Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív gyerkőcök fórum

Hiperaktív gyerkőcök (beszélgetős fórum)


1 2
48. Re87 (válaszként erre: 46. - Jooeva)
2010. márc. 11. 09:33
3éves lesz áprilisban.250mg-s magnézium pezsgőtablettát szed(epreset),egy felet naponta,meg 2szer 1 B6-ot.Szerintem kifejezetten pici gyerekeknek való nincs.
47. Promama (válaszként erre: 45. - Re87)
2010. márc. 10. 21:35
óóó,ha vendégek jönnek,mint egy kis angyal Mondják is nekem-ugyan mi a bajod ezzel a gyerekkel. Én meg csak mosolygok és azt mondom -áá semmi,a produkció nekem szól:))meg az óvónőknek és mindazoknak,akik nevelni akarják:))))
46. jooeva (válaszként erre: 45. - Re87)
2010. márc. 10. 19:55

Nekem is ez a módszerem, hogy ha bevadul, akkor négyszemközt beszélek vele és ha szerencsém van, akkor segít.

Mi már elindulás előtt vagy vendégek jötte előtt letisztázzuk, hogy is kellene viselkedni, így csak figyelmeztetnem kell menet közben.

Nálunk is az van, hogy bevadul, ha más is velünk van.....azt hiszi, hogy más jelenléte mentesíti őt a szabályok alól.

Van gyerekeknek való magnézium?

A te fiacskád hány éves?

45. Re87
2010. márc. 10. 17:19

3.napja szedi a fiam a magnéziumot,ma nagyon nyugodt volt.Lehet,hogy csak véletlen,de remélem,hogy nem.

Én azt szoktam csinálni,hogy ha rájön az "5perc" beviszem egy olyan szobába,ahol csak ketten vagyunk és megbeszélem vele,hogy mi a baj.Olyankor lehiggad kicsit.

Nálunk az van,hogy ha ketten vagyunk,akkor nincs baj,de ha többen vagyunk itthon,esetleg vendégek vannak,akkor katasztrófa...

44. jooeva (válaszként erre: 43. - Promama)
2010. márc. 10. 15:53

Pont nemrégiben beszélgettem 4szemközt az óvónőkkel a differ-teszt kapcsán(ami szuperül is sikerült Tominak) és természetesen feljött a viselkedése is, mint téma.

Elmondtam, hogy én otthon hogyan kezelem az ilyen helyzeteket, miket teszek meg annak érdekében, hogy csiszoljak rajta és arra jutottunk, hogy a módszereink megegyeznek. A különbség abban van, hogy én otthon ezt 2 gyerekkel oldom meg, neki pedig 24 főnél kell kiviteleznie, de ez már az ő feladata.

Tomi hozzá van ahhoz szokva, hogy otthon foglalkozunk vele elég sokat minden téren: meghallgatjuk, leülünk vele játszani, visszük magunkkal mindenfelé és ő ezt várná el az oviban, hogy ha neki van valami mondanivalója vagy egyéb nyűgje, azzal hallgatóságra találjon....


Épp ebben az évben indult egy jó kezdeményezés a mi ovinkban: ovi-suli a neve, 15 gyerek bekerül az iskolába ovis csoportként, olyan gyerekekből áll, akik már iskolások lehetnének a koruk alapján, de valamiért nem feleltek meg.

Ez nagyon jó átmenet lehetne Tominak is, hogy ne kapásból a szigorú rendű iskolába kerüljön, hanem egy majdnem első osztályba, ahol 5 gyerekre jut 1 padagógus, akivel majd az iskola első 2 évét is tölteni fogják.

Várom a nyarat, hogy többet lehessünk kinn és lehessen neki szabadon mozogni, akkor sokkal könnyebb vele :).

43. Promama (válaszként erre: 36. - Jooeva)
2010. márc. 10. 15:16
megkeresem a könyvet és leírom a címét. a mivelünk vannak a legtöbbet,mivel a mi gyerekeink s amit általunk kapnak az a legjobb nekik. Én megbeszélem az óvónőkkel,hogy én hogy látom,milyen módszer az eredményes nála s ő is belátja,hogy ennek betartása a legcélravezetőbb a fiaimnál:)így sokkal kezelhetőbbek,hogy az óvodai nevelés nem sokban tér el az otthonitól:)
2010. márc. 10. 05:35
nekem az unokám ilyen
41. Re87 (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. márc. 9. 20:24
Ja és ráadásul a szeduktív szerek fordítva hatnak az ilyen gyerekeknél...
40. Re87 (válaszként erre: 39. - Hte23)
2010. márc. 9. 20:23
Igen,az a baj,hogy nem az okát keresik,hanem egyből leszedálják a gyereket.
39. hte23
2010. márc. 9. 20:22

Még annyi!


Nagyon sok gyerekre ráfogják, akit nem tudnak az elvárásaiknak megfelelően kezelni. Illetve "más" mint a többi pl. 23.


Könnyü ezt kimondani, de pl. okozhatja: vegyi anyag, ételek adalékanyagai, sok csokoládé (pl nutella) és még sok egyéb környezeti ártalom.


És persze vannak a született hiperaktivak. ( pl. oxigénhiány, kezeletlen-gondozatlan terhesség stb. ) Az ő esélyük arra, hogy kinövik szinte nulla.


A torna sokat segit, főleg majd akkor lesz hatása ha iskolába kerülnek.


Olvassatok utána!

38. Re87 (válaszként erre: 37. - Hte23)
2010. márc. 9. 20:19
Nehéz megállapítani,mivel ez szubjektív dolog.Van,akinek fel sem tűnik egy ilyen gyerek és van,aki legszívesebben lecsapná:).Ki mit bír ki...
37. hte23
2010. márc. 9. 20:17

Azt ugye tudjátok, hogy a "hiperaktiv" az egy nagyon tág fogalom. Nagyon sok összetevője van. A tulmozgásos gyerek az nem feltétlenül hiperaktiv.


Tudom, az én fiam VALÓBAN az, és majdnem 18. Van bőven tapasztalatom.

36. jooeva (válaszként erre: 33. - Promama)
2010. márc. 9. 19:33

Milyen könyv ez?

Miről szól és mi a "megoldás" illetve hogy álljunk az ilyen gyerekekhez?

Az a baj, hogy én hiába állok hozzá jól, ha a pedagógus csodabogárnak tartja, mert nem olyan, mint a többi 23......

A pszichológus is azt mondta, hogy erről a nyomulásról a közösség tudná legjobban leszoktatni, azaz a megoldása az óvónéni kezében van.

2010. márc. 9. 18:37
jövök még
34. Re87 (válaszként erre: 33. - Promama)
2010. márc. 9. 18:09
Új generációs gyerekek???
33. Promama (válaszként erre: 32. - Jooeva)
2010. márc. 9. 17:40
nos nekem a kezembe nyomtak egy könyvet,az új generációs gyerekekről,detto a fiamról írnak benne és ennek alapján a ti fiaitokról is:))
32. jooeva
2010. márc. 9. 15:12

Szia!


És nálatok ez mikor derült ki és milyen jelek mutattak erre?

Gondolom ebben is vannak fokozatok, ugye?


Olvasgattam a témában, néztem videókat autista gyerekekről, de Tomi nem hasonlít rájuk....legalábbis én nem látom a hasonlóságot.

Felveszi a szemkontaktust, kitudja mutatni az érzelmeit, bár nem bújós és nem igényli a tutujgatást, de az apja is ilyen.

Igényli a társaságot, gyorsan feltalálja magát, kifejezetten szereti az új környezetet felfedezni.

Az óvónők az énközpontúságát emelték főleg ki.....nagyon nyomulós, mindenben ő akar az első lenni stb.

Van egy kishuga is, szóval otthon sem ő a világközepe és igyekszem türelemre tanítani.

31. sztolyka (válaszként erre: 30. - Jooeva)
2010. márc. 9. 15:01
Az én fiam autista.
30. jooeva (válaszként erre: 23. - Promama)
2010. márc. 9. 13:17

Hali!


Mintha az én fiamról írtál volna!

Ugyanez van nálunk is, ügyes, vág az esze, mint a borotva (5 éves), de türelem, önkontoll nulla, mindent most és azonnal....mindent piszkál, minden érdekli....a sétát nem ismeri, csak a rohanást, amiből szinte mindíg baleset van....mi aerobic-ra járunk és minnél több idő töltünk mozgással, hogy levezessük az energiáit.

Voltunk nevelési tanácsadóban is, mert óvónénik szintén őszülés határán kitalálták, hogy hiperaktív...de nem az!

A legújabb ötletük, hogy autisztikus jeleket mutat...mert nagyon énközpontú.....

29. ilda75 (válaszként erre: 1. - Re87)
2010. márc. 9. 13:10
En is adom,ezek idegrendszer mukodesenek az egyensulyat hozzak letre,magnezium es B6.
28. Re87 (válaszként erre: 27. - F1ea7df816)
2010. márc. 9. 11:20
Egyre több a született hiperaktív gyerek,és ők ki sem növik,életük végéig valamilyen szinten nyughatalanok lesznek.
2010. márc. 9. 11:12

Egy pszichológusnő egyszer azt mondta nekem,hogy a mai világban azért ilyen sok a hiperaktív gyermek,mert a világ is felgyorsult,egy halom elvárás felé kell teljesíteniük,akarva akaratlanul csak hajtás az életük és mind ezek mellett még nyugodt és elegendő pihenésük sincs.

Valahol igaza van.

26. Re87
2010. márc. 9. 11:01
hány centi átmérőjű a trambulinotok??
25. Re87
2010. márc. 9. 10:53
én gumivárat akartam venni,de elkapkodták:(.A trambulin mennyibe kerül?
2010. márc. 9. 10:52
na most mennem kell a kicsiért a bölcsibe,mivel még beszoktatáson van,hamarabb hozom el:)) még majd visszanézek:))
23. Promama (válaszként erre: 22. - Sztolyka)
2010. márc. 9. 10:51
ez is nagyon jó:)
22. sztolyka (válaszként erre: 19. - Re87)
2010. márc. 9. 10:50

Mi verseket mondunk közbe,tapsolunk és forgunk.

Pl.:mackó mackó ugorjál,

mackó mackó forogjál,

tapsolj egyet,

ugorj ki!


Rengeteget javít a görcsösségén,lazább lesz.

21. Promama (válaszként erre: 19. - Re87)
2010. márc. 9. 10:50
a trambulin közepén van egy kisebb kör,a márkanevet fogja közre,na én mondtam az én fiamnak,hogy ha ügyes vagy a körön belül ugrálsz és láss csodát megértette:) semmi baja se lesz tőle
20. Promama (válaszként erre: 16. - Sztolyka)
2010. márc. 9. 10:48
igen,ismerem. Én már azon gondolkodom,hogy a nagy szobáját átalakítom tornateremé,úgyis a mozgásos játékokat kedveli:)
19. Re87
2010. márc. 9. 10:47
Nekem is be kell szereznem egy trambulint:).De félek,hogy összetöri magát....:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook