Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 9 hónapos kisfiunk ekcémás. Voltunk védőnőnél. Mitől van ez? Mennyi ideig gyógyul? Mik a tapasztalatok? fórum

9 hónapos kisfiunk ekcémás. Voltunk védőnőnél. Mitől van ez? Mennyi ideig gyógyul? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


22. Moline
2014. dec. 2. 10:58
Húgom 2-3 éves korától egészen 5-6. osztályos koráig ekcémás volt, főleg a kezén, ujjai között, ha súlyosabban kijött, akkor a lábujjai között is. A vegyszermentesítés nagyon fontos (mosódió, natur szappanok...). És mindenképp van lelki háttere is! Húgomnál az elhatározás segített, hogy vállalja a sebeit, nem szégyenkezik miatta, azóta nincs ekcémája. Az elzárkózás helyett nagyon nyitott lett. A bőrkiütések, pattanások, más külső elváltozás utalhat arra, hogy az illető valami oknál fogva távol akarja magát tartani másoktól. Remélem segítettem! :)
21. bibity
2014. febr. 12. 13:15
Bóraxos kenőcs is jó lehet.
2010. okt. 25. 20:58
Bioptron lámpa, arra reagál.
2010. okt. 25. 20:55
Amúgy szerintem is van valami abban,hogy lehet örökölni,mert páromnak is van......
2010. okt. 25. 20:51
Kisfiam is az volt 5től-7 hónapos koráig,neki a fütyijén,és a heréjén volt ilyen hólyagszerű valamik!Doki 2 hónapig kezelte sikertelenül,krémmel ecsetelővel,és amikor már nem tudott mit felírni rá,és mi is elég pipák voltunk,akkor végre adott beutalót a bőrgyógyászatra,ott írtak fel egy nagyon sűrű,szemcsés krémet!És mondták,hogy amíg pelusos bármikor kijöhet,mert bedunsztolja a fütyijét!Szerencsére 1 hét alatt elmúlt,és azóta semmi!:):)
17. SF
2010. júl. 9. 22:58

Az ekcéma öröklött betegség. Nem múlik el semmitől, legfeljebb tünetmentes lesz. Nekem 23 évesen jött ki először, két hónapig nagyon csúnya volt, és semmi nem használt rá. Egyszer csak, talán a semmitől visszahúzódott a kiütés, és csak most, a múlt héten jött ki újra, majd 20 év után.

Ételekre, vagy környezeti hatásokra szokott megjelenni a viszkető piros folt. A lányomnak egyedül az használt, amikor beleesett a legnagyobb csalánba, és az egész testét megcsípte. Utána hónapokig tünetmentes volt, pedig addig szinte az egész testét belepte.

2010. júl. 9. 21:46
Az én fiam is ekcémás, és nálunk egyértelműen ételallergiáról van szó. Az a baj hogy a bőrgyógyászok nagy többsége a tüneteket kezeli, de a kiváltó okot nem keresi. Ha a vegyszeres dolgokat kizártad, akkor érdemes kipróbálni első körben a tejtermékek megvonását. Szoptatás esetén magadtól kell megvonni. Nemcsak konkrétan a tejet, hanem minden olyat, amiben tej, vagy tej származék van. Babáknál ez a leggyakoribb kiváltó ok, és sajnos sokszor csak nagyon későn jönnek rá az orvosok is a fent írtak miatt!
15. maya80
2010. márc. 9. 08:03
Remélem, priviben tudtam segíteni.
14. 3cbd320f88 (válaszként erre: 11. - Moncsy85)
2010. márc. 8. 19:44
írtam privit
13. 3cbd320f88 (válaszként erre: 11. - Moncsy85)
2010. márc. 8. 19:44
Nem...a gyerekek többsége kinövi...
12. Mariann7533 (válaszként erre: 11. - Moncsy85)
2010. márc. 8. 19:41
Dehogy!Nálunk egy rossz tusfürdő okozta.Azóta minden ok!
2010. márc. 8. 19:36
Szóval megnyugodhatok nem egy halálosan komoly maradandó betegség!?
10. maya80
2010. márc. 8. 19:25

A lányomon is 8-9 hónaposan jött ki. Most két és fél éves és tavaly nyár óta tünetmentes.

Szigorú diétát kellett tartani, valamint vettem Bioptron lámpát és azzal kezeltük neki a szükséges területeket úgy egy hónapon át minden nap, valamint kenőcsöt is kaptunk rá.

A legfontosabb a megfelelő étrend betartása.

9. 3cbd320f88 (válaszként erre: 7. - Maya80)
2010. márc. 8. 19:24
igen ez szokott a legvalószínűbb lenni...
2010. márc. 8. 19:23
Nálunk a tescóban vett habfürdő váltotta ki a dolgot.Gyorsan kidobtam,azóta csak a hideg szél fújta kezdeti dolog volt.
2010. márc. 8. 19:22
Nem tudom, milyen ételeket adsz neki, de a tejes és a lisztes dolgokat kerüld, valamint, ha még szoptatod, akkor te se vidd túlzásba a tejtermékek fogyasztását.
2010. márc. 8. 19:21
Ja igen,a lányom most első osztályos.
2010. márc. 8. 19:21

Sok féle lehet az ekcéma...ha neked ilyen piciként ekcémás akkor nagy esély van rá hogy kinövi...

Lehet ételérzékenység következménye is, mosószer, öblítő, valamilyen ruhaanyag ezer és ezer féle lehet.

Ha teheted fordulj homeopátiás orvoshoz, vagy természetgyógyászhoz.

Nekem 14 éves koromba jött és és 12 évig volt..aztán eltűnt, mivel itt nem reklámozhatom ha gondolod írsz privátba és leírom hogy smint csináltam én a dolgokat...

2010. márc. 8. 19:21
attól függ hogy mitől van, nálunk az egész család ekcémás, a felnőttek is... és nem gyógyult még meg eddig soha, vannak jobb időszakok amikor kevésbé és vannak amikor jobban kijön. kenőcsök fürdetők vannak rá, bár én eddig magamon még semmiféle kenőcstől nem tapasztaltam javulást...
2010. márc. 8. 19:20
Az én kislányom is ekcémás volt, úgyhogy vannak tapasztalataim, segítek szívesen.
2010. márc. 8. 19:20
Szia.Az én lányomnak valamikor középsős korában a kézfején jelentkezett kis területen.Kaptunk rá krémet,és két nap alatt rendbe jött.Azóta egyszer kifújta a szél,elő a krémet,bekentem,és ok. minden.Érdemes a doktornőt megkérdezni,hogy milyen fürdetőt ajánl.
2010. márc. 8. 19:18
9 hónapos kisfiunk ekcémás. Voltunk védőnőnél. Mitől van ez? Mennyi ideig gyógyul? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook