Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit olvasol/olvastál mostanában? - Könyvajánlatok fórum

Mit olvasol/olvastál mostanában? - Könyvajánlatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
4987. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 4984. - Csikil4ny)
2017. jan. 29. 18:01
Nem...A törököknek AKKORIBAN nem az adó volt a fontos, mivel annak az adónak, amit kisajtoltak a hódoltság területéböl, A SOKSZOROSÁBA KERÜLT a hódoltság fenntartása,és katonai őrizete...És KÉNYSZERBÖL tartották megszállva a magyar területeket...Az egész téma kulcsa BUDA VÁRA volt...Ugyanis Buda volt a kulcsa a DÉL FELÉ VEZETŐ hadi és kereskedelmi utaknak,ami a Duna vonalát követte lefelé délnek,és onnan elkanyarodva egészen KONSTANTINÁPOLYIG ért...(Azaz Isztambulig...)De mivel a törökök tartottak a HABSBURG és a MAGYAR királyság állandó fenyegetéseitöl,(Lásd pl. Zsigmond,és Hunyadi dél felé irányuló hadjáratait...)ezért mindenáron arra törekedtek, hogy ISZTAMBUL és BÉCS KÖZÖTT,a délnek tartó hadiút mentén legyen egy biztos ERŐDJÜK,lehetőleg minnél messzebb a török magterületektöl...És EZ AZ ERŐD lett aztán Buda vára, és ezt az erődöt biztosította aztán a körülötte kiépült török hódoltság területe...Szóval nem "unalmukban",és nem "rablási-gyilkolási vágytol vezérelve" szállták meg Magyarország központi vidékeit, hanem a Habsburg támadást igyekeztek megelőzni, és ellenük egy fontos erődöt tartani a dunai hadiút felső szakaszán...De ez a magyarországi hódoltság igazábol végig egy púp volt csak a hátukon, ami nyelte a pénzt,erőforrást,katonát, DE KÉNYTELENEK VOLTAK mégis tartani ezt az előretolt állást, ameddig csak bírták...Aztán mint azt tudjuk ugye, 1686-ig sikerült nekik csak...
4986. fokhagyma (válaszként erre: 4984. - Csikil4ny)
2017. jan. 29. 17:50
Ez is igaz.
4985. fokhagyma (válaszként erre: 4982. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 29. 17:50

Zavarba hozol. Egyszerűen csak szeretek olvasni, és néha talán gondolkodom is egy kicsit. Egyébként ugyanezt mondhatom rólad. Mikor rábukkanatam arra, amit írtál, nagyon örültem, hogy olvashattalak, és hogy a Hoxán ilyennel is lehet találozni.

Különben megtaláltam a könyvet itt a neten. Nem olyan, mint kézbe venni, de ha másképp nem tudom megszerezni, itt fogom elolvasni. Ugye, erről van szó?

[link]

4984. csikil4ny (válaszként erre: 4981. - Fokhagyma)
2017. jan. 29. 17:47
A törököknek az adó volt a fontos, nem a hittérítés. Sőt, uralmuk alatt terjedt a reformáció, mert nem avatjlkoztak bele a helyi vallásokba, a Habsburgok viszont igen, hisz ők a katolicizmus zászlóvivői voltak.
4983. gigi>
2017. jan. 29. 17:46

Rhonda Byrne: A Titok, ami megváltoztatta az életem


Robert Lawson: A lélek útja

4982. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 4981. - Fokhagyma)
2017. jan. 29. 17:40
Így van pontosan, ahogy írtad a lényeget...Szóval vannak itt is mint annyi más kérdés kapcsán is, érdekes furcsaságok...És jó dolog olvasni az ezirányu hsz-edet, mert kiérezni belőle a MŰVELTSÉGET,illetve a logikus gondolkodásra való igényt,és képességet...Nemis tudod, hogy milyen ritkaság manapság már az ilyen tulajdonság...Akár még ezen a portálon is...De örülök neki a magam részéröl, hogy járnak ide fel értelmes emberek is időnként...Mint pl. te is...Szóval ha sikerül megtalálnod valamikor ezt a könyvet és elolvasnod, majd nézz vissza ide ha lesz kedved, és írd meg majd a te meglátásaidat is a leírásokrol...
4981. fokhagyma (válaszként erre: 4979. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 29. 17:31

Feltétlenül elolvasom, és nagyon igaznak, elfogadhatónak találom, amit írtál a törökkori Magyarországról. Többször elgondolkodtam már azon, hogy a 150 éves török uralom (mondhatnánk, hogy szinte 3 emberöltő) ellenére magyar maradt az ország, és keresztény. Nem lett iszlám, nem kényszerítették más vallásra sem. Pedig a 150 év nagy idő. Erről jut eszembe , hogy állítólag még a rendszerváltás közeledtével valahol egy Lenin szoborra ezt írta fel valaki:

Mosolyogj csak Iljics, nem tart ez örökké,

150 év alatt sem váltunk törökké.


Sok minden egyebet is tanultunk a történelem órákon másképp, mint ahogy a valóságban volt. Sok példát lehetne felhozni. Az egyik mindenképpen az, amiről írtál a török uralommal kapcsolatban.

2017. jan. 29. 17:22

Chris Fabry : Parázs a hó alatt

Kicsit romantikus kicsit varázslatos inkább lányoknak való. én imádtam

4979. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 4978. - Fokhagyma)
2017. jan. 29. 17:19
Ha elolvasod te is ezt a könyvet figyelmesen majd, szerintem érdekes dolgokkal szembesülhetel időnként majd a leírásokban...Nekem döbbenetes olvasmány volt kétségtelenül...És megkockáztatom ezen leírások alapján a véleményt, hogy a magyar lakosságnak a török uralta területeken jobb dolga lehetett valójában,mint a királyi Magyarország megmaradt területein...Csakhát ugye miután végül a "német" orientáció győzött a 150 éves háború végére, hát akkor onnantol akkor lehetett "emberfaló szörnyetegeknek" beállítani a törököket, akik "elpusztították őrjöngő fenevad módjára az országot"...Holott valójában NEM A"TÖRÖK" PUSZTÍTOTTA EL,hanem a folyamatos háború,de azis csak a korszak végére, azaz főleg az 1683-99 közötti időszak felszabadító háborúja...Ami háború pusztításaibol viszont bőven kivették azért a részüket a német-magyar királyi csapatok is ugye...De ADDIG az időszakig a jelek szerint a magyarországi török hódoltság világa olyan jellegzetesen langyos, "keleties" életritmusu, virágzó,minden nép,és vallás iránt toleráns terület képét idézhette...És nincs okom rá, hogy Cselebi leírásait alapjaiban kétségbe vonjam...Hiszen amikor arrol van szó, igencsak borzalmas leírásait adja a harcoknak-csatáknak-rablásoknak is...Szóval nem hiszem hogy hazudna végig a könyv során...
4978. fokhagyma (válaszként erre: 4975. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 29. 16:52
Nagyon tetszett az ismertetésed, felkeltetted a kiváncsiságomat. Nem tudom, vajon ez a könyv elérhető-e könyvtárakban. Utána fogok nézni.
4977. fokhagyma (válaszként erre: 4976. - Pieta4)
2017. jan. 29. 16:49

Lám, egy ismerős név! Szia, Pieta!

Én most kezdtem olvasni John Jakes Titkos küldetés c. könyvét.

4976. pieta4
2017. jan. 27. 17:35
Böszörményi Gyula: Ambrózy báró esetei l.
2017. jan. 27. 16:52
Az "Evlia Cselebi török világutazó magyarországi utazásai 1660-64" címü könyvet szoktam lapozgatni mostanában esténként...Érdekes olvasmány ez a réges-régi korokbol származó útleírás...Éshát a könyv olvasása közben nagyon át tud jönni az egykori magyarországi "török világ" hangulata, török szemszögböl nézve a dolgokat...Érdekes módon, az időnkénti háborús cselekmények leírása ellenére is valahogyan egészen más kép jön át a könyvböl, mint ami a köztudatban él a török hódoltság korárol...Furcsa dolog olvasni az akkori élet és életviszonyok, háborús cselekmények,és azok politikai hátterének leírásait török oldalrol/szemszögböl nézve...Ugyanis igencsak árnyalják Cselebi leírásai az álltalam pl. az iskolában tanult történelmet a "török kor szörnyű apokalipszisének vérzivataros időszakárol"...Ami a jelek szerint azért mégse lehetett olyan szörnyű időszak az országra nézve,mint aminek manapság tartják ezt a kort,attol függetlenül persze, hogy Cselebi minden szavát azért nem lehet készpénznek venni...Időnként persze lódít valszeg kicsit, vagy akár nagyokat is,de ALAPJAIBAN nézve a dolgot, nem hiszem hogy hazugság volna minden szava...Pl. nekem nagyon elgondolkoztatóak voltak az olyan leírásai hogy pl. a nagyobb, magyarországi török hódoltság alatt lévő városok főterén nyári estéken janicsárzenekarok adtak térzenét a zeneszerető polgárok számára...Meg sokszor kitér az író olyan dolgokra is, hogy egy-egy nagyobb településen merre találhatóak pihenésre alkalmas parkok,szórakozó és sétálóhelyek, meg nyilvános közkutak, ingyenkonyhák, ahol TÉRÍTÉSMENTESEN kapnak pl. a szegények,vagy az utazók ellátást...Furcsa dolog ilyeneket olvasni az "embertelen,vadállati hódítókrol,akik sivár pusztasággá tették Magyarország földjét,és válogatás nélkül írtották ugye az őslakosságot"...Dehát mint azt tudjuk jól mind pl. a II.világháború történetéröl, mind pedig az azt követő hidegháború éveiröl, a "történelmet bizony mindig a győztesek írják"...Éshát ahogy elnézem, nemigen volt ez másképpen a régi korok történelmével kapcsolatosan se...EZÉRT jó az mindig, ha olvasunk időnként a "másik oldaltol" is leírásokat egy-egy kor történelmét illetően...Hogy ne legyünk az egyoldaluságtol sokszor félrevezetve...
4974. mandila
2017. jan. 26. 22:21
Helga Weiss :Helga ​naplója
2017. jan. 26. 18:27
Nora Roberts: A gyűjtő
4972. mandila
2017. jan. 24. 21:16
Oliver Friggieri: A gyerekeket a hajó hozza
2017. jan. 23. 16:01
K. Reider : Koncentrációs táborok története
4970. csikil4ny
2017. jan. 23. 15:24
Heinrich Harrer: Hét év Tibetben - örülök, hogy szembejött velem.
4969. pieta4
2017. jan. 22. 09:28
Liane Moriarty: A hipnotizőr szerelme
4968. mandila
2017. jan. 22. 09:23
Christa Wolf : Visszaperelt ​emlékezet
2017. jan. 17. 11:34

Mary Higgins Clark: Emlékek háza :

tetszett jó volt

-----------------

M.C.Beaton : Hamish Macbeth és az eljegyzési vendég:


jó ez a sorozat is majd nézelődök a könyvtárba van e még belőle

4966. mandila
2017. jan. 8. 20:54
Nora Roberts: Fekete rózsa
2017. jan. 4. 21:28
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább
4964. macs77
2017. jan. 4. 21:27
Cheryl Strayed: Vadon
4963. pieta4
2017. jan. 2. 17:13
Kathleen Tessaro: Ritka kincsek
4962. Hófény
2016. dec. 28. 08:55
XIV. Lajos és a hölgyek.
4961. mandila
2016. dec. 28. 08:53
David Nicholls Egy ​nap
4960. insecure
2016. dec. 27. 19:34
Stephanie Meyer: A vegyész - egyenlőre uncsi.
4959. era06
2016. dec. 27. 19:33

Robin Cook Agymosás

A vicc, hogy utálom az ilyen könyveket.

Vidocq-Egy kalandor a múlt szazadból

Ez már érdekes volt.

2016. dec. 27. 18:41
Tegnap kezdtem bele egy érdekes ismeretterjesztő kis könyvbe, aminek a címe:Egy ismeretlen ókori civilizáció:Ebla...Imádom az ilyesmi,az ókori kelettel foglalkozó könyveket...Sok érdekes dolgot tudtam meg az ásatások eredményeiröl, meg az ősi ékírásrol szóló értekezésekböl...
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook