Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérje diétában, miért kell du./este megenni 1 marék mogyorót? fórum

Fehérje diétában, miért kell du./este megenni 1 marék mogyorót? (tudásbázis kérdés)


15. Ekka (válaszként erre: 13. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 13. 07:51

:)

NEm ketoncsíkozom.

Régebben Atkins diétáztam, és akkor sem ellenőrizgettem:)(1x mértem és ennyi) ..gondoltam, ha fogyok, jó "helyen" vagyok:)


A lehelletemmel nincs gond..-legalábbis nem említették:D

14. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4. - Panka78)
2010. márc. 12. 17:15
így már más a baba fekvése. Végre leesett nálam a tantusz, hogy Ti ciklikus ketogén diétában utaztok. "fehérje" diéta hajazott még a PSMF (proteinkímélő koplalás) alapelveire, csak elbeszéltünk egymás mellett. Ebben az esetben a ketogén hányados fenntartása érdekében kerülhetett be a mogyoró. minden g fehérjéhez kell enni legalább 1.5 g zsiradékot is, hogy gyorsan beálljon a ketózis. Használnak nagyobb arányt is, de egészséges egyének esetén ez épp elég. Amennyiben teheted, használj minőségi hidegen sajtolt növényi olajakat a kaják elkészítéséhez.
13. fe9e12ede0 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. márc. 12. 15:57
Szia! Beleolvastam a naplódba, az étrended alapján összeállt a kép. Így már összeállt a kép. Ez a tipikus ciklikus ketogén diéta. Nagy előnye, hogy CH feltöltés után lehet sportolni, energikus maradsz, és miután beáll a ketózis, kíméli az izmok lebomlását. Ketózist ellenőrzöd ketoncsíkkal? Hozzátartozóid nem teszik szóvá az acetonszagú lehelleted?
12. fe9e12ede0 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. márc. 12. 14:55

A 4. hozzászólásomban épp azt írtam, hogy a neve olyan megtévesztős, mint a szétválsztós. De arra is válaszoltam, hogy miért indokolt a mogyoró. De azt is elárultam, hogy jómagam is fehérjével egészítem ki még a nasi gyümölcsöt is. 1-2 kanál túró vagy mogyoró formájában. Erre fel megkaptam, hogy minek szólok bele, amiről fogalmam sincs. Ebből feltételeztem, hogy a 6. hózzászóló lelkébe gázoltam a szétválsztósról tett megjegyzéseimmel. Ezért vettem a bátorságot leírni a véleményem, miért mertem kritizálni szétválasztóst, (amiről kiderült hogy valóvan alkalmazta) és elnézést kértem a kis kitérőért. Én a szétválasztóst téveszmének tartom, és minden alkalmat megragadok felhívni rá a figyelmet.

Ami pedig a nagy mennyiségű fehérjét illeti, ennek is van értelmes felső határa. Nem kell zsírmentes testtömeg kilogrammonkénti 1.5-2 g fölé menni, még a testépítők sem fogyasztanak többet (ha nem doppingolnak). Ettől több feleslegesen terhelné a veséket. Az elenyésző CH pedig kell hogy fedezze az idegrendszer igényeit, mert máskülönben átáll ketontestek égetésére. Ezt egyes források 100g-ban határozták meg, de olvastam olyan tanulmányt is, hogy 150g alatt már fehérjékből származó aminosavakból gyárt a máj glukózt.

11. Ekka
2010. márc. 12. 14:01

Ennek a diétának semmi közea 90 napos, v. szétválasztó diétához...!!!!!

Ez az eredeti fehérje diéta!


És, hogy miért az?

Mert nagy mennyiségű fehérjét viszel be a szervezetedbe, elenyésző ch-val! (mert ugye valamennyi ch. kell a szervezetnek!)

Reggel tojás: Fehérje

Délben hús: fehérje

Du./de mogyoró fehérje (alacsony ch.)-zöldségeknél ugyanez

Este a hús: ismét fehérje!!!!


Aki nem érti a lényegét, olvassa el akár a naplómban!!!! (én pl. így eszem, és remekül érzem magam, energikus vagyok, mit még soha!!!)

10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9. - Simple)
2010. márc. 12. 13:48

Úgy érzem, tartozom még egy magarázattal. (ha már sértegettem sokak 90 napos szent tehenét). Az általam tanulmányozott weblap azzal kezdődik, hogy

"...Ez a fogyókúra megváltoztatja a szervezet működését". Ebben nem hiszek, a szervezet úgy működik, ahogy Isen/természet megalotta. Nem lehet megváltóztatni. Lehet rendeltetésszerűen használni, meg lehet ellenműködni, de ez olyan mint széllel szembe pisilni.

Tegyük fel, hogy valóban sikerülne szénhidrát meg keményítő napon kihagyni a fehérjét.

Fehérjehiányos tüneteket ideollózom egy orvosi weblapról. "PEM=protein-energia malnutritio/.Soványság, testzsír elvesztése, vizenyő, következményes fertőzések, gyomor-bélgyulladás, vázizomfehérjék leépülése, nem teljes zsírsavoxidáció miatt ketontestek felszaporodása, csökkent pléazma fehérjeszínt, alsóvégtagi vizenyő, zsírmáj, cukorterhelésre rossz inzulinválasz, krómhiány, vizeletben csökkent nitrogénkiválasztás, károsodott növekedés, immunválaszok, enzim-és hormonszíntek...stb"

Fehérjére a szervezetnek folyamatosan szüksége van, hisz ez nem csak üzemanyag, hanem a szervezet építőkövei is egyben.

Szénhidrátokatlehet besorolni lassan vagy gyorsan felszívódóakra, vagy keményítős és rostos szénhidrátokra. De könyörgöm a keményítő is szénhidrát!!! És a gyümölcsök is nagyrészt!

Az ételekben (zsírok, szénhidrát, fehérje) szinte soha nem fordulnak elő tisztán, ezért nem nagyon látom módját szétválasztani. Tiszta fehérje a tojásfehérje, zsiradékok az olajak, tiszta CH pedig a cukor. Még a liszt is tartalmaz 9-11% fehérjét. Innentől kezdve nincs értelme szétválasztásról beszélni, hisz a legtöbb keményítős szénhidrát tartalmaz rengeteg növényi fehérjét is. Például szárazbab sárgaborsó mogyoró (hogy a témánához is legyen köze). Tehát lényegében csak az állati eredetű fehérjéket tudja "szétválasztani" (hús sajt tojás).Gyümölcsnap szerintem nem jut annyi zsiradék a szervezetbe, ami beindítja az epeváladék kiürülését, ami azért baj, mert besűrűsödhet, aztán epekő lehet belőle. Másrészt meg a hasnyálmirigy emésztőváladékai közös záróizmon keresztül távoznak a vékonybélbe. Nyálban lévő enzimek lebontják a CH nagy részét, a többi meg erjedésnek indul a belekben - főleg a gyüölcsnap "akármennyi" vacsijától). Ha nincs epe, nincs emésztőváladék sem (bizonyíték, hogy az emésztőrendszer nem szétválasztós üzemre lett alkotva).

Ami a fehérjék lebontását illeti, ez gyomorsavval történik. Ebben igaza van a cikknek. A gyomorsavat az epe semlegesíti, a vékonybélen semleges állapotban kell keresztülhaladnia. Az epe a zsírokból "szappant" készít, ez teszi lehetővé, hogy emészthetők legyenek.

Több féle diéta létezik, ami a zsiradék / CH aránnyal játszik, de amely a létfontosságú anyagok bevitelét korlátozza, (omega3, fehérje) az számomra csak woodoo baromság.

Nem állítom, hogy esetetekben nem értetek el a eredményeket a 90 napossal, de ez meglehetősen rögös út, sokkal járhatóbb úton ugyanúgy sikerülhetett volna. Szerinem egy olyan étrend megtalálása a nyerő, ami megterhelés nélkül folytatható életfogytiglan, nem jelent sanyargatást sem a testnek, sem a léleknek. Belefér néha egy torta vagy csoki, és nem jár bűntudattal, hogy megszegtél valamit. Én ugyan a 90napost nem próbáltam ki, csak utána néztem mikor hallottam róla. Azt hittem, találok valami élettani magyarázatot, mint az Attkins vagy a CKD leír, de itt csak logikátlan szabályok, mint vallási dogmák tömkelege fogadott. Ráadásul a "gyümölcs reggelire" garancia az egész napos ingadozó vércukorszintre, plusz megemelt gyomorsavtermelésre, aztán tényleg jöhet harc az éhséggel. Én azt vallom, hogy az éhség annak a jele, hogy enni kell. Ha mindennek ellenére több kalória megy be mint kell, akkor rossz az étrend. Az én véleményem az, hogy a 90es valószínúleg a merev és egyértelmű szabályok miatt népszerű. Nincs kegyelem, nincs "csalás". Ha elrontod, kezdheted elölről. Erős fegyelmet követel. De nem kell hozzá önállóan gondolkodni, mindent megmond előre. Ezek nélkül a vak hitre alapuló szabályok nélkül is alapkövetelmény a rendszeres étkezés, és e nélkül is ehettetek volna kilószámra zöldséget, salátákat meg miegymást. Csak egy kalóriatábla kell hozzá. Olyat nem mondtam, hogy csak izomból fogytál. 5 kg zsír leolvasztása koplalással elvisz 2 kg izmot. Alapból ez az arány. Ezért célszerűbb sporttal az izom megtartására kényszeríteni a szervezetet, hogy a megvont kalóriákat csak a zsír bánja. Koplalással fogyni majd ráérünk, ha akadozni kezd az olajellátás, és kiürülnek a multik.

Akit untattam, azoktól bocsika ezért a kis kitérőért a 90-es számú vakvágányon.

9. simple (válaszként erre: 8. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 9. 09:18
Nem tudom, én nem a tudományos oldalát nézem. Azt tudom, hogy én három hónap alatt lefogytam, gyönyörű szép tónusos testem lett tőle, tehát nem igaz hogy csak izomból fogy vele az ember. Remek volt a közérzetem mindvégig míg csináltam, könnyed voltam és felszabadult. Sosem éreztem magam ilyen remekül, majd kicsattantam. Rendszeresen étkeztem, ami korábban nem volt szokásom. Valamint mindennap kilószámra ettem a salátákat, gyümölcsöket. A férjemnek helyretette a magas vérnyomását, amire tíz évig gyógyszert szedett. A gyógyszert elhagyta végleg, persze orvosi felügyelet mellett. Azóta is normális a vérnyomása. Nekem ezek a tapasztalataim, így engem meggyőzött.
8. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - Simple)
2010. márc. 9. 00:50

Párszor megpróbáltam utánaolvasni, aztán lépten nyomon logikai bukfencekkel találkoztam a leírásokban. Így borítoltam addig, míg valaki nem áll elő cáfolhatatlan magyarázattal.

Adj meg egy számodra megbízató forrást, aztán kommentálom. Vagy tegyük fel forddítva: [link] Ez szerinted mérvadó?

7. simple (válaszként erre: 5. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 9. 00:08
Miért nyilatkozol egy olyan dologról, amiről fogalmad sincs?
2010. márc. 8. 23:42
kis adalék: földimogyoró előnyösebb ilyen szempontból, 26% fehérje és 47% zsírtartalommal.
2010. márc. 8. 23:36

Talán mert 14% fehérje. 60% pedig zsír, de nagyon is fontos zsiradékokból áll.

Én meg azt nem értem, hogy miért "fehérje diéta" a neve? Zöldségek alig tartalmaznak fehérjét, ezért megtévesztő. Fehérjékből legjobb a folyamatos ellátás, viszont egyszerre felhasználható mennyiség meg korlátozott. Ezért célszerű még a nasi gyümölcs mellé is bevinni akár uzsonna mellé. (almához és banánhoz sem rossz ötlet enni 1-2 kanál mogyorókrémet vagy zsírszegény túrót)


(Így beleolvasva nem tűnik annak a baromságnak aminek az élettani alapjait még soha senki nem tudta nekem elmagyarázni... gyümölcsnap, mésnap szénhidrát.... valami 90 napos tortúra néven szoktam találkozni vele a fórumon)

2010. márc. 8. 08:51

Szóval azért a kérdés, mert nem értem, hogy mit keres ott a mogyi!

Mi a szerepe?

2010. márc. 8. 08:50

Semmi különös..

Reggeli fehérje+ zöldéség

Ebéd: sok zöldség, 1a. fehérhús

Uzsi: 1 marék mogyoró

Vacsi: ami az ebéd

Elalvás előtt: 1 marék mogyoró


Napközben: 3l folyadék

2010. márc. 8. 08:49
Szia, érdekelne ez a diéta. Bemásolnád ide?
2010. márc. 8. 08:48
Fehérje diétában, miért kell du./este megenni 1 marék mogyorót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook