Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
452. Erika8
2009. dec. 5. 15:16
Szia lanyok, en csak azt tudom hogy a mutetem utan olyan 2 honappal nagyon fajtak a labaim, kezeim, tobb kivizsgalason is voltam,semmit nem talaltak, a pajzsmirigyes dokim azt mondta, hogy majd ha beall a gyogyszerszintem akkor ez is el fog mulni, hat remelem jo oraban mondom olyan 2 honapja nincsenek fajdalmaim, gorcseim. Viszont a vereredmenyem is csak most majdnem 1 ev utan lett jo. Lehet hogy nalatok is ez az ok ?
451. Katus58
2009. dec. 4. 22:10

78evi

Nekem már akkor is volt izomfájdalmam, amikor tulmüködött. Azt mondta az orvos az egyik hozza a másikat, mivel az immunrendszer meggyengül. Sajnos bármilyen gyógyszert szedek rá, nem használ, csak a fájdalomcsilapitó. Nagyon rossz, mert a kezem és a lábam fáj leginkább. Nem tudom mi a megoldás, de sokszor nem tudom behajlitani az ujjaimat. Ha valaki tud valami tanácsot adni szivesen veszem. Üdv: katus58

450. 6b959121ac (válaszként erre: 449. - D6eb042ec1)
2009. nov. 30. 08:52
Röviden és tömören:igen . :)
2009. nov. 29. 21:16

Sziasztok!


Nekem alulműködés még nincs,de az alsó határon van az érték..Izomfájdalmaim vannak.Testszerte,össze-vissza.Érzett már ilyet valaki?

448. 6b959121ac (válaszként erre: 447. - Majean)
2009. nov. 29. 20:18

Nem volt tényleges segítség. Csak keresgéltem a neten. Talán a másik pajzsmirigyes fórumban tud valaki segíteni.


[link]


Kérdezz itt is hátha!

447. majean (válaszként erre: 446. - 6b959121ac)
2009. nov. 29. 19:57

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, megpróbálom.

Németországból már egyszer meghozták, csekély 9.000

Ft lett egy üveg ára, sajnos nekem ez kicsit sok.

Puszi és remélem találkozunk még a fórumon!

2009. nov. 29. 17:41

A másik gyógyszer linkje lemaradt.

[link]


Talán ha felhívnád a forgalmazót , ők többet tudnának segíteni:

MSD (Merck Sharp & Dohme Kft.)


1126 Budapest, Tartsay V. u. 14.


Tel.: 224-8200, 224-8288


Fax: 224-8277


MSD



A Tachystin olajos oldatot pedig ők forgalmazzák:


Chavuin-Ankerpharm GmbH.


1094 Budapest, Ferenc krt. 27. II/16.


Tel.: 215-8052


Chauvin-Ankerpharm

2009. nov. 29. 17:35

Sajnos el kell keserítselek, de törölték a törzskönyvből ugyanúgy mint a másik, ugyanezt a hatóanyagot tartalmazó gyógyszert.

Talán külföldről be lehet szerezni. Elvileg az Unió minden országában beválthatók a magyar receptek . Már csak azt kéne megtudni, hol kapható. Ebben talán gyógyszerész tud segíteni.

[link]

444. majean
2009. nov. 29. 16:16

Sziasztok! Erre a fórumra most találtam rá, szeretnék segítséget kérni, űgy látom Ti is hasonló problémákkal küzködtök mint én.

Van köztetek aki Tachystin olajos oldatot szed vagy szedett? Hol lehet most beszerezni vagy helyette van-e készítmény? Sajnos rosszindulatú daganat miatt kivették a PM-emet a mellékpm.-el együtt, ezért lenne szükségem rá és folyamatosan kellene szedni. Köszi előre is, minden jót Nektek!

443. Katus58
2009. nov. 11. 13:36

Sziasztok!

Lányok köszönöm a hozzászólásotokat, nagyon jól esett. Igyekszem nem idegeskedni, és november 7-e a második szülinapunk. Szerencsére a férjemnek sem lett csak bordatörtése, de ez csak a kórházban állapitották meg. Amig röntgen nincs addig bármi történhet. Igy csak megdfigyelésen voltunk bent az Árpád Kórházban, már itthon vagyunk. Dolgozzuk fel a történteket. Sajnos a baleset okozója azóta sincs meg a szentendrei rendőrség nagy erőkkel keresi, mivel a másik szintén vétlen autóban 2 kisgyermek ült. Mi már felvettük velük a kapcsolatot, ők is otthon vannak a kicsinek 4 éves, meg kellett müteni a lábacskáját. Megszakad a szivem értük. Itt tartunk. Szép sorrendben megirom majd a fejleményeket. Puszi: Katus 58

442. Erika8 (válaszként erre: 440. - Katus58)
2009. nov. 11. 07:01

Kitartást és ha lehet "neidegeskedj", mert az nekunk nem jo :(

Oruljunk hogy ennyivel megúsztátok:)))

441. a0c1361e44 (válaszként erre: 440. - Katus58)
2009. nov. 10. 21:07

Még olvasni is rossz volt. Biztos, hogy nincs semmi bajotok? Párodat miért vitte mentő helikopter?

Az idegeskedés nem tesz jót, de mit tusz tenni?

Jobbulást nektek, és jelentkezz!

puszi

440. Katus58
2009. nov. 10. 17:56

Sziasztok Lányok!

Kicsit megkésve válaszolok üzitekre, mert most jöttem a kórházból. Szombaton 12 óra 07-perckor forntálisan ütköztünk egy másik gépkocsival és bevitt a mentő - apáromat mentő helikopter- a kórházba. Szerencsére ujjászülettünk, köszönhetően a biztonsági övnek és alégzsáknak. Mindes a 11-es főuton történt az Interneten is fenn van és a TV is nagyon felkapta, mert a vétkes meglógott. Most kicsit össze vagyunk törve, testileg lelkileg is, de legalább élünk. Igy most nem tudom mi van a pajzsmirigyemmel, jót tesz-e neki a még rám váró idegesség, mert az adminisztráció még ezután kedződik. Puszi: Katus58.

439. a0c1361e44 (válaszként erre: 438. - Margareta51)
2009. nov. 6. 21:43

Ismerem ezt a gugolós dolgot. Nekem még volt olyanom is, hogy nem tudtam a buszra felszállni csak ha a kezemmel is segítettem, és futni sem tudtam, egy helyben toporogtam és nem haladtam.

Ami tüneteket felsorolsz mind túlműködős tünetek. Szerintem meg kellene operálni, azzal végleg megszűnik ez a probléma. Az alulműködésre, ami a műté miatt kialakul, naponta kell szedni 1 szem bogyót és ennyi.

2009. nov. 6. 16:25
Megerkeztem Debrecenbe delutan.En sose birtam a meleget sokszor arra ebredek hogy folyik a viz rajtam,ha le gugolok nem birok felallni.
437. a0c1361e44 (válaszként erre: 435. - Katus58)
2009. nov. 5. 20:54

A pajzsmirigy betegség egyik tünete a hideg-meleg intolerancia. Tehát, ha a többieknek melege van Te pedig fázol, akkor ez is a rossz működés miatt van.

Általában a túlműködők a meleget nem bírják, az alulműködők pedig a hideget, de természetesen van aki egyiket sem. Én most sem a hideget, sem a meleget nem bírom, és én egy pajzsmirigy nélküli túlműködő vagyok:)

436. margareta51 (válaszként erre: 434. - A0c1361e44)
2009. nov. 5. 17:51

Koszonom a valaszod,meg nincs befejezve az analizis a jovo heten kapom az elmaradt eredmenyt/referencia/ es akkor fogja meg mondani az ismerosom mikora vagyok majd beiratva a tovabbi vizsgalatokra Nagybanyan vagy Szatmaron,az analiziseket Szatmaron csinaltak ugy veszem eszre varosunkba csak vert vesznek es mashol adjak a verdiktet.Meg kezelest nem kaptam,igen 20 kg.-ot fogytam.Haromnapot fogok hianyozni megyek holnap reggel Debrecenbe

Megegyszer koszonom a tajekoztatast.Margareta

435. Katus58
2009. nov. 5. 11:42

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, remélem igy lesz, hogy nem kell többé mennem izotópra. Most nem kell szednem gyógyszert sem, majd januárban kontrollon eldől mivé alakult a pm-em. Volt olyan betegtársam - fiatal asszony -aki már a harmadik izotópos kezelésen is tul volt, és még mindig nem alakult sehova. Én csak azt érzem, de ez már az első után is volt, hogy megfagyok, a családom izzad én meg itt ülük vastag pulóverben, lehet a hőközpontot kiirtotta már a kezelés? Nem tudom. Puszi.

434. a0c1361e44 (válaszként erre: 433. - Margareta51)
2009. nov. 4. 20:42

Szia!

Hogy mit jelent a vér eredményed? A TSH ha a referencia érték olyan mint nálam, akkor alacsony, ami azt jelenti, hogy túlműködsz. Írd meg a referencia értékeket is, úgy sokkal könnyebb kiokoskodni valamit:) 20 kg-ot fogytál? Ha igen, akkor ez is a túlműködés tünete, meg a kézremegés is. A láb dagadás inkább alulműködős tünet, de vannak kivételek (én is), akiknek ez a túlműködéssel jár. Az alacsony koleszterin is a túlműködés következménye.


A kezelés, amit kaptál, elvileg elsorvasztja a pajzsmirigyet, tehát megszűnik a túlműködés, melynek hatására alulműködő leszel. Az alulműködést jobban lehet kezelni, mivel napi valamennyi gyógyszerrel pótólják a meg nem termelt hormont. Ez a gyógyszer ugyan az, mint amit magunk is megtermelnénk, így mellékhatása nincs elvileg:)))

Miért nem műtétet javasoltak? Nekem kivették a pajzsmirigyemet szintén a túlműködés miatt. A tüneteim szinte ugyanazok voltak, mint neked. Az én esetemben fel sem merült az izotópos kezelés.

2009. nov. 4. 19:33

Egyenlore nem tudom konkretan mi is van a pajzsmirigyel.Annyit vettem eszre hogy a ballabam dagad remeget a kezem es hathonap alatt 20 kg-ot.Juliusban voltam egy altalanos kivizsvalason a ver analizisbol csak annyi tunt fel hogy nagyon alacsony a koleszterolom .Elmentem az egyik ismerosomhoz ahogy meglatott azonal mondta mi a bajom.A vereredmenyeknek egy reszet megkaptam ha valaki tudja mit jelent irjatok meg koszonom a segitseget.


TSH=0,1 uUI/ml

FT4=7,4 ng/dl

432. Farika
2009. nov. 4. 16:27

az a jó ha nem tudod mit kell érezni!

nekem alulműszim van, rengeteg tünettel, de jobb ha magamat sem emlékeztetem, téged meg végképp nem akarlak, ha most jól vagy ne izgulj! minden rendben lesz, viszont fontos a rendszeres vérvétel.

puszi!

431. Katus58
2009. nov. 4. 16:23
Pajzsmirigy tultermelést állapitottak meg nálam ezelőtt 5 évvel. Másfél évig szedtem gyógyszert, akkor gyógyultnak nyilvánitottak, de félév mulva kiujult. Ez 2008 szeptemberében volt, akkor jódizotópos kezelést kaptam, de sajnos nem lett jobb. Az idén szintén szeptemberben megismételték a kezelést, most az első kontroll eredményei jók lettek, 3 hónap mulva kell menni ismét. Kérdezném, ha valaki esett át már ilyenen mi várható? Esetleg alultermel, vagy még mindig nincs semmi rendben? Pillanatnyilag nem érzek semmit, igaz nem is tudom mit kell érezni. Ha valaki tud valamit erről nekem irni megköszönném, hátha valamit megtudok erről a betegségről, kezelésről.
430. tavasi (válaszként erre: 429. - Farika)
2009. okt. 13. 09:54
Nekem most néztek TSH-t referencia 0.470-4.640 az eredményem meg 0.723 így nem vizsgálnak tovább
429. Farika (válaszként erre: 428. - Tavasi)
2009. okt. 13. 09:47
Engem több mint két éven keresztül pánigbetegnek tartott az orvosom, most már nem biztos benne.(:-)
428. tavasi (válaszként erre: 421. - Anaterra)
2009. okt. 13. 09:46
Nekem is ilyen tüneteim vannak, és most pánikbetegnek diagnosztizáltak, ezzel kezelnek!
427. Farika (válaszként erre: 425. - Tordaiedit)
2009. okt. 13. 09:27
kilábaltál, meggyógyultál? Ez mit jelent? Ngyon érdekelne.
426. a0c1361e44 (válaszként erre: 425. - Tordaiedit)
2009. okt. 13. 08:51

Szia!

És, hogy sikerült meggyógyulnod? Hányszor indult be a pajzsmirigyed?

Nekem végül is a sokadik túlműködésem után kivették.

2009. okt. 12. 20:17

Sziasztok Sorstársak !

Nekem is pajzsmirigytúlműködésem van (volt), nem volt egyszerű kilábbalni belőle, de sikerült.

Üdv. Edit.

2009. aug. 12. 14:31

Sziasztok!

PM. túlműködésnél a nagy étvágy ellenére van fogyás. A kéz és lábremegés folyamatosan, csak a túlműködés kezelésével enyhül, múlik el.

Én észre sem vettem a kézremegést, úgy szóltak.

Igen a legegyszerűbben egy vérvétellel lehet megbizonyosodni, hogy jól működsz e.

Ilyen magas pulzussal fogynod kellett volna!

423. anaterra (válaszként erre: 422. - Ani2)
2009. júl. 31. 19:59
Tudtok jó belgyógyászt! Mert egy kicsit besokaltam az orvosoktól és a bizalmam egy kissé elszállt.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook