Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2014. okt. 17. 18:20
A mozgásról anyit én naponta bicajoztam, most kb a felét negyedét birom megtenni mint eddig az izmaim mintha elgyengültek volna.
1591. marlenka70 (válaszként erre: 1590. - Andyca73)
2014. okt. 17. 18:18
A fejfájással én is küzdök, próbáltam hogy nem veszek be gyógyszert 3 napig bírtam-tűrtem csakhogy utánna a gyógyszertől sem múlt el.Az ereim (vér és nyirok is) tönkre mentek ezért vizes mindkét lábam,narancsbőrös is lett nem csak a hirtelen hízástól hanem mert a nyirok keringés képtelen elszállítani a "salakanyagokat" és lerakódnak így mondta a doki akinél most voltam. Depressziós vagyok, folyton álmos a párom szerint mire kimondja,hogy jó éjszakát én már el is aludtam.Ingerlékeny, ideges vagyok mindentől és hosszasan sorolhatnám tovább. 2 hét mulva lesz vér eredményem, nagyon kiváncsi vagyok.
1590. andyca73 (válaszként erre: 1589. - Marlenka70)
2014. okt. 17. 17:49

Én sem tudok lefogyni, diétával és mozgással sem.Bár a mozgást most hanyagolnom kell, mert annyira rosszul érzem magam, kiugrik a szívem, néha úgy érzem, elájulok.

Neked milyen tüneteket okoz a túlműködés?

Neked is fáj a fejed?

Én úgy érzem, mintha belülről feszítenék a fejem :(

Néha mintha lebegnék vagy nem is a testemben lennék, nem tudom leírni mit érzek...nagyon rossz!

1589. marlenka70 (válaszként erre: 1588. - Andyca73)
2014. okt. 17. 17:25
Nem vagy egyedül a panaszaiddal. Én nem régóta tudom,hogy túl működök 1 1/2éve gyógyszert nem kaptam kontrol vérvételt a héten tudtam kisírni a dokinál. Tsh 0.07 nagyon fogok figyelni mit írnak Neked. Rengeteget híztam amit nem tudok leadni, vizes mindkét lábam de nem csak a bokám azóta kompressziós harisnyát hordok. Magas lett az egyébként alig mérhetően alacsony vérnyomásom, és szó szerint elalszom akár főzés közben is állva.
1588. andyca73
2014. okt. 17. 17:19

Sziasztok!

Segítséget kérnék , aki hasonló problémával küzd.

1998-tól vagyok pajzsmirigy beteg.

2000-ben műtöttek,göb miatt kivették a bal oldali p.mirigyemet.

Egy ideig rendben volt minden.

Aztán a jobb oldaliban is lett egy göb, ami szépen növekedett.Műteni nem akarták, így 2011- ben kaptam radiójód izotóp kezelést, ettől kisebb lett a p.mirigy és a göb is.A tsh- m mindig jó volt, de az orvosom azt mondta, mivel kisebb lett a p.mirigy, segítsük a működését, így kaptam a Letroxot, 50 mg-t.

Évente ellenőrizték a tsh-m.

Most szívpanaszok, rosszullétek miatt elmentem a háziorvoshoz, aki belgyógyászhoz küldött, itt megállapították , hogy a Tsh-m 0,035, tehát túlmüködök :(

Telefonon beszéltem az endokrinológussal, aki azt mondta, hagyjam teljesen abba a gyógyszert.

A gondom, hogy mindig alacsony volt a vérnyomásom, 100/80, most meg 130, 140-re felugrik illetve ingadozik.

Állandó fejfájással , vizesedéssel küzdök.

Mit lehetne ez ellen tenni?

Ez a mindennapi fejfájás megörjít :(

Ja és a "szokással" ellentétben én HÍZOK :(

Ha valaki tudna valami tanácsot adni, nagyon megköszönném !!!

1587. orsi986
2014. okt. 11. 11:51

Sziasztok!

pajzsmirigy tultermelödesnel a gyogyszeres kezeles közben milyen mellekhatasok jelentkeznek?rettegek a hizastol...nalam nem törtent drasztikus fogyas,mint ahogy ezt sok helyen olvastam,a sulyom normalis most,igy felek,h hormon hatasara nagyon sok kilo felszaladna.

Köszönöm!!!

1586. Rycki
2014. júl. 18. 09:55

Sziasztok!

Nagyon örülök hogy megtaláltam az oldalt hátha

valaki tud segíteni!Novemberben kivették mind a két

pajzsmirigyemet,áprilisban megvolt az első izotópos

kezelésem(sajnos lesz még egy).A műtét elött kijöttek rajtam furcsa kiütések ami egyre rosszabb

lett a kezelés után már be is dagadt az arcom.Befektettek kivizsgálásra diétáztattak is mindenem negatí lett.A kórházban kaptam egy csomó steroidot ami nem igazán használt.Azt mondta az orvos hogy a pajzsmirigy kivétel okozta a galibát és nem kell tovább mennem mert elmúlt de sajnos ahogy kiment a steroid a szervezetemből megint kezdődik minden előlről.Elnézést hogy ilyen hosszan írtam de sajnos nem ment rövidebben.Ha valaki hallott már ilyenről legyen szíves írjon!

Előre is nagyon köszönöm!

2014. júl. 16. 19:13

Sziasztok!

Már írtam egy másik fórumra, hátha itt is olvassa valaki,és tud okosat mondani :)

Én csak jövő héten megyek endokrinológushoz,és végülis már megvan az időpont,de azért érdekelne pár érintett véleménye... Szülés után kezdődött az egész, és már az 5. hónap telt el... Azt hittem először, hogy a folyamatos fáradtság, és alváshiány a baba miatt van, de nagyon sokat segít a párom, simán alszok napi 8-9 órát, nap közben is van segítség, és a baba is nagyon jó baba, nem kell egész nap hurcolászni,stb... De mégsem éreztem magam jól már 5 hónapja. Olyan érzés, mint ha nem is a testemben lennék,csak úgy lennék,és minden percben össze tudnék esni a fáradtságtól. Persze a szülés is befolyásolja a dolgot, de a menstruációm is nagyon rendszertelen, van hogy nem jön meg, általában pedig ha megjön akkor félidőben. Emellett 10 kg-ot fogytam, az utóbbi 3 éves súlyomból (babát leszámítva). Hiába eszek,csak fogyok. Ez mennyire jellemzője a pajzsmirigy problémának? Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. jún. 17. 09:17

Sziasztok!


Pajzsmirigy műtét után vagyok 1,5 hónappal. A nyelőcsövemnél a nyakam teljesen érzéketlen. Ez most még normális? Egészen az államig semmit nem érzek.

1583. 654321 (válaszként erre: 1582. - A0c1361e44)
2014. jún. 15. 22:05

A műtét után közvetlenül nem nézték. Négy héttel utána nézték, akkor volt a TSH 13,670. Megnézettem ma is (ismerős laborossal, így már meg is van az eredménye: 20,67 lett. Holnap lesz hat hete, hogy műtöttek, úgyhogy ezalatt a 13 nap alatt sokat romlott az eredmény:(

Egyelőre semmilyen tünetem nincs, kop-kop!

Nem híztam, nem vagyok fáradt, memórizavarom sincs.

Holnap megyek endokrinológushoz.

1582. a0c1361e44 (válaszként erre: 1581. - 654321)
2014. jún. 11. 21:56

Akkor lesz a 6. hét.

A műtét után közvetlenül nem nézték a TSH-dat?

Vajon változott a 4 hét alatt?

Ezt még érdemes lenne megnézni. A zárójelentésen elvileg ott van, ha nézték.

Vannak Alulműködős tüneteid?

Súlyod? fáradtság Memória zavar?


Ha vannak ilyen problémák, akkor mindenképp kell a gyógyszer, de előtte vérvétel:)

1581. 654321 (válaszként erre: 1580. - A0c1361e44)
2014. jún. 11. 21:35

Köszi! Ahogy olvastam, nagyon sok embernek segítettél, úgyhogy szólalj csak meg!:)

Köszönöm a tanácsot, de akkor is ez a véleményed, ha műtét után 4 héttel volt a vérvétel? Akkor is érdemes 2 hét múlva új TSH-t csináltatni?

(Hétfőn volt 5 hete, hogy műtöttek)

1580. a0c1361e44 (válaszként erre: 1579. - 654321)
2014. jún. 11. 17:36

Bár a másik fórumon azt mondták, hogy én ne szólaljak meg, de azért elmondom, hogy mindenképp kell az ismételt vérkép, ugyan is a műtét után lehet, hogy rosszak az eredmények, mert akkor meg lett bolygatva és még nem tért magához, de lehet, hogy ennyi idő után magáhoztért és el kezdett dolgozni:)

Ha nem, akkor kell a gyógyszer.

1579. 654321
2014. jún. 11. 17:21

Sziasztok!

A tapasztaltaktól szeretném kérdezni:

műtét utáni (egyik oldali pajzsmirigy teljesen, másik oldal majdnem teljesen kivéve) 4. hét vérvételi eredménye a következő:

TSH 13,670 (0,270-4,200)

T3 2,91 (3,10-6,80)

T4 8,67 (12-22)

Szerintetek érdemes a műtét utáni 6. héten is csináltatni egy vérvételt? Lehet, hogy addig változnak az eredmények? Jó lenne biztos eredménnyel menni az endokrinológushoz, mielőtt gyógyszert ír fel.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

1578. a0c1361e44 (válaszként erre: 1577. - Katabakodi86)
2014. jún. 10. 20:54
Irtam neked a másik fórumra!
2014. jún. 10. 12:05

Sziasztok!Már nagyon nagyon rég írtam ide.Utoljára a műtétem előtt ami 5 évvel ezelőtt volt.Akkor nagyon megnyugtatott mindenki hogy a műtéttől nem kell tartani.Túl voltam rajta,minden oké volt egészen mostanáig.Sajnos újra előjött a betegség,szeptemberben.Most jelenleg ott tartok hogy december óta l-tiroxint szedek,és a TSH:0,01 T4:25,7 T3:10.60 !

Az orvosom szerint csont vékonynak kellene lennem én viszont hízok :( Bármit csinálok hízok...azt találta ki hogy valószínű valami autoimmun betegésgem van.Viszot fogalmam sincs róla hogy az mit is jelent?Volt már ilyen valakinek???

Külföldön élek és 2 hét múlva megyek haza vérvételre,nyaki ultharangra valamint július2.án pedig egy szakorvoshoz ugyanis arról is szó volt hogy izotóp kezelést kell kapnom.Erről sok mindent hallottam,legtöbben dícsérik viszont olvastam oylat is miszerint meddőséget okoz.Mennyire lehet hinni ezeknek a pletykáknak?28 éves vagyok és nagyon szeretnénk kisbabát a párommal szóval ha arra kerülne sor hogy mennem kell erre a kezelésre azt nyugotan megtehetem vagy inkább válasszam a más amúgy is ismert műtétet?Ha valaki tudna infókat kérlek írjátok meg!!!!Eléggé aggódom...Köszönöm

1576. Laszti
2014. jún. 9. 12:55
Köszönöm a választ! :)
1575. a0c1361e44 (válaszként erre: 1573. - Laszti)
2014. jún. 9. 07:45
Nagyon hamar van hatása. Csökken a pulzus, enyhül az összes tünet, megáll a fogyás, majd igen, jön a hízás. Ilyenkor ezerrel diéta. Mozogni még nem biztos hogy fogsz tudni eleget, de ha megy, akkor az is legyen.
1574. Laszti
2014. jún. 9. 01:18
Methotyrin magyar megfelelöje. Elnézést.
1573. Laszti
2014. jún. 7. 21:13
Sziasztok meg jöttek az eredmènyek, meg kaptam a gyógyszerem! Thacapzol 2*3 at szedek! Magyarországon a Tiamazol megfelelöje,akik ezt szedik szedték mikor jöttetek rendbe?Hiztatok? Kell diéta?
1572. Laszti (válaszként erre: 1571. - A0c1361e44)
2014. máj. 21. 21:51
Azért köszönöm! Gyógyulást mindenkinek!
1571. a0c1361e44 (válaszként erre: 1570. - Laszti)
2014. máj. 21. 21:49
Nincs alternatíva.
1570. Laszti
2014. máj. 21. 21:39
Sziasztok! Most derült ki,hogy túlmüködik a pajzsmirigyem!Tudtok valami hasznos alternativ gyógymódot? Esetleg a gyógyszerek mellékhatásait ami majd csökkenti? Most várjuk a pontos eredményeket és majd annak függvénye hogyan kezelnek tovább!Eddig béta blokkolót kaptam!
1569. mandella (válaszként erre: 1568. - Kolett1980)
2014. máj. 8. 13:10

jobbulást, Kolett!

örülök, hogy túl vagy ezen...

2014. máj. 8. 12:59

Sziasztok!


Túl vagyok a műtéten. Sajnos a hangom úgy tűnik sérült. Csak halkan és akkor is rekedten tudok beszélni. Ráadásul olyan érzésem van, mintha közben valami folyadék gargalizálna ott körülötte, és tök zavaró. Ha felemelem a hangom, akkor iszonyatosan félelmetes, bár általában inkább elmegy.


Remélem ez rendbejön. Egyébként minden ok. A hegem meg van vastagodva, de szerencsére kicsi. 4 öltés volt. Azt mondták nem fog látszani, bár most nagyon rusnya. Ahogy itt a másik fórumon megfogalmazta egy lány: olyan, mintha egy megkeményedett kukac lenne benne.

1567. ivi79 (válaszként erre: 1566. - Gyongyi 4)
2014. máj. 6. 21:56
változhat tőle.én pl onnan tudom h nemjó a hormonszintem h hamarabb megjön mint kéne. sztem, beáll, de ez a barnázás más, mensit apirostol számoljuk
1566. Gyongyi 4
2014. máj. 6. 20:59

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni....megint!

Ugye szedem a letroxot ápr.22 óta,és elvileg pénteken kellene betegnek lennem...ennek ellenére ma barnás vérzés szerű valamim volt....lehet,hogy a gyógyszer kavar be? Mert eddig sosem volt probléma a ciklusommal,mindig akkor jött amikor kiszámoltam,és nem volt elötte semmi barnázás!Elmúlik ez majd,ha beáll a pm-em vagy ez már mindig így lesz? :( Köszi,ha valaki válaszol!

1565. 9bbc382386 (válaszként erre: 1564. - Kolett1980)
2014. ápr. 29. 22:04

:( ez őrület ami itt megy!


Lassan meg sem merném műttetni magam a magyar egészségügyben....

2014. ápr. 29. 16:22

Sziasztok!


Ezúton tájékoztatlak benneteket, hogy a magyar egészségügy helyzete miatt a műtétemet már napok óta halasztgatják, mivel a felsővezetés lehúzza a listáról másik 8-10 beteggel egyetemben. Sürgős transzplan műtétek miatt vannak, akik hetek óta várnak nem túl "súlyos" betegségekkel műtétre (hasnyálmirigyaganat, végbélrák, pajzsmirigydaganat) Mivel a orvosi szabályzat szerint egy transzplan műtéten az összes orvosnak bent kell lennie, ha nem csinál semmit, akkor is, ezért nem tudják megműteni a betegeiket.


A legnehezebb része, hogy mivel ettől függetlenül minden nap készenlétben kell állnia a műtétre kiírt betegeknek - nekem is - ezért nem ehetünk, csak ihatunk, azt is műtét előtt 10 órával már nem. Szóval rengeteg negatív élménnyel gazdagodva, valamint az amúgy sem normális súlyomból hátrahagyva én ma hazajöttem a kórházból, és minden hajnalban visszamegyek, hátha aznap beférek valamelyik transzplan műtét után-előtt.

1563. ivi79 (válaszként erre: 1562. - Gyongyi 4)
2014. ápr. 27. 22:20
passz..nekem pl hajam nem hullott soha
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook