Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedés... fórum

Székrekedés... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 26. 21:27

Sziasztok!


Én a talpmasszázst ajánlom, valamint esténként vízbe teszek lenmagot, reggelre megduzzad és megiszom :) nekem bejött

34. Binky (válaszként erre: 33. - Timky)
2010. márc. 11. 15:06
Gondolom rostosabb és kevésbé van feldolgozva, azért.
33. Timky
2010. márc. 11. 14:57

Sziasztok!


Nyírfacukort kell használni pl a rendes cukor helyett és nem lesz székrekedés! Ez gyorsítja az emésztést!

2010. márc. 8. 15:32

Sziasztok!

A páromnak bevált:

felkelés után egy pohár langyos víz, utána egy kanál tamarine lekvár,majd egy pohár kefír egy evőkanál búzakorpával elkeverve - minden más csak eztán jön.

És ezt minden reggel... idővel a lekvár lecserélhető szilvalekvárra, majd el is hagyható :)

Ha valaki kipróbálja, írja meg nekem a tapasztalatait légyszi :)

31. Marott
2010. márc. 8. 09:25
Hunyadi János gyógyvíz, nagyobb 2-3 dl-es tételben meghajt,nem agresszív, fenntartó kezelésnek napi 1 dl éhgyomorra, kb. 2 hete csinálom a kúrát, bevált.Mert szörnyű az, ha az ember csak eszik, eredmény nélkül,5 nap múlva meg úgy érzi szétrobban.
30. winny
2010. márc. 8. 07:21

Sziasztok

Minden reggel egy pohár álott vízbe csavarok citromot.Rendbeteszi az anyagcserét-:)

2010. márc. 7. 22:17
almaecet? nekem bevált...
28. Ata06 (válaszként erre: 26. - Binky)
2010. márc. 7. 22:00
Szerencsés vagy! Különben én sem hashajtózok, csak a már nagyon gáz van!
27. Szuszy
2010. márc. 7. 21:58
Nekem még a stadalax nevű hashajtó is bevált. Mondjuk jobb mint a szűztea meg a mályvatea, mert attól csak reggel kell menni és kész, a másik kettőtől meg néha futkosni kell egész nap:) Szűzteával egyszer "majdnemmegjártam":) a belváros közepén, wc meg egy szál se:)
26. Binky (válaszként erre: 22. - Ata06)
2010. márc. 7. 21:57

Lehet, de ha 1000 emberből 1 ilyen akad, az már csoda. Szerintem mindenkinek van valami,ami a leginkább passzol hozzá, és beindítja az emésztését.

Kis szokásokkal szerintem hosszú távon sikereket érhetünk el. Nekem se az egyik napról a másikra állt helyre. Reggel én úgy kezdem, hogy iszok, egy pohár vizet, hogy beindítsa a dolgokat, és csak kevéssé megterhelő, lightos és rostos dolgokat eszem reggelire. Mindig ügyelek rá, hogy eleget igyak, és igyekszem kerülni a sok zsírt és a szénhidrátot. Nekem hosszú távon így vált be.

Ha renyhe a bélműködésed, persze lehet, hogy nincs mit tenni, de szerintema topikba írók nagy részének még bőven van. Persze a hashajtók néha kellenek, de hosszú távon annyira nem jók:( Régen én is ittama a hashajtó teákat meg szedtem rá gyógyszert, de találtam más megoldást.

25. Szuszy (válaszként erre: 24. - A360345bdd)
2010. márc. 7. 21:55
:) Ilyet még nem tapasztaltam, pedig mindig forró vízben fürdök, olyanban, hogy bele sem lehet ülni, csak lassan-lassan.
2010. márc. 7. 21:53
A meleg víz tényleg jó! Amikor már nagyon szenvedek, beleülök egy kád forró vízbe, szinte égeti a bőröm, de 2 percen belül sikerélmény :D És mire visszaérek a kádba, a víz is élvezhető...
23. Szuszy
2010. márc. 7. 21:50

Sziasztok!

Én napi 4 l folyadékot iszom, mégsem megy ha nincs este egy csésze mályvatea. Nekem ez vált be. Enélkül volt olyan hogy 9 napig nem volt... borzalmas.

22. Ata06 (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. márc. 7. 21:49

Kedves Binky!

Van akinek nincs más megoldás! Én is végig próbáltam annak idején ezeket a dolgokat nem sok sikerrel!

Lehet genetikának hivni, lehet rossz beidegződésnek, de ha nem segit..?

Ezenkivül, ahogy idősödik az ember-már aki hajlamos rá-, egyre renyhébbek a belei!

Azért a szűzteát még nem próbáltam! Most megint van miben bizni!:)

2010. márc. 7. 21:48

Értem. Akkor megpróbálom édesítővel a teát, hátha.


Köszönöm a segítséget! :)

20. Binky (válaszként erre: 19. - Fd40fbf4fa)
2010. márc. 7. 21:46

Ha az ízesítés a gond, tegyél bele citromlevet. Eseteg édesítővel limonádét is csinálhatsz.

De ugyanolyan jó folyadékpótlás a cukrozatlan tea, lehetőleg gyümölcstea, merta zöldtea és a fekete tea is vízhajtó. Ugyanígy vízhajtó a kávé is.

19. fd40fbf4fa (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. márc. 7. 21:44
Igen, a rengeteg vizet nekem is ajánlották. Én nem tudom meginni a vizet csak a gyümölcsleveket üdítőket stb. Persze nem az agyon cukrozottakat. A víz majdhogynem visszajön, ahogy lenyelem. Nem tudnék magamba erőltetni 1 pohárral sem. :( Ez feltehetően nagy probléma, főleg, hogy se szódával, se ásványvízzel nem tudom ezt kompenzálni, mert ugyan úgy vagyok velük, mint a vízzel. Amikor orvosnál voltam és tanácsolta a sok vizet, akkor kb. 3-4 napig erőltettem magamba, de 1 liternél több nem ment egy nap, viszont emellett iszok rendesen. Talán ez lehet még akkora probléma. :(
18. fd40fbf4fa (válaszként erre: 14. - Binky)
2010. márc. 7. 21:40
Persze, nem az lesz az első, nem szeretek gyógyszereket se bevenni... :( Mindent szépen sorban megpróbálok, s ha egyik sem jön be (ami azért még elég durva lenne) akkor kénytelen vagyok ilyeneket szedni heti 1x legalább. De remélem találok megoldást a sok felsorolt lehetőség közül. :)
17. Binky
2010. márc. 7. 21:40

Gyerekek, a hashajtózás hosszútávon NEM megoldás. Ételreform, mozgásreform.

Évekig volt vele problémám, a nehéz és kemény széklet miatt lett egy vérző sebem is, ami miatt aranyérre gyanakodtunk, utána mentünk gasztroenterológushoz.

Akármi miatt nem megy a dolog, ezen változtatni kell... nehéz ételeket kerülni, sok növényi rostot, kevés szénhidrátot, és hetente egyszer-kétszer valami sport. Rengeteg víz.

2010. márc. 7. 21:40
Valakinek a Tisasen tablettával nincs tapasztalata? Nekem most azt ajánlották.
15. fd40fbf4fa (válaszként erre: 12. - Ilike46)
2010. márc. 7. 21:38

Köszönöm a tippeket. :)

Mindet meg fogom próbálni sorban, kivéve a kefireset. :) Azt nem szeretem. :D

14. Binky (válaszként erre: 13. - Fd40fbf4fa)
2010. márc. 7. 21:38
Nehogy hashajtózd magad. Úgy lehet csak szép rákot meg egyebeket összeszedni. Kinyírod az összes bélbolyhodat ráadásul.
13. fd40fbf4fa (válaszként erre: 5. - Ata06)
2010. márc. 7. 21:36

Szia!


Uhhh... :S Még soha nem kaptam beöntést, de hallottam, hogy nem kellemes. :D

Igen, pont azon gondolkodtam, hogy hétvégente ahogy pénteken hazaérek hashajtó és akkor hétvégén kitisztulok, na de hogy ez mindig így menjen?! :( Nem, de szépen sorban kipróbálom a leírtakat. Valami új csak segít.

2010. márc. 7. 21:34

Szervusztok, még nem jártam itt, de lenne ötletem.


Nyári időszakban a kovászos uborka leve kb. 2 dl lehűtve. Éhgyomorra, garantált futás!


Kefirbe, zabkorpa, vagy mustármag.


Szűztea, vagy a kapszula. Együtt a kettő nagyon brutál.


Hunyadi János keserű víz


Anyalevélből tea főzet.


Most hirtelen ez jutott az eszembe.


Volt mikor gondom volt régen, de rendeződtek a dolgok.


Még egy: este 3-4 aszalt szilvát egyetek meg.


Sok sikert.

11. Binky
2010. márc. 7. 21:33

Nem adok tanácsot, csak azt tudom leírni nekem mi segített.

Elkezdtem 90 napozni, 1 hétig bizony ment a hasam, majd utána abbahagyta. Elkezdtem zabkorpát enni és mozogni. Azóta teljesen beállt, naponta egyszer biztos vagyok wc-n.

Nagyon sok rostosat kell enni, és ha kicsit hanyagolod a szénhidrátdús ételeket, az is segít.

10. fd40fbf4fa (válaszként erre: 4. - Dorkabéka)
2010. márc. 7. 21:33
Ezt is megpróbálom. ;)
9. fd40fbf4fa (válaszként erre: 3. - 582d8ff316)
2010. márc. 7. 21:32

Szia!


Azt még nem próbáltam, de mindent a cél érdekében. :) Apum hozott most ilyen dulcolax cseppeket, és 1. nap megittam üdítővel 20 cseppet összesen, semmi. Másnap már 25-öt, aznap még akkor sem volt semmi, s utána lévő napom végre sikerült. A szűztea kapszulát nem próbáltam még, de picit félek így hétköznap suli idő alatt, mert anyumnak több napig ment a hasa tőle. :) Na, ez meg ugye a másik, ami zavar, hogy vagy egyáltalán semmi, vagy hasmenés. :(

2010. márc. 7. 21:32

Eszembe jutott még a Mira viz.Ez kiméletes. A Hunyadi viz gyors hashajtásra van, de ha hozzászoksz

2-3 alaklmazás után már ez se segit! Jó ha váltogatod a lehetőségeket, mert sajnos egy-két alkalmazás után már nem biztos, hogy jó!

2010. márc. 7. 21:32
Guttalax.
6. fd40fbf4fa (válaszként erre: 2. - A360345bdd)
2010. márc. 7. 21:29
Szóval akkor neked sem segít semmi? Hanem egyszer csak "jön", akár 1 hét után? :S Ez olyan rossz. :( Én nem bírom. Főleg a hasfájást, amúgy nem zavarna annyira.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook