok!

Én is most tartok a 7és fél hétnél, de szeretném megkérdezni vkitől hogy normális az hogy reggelente hányok? egészen 11óráig nem tudok semmilyen formába sem enni mert amit eszek "nem marad bennem" :$ nagyon rosszul viselem ezeket a napokat..reggeltől estig hányingerem van és sokszor ugy érzem hogy csikar a hasam.. ez normális? ugye ettől még normálisan fejlődik a baba? annyira elvagyok keseredve! :(

2009. okt. 3. 13:31

Sziasztok! Én most 7 és 1/2 hetes várandós vagyok. Gravidát szedek, mert arról több jót hallottam,mint az elevitről.Magam is tapasztaltam. Az elevittől nekem hányingerem volt, és mivel laktózt is tartalmaz, inkább nem szedem. Tejcukor érzékeny vagyok.

Nekem az orvosom azt mondta, hogy mind a két terhes vitamin kíváló.

12. endaaj (válaszként erre: 11. - Endaaj)
2009. jan. 8. 22:44
Na most nézem, hogy kicsit elkéstem a válasszal:)
11. endaaj (válaszként erre: 9. - Mazsola87)
2009. jan. 8. 22:44

Szia!


Bár nekem már megszületett a kisfiam, de én is a gravidát szedtem. Előszőr nekem is hányingerem volt tőle, de az a titka hogy egyél valamit mielőtt beveszed. Én este szedtem vacsi után lefekvés előtt és onnantól nem volt ilyen problémám.

2008. nov. 28. 16:07

Sziasztok!

Elég megosztottak a vélemények a terhesvitaminokkal kapcsolatban.Elevitet szedek,azt szedtem elejétől a végéig az első babámmal is.Most újra babát várok és az én véleményem az,hogy szüksége van a szervezetnek vitaminra.

2008. nov. 25. 11:20

Sziasztok!

Én is 8 hetes terhes vagyok.Eddig semmi bajom nem volt,ma reggel viszont elég rosszul voltam.

Igazából azt szerettem volna megkérdezni,hogy szerintetek jó a Garvida mint terhesvitamin?kinek mi a véleménye?Előre is köszi!

Sziasztok

2008. okt. 13. 22:01

Sziasztok!

Én már 8 hetes és 5 napos terhes vagyok, és bizony ma reggel is túl hamar viszontláttam a reggelimet!Bocsi, hogy ilyet írok:(Nagyon örülünk a babának, és nagyon várjuk, de már azt is nagyon várom, hogy önfeledten élvezzem az babavárást, legyen valóbal ÁLDOTT ÁLLAPOT. Nem panaszként írtam, csak nagyon élvezze ki, aki ki tudja már az első trimeszter is, mert nagy kincs lehet:)Ezt a citromos vizet kipróbálom, bár ma reggel is cotromos teát ittam, mégsem állított meg:)

2007. dec. 4. 17:17

sziasztok.Én most léptem a 8.hétbe a második babámmal.

Ti,hogy vagytok?

6. a560c5eb8c (válaszként erre: 4. - Monika33)
2007. nov. 5. 14:09
Hány hetes terhes vagy éppen Mónika??
5. a560c5eb8c (válaszként erre: 4. - Monika33)
2007. nov. 5. 14:07
Sziasztok! Nekem is mind a 3 jelen van, hányinger aluszékonyság, szédülés, de szerencsére ezek a rosszullétek nem mindíg vannak jelen! Néha ez néha az, de azért azt észre vettem hogy ha tul eszem magam vagy esetleg üres a gyomrom akkor rosszul leszek!! Mindíg kell valamit rágcsálni, nem szabad hogy kiürüljön a gyomor! Szokták mondani hogy a citrom, citromos víz nagyon szuperül elmulasztja a hányingert! De sajnos ez mindenkinek segít!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook