Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? fórum

Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. bnedora (válaszként erre: 112. - Salomon Rozen)
2011. júl. 6. 21:49

Én meg pont az látom, hogy a divat 30 év fölött van a gyermekvállalásban.

De, ha te így látod, és tapasztalod, az azért lehet, mert az olyan srácok, amilyen te is vagy, rámásznak a lányokra, és amikor bajba jutnak, akkor faképnél hagyjátok őket.

121. bnedora (válaszként erre: 120. - Mano 23)
2011. júl. 6. 21:43

Az én véleményem, ha te(ti) úgy érzitek, hogy még úgy anyagilag, mint erővel bírni tudjátok, akkor miért ne vállalnátok be a 4. babát. A fiaméknál is 3 gyermek van, és a menyem még szeretne egy kislányt. Bár én is félek a jövőtől (különböző okok miatt), de ők tudják, ők fogják felnevelni őket. Az természetes, ha valamiben megszorulnak segíteni fogom őket, amennyiben tudom.

Sok szerencsét és jó egészséget nektek.

120. Mano 23
2011. júl. 6. 20:57
Sziasztok Azért irok ide mert valami gyötör és jolenne olyan valakivel megbeszélni aki kivül állo.Én egy huszon éves lány/nő vagyok.9 éve élek a párommal külön lakásban és már van két gyermekünk.Gyönyörűek és imádjuk őket!!!!Elgondolkoztunk rajta,hogy beválalnák egy harmadikat.Imádjuk a gyerekeket és bár nekünk is megvannak a problémáink mint bárki másnak igy legalább itthon lehetnék a kislánnyal aki szeptembertől iskolás lesz és ujra átélhetném az anyaság örömeit!!Közben a rosszalkodo megjegyzések elbizonytalanitanak.Illetve hogy nemtudom milyen lehetőségeim lennének.Szerintetek csakazért mert fiatal vagyok ez elitélendő?Köszi a segitséget!
119. spinneli (válaszként erre: 118. - 1d97508455)
2011. jún. 13. 19:49

Megdöbbentő.


A szűrések mindenesetre ott vannak.

2011. jún. 13. 19:43

Majdnem jól emlékeztem, de mégsem!!! :) De a különbség akkor is szemel látható!!!! 34 évesen 1:470-hez... azért ez is magáért beszél...

[link]

117. spinneli (válaszként erre: 116. - 1d97508455)
2011. jún. 13. 19:37

A magyar terhesgondozás kissé túlbiztosított a nyugati mintával szemben, ennyi az én véleményem.

Persze az ideális korszak a szülésre eü. szempontjából a huszas évek.


Egyébként ez az 1:500-hoz nekem kissé hihetetlen szám, amennyibben a tanulmány nem az ötvenes években készül, de majd utánanézek.

2011. jún. 13. 19:27

Ha nem lenne annyira "komoly esély" a downkór-ra akkor miért is kellene egy 30 év feletti kismamának majdnem hogy 2-szer annyi vizsgálatra mennie, mint egy 25 év alatti kismamának??? És egy felmérés eredménye is ezt bizonyítja: Míg egy 25 év alatti anya gyermeke 1:1500-hoz, addig egy 30 év feletti anya gyermeke 1:500-hoz, hogy valamilyen genetikai elváltozással fog születni!!! Szerintem a számok magukért beszélnek!!! A félre értés elkerülése végett pedig, igenis komoly esélyként kell arra gondolni, h bármi gond lehet a terhesség alatt!!!

Vagy ezek szerint a magyar orvoslás, a magyar egészségügy által előírt vizsgálatok és komoly felmérések adatai is meggondolatlanok? :)

115. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 112. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 17:58
Szerinted attól nem kell hánynia a jó érzésű embernek, hogy képes vagy rámászni egy fiatal anyukára? Ez ugyanolyan. Valaki fiatalon találja meg a boldogságot, amihez be tud vállalni egy babát is. Ez teljesen normális, nincs ezzel semmi baj. Ez előtt 20-30 évvel a legtöbb anya fiatalon, a húszas évei elején szült. Ne haragudj, hogy nem mindenki a te igényeidhez igazítja az életét :)
114. spinneli (válaszként erre: 113. - 1d97508455)
2011. jún. 13. 17:30
A 30 évesen komoly esélyként latolgatni a fogyatékos gyerek lehetőségét ugyanulyan meggondolatlan hsz, mint amit te is sérelmezel.
113. 1d97508455 (válaszként erre: 112. - Salomon Rozen)
2011. jún. 13. 17:27
Ez az első hozzászólás, amit elolvastam itt! hát nekem meg az ilyen agyhalottaktól kell hánynom, mint amilyen te is vagy! Bár igaz! Egy 16 éves ne szüljön gyereket, aki még a szüleivel él, és várja, h eltartsák a gyerekével együtt, csak mert ő egy buliban "véletlenül" terhes lett, vagy a roma aki szülői unszolásra pottyantja sok pénz reményében a fekete utódokat...De az, aki önállósult akár 17 évesen, és a párjával együtt családként várnak babát, annak miért ne lehetne? Nem kell elítélni senkit! vagy inkább minden nő szüljön 30 évesen, és izgulja végig a 9 hónapot, h hátha valami fogyatékos gyereknek ad életet??? Mindenkinek ajánlom, h előbb gondolkozzon, és csak utána nyilvánítson véleményt, mert evvel a buta meggondolatlan hozzászólással csak azt lehet bizonyítani, h milyen buta, és naív emberekkel vagyunk körülvéve...
2011. jún. 13. 16:44

Miért néznek rossz szemmel?

Én is így nézek, nem tetszik hogy ha rá akarok

mászni egy lányra annak gyereke van. Nem mintha

megállítana ez bármiben is. De akkor is zavaró.

Fiatal, kedves lány, gyerekkel.


Fiatalon.

De manapság ez lett a divat.

Mindig van valami divat, most az a divat,

hogy fiatalon minden csajnak van gyereke.

Hánynom kell az ilyenektől.

111. babszibobó (válaszként erre: 110. - 3b676c1175)
2010. aug. 1. 14:23

Persze, bárkinél előfordulhat, sajnos, csak a kockázati tényező, a nagyobb előfordulás bizonyítottan magasabb , fokozatosan nő idővel!

Egyszer olvastam egy érdekességet:

a nagyon fiataloknál, most itt jóval 18 alatt és a 35 felettieknél, ugyanaz az a kockázati tényező!


Tényleg mindenkinek szíve joga eldönteni mikor szül, vállal gyermeket és tény, hogy egy 40 év körülinek is van esélye megélni az unokáit (kívánom mindenkinek!), de az tény, hogy ha most anyukámat egy 10 éves gyerekkel el kéne képzelnem (természetesen sajátra gondolok), hát, meredek lenne (de Ő nem is vállalta volna).

Viszont van két unokája és csúszik mászik velük, ez így pont jó!

110. 3b676c1175 (válaszként erre: 8. - Ametiszt19)
2010. júl. 19. 07:24
Mondjuk ezzel nemigen értek egyet, mert szerintem 35 éves korig bárkinél-még egy 16 évesnél is-előfordulhat mondjuk genetikai rendellenesség, és nem kor függvénye.
2010. júl. 19. 07:07

Szerintem is mindenki akkor szül, amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje, szóval ez mindenkinél máskor jelentkezik, van akinél 18 évesen, van olyan akinél 35 évesen:)Mondjuk az unokáit az is megéli, aki 35-40 évesen szül...

Azért még ők sem olyan idősek...

108. ladyy23
2010. júl. 19. 05:52

Sziasztok!


Én 23 évesen szültem meg a lányom,és sokan vonogatták a szemöldöküket miatta,de engem nem érdekelt!Az fájt a legjobban,hogy kb.7-8 hetes terhes lehettem,amikor a nagypapám temetésén a "kedves" öreg nénikék akkor is azt tárgyalták,hogy vajon terhes vagyok?

Már 14 hónapos a gyönyörű pici lányom és annyira büszke vagyok rá!Legalább még az unokáimat is meg fogom élni!

107. Kalenji
2010. júl. 15. 08:01

Sziasztok!

Én 19 évesen hoztam világra a lányom:)

Nagyon jó a kapcsolatunk:) Igazi barátnők vagyunk!

Pár év és együtt bulizunk:)

Szóval ne foglalkozzatok senkivel! Mindenki az gondol amit kara...

106. Angel89
2010. júl. 15. 06:13

köszönöm!

ja és köszi a helyesbítést:)

Szóval a terhességemet nem orvosilag írtam le és 7hetes vagyok 4 napos :)

köszi hogy szóltál

105. babszibobó (válaszként erre: 104. - Angel89)
2010. júl. 14. 12:02

Szia!

Sok Boldogságot és Jó Egészséget a kis jövevényhez!

104. Angel89
2010. júl. 14. 06:55

sziasztok!

Én most leszek majd augusztusba 21 éves és most vagyok 5hetes 4napos!

Olvastam amit Maya írt hogy "becsúszott".!....hát nem értem mi fiatalon már nem is tervezhetjük meg azt a babát?!:S lehet ezt még én is hallani fogom majd.....de nem adok mások véleményére!Ja és a másik amit még hallunk vissza ...fuhh mire szült meg hogy fognak élni.....azt hiszik mi fiatalon nem tudjuk megteremteni a gyerekünknek amit más idősebb anyuka?:S...nem kell 3 szintes ház drága autó gazdagság.....az én ismerőseim között is vannak olyanok akik nem tudom hány milliós kocsival járnak luxus ház az utcán teszsik veszik magukat ...és HIÁBA mikor 10 éve meg több hogy várják mikor fogadhatnak örökbe egy babát!!Van egy barátom akit imádok és terveztük ezt a babát és első próbálkozásra össze is jött :)

Aki meg lenéző velem hogy fiatalon szülök hát az meg így járt csak az irigység beszél belőle...én körül vagyok véve fiatal anyukákkal szóval nem lesz szokatlan hogy nem találom a társaságot ahova tartozom!

Szóval 21 leszek és nem érzem magam fiatalnak hozzá.....

2010. ápr. 25. 20:28

Nagy örömömre felfedeztem egy Klubbot, ami kifejezetten fiatal anyukáknak szól!

Jelentkeztem is !

Hahó, vagyok!

102. babszibobó (válaszként erre: 100. - Personal78)
2010. márc. 10. 21:03

Az én szüleim is kibuktak, de rendesen.Pár hét elteltével már teljesen be voltak zsongva, majd már néha olyan érzésem volt, hogy jobban várják a babát mint én. Nagyon sokat köszönhetek nekik.Szerencsém van velük és számíthatok rájuk.

Sajnálom, hogy neked "menekülnöd" kellett.Remélem az évek mindent megoldottak!

101. 7af3347250 (válaszként erre: 100. - Personal78)
2010. márc. 10. 17:00
Minden esetre le a kalappal, gratulálok nektek, hogy igenis kitartottatok és megmutattátok, hogy lehet ezt másképp is...másképp, de a lehető legjobban. :)
2010. márc. 10. 16:41

hellóka!

Hát mit mondjak?Én,(mi)tényleg fiatalon kezdtük.17 is alig voltam,mikor a fiamat megszültem. Eleinte a saját anyám is ellenünk volt, rá akart venni, hogy vetessük el...Nem hagytuk, de 5.hó terhesen el is költöztem otthonról, mert elviselhetetlen volt a légkör.Vendáglátó sulit kellett félbeszakítanom, de mikor 1 éves volt a fiam befejeztem .Nem volt könnyű sosem, de büszke vagyok magunkra.Azóta született még két fiúnk, köszönjük megvagyunk.Ma a nagyfiam 15 éves, nagyon büszke vagyok rá is, és az öccseire is.Senkinek nincs joga eldönteni helyettünk az életünk, de főképp a saját gyermekünk sorsát.Mi is kaptunk hideget- meleget, főleg első 5-6 évben.

2010. márc. 9. 19:41
NA jó, az én véleményem még mindig az, hogy jobb korán,nem vágyom bulizni, élvezem az életem,elég az idő közben szerzett tapasztalat, sőt talán többet ér így, mert nem csak rólam van szó.A tudás így is jön, csak akarni kell,a nap 24 órából áll.Az persze szükséges, hogy legyen egy alap, de a mai világban szerintem fölösleges túlzásokba esni, elég egy válság és hozzá kell tennem, jobb helyzetben vagyok így válság táján,mert független vagyok, nincs honnan kirúgni és ha x évesen megyek munkát keresni (félre értés ne essék, van munkám,szeretem, jó fárasztó,de van, és ez most fontos,),nem fognak azzal az indokkal elutasítani, hogy még nincs gyereke, biztos majd mostanság akar mert ez is előfordulhatna.És igen, talán láthatom az unokámat, mert nagyon szeretném, hozzá tartozik az álmaimhoz és remélem nem lehetetlen.De ez csak egy apró vélemény a nagyvilágból.
98. 7af3347250 (válaszként erre: 96. - Babszibobó)
2010. márc. 9. 16:57
Ez velem is így volt...ráadásul az összes medikus meg gyakornok meg isten tudja még ki rajtam "gyakorolt"...
97. babszibobó (válaszként erre: 90. - 02db590b2c)
2010. márc. 9. 16:45
:-)
96. babszibobó (válaszként erre: 93. - Tündér74)
2010. márc. 9. 16:43
Na az az egy tuti, hogy míg bent feküdtem pocakkal, megfigyeltem, hogy az orvosok inkább az "korosabb" kismamákkal voltak,mondjuk úgy, hogy feszültebbek,ennél csúnyább szót is használhatnék és nem is rejtették el a véleményüket, ki így, ki kicsit durvábban!
95. babszibobó (válaszként erre: 94. - 7af3347250)
2010. márc. 9. 16:40
Na ez azért durva.Én is a nagyobbik fiam mellett jártam nappalira és ha úgy jött ki bevihettem, és a tanárok szórakoztatták, ha épp vizsgáztam.Szerencsém volt, bár hozzá tartozik, hogy rég ismertek, de más anyukának is megtették ugyanezt!
2010. márc. 9. 16:30

21 éves vagyok (pár az adatlapom 22 ír már) és 7 hónapos lesz a lányom. Igen, engem is értek már negatív kritikák, beszólások. Sajnos, túl sok a primitív ember, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal...:P

Most a szüleimmel élek, nagyon sokat segítenek. A nevelés ettől függetlenül rám hárul. Próbálok segíteni nekik, amíg dolgoznak, vezetem a háztartást. Bár, már nem halasztottam ezt a félévemet az egyetemen, szóval tanulok is mellette. Sajna, mivel pesti vagyok és párommal az egyetemen, Miskolcon ismerkedtünk meg, csak 2 hetente tud jönni. Neki még van 1 éve a gépészmérnökin, mellette dolgozik. Én is nappali tagozatos vagyok jogon, sikerült elintézzem, hogy egyéni tanrendem legyen...de pl amikor a saját dékánis ügyintézőnkkel beszéltem, ő is teljesen lekezelő volt...volt olyan is, hogy ezt kaptam: "mi a fasznak csináltattad fel magad, ha ellátni nem tudod, meg különben is, vizsgára nehogy odavigyem, mert ha akarnak, meghúznak, és nem lesznek tekintettel a pereputtyomra"...mintha a gyerekemet akarnám kibúvónak használni...:P

Hát na...ezzel szerintem nem magamat minősítettem...

2010. márc. 9. 10:50

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Sokan inkább azt furcsállják, hogy ha valaki 30 fölött vállal gyermeket. Nekem is jöttek a megjegyzések pl. hogy kifutsz az időből stb.

Mindenki akkor vállaljon gyermeket, amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje és ez csak két emberre tartozik senki másra.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook