Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
482. a0c1361e44 (válaszként erre: 479. - Inci79)
2010. jan. 9. 21:30
Azt hiszem nincs igaza a dokidnak:) Amíg fiatalok vagyunk, alig van tünetünk. Én csak lefogytam 3 hét alatt 17 kg-ot, és ennyi. A következőnél heti 5 kg-t fogytam, és magas volt a pulzusom, a harmadiknál fogyás, majd hízás, karikás szemek, a negyediknél viszont mindent produkáltam.
481. Inci79 (válaszként erre: 478. - A0c1361e44)
2010. jan. 9. 21:28
Én is alig bírtam a 8kg-os fiamat cipelni 20-30 méteren át és folyt rólam a verelyték,pedig előtte soha nem voltam ízzadós.
480. a0c1361e44 (válaszként erre: 476. - Inci79)
2010. jan. 9. 21:27
Pontosan nem tudom. AZt hiszem nálam az volt a döntő, hogy úgy 15 év alatt 4x előjött a túlműködésem, és volt, hogy észre sem vettem, és nőtt a pajzsmirigyem. A műtétig igen szépen megnövesztettem:) A műtéttel oldották meg a működésem.
479. Inci79 (válaszként erre: 477. - A0c1361e44)
2010. jan. 9. 21:26
Én régebben sem voltam vékony,de a szülés után nem ,hogy fogytam volna,hanem egy hónap alatt feljött 10kg,utánna meg 2 hónap alatt lement 30kg.Azt mondta a dokim,hogy könyvbe illene rakni engem,mert ritka,hogy pajzsmirigy betegnél minden tünet megvan.Azt mondta,hogy van akinél csak az ingerlékenység jön elő.
478. a0c1361e44 (válaszként erre: 475. - Inci79)
2010. jan. 9. 21:25
Nekem is ilyen tüneteim voltak. Hasmenés nem. Nekem is kéz és láb remegés, 130-as pulzus, dagadt a lábam (ez egyébként alulműködős tünet), nem tudtam futni, guggolásból felállni, buszra felszálni.
477. a0c1361e44 (válaszként erre: 474. - Inci79)
2010. jan. 9. 21:24
Nekem a legnagyobb fogyásom a sok közül 23 kg volt 1,5 hónap alatt. Sajnos a gyógyszertől visszajött 5 kg, majd a műtét után még 12 kg, de már sikerült valamennyit leadnom ismét:)
476. Inci79
2010. jan. 9. 21:21
Min múlik,hogy meg kell-e műteni valakit?Nállad ez ,hogy alakult így?
475. Inci79 (válaszként erre: 473. - A0c1361e44)
2010. jan. 9. 21:21
Ment a hasam sokáig,remegett a kezem,ingerlékeny is voltam,mondjuk ez meg is maradt valamennyire.A szemem meg önálló életet él.A pulzusom már helyre állt hála a tallitonnak.
474. Inci79
2010. jan. 9. 21:19
A T3 értékem 6X nagyobb volt a normálnál,mostmár "csak" 5X nagyobb.30kg-ot fogytam,de már 15 vissza is jött:-(
473. a0c1361e44 (válaszként erre: 472. - Inci79)
2010. jan. 9. 21:19

Na, az nem is annyira rossz, bár ha erős tüneteid vannak, akkor mindegy mekkora. Nekem általában mérhetetlenül alacsony volt. És most a gyógyszerrel is tudok ilyet összehozni, pedig már nincs is pajzsmirigyem.

Természetesen csak gyógyszer adag emelés segít.

472. Inci79 (válaszként erre: 471. - A0c1361e44)
2010. jan. 9. 21:17
sajna 1 hét methotyrin szedés után mindenem el kezdett viszketni,így váltani kellett.Az én értékem 0.01,amióta kiderült.
2010. jan. 9. 21:13

Szia!

Szegénykém:((( Ne keseredj el! Nagyon nehéz beállítani a megfelelő működést. Én 1 évig szedtem a methotyrint, és végig mérhetetlen volt. Meg is műtöttek, de azt is csak úgy tudták megoldani, hogy 3 napig iszonyatosan nagy adag valamit kaptam injekcióba, így feltortázták 0,057-re és megműtöttek. A szemem nem dülledt ki, bár a férjem szeretett vele viccelődni, hogy tudok e a gülü szemeről:))) Tudom, hogy nem vicces, de csak így lehet ezt a betegséget is végig csinálni. Miért nem methotyírint szedsz?

470. Inci79
2010. jan. 9. 21:03

Sziasztok!


Már augusztus óta kezelnek túlműködésre.A T3 értékem még mindig 5X akkora ,mint kéne.A doki csak a fejét csóválta.Szerintetek mikorra fog kb rendeződni,vagy fog egyáltalán.1hónapja csak kétszer kellett szednem a propicilin,de most mondta a doki,hogy szedjem megint 3x.Észrevettem a szememen is,hogy megint ki van dülledve.Valakinek volt hasonló tünete?

469. majean (válaszként erre: 463. - 70cf9aa0ae)
2010. jan. 3. 13:08
Szia! A doktoroknak nyugodtan vissza lehet szólni. Amikor orvoshoz készülsz írd fel egy kis papírra amit kérdezni szeretnél és a tüneteidet is. Sajnos előfordul, hogy nem jut eszünkbe minden amit közölni akartunk az orvossal és csak hazafelé bosszankodunk. Az orvos ugyanolyan ember mint Te, ne foglalkozzál vele ha látod, hogy bosszantja és akadékoskodónak tart. Sajnos ez van, a papírmunkát könnyebb elvégezni és az előző leleteket nézegetni mint valóban gyógyítani. Nyugodtan legyél kicsit önző a saját magad érdekében! Véletlenül sem kioktatásnak szántam de én megtanultam amikor a Nukleáris Medicinán egy konzíliumon a főorvosnő azokat a honlapokat nézegette amit én már korábban elolvastam, hogy konnyebb lerázni azt aki nem tájékozódik és nem kérdez. Puszi: Márta
2010. jan. 3. 12:21
Bár érdekes,h nem fogytam hanem inkább hiztam,de elismerésem önmagamnak hisz férfiakat megszégyenitö mennyiséget tömtem magamba,pedig csak 50kg-os lány v.ok:-)
2010. jan. 3. 12:00
Helló!en szerdan tudom meg a vereredmenyt,h pm beteg v.ok e v idegkimerültségem van,bár a dokim a pm-re gondol.Nem fogytam,bar azt hittem,h terhes v.ok ezert rengeteget ettem,a menziszem mar lassan teljes honapja kimaradt,küldtek nögyógyásztol mar mindenhova,mire az általanos doki a pulzusomtol majdnem dobott 1hátast,rögtön kaptam szabályozot a pulzusomra.Azota iszok 1rakás gyógyszert,viszont nagyon nehezen türöm,egész nap fekszem,szédülök es szur a szivem.Mar lassan 1hete nem v.ok önmagam és ez durva!
466. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 465. - A0c1361e44)
2010. jan. 3. 11:15

Szia!


Azért az durva, hogy már most több felvilágosítást kaptam tőled, mint bő egy év alatt a pajzsmirigy-ambulancián :)

Nem tudom, milyen tipusú a betegségem, nem kaptam felvilágosítást rá, pedig kértem. Alulműködtem rendesen, és magas volt az aTPO értékem (majd megnézem, mennyi). És csak híztam, híztam, most 20-25 kg van rajtam. Fél év után emeltek az adagon, egy év eltelt, amikor megkérdeztem a dokit, hogy miért hízok még mindig, mire azt mondta, "honnan tudjam"... Akkor emelkedni kezdett megint a TSH-m, úgy 7 körülre. 3 havonta voltam vérvételen, így láttam az ingadozásokat, a gyógyszeradagon nem emeltek többet, és nem voltam semmilyen egyéb vizsgálaton, csak vérvételen, abból is a négy értéket nézték, TSH, F3, F4, aTPO.

No, ezért váltottam dokit, csak épp közbejött ez a szívnyavalya, és azóta nem mertem elkezdeni (folytatni) a hormonszedést. Mellékhatása amúgy nem volt a Letroxnak semmi.

Köszi nagyon, hogy válaszoltál, jól esett :)Még nyomozok a dologban én is persze, felhívom a pajzsmirigydokit holnap, hogy mi a véleménye. NYilván azt fogja mondani, szedjem csak a hormont... legszívesebben összeereszteném a két dokit :))

2010. jan. 3. 08:35

Szia!

Nem tudom milyen típusú a pm betegséged, de Hasimotora gondolok, ami autoimmun eredetű, szokott túlműködni, majd alul, és van, hogy jól működik, de a végén a működés teljesen leáll. A rossz működést nem biztos, hogy észre vesszük. Igaza van a dokidnak, abban, hogy az alulműködés lassítja az ember szívdobogását, stb., de ha volt egy túlműködésed, akkor lehet ott indult be a szívritmus zavar, így hiába lassulsz már le, nem biztos, hogy rendeződik. A pm. hormont fokozatosan kell emelni, 3-6 hónapos ellenőrzések mellett. Valószínű, hogy a javulást követő romlás, azért történhetettt mert a gyógyszert fel kellett volna emelni. Mennyi ideig tartott az adagod emelése, és mennyi időnként ellenőriztek? Tiroxin a hatóanyaga minden pm gyógyszernek, tehát ha ezt akarnak adni, akkor az ugyanaz, mint a letrox. A pm gyógyszer közötti különbség a vivőanyag, kiszerelés, gyártó.

A külön gyógyszert nem tudom mi lehet. Van, aki kap hormont és még túlműködéses gyógyszert mellé, van, aki kap mellé kálciumot, mert a mellék pm is rosszul működik. Én a túlműködésem idején a pulzusomra kaptam gyógyszert, most csak a letroxot szedem. 200 mg-t, így kicsit túlműködök, de jól érzem magam.

Nem tudja feldolgozni a hormont a szervezet? Nem tudom, hogy van e ilyen. Azt tudod e, hogy a gyógyszer adag a súlytól is függ? Én úgy logikáztam ki, hogy 1 kg=2mg vel. A 100mg letrox egy 50kg-os embernek elég. Ha sikerülne a működést beállítani, akkor a tüneteid nagy része enyhülne, ill. el is múlna.

Van olyan valóban, hogy a hormon pótlásakor a hozzászokásig túlműködős tünetek vannak. Egyéntől függően hosszabb rövidebb ideig. Ha valakinek erős a gyógyszer mellékhatása akkor nagyon lassan lehet emelni az adagot.

Kérdezz ha gondolod! Nem akarok okoskodni, de mi rutinos pm. betegek már sokszor jobban tudunk dolgokat, mint a doki.

464. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 462. - A0c1361e44)
2010. jan. 2. 00:34
Ja, a nem javulás két dolgot jelentett: a TSH-m egyszer ment le olyan 2-3 környékére, aztán visszaugrott 7-8 körülre. Most olvastam valahol, hogy van olyan, hogy a szervezet nem tudja feldolgozni a hormont, akkor kell valami külön gyógyszert kapnia a betegnek. No, én olyat nem kaptam.
463. 70cf9aa0ae (válaszként erre: 462. - A0c1361e44)
2010. jan. 2. 00:28

Szia!

Köszi a választ!

Na látod, ez az... a régi endokrinológusom elég ideges lett, amikor rákérdeztem, nem függ-e össze a szívritmuszavar a pajzsmirigyalulműködéssel, mondván, nem. Anno 0,25 Letroxot kellett szednem, amit 1 mg-ra emelt fel a doki. Most ugyanezt kell(ene) egy másik gyógyszerből (talán Tiroxin a neve?).

A kardiológus annyit mondott, "magának nem lehet alulműködő a pajzsmirigye, mert akkor lassan verne a szíve, nem gyorsan" :) De tényleg azt mondta, ne szedjem a hormont. Én már nem tudom, mit csináljak :(

2010. jan. 1. 20:15

Sziasztok!


Boldog új évet nektek is:))

A TSh, Ft4, FT3 vizsgálata nincs ciklushoz kötve, de háziorvos csak TSH vizsgálatot kérhetet. Elvileg, ha nem jó a TSH, akkor automatikusan nézik a másik kettőt, de velem ez még nem fordult elő, azaz hiába volt rossz a aTSH-m nem nézték meg a másik két eredményt. Így sajnos csak TSH eredményt tudsz majd vinni endokrinológushoz, de nem baj, mert úgy is elküld majd a saját laborjába.


Indri, nem értem a kardiológus. Fel kellett volna írnia pulzus csökkentőt és a mellett kell szedni a letroxot. A pajzsmirigy betegségtől alakulhat ki szívritmus zavar, ha nem kezelik, rossz vége is lehet. Ha az endokrinológus felírta a letroxot, akkor szedd. Nem tudom mennyit kell szedned, és azt sem, hogy mit jelent a nem javulás. Ezt írd meg! A pm. alulműködős tünetek csak akkor fognak megszűnni, ha szeded a letroxot, a szapora szívdobogásra pedig a háziorvos is írhat fel gyógyszert.

2010. jan. 1. 19:32

Sziasztok!


Először is buék mindenkinek!


Most vagyok itt először, és főleg tanács miatt jöttem, meg sorstársakat találni. Igyekszem rövidre fogni :)

Kb. 2 éve derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. Értékeket nem tudok fejből, de eléggé eltért (TSH-m volt 12 körül), és ott volt egy érték, a bizonyos aTPO. A dokim semmit nem mondott erről, pedig arra emlékszem, durván magas volt.

Egy évig szedtem a Letroxot, aztán, miután nem nagyon hatott, és a dokiban se tudtam megbízni, úgy voltam vele, keresek egy másik dokit. Ő is megvizsgált, elmondta, hogy autoimmun betegségem van, és felírta ugyanazt a gyógyszert. El is kezdtem volna szedni, de közben (az alulműködés ellenére) csúnyán gyorsan verni kezdett a szívem, ezért a kardiológus, akihez kerültem, azt mondta, hormont most ne szedjek, az még inkább felpörgeti a szivem.

Szóval most valami szívgyógyszert szedek csak. Közben érzem, hogy a tünetek megint előjönnek (fáradékonyság, hízás, bőrszárazság, szédülés, sőt, pániknyavalya, amit sokan ettől eredeztetnek). És most nem tudom, hogy mit csináljak :( Kicsit zsákutcának érzem ezt az egészet.

Az a gond, úgy látom, hogy a dokik igazából tényleg csak a saját területüket ismerik, gyógyszer, aztán jól van. Ki tudja, nem az autoimmun baj miatt van szívdobogásom, vagy mittomén :(


Bocs, hogy így kifakadtam, de tényleg nem tudom, mit csináljak, hová forduljak. Köszi, ha elolvastatok!

indra

2009. dec. 31. 14:46

Sziasztok


Sikertelen lombikok után mentem el immunológiai vizsgálatra, ahol kiderült, hogy magas az anti TPO és anti-Thyreoglobulin szint a véremben.


Elmennék TSH, T3 és T4 vizsálgatokra, de sajnos nem tudom, hogy ezek ciklusfüfggőek-e, vagy bármikor lehet menni? Ha tudja valaki, kérem írja meg.


Január első munkanapján hívom az endokrinológust, de valószínűleg csak sokára kapok időpontot. Mire mennék, vinném magammal az eredményeket is.


Előre is köszi a választ

459. a0c1361e44 (válaszként erre: 458. - Katus58)
2009. dec. 16. 23:18

Ha volt már 2 izotóp kezelésed, akkor biztos alulműködsz. Remélem írnak fel gyógyszert a kontrollon!

Neked is minden jót!

458. Katus58
2009. dec. 16. 14:09

Sziasztok!

78Evi

Nem egyszerre fájnak az izmaim, hanem hol ez hol az, a kezem vagy a lábam, különösen a bokám. Néha meg is dagad, ugyhogy cipő gondjaim is akadnak. Én most nem szedek semmilyen gyógyszert, januárban kell mennem kontrollra, igaz tul vagyok már 2 izotópkezelésen, lehet, hogy ez a mellékhatás? Azt mondták nincsenek mellékhatások, hát mit mondjak...

Állandóan fázom és mindig csak aludnék, már lassan állva is képes vagyok elaludni. Talán januárban, ha tul vagyok vérvételen és vizsgálaton akkor többet tudok már irni, jó lenne már ennek a végére járni hatodik éve kinlódok vele.

Minden kedves sorstársamnak kivánok boldog ünnepeket. Üdv.: Katus58

2009. dec. 14. 21:08
Vegre megkaptam a ver eredmenyeket,elmentem Nagybanyara vizsgalatra azt mondta az orvosno sokkot kaptam es idegileg van,3 fele gyogyszert irt fel es januar elejen kell ujbol jelenkezzem.
456. majean (válaszként erre: 454. - *Gina25*)
2009. dec. 14. 15:05

Szia! Ha 6,7 a TSH értéke azt jelenti alulműködik a PM. Ne hagy magad lerázni, ki kell deriteni miért. Ennek lehet az az oka, hogy göb v. duzzanat lefoglalja a PM egy részét ill. egy korábbi gyulladásos állapot miatt nem működik teljesen.

Izotópvizsgálattal megnézik a felvételt és kiderül, hogy daganat v. göb van, ha 1 cm-nél nagyobb akkor foglalkozni kell már vele. Tűszurással mintát vehetnek és elküldik szövettanira, ebből sok minden kiderül. Szóval ezeken a vizsgálatokon én is túljutottam, plusz belgyógyászhoz mentem mindig vissza. Nyugodtan kérdezzél rá, sajnos mindent beletesznek abba a skatulyába, hogy nem sűrgős és halogatják, talán később több pénz lesz a EÜ-ben? Nem hiszem. Viszont csak egy és saját életünk van, felelősséggel tartozunk érte a családunknak is. Üdv.!

455. Erika8
2009. dec. 14. 12:08
Engem még ultrahangra is elkuldtek, így derult ki a nagyobbodás, a véremben minden érték jo volt.
2009. dec. 14. 12:03

Sziasztok!


Ma voltam végre dokinál, még 2 hónapja kaptam az időpontot, alulműködésem van, 6.7-es TSH-val, és a doki elküldött vérvételre, és mikor kérdeztem hogy milyen vizsgálatok lesznek még, azt mondta hogy semmi, a vérvétel kell és ennyi. Szerintetek ez normális? Mert valami izotóp vizsgálatról volt szó, de azt mondta hogy az nem kell. Én meg nem akartam a szükségesnél hülyébbnek látszani úgyhogy nem kérdeztem meg hogy mért nem kell vagy az akkor kinek kell. De tényleg mindent meg tud állapítani és rendesen gyógyszert felírni egy vérvétel után?

453. d6eb042ec1 (válaszként erre: 451. - Katus58)
2009. dec. 10. 12:13

szia!


Neked is mindig máshol fáj vagy egyszerre fájnak az izmaid?Nekem mindig máshol jelentkeznek a tünetek,még nemrég kezdtem el szedni a jódot..

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook