Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2010. júl. 4. 17:14

PAJZSMIRÍGY, AKÁR ALUL, AKÁR FELÜL MŰKÖDIK:Apróbojtorján teát

korlátlan ideig kell inni: egy csapott evőkanál, 2 dl. vízzel

leforrázni és naponta meginni. A diólevél teát ugyanígy kell

elkészíteni, ezzel gargalizálni kell, majd szép lassan kortyokban

meg kell inni. A visszamaradt diólevelet éjszakára dunsztkötésként

fel kell tenni a nyakra.

631. a0c1361e44 (válaszként erre: 630. - Aprilis11)
2010. jún. 14. 16:40

AZ orvosok véleménye változó. Volt, hogy a doki azt mondta, használjak jódozott sót, aztán azt, hogy mégse. Most a letrox miatt tiltó listán van a plussz jód bevitel, mert ez a gyógyszer tartalmaz jódot. A jód elvileg a pm működését segíti.

Igen, amikor nagyon kihullott a hajam, akkor én is 2 cm-esre vágattam. Az a szerencsém, hogy én jobban szeretm a rövid hajat és jobban is áll:)

Sajnos mindig van miért stresszelnie magát az embernek, így azt nehezen tudjuk kerülni. De biztos sokat számit a leki egyensúly a gyógyulásban:)

630. aprilis11 (válaszként erre: 629. - A0c1361e44)
2010. jún. 14. 12:36

Jódot a CLA???? Ööööö nem, mert mikor a dokira rákérdeztem, hogy szedhetek e fogyást segítő "valamit", akkor azt mondta: persze, csak JÓDOT NE TARTALMAZZON!!!!!! Most akkor kell a jód vagy nem? A kapott tájékoztatón is az van, hogy kerüljem a jódot.

Fésülködni én sem merek és hát sajna most megyek majd fodrászhoz levágatni a több éves eredményemet, mert már nagyon csúnya a hajam vége :(((( Én is úgy olvastam weboldalakon, hogy a stressz ami okozza ezt a betegséget (is), ezért gondoltam, hogy ha a lelkem ki van gyógyítva, akkor a testem is gyógyul, gyógyszeres kezelés mellett...... vagy valami ilyesmi :)

2010. jún. 14. 11:51

Szia Április11!

Igen, sajnos úgy gondolom, hogy feleslegesen költesz fogyi szerelre. Ha a diéta és a mozgás nem segít, akkor semmi. Bár ha a cla segített, akkor szedd tovább. Ha jól tudom akkor az jódot tartalmaz, ugye? Sokszor arra gondolok, hogy ezek a bogyók többet ártanak, mint használnak.

A TSh rendeződése után, ami nekem hamar bekövetkezett, újra kinőtt a hajam. Próbáltam varga cseppet, stb. de semmi nem segített, amig magasabb volt a TSH-m. Ritkán mostam hajat, és nem nagyon fésülködtem, mert ekkor hullott ki a legtöbb hajam.

Azt mondják, hogy a stressz előhozza. Nekem a pm betegség genetikus. Van jó pár családtagom, aki küzd evvel a betegséggel, illetve akit szintén megműtöttek. Azt vettem észre, hogy nekem mindig a stressz hozta elő a túlműködést. Utoljára is a munkanélküliség. A kineziológus nem tud segíteni, hiszen ő nem tudja sem pótolni a pm hormont, sem csökkenteni, így marad a gyógyszer. Én a helyedben havonta nézetném a TSH-t. Háziorvos tud beutalót adni. Aszerint adagold a gyógyszert. Ha alacsony a TSH akkor emeld egy kicsit az adagot, ha magas akkor csökkentsd. Ha nagyon magas, akkor kell a letrox is, de nem vagyok benne biztos, hogy kell a methotyrin is.

Nekem a methotyrint úgy kellett szedni, hogy az első 2 hétben napi 4 db-ot, a második 2 hétben napi 3 db-ot, majd 1 hétig napi 1,5 db-ot, aztán 1 db-ot. a műtétig.

628. aprilis11 (válaszként erre: 626. - A0c1361e44)
2010. jún. 14. 11:04
Ja még azt akartam írni, kérdezni, hogy szerintetek van abban valami, hogy ez a pm betegség lelki bajoktól alakul ki (mint minden betegésre mondják, bizonyítgatják)?????? Szerintetek kineziológus tudna segíteni ezen a betegségen??????? Most ezen agyalok, hogy a "remek" főorvosomat felváltom kineziológusra.........
627. aprilis11 (válaszként erre: 626. - A0c1361e44)
2010. jún. 14. 10:59

Sziasztok!

Írisz! Jól értem, hogy azt mondod, hogy akkor felesleges azon gyötörnöm magam, hogy a sok fogyós módszer közzül meelyik lehet a jó neke? Míg szedtem a cla-t, addig lement pér cm, de szinte csak a combomról, végül is azt mondhatom, hogy addig nem híztam. Mióta abba hagytam, kb 1-2 hónapja, azóta hízok :(((( Közel a 100 kilóhoz, nehéz elfogadni, hogy fogyás nem lesz :((((

A pm mérete megfelelő, ennyit írt az uh-s papírra a dokinő 1 évvel ezelőtt, azóta nem küldtek ilyen vizsgálatra.

Te mit csináltál a hajaddal? Használtál rá valamit, hogy ne hulljon? Vagy erre is hiába való akármi használata? Én most egy gyógyszertári szeszt használok, meg Bánfi sampont.

2010. jún. 14. 09:12

Sziasztok!

Április11, így azért mindjárt másként hangzik:)

Amikor elkezdődött a túlműködésem műtét előtt, nagyon dúrván dagadt a lábam, az arcom, a kezeim, fáradt voltam, pulzusom az egekben. A körzetimet helyettesítették, és a helyettes doki rögtön azt mondta, hogy alulműködök. Én mondtam neki, hogy inkább túl, de erősködött. Hát nekem volt igazam. Mire bejutottam az endokrinológiára, már fogytam 23 kg-ot. Megkaptam a methotyrinemet, amitől hónapokig nem változott a súlyom. Igaz tudni kell, hogy az én TSH-m mérhetetlen volt, valamint az FT4 em 83 egész valamennyi, a pulzusom pedig 120-140 között volt. 4 hónap gyógyszer szedést követően kezdett hullani hajam, és hiztam 4 kg-ot, ami nem is ártott. Az endokrinológust egy kicsit sem zavarta az állapotom. A hajhullásomra azt mondta majd elmúlik. Könnyen beszélt, nem neki hullott ki a haja fele. Nekem nem adtak letroxot, pedig ekkor a TSH-m 7,31 volt. Innentől én irányítottam a gyógszeremet. Csökkentettem a metothyrint, így megszűntek a panaszaim. Igaz, ettől kezdve nem is emelkedett többet, ezért kellett műteni. Én is ettem folyamatosan a túlműködésem alatt, de én nem hiztam meg, de ez csak azért volt, mert akkor a munkanélküliségem alatt vendéglátásban dolgoztam napi 12 órát, így mindent lemozogtam:)Sajnos a methotyrin kb. 5 évre átállítja az anyagcserét, ilyenkor max a mozgás segít az alakformálásba, de fogyás nem lesz. Ezt sajnos megtapasztaltam, mivel nekem a műtétem előtti 20 évben 3x volt túlműködésem, amit mindig hizás követett. Jó esetben csak a leadott kilókat szedtem vissza, de volt olyan, hogy 2x annyit.

Az én endokrinológuspm is ilyen. 2 órát utaztam hozzá, 2 órát vártam, hogy bejussak, és 2 perc alatt lerendezett. Sosem érdekelte a panaszom. Mindenre azt monta, hogy nem ettől van. Időnként összezördültünk. Mert én nem vagyok egy mindent elfogad típus:) Most nincs dokim, mert elégedetlen voltam vele, így otthagytam:)

Az ATPO magasabb értéke az autoimmunitást jelzi. AZt gondolom, hogy egy műtéttel megoldható lenne a problémád. Én azóta jól vagyok. A pm-ed mérete milyen?

625. kittike23 (válaszként erre: 622. - Aprilis11)
2010. jún. 13. 20:32

Nekem pontosan dec.28-án lettek tüneteim, gyors pulzus, remegés, összeesés érzése, ekkor voltam 44-45 kg körül. Január 7-étől szedtem a hormoncsökkentőt és pont úgy voltam, mint te, ha nem ettem 1-2 óránként azt éreztem h összeesek, nincs erőm, pont mint aki éhenhal, de én elkezdtem fogyózni is, alig ettem és 1hét alatt 3 kg-ot hiztam, de ennek ellenére már január végén 55kg voltam, teljesen kiakadtam, bőgtem, labilis idegrenrendszer. Februárban már nem néztem h mit és mennyit eszek, de átlagosan étkeztem és az első 2 hét alatt még felszedtem 3kg-ot, utolsó méretszkedésemkor téli ruciban 59 kg voltam, és azt mondtam én többet nem mérem meg magam. Márciusban terhes lettem és a rengeteg hányinger következményeként sokszor csak napi 400-500 kal ettem, azt is volt h sirva. Júni elsején volt az abortusz, mert a baba nem jól fejlődött, de én azóta sem eszek sokat, bár azért többet mint terhesen, nem tudom hány kg lehetek, rá se merek állni a mérlegre, de már 50 kg körül gondolom h lehetek, mert a régi ruciaim kezdenek feljönni csak nagyon szoritanak :) én remélem h tudok fogyni, mert nagyon bánt h milyen sokat hiztam, de nem csinálok most ebből problémát, nehéz volt de megbékéltem h milyen sokat hiztam és azóta lelkileg is könnyebb. Elfogadtam magam igy, mindenki dicsér h jóé áll, van cici is :) csak én évekig 40-44 kg közt voltam és ahhoz képest durván bekerekedett a fejem. Tegyem hozzá h alacsony v.ok 1,5 m :)

Szerintem próbáld magad elfogadni, lelkiek végett, meg kell nyugodnod és szeretned magad! Pl én amikor azon stresszelem magam h nem szabad enni, egész nap csak a kajára tudok gondolni és egyfolytában éhes v.ok és szenvedek, amikor meg nem is gondolok az ételre szenvedés nélkül azt veszem észre h alig ettem. Sok viz pl megtéveszti a szervezetet én napi 2-3-4-5 litert iszom tél óta. Az endokrinológusom pont olyan mint a tiéd, csak neki nincsennek reklámjai :) ezenkivül pont mintha az enyémről irtál volna :) de az enyém néha kedves is (mostanában) :)

624. ivi79 (válaszként erre: 623. - Aprilis11)
2010. jún. 13. 19:46
hát szerintem próbálj ki más dokit, vagy irj mélt solymosinak, ha nem tudsz hozzá feljönni.ultrahang nagyon nem ártana neked..én elvböl nem mentem sztkba, mert 4-5éve voltam jános khban, persze marhasokat kellett várni, tüneteim megvoltak, de tsh a határon belül volt-kivágott h semmi bajom.azóta próbálkozom mindennel abban a hiszemben h semmi baja pajzsmirigyemnek.idén véletlen derült ki eza magas tsh(tökre megörültem)guglizás ezerrel, felhivtam egy sztk-s szimpi dokit febr végén, és juliusra lett volna idöpont:D ismét guglizás h ki az akinek hajlandó lennék fizetni...1héten belül fogadott, vizsgálat max félóra mindennel együtt.kontroltra most kéne mennem, de "nincs kedvem", tsh-t intéztem házidokival, max elküldöm neki..
623. aprilis11 (válaszként erre: 619. - Ivi79)
2010. jún. 13. 18:03

Hát az igazat megvallva, én már nem tudom, hogy nálam mi a helyzet ezek után, hogy a túl és alul termelés tünetei közzül is egyszerre produkálok. Így akkor hova soroljam magam?

Tudod/tudjátok mitől dobom még el az agyam? Attól, hogy mikor kiderült, hogy p.m beteg vagyok, akkor a tüneteim: nagyon szapora szívverés, a bokám dagadt, fulladtam. Persze az ember meg van ilyedve, azt sem tudtam mi van velem. Mentem először a p.m. dokihoz és mi volt a rendelőben: azt láttam, hogy kb 2 percenként bemnet valaki, kijött, bement....stb. No és mikor sorra kerültem, bementem, kérdi az orvos miért vagyok ott....mondom neki, nézi a papírjaimat, nem szól semmit sem, csak 1000rel nyomja a klaviatúrát, felírta a gyógyszerem, a kezembe nyomott egy kinyomtatott papírt és mondta, hogy arra le van írva mi bajom, mire vigyázzak, olvassam el és viszlát!Amikor megyek kontrollra: megnézi az eredményemet, ír a sz.gépbe és viszlát! Úgy kell rászólnom, hogy új panaszaim vannak, pl a kiderülés után 2-3 hónappal, nagyon hullott a hajam (most is), szóltam neki, csak annyi volt, hogy a Metothyrin mellé felírta a Letroxot és viszlát! Nálatok is így zajlik a kontroll??????? Azt elhiszem, hogy sokan vagyunk betegek, meg hogy végezni kell a rendelés végére, meg mittom én...... de ez a szó szerint olyan mint a gyárakban a szalag melletti munka. Futó szalagon megy a betegek kezelése. Ez jut eszembe, mikor várok a soromra és figyelem a dolgokat. Ja és persze a váróban az asztalon ott van a doki névjegye a magánrendelés adataival, a magam 6000 Ft-os tarifájával! No meg a felesége pénzért való portré rajzolásának a reklámozása is ott virit a falon! Nem vagyok rossz indulatú, szó se essen róla, mert mindenki úgy él meg, ahogy tud, csak kínomban már röhögök ezeken a reklámokon, mikor várok sokszor 1 vagy több órát is, hogy sorra kerüljek és közben tudom, hogy bemegyek a rendelőbe és talán két percet sem vagyok bent, mert a futó szalag gyorsan halad. Aztán haza megyek, szedem tovább a gyógyszereket és úgy szenvedem el a tüneteket, ahogy akarom......

Ulrtahang meg akkor volt, mikor 1 éve kivizsgáltak, hogy tudják mi okozza a panaszaimat. Azóta nem küldtek ilyen vizsgálatra.

622. aprilis11 (válaszként erre: 621. - Kittike23)
2010. jún. 13. 17:43

Szia Kittike!

Igen, nálam is ez a helyzet! Én december óta tornáztam rendszeresen + szedtem a bio c.l.a-t, ami 1* már segített lefogynom évekkel ezelőtt. És most, fél év után, hogy nem volt semmi változás, abbahagytam mindent, mert nem volt szinte semmi eredmény :(((, így kedem = a 0-val. Most viszont, hogy abba hagytam a két említett dolgot, úgy vesem észre, hogy ismét elkezdtem hízni, a lábam is dagad...... Jó lenne valami jó módszer az e fajta fogyáshoz, mert így az ember, én legalább is nem tudok azonosulni ezzel a testsúlyal, kb 90-95 között vagyok. Én pl úgy híztam meg, hogy már 1 hónapja szedtem a Metothyrint és azt vettem észre, hogy pl reggeliztem valamennyit, és ez után kb 1-2 órával ismét úgy éreztem, mintha kb 1 hete nem ettem vona. Egyik percről a másikra olyan éhség jött rám, hogy rögtön rosszul voltam: szédültem, hányinger...stb.... mint akkor ha tényleg nem eszik az ember napokig.Hiába ettem 1-2 órája, muszály voltam ismét enni, annyira rosszul voltam. És nem volt elég pl pár falat, vagy gyümölcs,mert ugye tudtam, hogy nemrég ettem. Többet kellett ennem, hogy a rosszul lét elmúljon. És így volt ez az ebéddel, vacsival is :( Úgyhogy egész nap sokat ettem. Annyira, hogy én is... hát most nem tudom pontosan, de kb 2-3 hét alatt felszedtem a hasamra 6cm plusszt, meg a combra is 2-3 cm pluszt....és a többi.... Hát nem tudom mit könnyebb elviselni, azt ha fogy az ember, vagy ezt a hízást. Én az első verziót szívesebben fogadnám. Úgy gondolom, hogy az csak egy dolog lenne, ha hízik az ember, de teljesen kivagyok már attól, hogy akár mivel próbálkozom, nem segít. Akár milyen anyag csere fokozót próbálok,pl Aktívia, a C.L.A, zöld tea, korpás kenyér......nem használ semmi sem. Mert hát a fogyáshoz rendes anyagcsere is kellene. Most eszem pár 2-3 hete a rozs kenyeret, úgy veszem észre, hogy az valamelyest fokozza az anyag cserét, legalább ez nem jelent túl nagy gondot e betegség többi tünete mellett.

Ja és a házi orvosom is azt mondta, hogy e betegség mellett a fogyás nem valószínű :( De így meg én pl lelkileg teljesen kivagyok ettől a súlytól. A p.m. doki is csak annyit mondott, hogy : Hát lehet próbálkozni a fogyózással.....

Épp csak azt nem tette hozzá: de nem lesz sok siker :((((

621. kittike23 (válaszként erre: 615. - Aprilis11)
2010. jún. 13. 17:16

Szia!

Nekem januárban derült ki h túlműködök a TSh <0.004 volt, és én picit több mint 1 hó alatt 14 kg-ot hiztam, pedig nagyon túlműködtem, azzal vigasztaltak h van aki alulműködik és fogy, nálam meg ez van :(

620. 9bbc382386 (válaszként erre: 618. - Pirinyóka66)
2010. jún. 13. 10:29

Nem,rosszul érted,tényleg köszönjük!Semmi irónia nem volt részemről az írtakban!

Szép napot :)

619. ivi79 (válaszként erre: 615. - Aprilis11)
2010. jún. 13. 09:58

írtad h "ülök itt meredő szemekkel".. ezt szó szerint értetted??

van ez a basedow tipusú túlműdödés, ami szintén autoimmun(antitpo mindenképp erre utal), ennél irja Solymosi:"A Metothyrin (vagy Propycil) adagját a túlmûködés megszüntetése után lecsökkenti az orvos, és 2-3 hónaponkénti ellenõrizteti a hormoneredményeket. Sokszor a legminimálisabb gyógyszeradag mellett is alulmûködés lép fel, ilyenkor a hormontermelést gátló gyógyszer mellé pajzsmirigyhormonkészítményt is elõír az orvos." szal h mind2 müködésre való gyogyit szedni kell.lehet nálad ez van? ultrahangon nem voltál még?

618. pirinyóka66 (válaszként erre: 617. - 9bbc382386)
2010. jún. 13. 08:08

Lehet, hogy féreérthető voltam, elnézést érte, de nem csak ez az egy mondat van ott, hanem több esetleg hasznos információ is.

Aki akar önmagáért tenni, EGÉSZséget szeretne, az bátran keresse meg az ujmedicina honlapját, és ott talál segítséget. Aki megérti a lényeget, hogy ne csak másoktól(orvos és gyógyszer) várja a gyógyulását, és el is fogadja, hogy mindenki maga felelős az életéért, az cselekedni is fog tudni.

Minden jót.

617. 9bbc382386 (válaszként erre: 614. - Pirinyóka66)
2010. jún. 13. 00:31

Igen , ezt speciel tudtam :)

Köszönjük!

616. 9bbc382386 (válaszként erre: 615. - Aprilis11)
2010. jún. 13. 00:30

Így okés,elvileg.Viszont várom Írisz a kettős gyógyiszedésre a választ,mert ez nekem már magas!Hogy lehet két ellentétes gyógyszert beszedetni?

A tünetek még mindig alulműkszire utalnak.

615. aprilis11 (válaszként erre: 608. - A0c1361e44)
2010. jún. 13. 00:24

Ááááááááááá, lányok, fiúk, nem jó eredményt írtam, jól elnéztem!!!!!! Ne haragudjatok, nem jó sort néztem az eredményes papíromon :((((( Bocsiiii!!!!

2009,06,04-én a tsh 0,005 a trijod 25,15 a tiroxin pedig, az volt az a magas az 56,89. Bocsi, hogy ennyire elnéztem :(((((

és mostanában utoljára 2009,11,17én a trijod 2,75 és a tiroxin meg 12,5. Azóta nem is lett nézve! Most meg az utolsó vérvétel alkalmával a tsh 1,9 és most volt először a tpo megnézve: 93,65.

A gyógyszereim pedig: Letrox egész, Metothyrin fél, mindez napi 1*. REggel veszem be őket.

Ha az alul termelésnél van a fáradtság, hizás, hajhullás?

Az előbb sokadjára utána néztem annak, hogy melyik fajta termelés milyen tünetekkel jár, és hát én mindkettőből össze tudok szedni olyat, ami nekem van:fáradtság, hizás, hajhullás,depresszív hangulat, feledékenység, koncentrációs zavar,körmöm töredezik,menses zavar,gyors szívdobogás, eleinte a bokám a 2-3*-ára dagadt, a hajam töredezett,a fejbőröm problámás: korpás, viszket,ha mondani akarok valamit, nem találom a szavalat, és ami a legelviselhetelenebb, hogy iszonyú türelmetlen vagyok és hangulat ingadozásaim vannak. Egyik percben semmi bajom, amásikban szétvet az ideg,a feszültség. Az utóbbi időben kialakult egy fajta szorongás, ami akkor jelentkezik, ha mennem kell valahova. A meleget nagyon nehezen bírom, szó szerint folyik rólam a víz, és az emésztésemlassú, nagyon lelassult. Ha nem eszek rozs kenyeret, akkor jó ha 3-4 naponta tudok menni wc-re.De ahogy írod: ez a memtothyrinnek köszönhető. Azt hiszem mindet felsoroltam, amit magamon tapasztalok az utóbbi 1 évben :(

Mégegyszer bocsi, hogy elnéztem a számokat!!!!!!

2010. jún. 13. 00:09

Sziasztok.

Én nem vagyok érintett, de éppen ma voltam egy tanfolyamon az újmedicinánál és ott szó volt a pajzsmirigyről is. Az alulműködést mindig megelőzi túlműködés.

A www.ujmedicina.hu - letöltés fül - Szerv Atlasz részletek - szervatlasziskolanak.zip - szervatlasziskolanak/SzervAtlasz 18 even aluliaknak 039-es képe erről szól

Bocsánat egy kicsit bonyolultul írtam le, de számomra megéri a fáradságot.

613. 9bbc382386 (válaszként erre: 610. - A0c1361e44)
2010. jún. 12. 23:45
Lehet a pszichiátriáról egy beteg,csak fehér köpenyben feszít :D
612. 9bbc382386 (válaszként erre: 611. - Aprilis11)
2010. jún. 12. 23:41
Egy címeres BAROM akkor!Ilyet nem szoktam írni,de mondani sem senkire.....
2010. jún. 12. 23:28

Szia Ivi!

Fordítottan arányos?!?!?! Hmmm, még jó, hogy főorvoshoz járok, mert ezt eddig nem is mondta, sőtt:

mikor tavaly az 56,89-es eredményemmel elmentem hozzá, azt mondta, hogy : "ez bizony túltermelés" . Szinte most is hallom, ahogy mondja! És azonnal feírta a Metothyrint.

610. a0c1361e44 (válaszként erre: 609. - 9bbc382386)
2010. jún. 12. 23:16
Kiváncsi lennék a dokira. Vajon hova járhat?
609. 9bbc382386 (válaszként erre: 608. - A0c1361e44)
2010. jún. 12. 23:11
Le vagyok döbbenve én is,az eszem megáll....még ilyen orvosokat,majdnem csúnyát írtam.
608. a0c1361e44 (válaszként erre: 605. - Aprilis11)
2010. jún. 12. 23:08

Szia!

Döbbenten olvasom, amit irtál....

Milyen orvoshoz jársz? Endokrinológushoz? Le kell cserélni sűrgősen!!!! Ez a magas TSH alulműködés!!!!! Erre methotyrint adott???? Ki akar nyirni? Gondolom a letroxot azért adta sos-ben mert rájött, hogy tévedett. A tüneteid is egyértelműen alulműködősek! Nem értem....

Túlműködésnél a TSH alacsony, de fogyni csak akkor fogyunk, ha az FT4 érték magas, és ráadásul szapora a pulzus.

Alulműködésnél a TSH MAGAS!!!! Ekkor van a fáradtság, hizás, hajhullás.

Az ATPO pedig az autoimmunitást hivatott bizonyitani.

A methotyrinnel még inkább alulműködést hozott össze a dokid. És a methotyrin átalakitja az anyagcserét, igy hizunk.

Megirod a referencia értékeket? Meg agyógyszereket, hogy mit szedsz, mennyit és a pontos eredményeidet (TSH, FT4, FT3, ATPO)?

607. 9bbc382386 (válaszként erre: 605. - Aprilis11)
2010. jún. 12. 23:04

Így van,ahogy Ivi írja!

Ez alulműködés,minél magasabb a TSH,annál jobban alulműködsz!

Az 1,valamennyi érték a normális,akkor már nem hízhatsz ettől és nem hullhat a hajad.

Sürgősen keress egy másik orvost,mert ez egy idióta :S

A www.konzilium.hu oldalán mindent megtalálsz erről a betegségről,és ott a doki,aki rendel Bpesten,vagy írj neki egy levelet: Dr.Solymosi(az oldalon van a mail-címe).

Megszűnnek a hangulatingadozásaid,a hajhullás és minden ami ettől lehet.

606. ivi79 (válaszként erre: 605. - Aprilis11)
2010. jún. 12. 22:19
szia! miböl is gondolják h te túlmükösz? minden tüneted alulmüködős, sőt a magas tsh is erre utal(forditottan arányos a tsh a müködéssel), és mivel az antitpo-d is magas így sztem autoimmun vagy(mint én).minek szedsz te túlmüködös gyógyszert?? sztem nemkéne..
605. aprilis11 (válaszként erre: 604. - 9bbc382386)
2010. jún. 12. 21:24

Sziaszia!

Köszi a gyors választ!

Hát igen a házi orvosom is csak lesett mikor kiderült hogy túltermelő vagyok, és hízok! Viszont a pajzsmirigy doki rá sem bagózott!!!! Sőtt, mikor panaszkodtam, hogy iszonyú hangulat ingadozásom van, már én nem tudom elviselni, nemhogy a családom :(((((( (szerencsére kitartóak :D ), akkor meg marha humorosan annyit mondott, hogy egy kis idegeség nem árt! Hát mit mondja, jó pofa, humoros és egyéb, mert nem neki kell átélni ezeket az igen kellemetlen tüneteket, amit ez a betegség produkál!

A Letrox az alultermelés gyógyszere? Pffff... azt akkor írta fel nekem a doki, mikor kb a Metothyrint 3. hónapja szedtem és elkezdtem hajhullásra panaszkodni. Erre gyors, minden más kérdés nélkül felírta, pedig akkor még totál túlternelő voltam!!!!

Ez elég külösös, ülök itt meredő szemekkel, hogy az eredményeim túltermelést igazolnak, kezdtem tavaly júniusban 56,89es TSH-val. Szép lassan múlt hónapra elértem a 1,9 es értéket. Úgy, hogy januárban 3,67 volt a tsh, modnta a doki ez jó, de szedjem még a gyógyszert, aztán 2hó múlva már csak 2,78 volt,na erre mondta a doki, hogy hú, kezdek alul termelőbe átmenni, szedjem a bogyókat tovább. Aztán most májusban volt az említett 1,9 es, erre ismét azt mondja, hogy ez jó, minden ok! Nos kérdem én, hogy a 2,78 több, mint az 1,9. A 2,78-nál megilyesztett, hogy kezdek alul termelő lenni, az utóbbi kevesebb eredmény meg jó? Azt mondta, hogy teljesen jó. Pfff nem értem! Ja és most az 1,9eshez csatlakozott még egy 93,65ös TPO, amire csak hát nem legyintett, de nem kerített a dolgonak nagy feneket, hogy be van gyulladva a pajzsmirigy.

Nos végül is azt akartam mondani, hogy elég különös, hogy az eredmények túltermelésre mutattak, mikor kezdtem ezt az egészet, viszont a testi tünetek meg alultermelőre mutatnak. Ennyire nem lehetek........ hát nem találok most megfelelő jelzőt! :)

Ja és az utóbbi kb 3 hónapban késik a menzeszem, pedig órát lehetett volna hozzá állítani :)...gondolom ez is a pajzsmirigy miatt van....

Egyébként van valaki Közzületek Tatabányáról???????

604. 9bbc382386 (válaszként erre: 602. - Aprilis11)
2010. jún. 12. 19:30

Szia!

Bár a túlműködéshez nem értek,mivel nekem alulműködik(meg kellett volna elvileg híznom,de nekem pont az ellenkezője).

Mintha olvastam volna olyat,hogy van,akinek először túlműködik,majd alul,lehet Nálad ilyesmi állhat fenn.

Most milyen a TSH értéked?

A LETROX az alulműködés gyógyszere,a másik pedi a túlműködőé....szóval nekem így elsőre nagyon furinak tűnik a dolog :)

A hajhullás,hízás,mind-mind az alulműködés tünete!

603. Gretaa (válaszként erre: 601. - A0c1361e44)
2010. jún. 12. 18:37
Már nagyon kíváncsi vagyok mit mond majd a doki.De köszi,hogy te is írtál.
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook