Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Stimulotont? És mellé egyeb gyógyszert? fórum

Szed valaki Stimulotont? És mellé egyeb gyógyszert? (beszélgetős fórum)


17. 021a029148 (válaszként erre: 16. - Cd21d97032)
2010. márc. 10. 09:27

Anyumnak csak az egyik a xanax, ezt tulajdonképpen csak a példa kedvéért írtam, hogy milyen konfliktuskezelési és megoldási stratégiái maradtak. :( Ő is szedett stimulotont, coaxilt, rivotrilt és még sorolhatnám. Azt már nem is tudom, most miket szed.


Sajnos az a tapasztalatom, hogy csak magánúton lehet sok-sok anyagi ráfordítással meggyógyulni ezekből az álllapotokból. De van pozitív példám is: az egyik középiskolás barátnőm ugyanilyen súlyos depressziós, szorongásos állapotban volt sokáig. A középiskola befejezése után 1-2 évvel kezdődött nála, de olyan szinten, hogy a munkahelyét is elveszítette. Gyógyszerek seregét szedte ő is vagy 10 évig, nehezebb lett 30 kilóval, aztán 3 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy megpróbál új módszert. Minden megtakarítását pszichológusra költötte. (Pedig átlagos fizetésből élt...) Szerencsére talált egy olyat, akit nem kellett leváltani, és járt hozzá 1 évig, kb. 2 hetente. Olyan szinten meg tudta változtatni a gondolkodásmódját, hogy már van egy kisfia, azóta sajnos az anyukája meghalt, de ezt is fel tudta dolgozni. Vállalkozásba fogott, és bár most sem teljesen egészséges mentálisan, az életminősége ég és föld ahhoz képest, amikor még bene csücsült a depressziója és lelki válsága közepén.

16. cd21d97032 (válaszként erre: 15. - 021a029148)
2010. márc. 10. 09:16

A xanaxtól sajnos meg is változnak az agyi képességek amúgyis, mivel az az agyi idegekre hat.. és xanaxot kb két hétig szedtem elég is volt belőle soha többé...


Hát igen, én is mindent megtettem azért, hogy normális orvost találjak, de úgy látszik senkit nem érdekel mi van velem.

2010. márc. 10. 08:44

Igen, valóban ilyesmire gondoltam, amit baromijókedv írt az előbb. Tudom, hogy nem könnyű, én is voltam ilyen életszakaszban, csak még időben észbe kaptam. Sajnos Anyukám már ott tart, hogy folyamatosan szedi ezeket a szereket (Isten tudja, hány félét), és már nem hagyhatja abba, nem szabadulhat meg tőlük soha. A baj az, hogy ő is csak eggyel, aztán még eggyel kezdte, de aztán mindig kellett erősebb és több, és mindez az egész életére komoly befolyással bírt. Ő magától már nem tud megbírkózni semmivel, a megoldás mindig egy újabb Xanax... Az egész gondolkodás, agyi képességei is olyan szinten megváltoztak, hogy el sem hinnéd.


És Te még olyan fiatal vagy, más megoldást is kell találnod. Sajnos az orvosoknak ez a legegyszerűbb megoldás, kevés az, aki lelkiismeretesen megpróbál más útra terelni.

Én biztos, hogy minden energiámat arra fordítanám, hogy ha kell, egy szakemberrel (pszichológussal) megoldjam, vagy legalábbis ebbe az irányba tereljem az életem!

14. fbb53e1d99 (válaszként erre: 13. - Cd21d97032)
2010. márc. 10. 07:57
Az ember minden újtól tart...ám lehetne ez egy választóvonal az életedben.
2010. márc. 10. 07:53
Jövö héten utazok ki Bécsbe dolgozni. Új lesz minden ettől is nagyon félek. Holnap megyek a háziorvosomhoz, kiváncsi vagyok mit mond a vérnyomás csökkentőre
12. fbb53e1d99 (válaszként erre: 11. - Cd21d97032)
2010. márc. 10. 06:37

Gondolom az életvitelre gondolt, mert valami biztosan nem jó...

Párkapcsolat, család, munkahely?

gsilver szerintem erre gondolt. Meg kell találni a probléma gyökerét, és változtatni...hja...ha az olyan könnyen menne...

2010. márc. 9. 22:46
És mégis hogyan?
2010. márc. 9. 08:23
És nem lehetne valahogy másképp megoldai az életed, mint ennyi féle kemikáliával? Pár év és zombi leszel tőlük... :(( És még csak 26 éves vagy!
2010. márc. 9. 07:49
tök furán vagyok amúgy nem tudom miért van ez, amióta visszaálltam a stimulotonra és még a vérnyomás csökkentő is azóta vagyok ilyen levert és teljesen fáradt még amikor felébredek akkor is a szemeim szinte lecsukódnak annyira fáradtak, már gondolkodtam vagy visszamegyek a háziorvoshoz megmondani neki, hogy a vérnyomás csökkentőt el lehetne hagyni, ugyanis ez olyan mondták a patikába is, hogy vizsga előtt vagy ha tudom hogy olyan helyzetbe kerülök akkor is be lehet venni előtte egy szemet, nem kell szednem egyfolytában, mert ugyebár nekem olyan helyzetekben megy csak fel a vérnyomásom amugy meg vagy alacsony vagy normális, de még a két rivo is ha leviszi, meg meg a stimuloton is akkor nem csodálom hogy szinte alig élek
2010. márc. 9. 07:46
depi, szorongás, szociális fóbia, de szerintem van bennem egykét borderline-os hajlam is bár nem a vágások hanem a többi tünetnek a kb. 70%-a
7. fbb53e1d99 (válaszként erre: 6. - Cd21d97032)
2010. márc. 9. 07:34
Természetesen az orvos tudja, hogy mit csinál..(vagy nem)Mi a diagnózisod?
2010. márc. 9. 07:29
szedtem Jarvist attól szétment a fejem és hánytam, , szedtem aurorixet attól semmi változás nem volt, meg esküszöm nem tudom megmondani a többit :(( annyi fajtát szedtem decemberben, az orvosom azonnal le akart állitani az egyikről, hogy ki próbáljunk egy másikat de az aurorix előtt 1 hetet ki kell hagyni tehát azonnal leállitott persze jelentkeztek az elvonási tüneteim összeestem, hánytam meg minden szép dolog, ekkor a házidokim felirta a vérnyomás csökkentőt miután csinált egy vérképet ami teljesen jó lett, hogy ezt azért biztonság kedvéért szedjek be belőle napi fél tablettát, a gyógyszertárban is mondták hogy nem kéne folyton szedni másnap viszont azt mondta az orvos, hogy természetesen minden áldott nap szedjem be.
5. fbb53e1d99 (válaszként erre: 4. - Cd21d97032)
2010. márc. 9. 07:18

Talán a vérnyomáscsökkentőt ki kellene hagyni..egyébként a stimuloton is leviszi a vérnyomást, és a rivotril is. Előfordulhat, hogy ettől vannak a panaszaid.


Kísérleti nyúl voltál? Vagy mi?:):)5 fajtából semmi nem jött be? Mondjuk ez nem meglepő. Sokat kell lobbizni, mire eltalálják, mi jó a szervezetnek. Mindenki másként reagál.

2010. márc. 9. 07:13
az a gáz hogy szedek mellé még napi fél vérnyomás csökkentőt is esténként.. meg rivotrilt is napi kettőt.
2010. márc. 9. 07:11
nem emlékszem decemberben 5 féle gyógyszert próbáltak ki rajtam.
2. fbb53e1d99 (válaszként erre: 1. - Cd21d97032)
2010. márc. 9. 07:02
Azt írod, visszaálltál...és amikor először szedted, akkor is volt ilyen tünet?
2010. márc. 9. 06:28
Sziasztok, több gyógyszert kipróbáltam eddig a Zoloft vált be ill. ez a stimuloton viszont amióta erre visszaálltam kb. 1 hónapja, olyan fáradt vagyok egész nap, hogy nem vagyok képes semmit csinálni a szemeim meg lecsukódnak, nem tudom mi van velem,van másnak is ilyen tapasztalata??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook