Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom születése óta "szörcsög". Miért van ez, és mit tegyek? fórum

Kislányom születése óta "szörcsög". Miért van ez, és mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 18. 17:33
Mi most 6 hósak vagyunk, de már sokkal jobb. Már csak akkor van mikor nagyon dolgozik és feljön valami. Éjjel pl. semmi gond.
2010. márc. 18. 15:35
Nekünk főleg éjszaka okoz gondot. Én is abban bízok, hogy idővel megszünik
20. sajert
2010. márc. 18. 15:33

A fiam is szörcsögött. Emlékeim szerint négy-öt hónapos volt, mire kinőtte. Neki SEMMI (így nem is szívtuk neki) nem jött ki az orrából, éjszaka nem volt gond, kapott tőle levegőt, csak szörcsögött.

Egyik napról a másikra elmúlt.

2010. márc. 18. 15:22
a párommal arra jöttünk rá, hogy a kicsikkel kapcsolatban bármit kérdezünk, mindenre az a válasz: "...mert baba" :)
2010. márc. 17. 11:28
Sziasztok! Nálunk is ez van, szörcsögés a bukás miatt. Mi voltunk gasztron, mivel szépen eszik és fejlődik, a válasz: majd kinövi..
2010. márc. 9. 15:49
Az az érdekes, hogy a neonatológián azt mondták, hogy ne szívjuk minden nap, mert nem lesz szaglása, a másik lányomnak meg 1 éve (akkor volt 1 éves) azt mondták, hogy annyiszor lehet, ahányszor ki kéne fújnia az orrát.
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Vikianya)
2010. márc. 9. 15:41
én elvinném fül-orr-gégészetre, mert az anyatej pang a melléküregekben, s kitűnő táptalaja a baktériumoknak! Félő,hogy akár a fül felé is elindulhat a hurut s akkor középfülgyulladása is lehet!
15. Vikianya (válaszként erre: 7. - Kevian)
2010. márc. 9. 15:39

csütörtökön lesz 3 hós :)

Összesen egy hét volt amikor nem volt gond

14. Vikianya (válaszként erre: 6. - Gatto4)
2010. márc. 9. 15:37
semmit nem mondtak. Csak hogy porszívózzam, és fújjam a sós orrspray-val. Meghogy bármi lehet (tej, orrduzzanat stb)
2010. márc. 9. 11:56

Én is olvastam a refluxos kérdésedetis.Lehet ott van a kutya elásva.

Nekem kicsi fiam 8 hós koráig bukott,sokszor igen sokat,volt h szó szerint orrán száján jött.

De volt h csak épp annyit h az orrában szörcsögje.

Rengeteget félrenyeltünk mi is,mert iszonyatosan mohón evett.Sokat porszivóztuk mi is.

Szerintem ha szépen nő a súlya,nincs láza vagy állandó hőemelkedése akkor csak ez lehet a dolog mögött.

Érdekes viszont h 8 hósan egyik pillanatról a másikra eltűntek a bukások,pedig képes volt még a sűrűbb egyéb kaját is bukdácsolni.

2010. márc. 9. 08:12
Közben olvastam egy másik kérdésedet is, lehet hogy összefüggés van a kettő között. Alvás vizsgálatnál nézik, hogy nem áramlik-e vissza a gyomorból a táplálék. /reflux/ A ti esetetekben ezzel a vizsgálattal lehet hogy mindenre megkapjátok a választ.
2010. márc. 9. 07:47
Igen..lehet a tejtől is. De simán lehet nátha is. Az enyémek is náthásan kerültek haza a kórházból, és kb 4-5 hétig szívtuk az orrukat.
10. csodapók (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2010. márc. 9. 07:45
Az én kisfiam képes volt fuldokolni úgy szopizott.:)
2010. márc. 9. 07:44
Szia! Beszéld meg a házi orvossal mi a megoldás! De ha nagyon mohón eszik, elképzelhető, hogy marad vissza a garat- orr járatnál anyatej és az adja a hangot.
8. 454872fc77 (válaszként erre: 5. - Vikianya)
2010. márc. 9. 07:42
Nem tudom mit lehet tenni, nekünk azért nem volt olyan súlyos hogy zavarta volna, a lányom rendesen kapott levegő. A védőnő azt javasolta, hogy az elején fejjek le egy kicsit a tejből és utána adjak neki. Ezt azért mondta mert a tejleadó reflex miatt az elején erősen spriccol a tej ha megszívja a baba és sok levegővel nagyon erősen jönn a tej amitől pl. a hasa is fájhat. Tehát meg kell próbálni az elejét lefejni.
2010. márc. 9. 07:40

Mennyi idős a pici?

Mi is porszívóztuk éjjel-nappal. A gyerekorvos szerint ez teljesen természetes. Minket is idegesített, de egyszer csak elmúlt. Sajnos már nem emlékszem mikor. Állítólag tisztul ilyenkor. Mert ugye kilenc hónapot "vízben" töltött. :)

2010. márc. 9. 07:39

Szerintem is inkább vidd el fül-orr gégészhez!

A háziorvos vagy a védőnő mit mondott a szörcsögésre??

2010. márc. 9. 07:21
az enyém is mohó. És tényleg semmit nem lehet ez ellen tenni? Csak várni?
2010. márc. 9. 07:20
Nekem is szörcsögöt sokat míg pici volt, azért mert mohón szopizott és az orrába ment az anyatej. Én nem csináltam semmit kb. fél éves korára megszünt.
2010. márc. 9. 07:20
El kellene vinni fül-orr-gégészhez, lehet, hogy a nyelőcső porcosodása nem megfelelő
2010. márc. 9. 07:20
Minden nap használjuk a sós orrspray, és porszívózzuk is, de mégis minden éjszaka kinlódik, mert nem kap levegőt.
2010. márc. 9. 07:18
Kislányom születése óta "szörcsög". Miért van ez, és mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook