Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mozilla Firefox - Bejelentett támadó weboldal! -? fórum

Mozilla Firefox - Bejelentett támadó weboldal! -? (tudásbázis kérdés)


26. emagdi (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2010. ápr. 11. 15:42

van egy olyan funkció a firefoxban, hogy te, mint felhasználó bejelentheted egy adott oldalról, hogy ez egy támadó oldal (pl te vírust vagy más kártevőt találtál ott). ha bizonyos számú ilyen bejelentés érkezik, a firefox kártékony oldalnak minősíti az adott linket, és az oda kattintó további felhasználókat figyelmezteti a veszélyre.

ennyi:)


persze láttunk már olyat, hogy valakik bosszúból kártékonnyá minősíttették más oldalát...

2010. ápr. 11. 15:42
na, hála...:)
2010. ápr. 11. 14:53

Mióta az extra.hu fizetős lett, azóta nem jelzi támadónak az FF az oldalamat. Lehet, hogy az átállás zavart be, de most tökéletes.

Köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzászólásokat!

2010. márc. 26. 10:39
Még nem, de megnézem. Esetleg Te már találtál ott ehhez hasonlót?
2010. márc. 26. 09:06
elnézést, ezt magánban akartam...://///
21. 16d1dd6891 (válaszként erre: 18. - Koperta)
2010. márc. 26. 09:05

szia,

az indexen vagy regisztrálva? ott elég jó fórumok vannak, lehet h tudnának segíteni.

2010. márc. 25. 20:57
Próbáltam, ez az: "Figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása" Ha megnyomom, akkor egy torz felületen bekéri a nevet és a jelszót, majd ismét ugyanazt a tiltó szöveget hozza, amit előtte is. Egyszerűen nem enged erre a honlapra.
2010. márc. 25. 17:28
Mozillán is meg tudod nézni, azt hiszem, ha kipipálod a kipipálnivalót :)
2010. márc. 25. 16:59
Még mindig ezzel szenvedek. Sajnos csak IE-ről tudok bejutni, de az annyira lassú, hogy képtelenség kivárni. Továbbra sincs ötletetek, hogy hogyan tudnám ezt a honlapot a Mozillán használni? Esetleg egy másik böngésző? Javaslatok? SOS!
2010. márc. 11. 12:02
Nem lehet, hogy ha kitörlöm a sütiket, akkor beenged? Vagy a sütik törlése okoz belépési problémát más webhelyeknél?
16. koperta (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2010. márc. 9. 12:00

Mondhatni munkával kapcsolatban.

Már próbáltam máshol, de szinte minden plusz alkalmazást telepíteni kellett volna a Mozillára, arra pedig nem volt idő.

15. MelisUK (válaszként erre: 12. - Koperta)
2010. márc. 9. 11:43

Az Internet Explorer nem fogja kiírni, hogy gond van az oldallal, ezért, meg a lassúsága és még sok egyéb miatt nem is használjuk.

Miért kell nap mint nap bejutnod arra az oldalra? Ez az emailed, vagy munkával kapcsolatos? Nem tudod a munkahelyeden megnézni, hogy ha tényleg gond van az oldallal, akkor ne a saját géped cseszd el?

2010. márc. 9. 11:40
küldd már el nekem is, légyszi az URL-t, most már kíváncsi vagyok.
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - 16d1dd6891)
2010. márc. 9. 11:40
Én se értettem először, hogy mi van. :D
2010. márc. 9. 11:26

Biztos rosszul fogalmaztam.

A Mozilla csak támadónak érzékelte azt a weboldalt, ahová be akartam menni. De erre a helyre nekem nap mint nap be kell jutnom, és most nem merek belépni.

Az Internet Explorer simán beenged, de a kérdés az, hogy az IE nem érzékeli a problémát, belépek, és aztán nyakon vágja a gépemet valami idétlen szoftver, akkor hogyan tovább? Inkább azt kellene megoldani, hogy hogyan tudnék tisztán erre az oldalra jutni.

11. 16d1dd6891 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2010. márc. 9. 10:40
először én is azt hittem, a Mozilla a támadó, néztem is kerek szemekkel:)
2010. márc. 9. 10:39

Másik böngészőnél nem biztos, hogy kiírja.

Küld el a címet, kíváncsi vagyok :)

9. MelisUK (válaszként erre: 6. - D879a0c5b4)
2010. márc. 9. 10:37

Akkor már értem, már féltem, hogy a MF-ot ócsárolják. :D

Akkor azt az oldalt inkább ne nézd meg, máshonnan is be tudod szerezni azt, ami kell, ebben biztos vagyok. Nem véletlenül írja ki, hogy gond van az oldallal.

8. 16d1dd6891 (válaszként erre: 7. - D879a0c5b4)
2010. márc. 9. 10:36
akkor érdemes megpróbálni másik böngészővel szerinted?
2010. márc. 9. 10:35
Egyébként lehet, hogy csak csúnyán mgírt, ámde kártevőktől mentes kódot rakott össze az oldal szerkesztője, arra is bejelez a FF.
6. d879a0c5b4 (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2010. márc. 9. 10:34

A Firefox jelezte, hogy az éppen megnézni kívánt weboldal a támadó jellegű.

Nem a Mozilla oldala.

:)

2010. márc. 9. 10:33

Mégis mi a támadó weboldal?

A Mozilla Firefox egy böngésző program, mint az Opera vagy az Explorer, csak minőségben sokkal színvonalasabb. Természetesen van honlapjuk is, amiről frissítéseket és kiegészítőket le lehet tölteni hozzá, de hogy támadó weboldal legyen? Ha Mozzilla Firefox-szal böngészed a netet, akkor a "támadó weboldalakat" be se hozza, vagy rákérdez, hogy tényleg behozza-e, mert vmi bibi van az oldallal.

4. 16d1dd6891 (válaszként erre: 2. - Koperta)
2010. márc. 9. 10:32
inkább hagyd a fenébe, bár biztosan fontos lehet, de a géped még fontosabb.
2010. márc. 9. 10:28
Tűzfal, vírusírtó és hasonlók adnak valamennyi védelmet...
2010. márc. 9. 10:20

"Az akármi.extra.hu címen működő weboldalról bejelentés érkezett, hogy támadó weboldal, ezért a biztonsági beállítások alapján a böngésző a hozzáférést nem engedélyezi.


A támadó weboldalak megpróbálnak olyan programokat telepíteni, amelyek személyes adatokat lopnak el, a számítógépet mások megtámadására használják, vagy károsítják a rendszert


Egyes támadó weboldalak szándékosan terjesztenek ártó szoftvereket, de sok olyan van, amelyet a tulajdonosa tudta vagy engedélye nélkül használnak ilyen célra."


Mit kell tenni, hogy ehhez a weboldalhoz valahogyan hozzáférhessek úgy, hogy ne essen kár a gépemben?

2010. márc. 9. 10:18
Mozilla Firefox - Bejelentett támadó weboldal! -?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook