Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaáli vagy BMC? fórum

Kaáli vagy BMC? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 17. 08:07

Kedves Fórumosok!


A hírtv egészségügyi műsorának, a GyógyHírnek vagyok a felelős-szerkesztője. Április 11-re tervezünk egy kétrészes műsort a hazai lombik-bébi helyzetről. Az a célunk, hogy minél több szakmai infót gyűjtsünk össze és adjunk közre azok számára, akik még előtte állnak, illetve segítsünk a tájékozódásban, hogy melyik klinikán mi történik. Sokat olvasok hasonló fórumokat, mert őszinték és hitelesek. Egyúttal azt is tapasztalom, hogy kevés a szakirányú infó, és az a kevés is szájhagyomány útján terjed. Sokat segítenétek olyan történetekkel, amelyek a kitartás eredményét dicsérik, amelyekkel hitet tudunk adni másoknak is. Illetve - ebben a körben - olyan sokakat érintő kérdésekkel, amelyeket feltehetünk a „nevetekben” az orvosoknak: a lombikról általában, vagy az inszemekről, a hatékonyságról, bármiről, amiről úgy érzitek, nincs kihez vele fordulni, nincs tájékoztatás. Köszönöm előre is a segítségetek. A pataky@hirtv.net email címre írjatok privátban.

13. 18ba5935e0 (válaszként erre: 12. - Szemi68)
2010. márc. 10. 10:39

M.o.-on 45 év lehet maximálisan a gyerek és a pár fiatalabb tagja között, tehát pl. egy házaspár, ahol a férj 48 éves, a feleség pedig 46 éves, legfiatalabb 1 éves gyereket fogadhatnak örökbe.


A várakozási idő attól függ, milyen gyereket szeretnétek örökbefogadni. Mi annak idején úgy adtuk be a jelentkezést, hogy 0-3 éves korig, nem és származás mindegy, egészséges vagy korrigálható mértékben beteg 1 vagy 2 gyereket várnánk.

Végül 16 hónap után szólalt meg a telefon és 2 hónap barátkozás után hazavihettük az akkor 2 éves ikerlányainkat. :-)

2010. márc. 10. 09:43

pethoevi, koszonom neked is az infót. Szerintem is a Kaáli mellett maradunk.


horadi, egyszer már elindítottuk az orokbefogadást, kb.7 éve. De akkor a férjemnek lett egy nagyon komoly betegsége, azt sem tudtuk,hogy mi lesz vele,felépul-e, így abbamaradt.

Most jutottunk oda,hogy be mernénk vállalni egy gyereket. Gondoltunk az orokbefogadásra is, de ha sikerulne a saját gyerek, az jobb lenne.

Bár abban igazad van,hogy mivel úgyis hosszú ez a dolog, talán érdemes lenne a kettot egyutt futtatni. Átgondoljuk...

Mekkora babát sikerult orokbefogadnotok? Egész picit, vagy nagyobbat? Nincs valami olyan megkotés,hogy hány év korkulonbség lehet a gyerek és a szulok kozott? Mintha hallottam volna ilyesmirol... Ha gondolod,priviben is írhatod.

2010. márc. 10. 09:08

Sziasztok!

Barátnőm is a Kaáliba jár,vagyis most kezdték...Ő nagyon boldogan néz a jövőbe,mert nagyon rendesek,kevesek,és mindig bíztatják!Ő is túl van más procedúrákon,amik csak negyed évre segítettek volna,de erről a doki "elfelejtette" tájékoztatni,pedig nagyon megviselte a szervezetét,és a doki zsebe csak nagyobb lett.

Már bánja,h nem mentek hamarabb a Kaáliba.Jó hallani a hangját,mert most,a dokik hatására nagyon bizakodik,pedig PCOS!De bíztatják!!!!


Én,ahogy elolvastam a véleményeket,a Kaáli mellett döntenék...hidd el,megéri a kis többletkiadás,ha emberszámba néznek,és nem aláznak meg,amikor már így is magad alatt vagy a sikertelenség miatt!!!

Sok sikert!!!!:-)

10. 18ba5935e0 (válaszként erre: 8. - Szemi68)
2010. márc. 9. 21:22

"Az írásodból jól veszem ki, hogy sikeres volt az orokbefogadás?"


A lehető legjobban! :-)))



Egyébként arra nem gondoltatok, hogy jelentkeztek az örökbefogadásra és a várakozási idő alatt próbálkoztok? Úgyis hosszú a várakozási idő!

9. Anita2. (válaszként erre: 8. - Szemi68)
2010. márc. 9. 18:59

Szívesen.


Szerintem érdemes vinni az eddigi leleteidet, mert úgy legalább tudják a kiindulópontot. De biztos az lesz az első, hogy a cisztákat kezelni kell, és utána jöhet bármi más.

Drukkolok neked!

8. szemi68 (válaszként erre: 6. - Anita2.)
2010. márc. 9. 14:08

Anita,nagyon koszonom,hogy te is megírtad a tapasztalataidat.

Még annyi kérdésem lenne,hogy az elso konzultációra érdemes vinni valamilyen leleteket? Vagy azt csak utána kell?

Ma voltam a nogyógyászomnál, sajnos rossz híreket mondott.Már 12 éve,hogy találtak nálam 2 db 1-2 cm-es cisztát. Azóta szemmel tartotta oket, de nem volt veluk gond,nem nottek. Most meg már 4 darab van, és már 2-4 cm kozott vannak.

O semmiképp nem ajánlotta így a tehességet. A stimuláció miatt még nonének is. De azt javasolta,nézessem meg azért más dokival is. O is a Kaálit ajánlotta inkább,nem a BMC-t.

Most nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom,érdemes-e így belevágni...


horadi, meg tudlak érteni. Mi is végigmentunk ezen,mikor 30 éves voltam. Akkor én is azt mondtam,hogy elég volt, tobbet nem akarok orvost látni.

Nekem is tonkrevágta a sok hormonkezelés akkor az egész szervezetemet. Utána borult fel a ciklusom, és lett pajzsmirigytúltengésem. Biztos,hogy a sok hormonnak koszonhetem...

Aztán most mégis úgy gondoltuk,hogy adunk még egy utolsó esélyt,hátha osszejon. De nem úgy néz ki...


Az írásodból jól veszem ki, hogy sikeres volt az orokbefogadás?

7. Anita2. (válaszként erre: 6. - Anita2.)
2010. márc. 8. 22:57
Ja, és mi is vittünk rendes tb-s eredményeket sztk-ból, mert mondták is, hogy nem "kell" mindent ott megcsináltatni, náluk.
6. Anita2. (válaszként erre: 1. - Szemi68)
2010. márc. 8. 22:55

Szia!


Én egy éve kezdtem "kutakodni" a témában, személyesen mentem el először a Bmc-be. Érdeklődésemre közölték, hogy leghamarabb 2,5 hónap múlva lehet az első konzultáció és nem igazán tetszett a hölgy modora sem. Nagyon sokan voltak. Ezután - még aznap - elmentem a Kaáliba, ott elmondtak minden tudnivalót - kedvesen!- ideadták az árlistát, és 3 hét múlva mehettem is az első konzultációra. Ezt korrektnek tartom, mert tudom, hogy mennyit kell fizetnem, és kész, azon kívül semmit, nem kell "megalázkodnom" a boríték mérete miatt, és kényelmetlenül éreznem magam, vajon "eleget" adtam-e. Ugyanis a Bmc-ben Ez járja, sajnos. Ha nem megfelelő az összeg, nem is köszön a doki - ezt személyes ismerősöm mondta.

A Kaálival meg vagyok elégedve, kedvesek, aranyosak, elmondanak mindent, nem kell várakozni, mert általában elég jól betartják az időpontokat. Igaz, túl vagyok 3 inszemináción és egy lombikon - jövő héten lesz a következő -, de akkor is megbízok bennük és a dokiban, tudom, hogy jó helyen vagyunk.

Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert Neked!

5. 18ba5935e0 (válaszként erre: 4. - Szemi68)
2010. márc. 8. 22:00

A Kaáliban szívesen ír beutalót az orvos a helyi "sztk"-ba, hogy legalább néhány labor illetve egyéb vizsgálatot ott végeztessetek el, így nem kerül pénzbe, TB kártyára meg tudjátok csináltni.



Nem akartuk és nem is akarjuk újrakezdeni ezt a kálváriát, egy életre elég volt. Engem egészségileg is nagyon tönkretett az egész, meghíztam, felborult a ciklusom évekre, pco-m és inzulinrezisztenciám lett. Ez utóbbi már odafigyelést igényel egész további életemre, nagyon kell vigyáznom, hogy ne alakuljon cukorbetegséggé. Ráadásul mindezt úgy, hogy semmi bajunk nem volt, egyik helyen sem (3 meddőségi klinikán jártunk az évek során) találtak nálunk semmi okot. :-(

Igazából én azt sajnálom, hogy éveket vártunk a semmire és nem indítottuk el hamarabb az örökbefogadást. Pedig ez bizonyult életünk legjobb döntésének! :-)))

4. szemi68 (válaszként erre: 3. - 18ba5935e0)
2010. márc. 8. 21:48

Koszonom,hogy válaszoltál, sokat segítettél! Minden infó jól jon, szeretnénk jó dontést hozni. Persze tudom,hogy mindegyik mellett és ellene is szólnak érvek, de éppen ezért szeretnék minél tobb véleményt hallani,hogy konnyebb legyen eldonteni.

Ezt már olvastam tobb helyen is,hogy sokat kell várni. A BMC mellett szólt eddig az,hogy sok vizsgálatért nem kell fizetni,amiért viszont a Kaáliban kell.Viszont az is igaz,hogy hiába nem kell fizetni sok mindenért, ha elvárják a hálapénzt.Nehéz ugy.

Ti nem gondoltatok rá, hogy kis ido elteltével újra próbálkozzatok?

Nekem sajnos már ez az utolsó pillanatban van, betoltottem a 41 évet, úgyhogy nincs mire várni.

Sajnálom,hogy nem mentunk hamarább...

3. 18ba5935e0 (válaszként erre: 1. - Szemi68)
2010. márc. 8. 20:17

Szia!

Egyértelműen a Kaáli!

Mi sokáig jártunk a BMC-be és nagyon rossz tapasztalatokkal - és baba nélkül - távoztunk. :-(

Rengetegen vannak, ráadásul rossz a szervezés vagy nem tudom, mi lehet a gond, de állandóan az utcán álltak kint az emberek, akkora sor volt. Diszkréció nulla, tömött sorral a hátam mögött kellett a recepción olyan kérdésekre válaszolnom, hogy pl. mikor voltunk utolára együtt és hasonlók...

Én Dr. Koncz Jánoshoz jártam, eléggé pokróc stílusa van, előfordult, hogy vizsgálat előtt (mikor már deréktól lefelé le voltam vetkőzve) kiabált velem. Igaz, mi nem készültünk borítékkal... khm.

Más szempontból sem volt jó ez a hely. Pl. a "mintavételi" helyiség, ahol a pasik leadják az anyagot, a folyosó végén van, szerencsétlen férjek egy kis edénykével a kezükben vonulnak végig, közben mindenki tudja, hogy hová tartanak. Ráadásul egy vékony ajtó választja el ezt a helyiséget a nővérszobától, ahol csevegnek a dolgozók...


Szóval én végig azt éreztem, hogy valamiféle futószalagon vagyunk, maga az ember, a lelke nem számít.


A Kaáliban nem voltunk, mert mire odáig juthattunk volna, már teljesen kikészültünk idegileg az egésztől, majdnem ráment a házasságunk is. Viszont a Kaáliról én csak jókat hallottam: az időpontokat betartják, nem kell fél napokat várni, mint a BMC-ben. Az orvosok nem fogadják el a hálapénzt, ezt nagyon szigorúan veszik. Ráadásul kedvesek, nem olyan mufurcok, mint a BMC-ben.


Remélem, tudtam segíteni!

Sok sikert! :-)

2. szemi68 (válaszként erre: 1. - Szemi68)
2010. márc. 8. 19:07
Nem jár erre senki ? :(
2010. márc. 8. 18:12

Szeretném kérni mindenki véleményét, aki valamelyik intézet programjában részt vett.

Minden információ érdekel. Mi szól az egyik,mi a másik mellett? Pozitív és negatív tapasztalatokat is kérek.


Segítsetek, hogy konnyebben tudjak donteni,melyik intézetet válasszuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook