Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
422. Ani2 (válaszként erre: 421. - Anaterra)
2009. júl. 31. 19:37

Szia!


Csináltass egy labort, TSH-t nézess! Belgyógyászatra menj el!

2009. júl. 31. 19:21
Látom ti már tapasztaltak vagytok a témában, azért kérdezlek titeket! Én azon csodálkozom, hogy van akinek 2 napja magas a pulzusszáma, és aggódik. Na nem a kötözködés miatt írom, csak elgondolkodtam magamon. 21 évesen szívritmuszavarom volt és raktak rám egy napig vérnyomásmérőt, utána a hordozható EKG-t. A szív rendben volt, vérnyomás is. De feltünően magas volt a pulzusszám. 100 alá sose ment, 120-130 között volt az átlag és egyszer 180. De azóta is bármikor néztek ha terhes voltam, ha nem 90-130 között volt. Most sem a lassúságáról híres. De a dokit eddig nem izgatta. Évek óta hasmenéssel küzdök, de 2 éve nyugodtabb fázisom van. Nálam nincs fogyás. De tavaly ki kellett venni a mandulámat az állandó gyulladás miatt. Az elmúlt 2 hónapban folyton hányingerem van és fura a mensi is, pedig terhes nem vagyok. Sokszor fáj a gyomrom, és mindenen idegelem magam. Olyan belső feszültséget érzek, amit nem tudok megmagyarázni hogy miért. Én alapból egy nagyon nyugodt típusú ember vagyok. Júniusban egy hétig olyan érzésem volt, mintha megakarnék fulladni (bár ez inkább allergia lehet). Volt két olyan hét, amikor úgy éreztem hogy szúr a szívem, de ez talán a melegtől lehetett. A szemem állandóan remeg, ez meg fáradságtól, mert aludni nem bírok. És a kezem állandó zsibbadása kikészít. Bár ezt így átolvasva, inkább kardiológiai problémának tűnik. Ti mit gondoltok, mi lehet a probléma? 2 éve nem voltam dokinál, mert a nagy eü reform miatt a kutyát sem érdekeltem és azóta nem kerestem egy doki társaságát sem.
420. Ani2 (válaszként erre: 419. - 933c3bfc57)
2009. júl. 31. 18:43
Értem! Én tegnap óta vettem észre a kéz meg lábremegést, enni nem tudok, fogytam. Nálad a kézremegés állandó? Mert nekem hol jobban hol kevésbé.
2009. júl. 25. 14:04

Nem. Az első amit észre vettem a fáradság, a láb dagadás volt, majd jött a kézremegés. Aztán többen megkérdezték amikor telegfonon beszéltem valakivel, hogy futok-e. Aztán azt vettem észre, hogy ha legugolok nem tudok felállni csak segítséggel. A busztra is felszállásnál kézzel kellett felhúznom magam. Aztán azt vettem észre, hogy futni sem tudok csak egy helyben toporgok. Aztán jött a fogyás kb. 2 hetente más ruga méret. Voltam én orvosnál már előbb is csak épp költözözz az endokrinológi így nem fogadtak. Kaptam beutalót másik helyre, ott azt mondták várjam meg az enyémet.

Tehát ez nem egyik percről a másikra történt. Tulajdonképpen 2007. októberben már a vérképemen látszott, de nem mentem dokihoz, mert tüneteim nem voltak. Ilyenkor sosem foglalkoztak velem. Aztán januárban rázendített. Január végén mentem el a háziorvoshoz, akkor már nagyon rossz volt a vérképem, de akkor nem fogadtak a pm. szakrendelésen. Áprilisba kaptam egy újabb beutalót, amire a dokim olyat írt, hogy azonnal elvégeztek minden vizsgálatot és elkezdtek kezelni.

Tehát az összes tünetet, úgy kb. 4 hónap alatt produkáltam.

418. Ani2 (válaszként erre: 417. - 933c3bfc57)
2009. júl. 25. 09:17
Értem :-) És neked ez a gyors szívverés előjel nélkül jött? Rögtön elmentél orvoshoz? Mert nekem ezen a héten kezdődött még nem voltam orvosnál, meg jövőhéten megyek nyaralni. Bocsi, h ennyi kérdezek :-)
417. 933c3bfc57 (válaszként erre: 416. - Ani2)
2009. júl. 25. 08:59

Igen, nekem hónapokon át magas volt a pulzusom. Hasmenésem nekem sem volt. Az utolső túműködős korszakomban volt kézremegésem és lábremegésem is. A fulladás meg volt nekem is, mert ugye a magas pulzust szinte azt generálja, mint a futás.

Én már évek óta PM. beteg vagyok. Múlt év elején indult be újra, és ápriliban jutottam el orvoshoz. Mondjuk én tudtam, hogy ez mi.

416. Ani2 (válaszként erre: 415. - 933c3bfc57)
2009. júl. 24. 22:33
Már nem tudom, h mitől van. Neked állandó gyors pulzusod volt? Mikor mentél vele orvoshoz? Mert nekem fulladás érzés is van, fáradt vok, fogytam de nincs hasmenésem, se remegés. vis anyósomék mérlege szerint -3 kg.
415. 933c3bfc57 (válaszként erre: 414. - Ani2)
2009. júl. 24. 12:59

De a PM. betegségnek is lehet a szapora pulzus a tünete. Nekem volt olyan, hogy csak ennyi tünetem volt. De ezzel általában együtt jár a futás, hiszen olyan gyos a pulzusod, mintha futnál, ezért fáradtak is vagyunk.

A gyors pulzus a túlműködés tünete, melynek ezen kívül a hiperaktivitás, fáradság, kéz és láb remegés, fogyás, stb tünetei vannak

414. Ani2 (válaszként erre: 413. - Accb6cf2da)
2009. júl. 24. 09:44
Elfogok menni. Én is ettől félek nehogy legyen vmi bajom, de az sajna a szorongásomtól van. De lehet van köze a pm-nek is. Vagy az nem igy jelentkezik?
413. accb6cf2da (válaszként erre: 412. - Ani2)
2009. júl. 24. 09:27

Szerintem menj el orvoshoz!

A ß blokkolót igen arra írják, ha nem rendszeres, akkor is lehet kellene, nehogy komolyabb bajod legyen!

412. Ani2
2009. júl. 24. 09:18

Még nem voltam orvosnál, mert kiderült , hogy csak hétfőn lesz :-(

Rájöttem, hogy saját magamat húzom föl, hülyeségek kavarognak az agyamba meg most állandóan a szívemmel vagyok. ß blokkoló azt nem állandó gyors szívverésre szokták adni? Mert nekem ha megnyugszom, nem figyelek oda akkor visszaáll a normál szívműködéshez, de ha figyelem akkor aztán...

2009. júl. 23. 15:33
Na akkor jövő héten kiderül, hogy tényleg pm beteg vagy e:)
410. bellamaria (válaszként erre: 409. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 13:06
júl.31.-re kaptam dátumot, az is magánrendelés
2009. júl. 23. 08:41

Sajnos van ilyen is, mármint betegség.

De somodibeának igaza van! Menj endokrinológushoz!!!

408. somodibea (válaszként erre: 407. - Bellamaria)
2009. júl. 22. 08:12
Megmondom őszintén én még ilyenről nem hallottam, pedig régóta járok endokrinológiára. Szerintem neked is ilyenhez kellene elmenned.
407. bellamaria (válaszként erre: 405. - Somodibea)
2009. júl. 22. 06:23

ezt találtam:

[link]

406. accb6cf2da (válaszként erre: 401. - Ani2)
2009. júl. 21. 21:26

Szia!

A pulzus lehet mástól is szapora. Tehát nem biztos, hogy PM. beteg vagy. Menj el a háziorvosodhoz, majd ő ír fel ß blokkolót. A xanax nyugtató, ami erre kell az pedig pulzus csökkentő.

Jelentkezz, hogy mi lett az eredmény!

405. somodibea (válaszként erre: 399. - Bellamaria)
2009. júl. 21. 21:14
Ilyen fájdalmam nekem se volt, csak lehetett látni a nyakamon a göböt.
404. Erika8
2009. júl. 21. 19:16
Ez a legjobb amit tehetsz, utana jelentkezz,hogy mi van veled, komolyan erdekel, ha nem PM beteg leszel akkor is :)))
403. Ani2
2009. júl. 21. 17:03
Őszintén nem tudom, gondoltam elmúlik magától , mert volt már ilyen de aznap el is múlt. Gondoltam szorongástól, de ez mér kicsit sok. Holnap elmegyek házi dokihoz.
402. Erika8
2009. júl. 21. 16:57
Neharagudj de 2 napja mire varsz, miert nem mesz orvoshoz ???
401. Ani2
2009. júl. 21. 16:51

Sziasztok!


Nekem 2 napja, hogy a pulzusom elég magas és rendesen érzem a szívdobogást nyugalmi helyzetben meg főleg. Már ittam nyugtató teát vettem be xanaxot, de semmi. Bár elég szorongó típus vagyok, de igy még ne volt h egész álló nap érezzem és a xanax nem csillapítja. Rendesen félek ettől, lehet pm-től?

2009. júl. 21. 15:11

Nekem nem fájt semmim sose. Véletlenül derült ki, hogy beteg a PM-em. Egy kolléganőm mondta, hogy van valami a nyakamon, de ezt már írtam.

Én nehezen vettem levegőt, mert nyomkodott bent dolgokat, de nem fájt.

2009. júl. 21. 15:02
most kérdezek egy óriási baromságot: ez másnál is fájdalommal jár? Mert nálam igen. Ha hajolok, nyelek és meg is van duzzadva a nyakam. De a torkom nem gyulladt, azt vizsgálta a doktornő. Tüdőmnek sincs semmi baja. Persze, el fogok menni az orvoshoz, és köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. júl. 21. 14:55

A tüneteid alulműködősek.

Bea leírta a referencia értékeket, így látható, hogy az FT3 és FT4 értéked alacsony. Az alulműködésnél a TSH magas a másik két érték pedig alacsony. Elképzelhető, hogy az alacsony értékek miatt a TSH-d meg fog emelkedni és akkor igazi alulműködős leszel. De szerintem már így is annak számítasz.

Mindenképp orvos, majd ő megmondja, hogy mi a teendő.

2009. júl. 21. 14:23
köszönöm. Más panaszaim is vannak, ami miatt pajzsmirigy betegségre gondoltam. Feledékenység, hízás, csontfájdalom, és nagyon fázós vagyok
396. somodibea (válaszként erre: 394. - Bellamaria)
2009. júl. 21. 14:17

A referencia tartomány: FT4: 10,3-24.45

FT3: 2.76-6,45

TSH: 0.4-4

A TSH-d jó, a hormon eredményeiddel van egy kis gond, ezt endokrinológus tudja megmondani.

395. accb6cf2da (válaszként erre: 394. - Bellamaria)
2009. júl. 21. 14:04

Szia!


Nem tudom fejből a referencia értékeket, és ráadásul minden labor kicsit más.

Szerintem ezek határértéken belül vannak.

Nyak fájás, váll fájás nem hiszem, hogy a pajzsmirigytől lenne.

Lehet valami jó kis ideg gyulladás.

2009. júl. 21. 13:53
Tudna valaki segíteni? Bemásolom a kapott eredményemet. Tireoida fukciók T3 1,3 T4 1o7 és TSH 1,41. Kérlek benneteket, segítsen aki ért hozzá, hogy ez jó vagy nem? Eredetileg azért mentem el az orvoshoz, mert nagyon megfájdult a nyakam, és a vállam. A fájdalom már lesugárzott az egész mellkasomba. A doktornő fájdalomcsillapítót írt ki, mert arrA gondolt, biztos a ventillátor, vagy huzat ártott meg neki. Ennek kb. két hete. Most magánlaboratóriumban voltam vérvételen, saját indíttatásból, mert a panaszaim nem szűnnek. Itt (Vajdasági vagyok) elég gyatra lábon áll az egészségügy. Alig bírok nyelni, a nyakam is mintha meg lenne duzzadva.
2009. júl. 14. 08:34

Nem tudok komplikációról, erről nem tájékoztattak:)

Mindennek van kockázata, én egy olyan ember vagyok, aki mindig benne van ezekben.:)

A pajzsmirigy műtétnél kb. 0,5% esély van arra, hogy a hangszalagok lebénulnak, hát én beleestem:), de ezt előre tudtam:) Az ismerőseim csak azt szokták mondani, hogy különleges embernek, különleges események:)

A műtétem azért volt hosszú, mert nem tudtak felébreszteni, ezt az utánam következő beteg mesélte. Műtét közben a vérnyomásom ingadozó lett, amikor magamhoz tértem kiderült, hogy nem tudok beszélni, a levegő vételi nehézséget már előbb észrevették. Ezért voltam tovább bent, mint az átlag. Be kellett állítani a vérnyomásomat, oxigént kaptam, próbálták a műtéti ödémát rendbe tenni, és kilátásba helyeztek egy gégemetszést is.


Ami velem történt nagyon ritka, így nem kell félni! A pajzsmirigy műtétes fórumon sokan vagyunk, és senki más nem volt így!

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook