Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
392. Inci79 (válaszként erre: 391. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 23:16

Volt valami komplikáció?


Hát most nem nyugtattál meg.

2009. júl. 13. 23:11

Én nem vagyok egy átlagos emberke:)

Nekem hosszabb volt a megszokottnál.

10 napig voltam kórházba, más 3-4 napig. Én közel 6 órát voltam a műtőben, más 2,5-3 órát.

390. Inci79
2009. júl. 13. 23:09
Mennyi idejig tart a műtét és meddig kell korházban lenni?
389. Inci79 (válaszként erre: 388. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 23:07
Köszi az infókat.Nagyon félek a műtéttől,pedig mé azt sem tudom,hogy kell-e,de ha kell akkor bele fogok menni. A lényeg a gyógyulás,már amennyire lehet.Holnap már némileg okosabb leszek én is.
2009. júl. 13. 22:57

Örülök neki, hogy nem kell újabb műtétről döntenem:)

Biztos megtudnának győzni, hogy kell a műtét, így belemennék.

Igen, műtét után és szerintem a kezelés után is kell gyógyszert szedni, mert a hormont, amit a PM. termel pótolni kell! A gyógyszer szedés nem zavar, mert ettől jól érzem magam.

A problémáim nagyrésze megszűnt:)

Már nem hízok, majdnem visszafogytam már:) Beállt a vérnyomásom és a koleszterinem is:) A hangom is visszatért 2,5 hónap után. Fizikailag is teljesen rendeződtem.:) Amíg túlműködtem nem tudtam tornázni, futni, stb., mert fulladtam. Most mindent csinálok és semmi bajom!

Ha a műtétet ajánlják Neked is menj bele!

387. Inci79 (válaszként erre: 386. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 22:44
Olvastam másik forumon,hogy milyen sok problémád lett a műtét után.Belemennél újra a műtésbe,vagy már nem?íesetleg nincs választási lehetőség?Tényleg kell szedni műtét után is gyógyszereket?
2009. júl. 13. 22:37

Igen, a nyelés is lehet PM., hiszen ahogy megnőtt nyomhat bármit.

Akkor a túlműködés Téged is rendesen lefogyasztot!

Ne izgulj! A gyógyszer majd meold minden problémát, bár még nem tudjuk, hogy az orvos mit fog javasolni. Elsőre biztos gyógyszert, aztán majd kiderül:)

385. Inci79 (válaszként erre: 384. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 22:33

A szülés után meghíztam rendesen.106kg voltam ,most 76kg.Ha valamit eszek,akkor megy a hasam rögtön.A fogyás nem is zavar,az rám is fért. :-/ Meg van a véreredményem a TSH 0,01 lett,a doki azonnal telefonált a korházba és kért uh-ra időpontot holnapra és endokrinológussal is beszélt,hogy nézzen meg holnap.Eddig úgy volt,hogy majd augusztusban lesz időpont,de most mégis kaptam holnapra a véreredményem miatt.


A pajzsmirigyem is már rendesen tapintható és nyelnem is nehezebb.Ez a nyelési probléma is lehet a pm miatt?

2009. júl. 10. 11:33

A túlműködésre gyógyszert adnak első körben. Ha nehéz lehet beállítani, vagy göbös, vagy megnagyobbodott, akkor a műtétet ajánlják. A gyógyszerezés műtét előkészítés is szokott lenni.

Biztos csinálnak UH-t, izotóp vizsgálatot, és ha kell biopsziát, röntgent is. Majd ezek eredményétől függ, hogy milyen kezelést ajánlanak.


A 30 kg minusszal sovány lettél?

Én is ilyen sokat fogytam mindig, amíg túlműködtem, de az ideális súlyom (57 kg) alá sosem csökkent a súlyom, de lehet, hogy azért, mert általában a kezelés ekkor kezdődött.


Én is szedtem pulzus csökkentőt, amíg nem kezeltek a pm-el, és nekem is csak 100-ig vitte le, bár az enyém 140 volt előtte. A túlműködésre adott gyógyszer viszont rendezte, igaz csak kb 10 hónap múlva.

383. Erika8
2009. júl. 10. 09:55
A véreredményekbol a hormonszinteket fogjátok tudni,és biztosan fogsz kapni orvosságot az eredményektol fuggoen, az UH meg azért jo mert kiderul nincs-e megnagyobbodva a PM vagy valami nincs-e rajta. Nekem minden véreredményem jo volt, csak meg volt nagyobbodva a PM de az nagyon.
382. Inci79 (válaszként erre: 381. - Erika8)
2009. júl. 10. 09:42
Nem még nem csak augusztus 10-re kaptam időpontot.A véreredmény meg ma lesz kész.
381. Erika8
2009. júl. 10. 09:40
Szia , UH-n voltál?
380. Inci79
2009. júl. 10. 09:28

Sziasztok!


Azthiszem, nekem is túlműködik a pajzsmirigyem. Már 30kg-os fogyásnál tartok 2 és fél hónap alatt és a pulzusom is 120 körül van. Most várom a véreredményt. Kaptam a szivemre gygyszert, de az is csak 100-ra vitte le a pulzusom. Olvastam valahol, hogy a fút szülő nőknél minden negyedik nőnek lesz pajzsmirigy túlműködése. Lehet benne valami, most egy éves a fiam. Nállunk sem volt még ilyen a családban. Ilyenkor min múlik, hogy valakit megműtenek vagy gyógyszert kell csak szedni?

2009. júl. 7. 16:54
Akkor lehet, hogy még nem elég a gyógyszer.
2009. júl. 7. 13:53
A borom nekem is baromi szaraz. Az almaossag dolog egy ideig elmult mikor elkezdtem szedni a bogyot, de kb 2 honapja megint majd elalszom napkozben.
2009. júl. 7. 13:43

Nem akarlak semmire rábeszélni!

Én magamnak emeltem a gyógyszer adagomat, mert nem bírtam kivárni a több hónapot 2 kontroll között.

Dolgoznom kellett, de úgy, hogy mindig aludni akartam nehéz volt. A bőröm nagyon száraz volt, a hajam hullott, és még sorolhatnám.

Tehát felemelgettem az adagot, van amikor csökkentem. Ezt mindig aszerint csinálom, hogy érzem magam:)

2009. júl. 7. 13:10
Igen,lehet, hogy azt kene. Csak a parom idegeskedik, hogy mi lesz meg hogy az orvosnak kell tudni stb. Kis aggodos :) Lehet ,hogy holnaptol meg is emelem az adagot.
375. accb6cf2da (válaszként erre: 374. - Bernibej)
2009. júl. 7. 12:57

Emeld meg egy kicsit, mondjuk 25 mg-val.

Az nem árt! Aztán kérj a körzetidtől vérvételre beutalót, amiben a TSH-t is vizsgálják. Majd kiderül, hogy segített e:)

2009. júl. 7. 12:51
Nemigazan tudtam hatni a hapsira aki az elojegyzest csinalta. Tok normalis hangon kerdeztem hogy hogyan lehet ez, hogy nem kapok akkorra amikor a dokino monda, erre azt mondta, aressziv hangon, hogy o nem tudja es lecsapta a telot. Egyebkent Hasimotos alulmukodesem van. Szerintem meg emelni kene a gyogyszert , mert nali 50 Letroxal is 6 volt a legutolso TSH-m.
2009. júl. 7. 12:19

Aha, értem már:)

Hívd fel őket újra, és legyél erőszakos! Biztos tudnak helyet szorítani. Mi az, hogy napot nem írnak...

Nekem mindig megadják a pontos dátumot: hónap/nap/óra.

Miért jársz konrollra?

2009. júl. 7. 12:15
A dokino nem irta ra a napot csak a honapot a kontrollpapirra es azt mondta ,hogy jelentkezzek be ahogy kell telefonon keresztul. Meg is tettem, de szeptemberre mar nincs hely! csak novemberre!
371. accb6cf2da (válaszként erre: 370. - Bernibej)
2009. júl. 7. 11:52
Ezt most nem értem:)
2009. júl. 7. 11:47

Sziasztok,

Teljesen kesz vagyok. Szeptemberben kellett volna visszamennem kontrollra a SzentImrebe. A dokino ra is irta a honapot a papiromra. Felhivom a bejelentkezesi teloszamot es kozlik, hogy mar csak novemberre van hely. Hat a jo ******** . Milliokat fizetunk TB re evente , de mostmar 100% hogy ha tisztesseges ellatast akar az ember akkor megint a zsebebe kell nyulni es magandokihoz menni. Hihetetlen. 5 honap alatt akinek komoly baja van az siman elpatkol.

369. accb6cf2da (válaszként erre: 368. - 356916afeb)
2009. júl. 2. 11:05
Voltál orvosnál?
2009. jún. 26. 19:42
háth..muszály leszek elmenni a jövőhéten :S
2009. jún. 26. 12:19
Ne izgulj! Menj el orvoshoz. Ha nem okoz problémát, akkor gyógyszerrel kezelhető ez a betegség!
2009. jún. 26. 11:56
érezni semmit nem érzek csak a nyakamnál, meg mondta az orvos hogy az is attól lehet h mindig izzad a kezem lábam meg nemtudok aludni, és a nyakamon is látszik igen, de még mikor 2hónapja voltam semmi nem volt minden eredmény jó lett, de most látszik a nyakamon...
2009. jún. 26. 10:14

Biztos, hogy hatással van rá a stressz:(

De, hogy mitől tűnt el...

Orvoshoz mikor fogsz menni?

2009. jún. 26. 09:17
Sziasztok! Nagyon furcsa (bár pozitív) dolog történt tegnap velem. Kivették 4 hete a méhemet, gondoltam, most a nyakamat is megnézetem ultrahanggal, mert a műtét előtt már 5 csomó volt benne. Most viszont 3 eltűnt, a másik kettő is gyakorlatilag visszafejlődött. Azért lenne, mert elmúlt a stressz? A petefészkeim megmaradtak, ezért nem gondolom, hogy hormonális okai lennének. Kívülről nem látszottak, de ha ideges voltam, mindig úgy éreztem, megfulladok. Úgy látszik a stressz valóban hatással van a pajzsmirigyre.
363. b2d0b7d91e (válaszként erre: 362. - 356916afeb)
2009. jún. 26. 08:09

Ja, Te szegény:(

Sajnos a betegség nem azt nézi, hogy hány évesek vagyunk:(

Menj nyugodtan orvoshoz, ha tényleg gond van a pajzsmirigyeddel, akkor sem kell aggódni, hiszen ez a betegség jól gyógyítható. Csak akkor súlyos, ha nem kezelik!!!

Mit érzel, az idegességen kívül? A vérképed mit mutatott ki? TSH eredmény? ezek szerint a nyakadon látszik?

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook