Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2009. jún. 1. 21:03

Sziasztok!


Nem tudom, melyik pajzsmirígyes fórumba írtam (annyi van már...). 3,5 éve vannak pajzsmirígy problémáim, túlműködő voltam, fogytam (60kg lettem), alulműködő lettem (és 77kg). Aztán minden rendbe lett hozva (70-72). Most vagyok túl 5 hónapos gyógyszer-szüneten, semmit nem kellett szednem. Megnézzük, mi történik alapon... Az eredmény? Egy pofára osztályozó tanárnő és egy nagyon jó barátnő elvesztése (nem meghalt, csak kiderült róla pár dolog, ami azt jelenti a számomra, hogy többé nem létezik) szépen hozzájárult ahhoz, hogy a gondok ismét jelentkezzenek. Az eredményeim olyan rosszak, mint az elején... Itt vagyok 21 évesen, 3,5 éve pajzsmirígy bajokkal. Elegem van. A stresszből, a dokikból, a vérvételekből, mindenből. A "barátokból", akik előttem jópofiznak, ha elfordulok, láncfűrészt vágnak a hátamba... Kell egy kis bátorítás... A vizsgaidőszak csak most kezdődik, az eredményeimre kíváncsi leszek, milyen lesz a végén, ha már most ilyen rosszak... Abbahagyni nem hagyhatom abba a dokikhoz járást, nem akarok úgy járni, mint egy csaj, akit a dokim kezelt. Ő is fiatal volt (!). Nem tudták helyrehozni a hormonjait. Hiper-hipo-hiper-hipo... Elege lett (neki is). Ő abbahagyta. Ha meg fog halni, meg fog, ha nem, nem. Nem akart több gyógyszert bevenni, nem engedte, hogy még egyszer tűt döfjenek a vénájába. Hiper maradt. És pár évre rá meghalt. Nem jegyeztem meg, hány szerve károsodott ill. mondta fel a szolgálatot, nem is ez a lényeg. Lényeg, hogy elege lett, abbahagyott mindent. Nekem is elegem van. De nem akarom abbagahyni. Bízom benne, hogy egyszer majd beletartozom abba a kis százalékba, aki gyógyszerek nélkül, normális hormonszinttel tudja leélni az életét. De kell egy kis bátorítás. Napok óta lehangolt vagyok, félek, ismét előjön a depresszióm. Nagyon rossz volt, nem akarok mindent az elejéről kezdeni... Segítsetek...

2009. máj. 3. 19:56
néha kukkantsatok be a "pajzsmirigy alulmüködés" oldalra is. Ha van türelmetek megkeresni, olvassátok el az 1677-es irásom:)
2009. ápr. 23. 09:06

Szia Nikus!

Sajnos az LH-ról még nem hallottam, így nem tudom mi az.

Én sem akartam szemüveget, de felírták és kiderült, hogy feleslegesen dobtam ki kb. 20 eFt-ot, mert zgye jó a szemem.

329. 'nikus' (válaszként erre: 328. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 22. 18:34

Jaj hat szemuveget nem szeretnek! Most egyenlore szemcseppezem. Hol jobb, hol rosszabb.

Az LH-rol tudsz valamit? Nalam az is magas, de a doki most azt nem tartotta fontosnak. Nem tudom mennyire van osszefuggesbe a pajzsmirigy tulmukodessel.

2009. ápr. 22. 10:03

Nikus, nekem írtak fel szemüveget. Elmentem orvoshoz, hogy sokat hunyorgok, megvizsgálta a szemem, olvastatott és felírt egy rövidlátó szemüveget (0,75 és 0,5), kiváltottam, de sehogy nem tudtam megszokni (homályosan láttam vele, stb.). Elmentem újra szemészetre a szemüvegemmel. Újra megvizsgáltak és tökéletesnek találták a szememet.

Az első vizsgálatnál még nem kezelték a PM túlműködésemet, a másodiknál igen. Az orvos nem kérdezte, hogy nincs e más betegségem, nekem eszembe sem jutott, hogy összefügg.

Most van egy szemcsim, ami senkinek sem jó semmire.

327. 'nikus' (válaszként erre: 326. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 22. 08:12

Megkaptam-koszonom!

Nekem is magas az FT4. Igen, aki kerdezi az elso valaszom a szemtunet. Az a legrosszabb szerintem is. Talan a gyogysos ulofurdo segit nekem egyedul enyhiteni. Utana olyan jonak erzem a szemem. Nekem is csak kicsit dulledt, de mindig probalom osszehuzni:) Hajhullasom nem feltuno, mondjuk nekem mindig is volt egy keves. Inkabb a pattanasosodas zavar meg a szemen kivul. Soha nem voltam az es most tele vagyok. Igen, orvos lesz ebbol mielobb!

326. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 325. - 'nikus')
2009. ápr. 21. 11:21

Privátba elküldtema nevet és telefonszámot.

Nekem a TSH-m 0,001 nél kisebb volt múlt év elején, ehhez volt egy igen magas FT4 érték. Arra nem emlékszem mennyi volt. Azt tudom, hogy az ATPO-m 2100 körül volt, ez elég magas. Ez jelenti azt, hogy autoimmun betegség.

A szem tünetek a legrosszabbak szerintem, ha nem fáj akkor is. Ezt mindenképp mielőbb el kell kezdeni kezelni! Sajnos azt olvastam, hogy a szem nem is megy vissza a helyére, remélem ez nem igaz. Én ettől féltem legjobban. Örülök neki, hogy csak kicsit lett dülledt a szemem.

Engem még a hajhullás viselt meg nagyon.

A lényeg mielőbb juss el orvoshoz!!!!

325. 'nikus' (válaszként erre: 324. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 21. 10:32

Szia, Somogy megyeben lakom(tam), de kulfoldon elek. Minden beteges dolgomat otthon intezem,ez az elso az ilyen komolyabb. Eroszakoskodtam en de nem hatotta meg oket. Mar a vervizsgalaton tul vagyok. Azt a nogyogyaszom intezte. O mondta hogy irany a belgyogyaszat. De o nem irt beutalot :(

Nem tudom viszont hogy a 0.005 TSH mennyire rossz. Tudom mi a normal, de nem tudom mi a nagyonnemjo. De lehet kiverem a hisztit, mert a szemem nagyon nem jol viseli. Szivesen fogadom az orvos szamat es megkoszonom ha atkuldod.(vagy a linket)

324. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 323. - 'nikus')
2009. ápr. 21. 09:03

Szia!


Hol laksz? Pesten van egy jó orvos, viszonylag barátságos áron, és hamar ad időpontot.

Ha gondolod meg írom a számát a Net-en is meg lehet találni.

Nem lehetett erőszakoskodni az időponttal? Vagy a körzetid nem írna egy olyan beutalot, amiben dörgedelmesen mielőbbi kivizsgálást kér?

Nekem ez volt. Elhajtottak, késői időpontot adtak stb. A körzetim a beutalomra ráírta, hogy rosszul érzem magam, töbszöri kérésének ellenére nem fogadtak, stb. Bevittem ezt a beutalót, és rögtön volt időpont orvoshoz, vérvételre, izotópra, stb. Hétfőn vittem a beutalót pénteken már szedtem a gyógyszert.

Tehát ugorj neki mégegyszer!

323. 'nikus' (válaszként erre: 320. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 20. 18:32

Szia Fegu, hat nagyon remelem viszonylag rovid ido alatt rendbe lehet hozni, mert kisse bepanikoltam itt a 33 evemmel, baba nelkul. En aki soka eleteben beteg nem volt.

Most TSH 0.005 :( Es amitol nagyon duhos lettem, hogy minden intezet tele van! Juni vege es Juliusi idopontokat ajanlanak! Nekem addig kiesik a szemem a fajdalomtol!!! Sikerult egy maganklinikan kikonyorognom egy aprilis vegi idopontot..ha egyszer gyerekem lesz biztosan orvosnak adom! :)

322. 1366d1807f (válaszként erre: 321. - 1366d1807f)
2009. ápr. 19. 15:09
A PM hormonok NEM OLYANOK .... (kimaradt a két fontos szó)
2009. ápr. 19. 12:13

A PM hormonok (akár saját, akár szedett formában), hogy azonnal hatnak, mint pl. a fájdalon csillapítók, hanem legalább 3 havi rendszeres szedés után lehet megint vérképet csináltatni. Aztán, ha változtatnak a szedésén, akkor megint 3 hónap múlva vérkép.


Jaaaa, és aki hormont szed (és nem mondta neki a doki), annak azt tanácsolom, hogy reggeli előtt legalább félórával kell bevenni!!!!! Nekem van az éjjeli szekrényemen is, és ha korán felébredek (de még nem akarok felkelni), akkor gyorsan beveszem és lehet tovább lustálkodni.

2009. ápr. 19. 10:45

Szia Nikus!


Általában azt mondják, hogy a túlműködésre fél évig kell szedni a gyógyszert, de az eredmények előbb javulnak már. Nekem sajnos a túlműködés és alulműködés váltakozása miatt korai menopauzám lett, de ha oda figyelsz és az orvos is partner akkor nem lesz gond a baba.

319. 'nikus'
2009. ápr. 19. 07:56

sziasztok

En egy eros szemkidulledes, hirtelen total bepattanasosodas, es 10 kilo ropke ledobasa utan mentem el dokihoz, aki elkuldott vervetelre. Plusz regota probalkozunk babaval...de semmi. Par nap mulva kulte is a tulmukodeses pajzsmirigy eredmenyet. Ez okoz atmeneti meddoseget, igy rendbe kell tenni. Egy het mulva megyek dokihoz. 33 eves vagyok, kar hogy nem tettem ezt meg korabban. Szerintetek meddig tart a kezeles? (tudom ez egyen fuggo is) Gyermekvallalas szempontjabol jo lenne ha nem huzodna el evekig.

318. Berenik (válaszként erre: 317. - 1366d1807f)
2009. ápr. 19. 06:02
Ezek szerint a háziorvosom is nagyon sokat ért hozzá!!!!
317. 1366d1807f (válaszként erre: 315. - Berenik)
2009. ápr. 18. 23:34
Nekem is eltávolították és mégis túlműködésem van. Ugyanis olyan adagban kell szednem a hormont, hogy túlműködés legyen, hogy a maradék PM darabkák ne kezdjenek újra működésbe lépni.
2009. ápr. 18. 23:13

www.konzilium.hu

olvassatok utána, kérdezzetek endokrinológust!

Minden szervezet más!!!

315. Berenik (válaszként erre: 314. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 18. 21:35
Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de mintha ezt olvastam volna valahol, hogy nem lehet. Főleg Neked nem, akinek, ha jól emlékszem eltávolították a pajzsmirigyedet.
2009. ápr. 18. 21:16
Hogy érted, hogy alulműködő nem lehet túlműködő? A túlműködés körüli értékkel kapcsolatban: A gyógyszer mellékhatása lehet, ha nem jó az adag. Tehát az alulműködőből elvileg lehet túlműködő, vagy nem?
313. Berenik (válaszként erre: 312. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 18. 21:05
Szerintem nem jó ötlet a túlműködés irányába jutni, mert ki fogja készíteni a szíved. U.is a túlműködés magasabb pulzussal, és gyorsabb szívműködéssel jár. Bár én úgy tudom, hogy alulműködő soha nem lehet túlműködő. Fordítva viszont lehetséges. -Valaki erősítsen meg ebben!
2009. ápr. 18. 14:59

Sziasztok!

Kata, esetleg neked sikerült lefogynod gyógyszerrel? Nekem is 25 mg-vel emelgetik, bár az első adaogom rögtön 50 mg volt, aztán 25-ösével felfelé. Be kell vallanom, hogy én magamnak felemelgettem az adagomat 175 mg-re, az orvos 75 mg-ig emelgette, és ő elégedett lett volna, de annyira híztam, hogy elkezdtem emelgetni. Sajnos fogyni nem fogytam, de így legalább csak 1 kg jött még fel, előtte (műtét után 2-3 hét alatt 7 kg), ezt szerettem volna elkerülni.

Tegnap voltam konrollon az eredményeim:

TSH: 0,46, FT3: 2,71, FT4: 25,88.

Ez szinte egy normál működés, de én szeretnék a túlműködés irányába eljutni.

311. kata6912 (válaszként erre: 256. - Kiskali)
2009. ápr. 18. 14:09

Nem normális, hogy hízol, de azért van,mert kevés a gyógyszer.Az alulműködést minimum 50es thyroxinnal szokták kezdeni,mert a 25, amit te szedsz semmire nem elég.

Ennyivel szokták emelni az adagot, ha szükséges.

2009. ápr. 10. 23:55

mindenkié más, és más....olvass utána a neten!

konzilium.hu pl

2009. ápr. 10. 14:11

Sziasztok,


Most voltam pajzsmirigy UH-on. Mit jelent az, hogy 40x19x10mmm-es a mérete? Ez nem nagy egy normális pm-nek?

2009. febr. 27. 17:09

Gyertek át a " pazsmirigy alulműködés" oldalra.

Ott sokat segitünk egymásnak.

Ott javasoltam olyan oldalakat, ahol endokrinológusnak lehet kérdéseket feltenni, és válaszolnak is.

Talán a leg jobb a konzilium.hu

de van még weborvos.hu

családinet.hu

informed.hu

házipatika.hu

Ott szakember válaszol a kérdésekre:)

2009. febr. 27. 16:20
Igen, természetesen! Ez néhány tünete ennek a betegségnek. Feszültség (túlműködés), gombóc érzet (megnagyobbodott), hányingerem nem szokott lenni. De van még kézremegés, fáradtság és még sorolhatnám. Engem megműtöttek, így már alulműködök és nem túl. Tehát lassan ismerem mindkét állapot tüneteit. És az is lehet elkezdem keverni.
306. gmonix
2009. febr. 27. 16:04
Sziasztok! Ti nektek is van a torokban gombócérzés,hányinger,feszült állapot? Strúmám van,és néha jelentkeznek ezek a tünetek. 3 havonta járok kontrollra.
2009. jan. 30. 14:04
olvassátok el a 222, és a 286-os hozzászólásom:)
304. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 303. - Cad3816c6f)
2009. jan. 28. 07:07
köszönöm!
303. cad3816c6f (válaszként erre: 302. - 9ea67a7a1c)
2009. jan. 27. 20:57
ha a vérkép is jó lesz, akkor érdemes megkérdezni a dokit, hogy a jódot hogy tudnád pótolni....
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook