Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1712. aidaeva
2016. ápr. 6. 21:12
Sziasztok, tavaly novemberben szültem, azóta vashiányos vagyok, amire vasat szedek. Hullik a hajam, jobban, mint amennyire szerintem kellene, ezért kértem a háziorvosom, hogy küldjön el vérképre, TSH ellenőrzéssel. Sajnos nem lett jó. :( TSH magasabb 4,3, a t4f normál tartományban. Ez eddig pajzsmirigy alulműködés tünete, ha jól tudom. Mindemellett viszont a t3f is magas, jóval a referencia tartomány felső határa felett. Nem értem, hogyha alulműködésem van, akkor hogy lehet mégis ilyen magas a t3f értéke. Endos dokihoz május 2-ra kaptam legkorábban időpontot. Tapasztalt már valaki hasonló vérképet? Szülés utáni pajzsmirigy-gyulladásom lehet? Olyan sokára van még az a május 2... :(
1711. Channa* (válaszként erre: 1710. - Garfield66)
2016. febr. 21. 12:10
Igen, a jó eredményektől függetlenül lehet nagyobb a pm-ed, ezt UH-val és izotópos vizsgálattal meg tudják állapítani.
2016. febr. 21. 10:42

sziasztok!

Jó pajzsmirigy laborérték eredmény esetén kizárható, hogy baj lenne a pajzsmiriggyel?

Voltam vérvételen, az eredmény a pajzsmirigynél tökéletes. Ennek ellenére lehetséges, hogy esetleg meg van nagyobbodva, vagy hasonló? Vagy ha a laboreredmény tökéletes, akkor biztos nincs gond vele?

1709. Viviana5
2016. febr. 8. 14:03

Sziasztok.


Nekem pm alulműködést diagnosztizáltak. Letrox 50-et kaptam. Még kb csak 2 hete szedem.

Borzalmasan meghíztam, úgy hogy közben alig ettem, és bármit csinálok, nem tudok fogyni.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

1708. c7dfe2a809 (válaszként erre: 1706. - Adri68)
2015. okt. 15. 20:24
Nekem amúgy follikuláris a kis édes, alig várom, h eltünjön belőlem!!!!!!!!!!!!!!!!
1707. c7dfe2a809 (válaszként erre: 1706. - Adri68)
2015. okt. 15. 20:21
Szia, nekem hála az égnek okt. 28. helyett 21-ére előrehozták a műtétet, minden percenk örülök amivel hamarabb túllehetek ezen.Bár félek is nem kicsit.....Kitartást és jó egészséget Neked!!
1706. Adri68 (válaszként erre: 1704. - C7dfe2a809)
2015. okt. 15. 19:31

Szia!

Ha nem mentem volna magán ultrahangra májusban akkor csak most derült volna nekem is ki hogy el kell indítani a vizsgálatokat.Sajnos ez is csak most derült ki hogy rosszindulatú pajzsmirigy daganatom van!

1705. Adri68
2015. okt. 15. 19:28

Sziasztok!

Pár napja tudtam meg papilláris carcinómám van rosszindulatú pajzsmirigy daganat!November 20-ra van kiírva a műtétem mert nics előbb időpont!A szövettanom 07.22-én készült de az orvos szabadsága és az időpont kérés miatt csak most dudtam meg!

2015. okt. 10. 16:48
Sziasztok. Szeretném leírni a történetemet, hátha segít másoknak is. Egy erős fejfájás miatt elküldtek MRI-re, ahol feltünt hogy van a pajzsmirigyemen egy göb.A dokik azt mondták, sokaknak van, semmi baj, félévente nézessem meg a labort, és évente menjek el UH-ra. Elmentem fél év múlva a helyi kórházba, ahol 4 hónap múlva sem lett meg a labor eredmény, mert nem volt hozzá felszerelésük.....Csak vártam..utána elmentem egy másik / hozzám 1 órányi autóútra levő/ kórházba Debrecenbe.Azóta bármi van oda járok. Először is fogalmam sem volt, hogy van valami bajom a pajzsmiriggyel, a háziorvosom minden torokfájásnál és nyelési nehézségnél évek óta csak augmentint írt fel. Debrecenben kértem időpontot a felfedezéstől számított egy évvel későbbi ultrahangra. Amikor végre eljött az idő,mert ugye pár hónapot várni kell mire bejut az ember lánya, majdnem 4 cm-es a göb, a vérvétel nomrál működést mutatott. Azonban mondta a doktornő aki végezte az UH-t, hogy el kellene mennem beszélni egy endokrin orvossal, kérjek időpontot..........Remek, újra kb fél évet kellett volna várnom, de felkerestem a netről kipécézett Db-i dokit, felhívtam a saját telefonján, h szerintem baj van, amilyen hamar tud, szakítson rám pár percet. Pénteki nap volt hétfőn már nála voltam. Mondta, hogy el kell mennem szövettanra, utána többet tud mondani. Pár hét várakozás, és elkészült a szövettan. Minden oké, negatív. De mondtam neki, hogy zavar a dolog, kiakasztott lelkileg, hogy szövettant kellett csináltatnom, ezért műtétet kértem. Egy hihetetlenül korrekt sebészt fogtam ki, aki szépen és jól dolgozik,műtét kész. Elküldték a kivett bal lebenyt szövettanra, nem csak a göböt vették ki, hanem a bal lebenyt teljesen.A kontroll előtt átvettem a papíromat, a szövettani eredményt és mintha rám esett volna egy tank..PAJZSMIRIGY ROSSZINDULATÚ DAGANATA.......32 éves nő vagyok, gyermekem nincs, jelenleg párom sem..A sebész 3 hét múlvára előírta a jobb lebeny eltávolítását is, vagyis most, hogy begyógyult a sebem, kiderült, hogy rosszindulatú volt, és újra műtét..Plussz a tudat, hogy fogalmam sem volt...Rákos voltam? És most? A jobb oldalival nincs baj..azt mondják, de miután kivették kiderül..Szeretnék kisbabát, és eszem ágában sincs kipurcanni, de gondoljunk bele, ha nem sürgetem a vizsgálatokat, ha nem kérek műtétet, mivel a szövettan először nem mutatott ki semmit, a göbből legalábbis, az egész pajzsmirigyem volt rosszindulatú..Ha én nem igyekszem mindennel, lehet h késő........Elvileg nincs áttét, mert nem tört ki, nem jutott a véráramba, és nem terjedtek szét a rákos sejtek..Megelőzés képpen műtenek újra a másik lebeny miatt.Akinek fontos az egészsége, és aki élni akar, tegye meg magáért a lehető legtöbbet. Ne várjon, küzdjön, keressen lehetőséget, hogy minél előbb kiderítse amit szeretne mert nekem majdnem késő lett........
1703. kókusz13
2015. szept. 2. 19:59

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy volt e már valakinek olyan tünete, hogy kiszáradt a hüvelye és az orrnyálkahártyája. Ha igen, mit tett ellene és mennyi idő múlva múlt el, mikor a kezelést elkezdte??

1702. zsuzzsi (válaszként erre: 1701. - MentsVár)
2015. aug. 29. 12:45
szia! Köszi, hogy írtál! :) Semmilyen értékem nem volt ezelőtt, illetve kb. 6 éve voltam laboron, előtte azért többször és sosem mondták, hogy baj lenne. Csak ki szeretném zárni a pajzsmirigy betegséget, és nem tudtam, hogy ez az érték milyen. Annyit hallottam, olvastam, hogy akik gyereket akarnak, azoknak 1-hez kell közelítenie a TSH-nak és, hogy 2 felett már gyógyszert adnak mindenkinek. Csak nekem nincs ft3 és ft4 értéken, sem Antipo, ezeket a háziorvos nem írja ki vérvételre.
1701. MentsVár (válaszként erre: 1700. - Zsuzzsi)
2015. aug. 29. 01:57

Ez az érték teljesen rendben van. Miért aggódsz?

Milyen értékek voltak ezt megelőzően?

1700. zsuzzsi
2015. aug. 29. 01:53

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy az 1.88-as TSH érték az jónak számít-e? Háziorvos azt mondta jó, feleslegesen nem mennék el pajzsmirigyes magánrendelésre. Köszi a válaszokat előre is! :)

1699. Pingvin24
2015. aug. 24. 16:07
Valakinek esetleg van tapasztalata,hogy pajzsmirigy alul mùködésnél,mit kell szedni ha babát szeretnék.Csak lombikkal lehetséges,de Estleg van valami?
1698. PiciCic (válaszként erre: 1696. - 563b626108)
2015. aug. 9. 08:36
Szerintem mindenképp fel kellene keresni egy jó endokrinológust aki érti a dolgát.
1697. pieta4 (válaszként erre: 1696. - 563b626108)
2015. aug. 8. 22:40

Ha tsh és többi értéked jó, akkor rendben van a pajzsmirigyed:)

Stresszes vagy!

2015. aug. 8. 22:31

Kicsit tanácstalan vagyok..vérvételem jó, minden érték ok,tünetek: hulló haj, száraz bőr, hideg kéz(mondjuk ez csak télen) depresszió, ingerültség, folytonos sírás, egyik napról a másikra megereszkedik a bőr a comb/fenék tájon,tornázom rendszeresen, fogyás-hízás, változó étvágy, menstruációm kicsit rövidebb és nem annyira erős, de mindig ugyanakkor jön meg, néha nehezen alszom el,folyton agyalok,és ez a legrosszabb,nem tudok magamra koncentrálni, mostanában pedig néha kezem vagy lábam rándul egy kicsit, dezorientáció,alig tudok koncentrálni, csak a múlton agyalok. Most pajzsmirigyalulmű

űködés/felülműködés vagy autoimmun?..Jah a nyakamnál nem érzek semmit, bár ha visszaemlékszek ritkán volt olyan, h annyira elkezdett szúrkálni kcisiket, hogy oda kellet kapjak a nyakamhoz, de ez ma már nincs, az ízületeim néha úgy fájnak hogy alig tudok lehajolni,de ez csak ha a mensi van, utána megint minden ok..sztem nálam totál össze-vissza funkció van, mert közbe sajnos volt egy szakítás is, az rárakott a pszichés állapotomra, és lehet a pajzsmrigyre is..dokinak mondtam, h megyek endokr.ra, mert már pszichiáternél voltam.

2015. aug. 5. 21:17
Doloresz, anno jó lett volna, ha valaki nekem is elmondja ezeket a dolgokat, hogy ne gondoljak egyből a legrosszabbra. Örülök, ha csak egy kicsit is tudtam segíteni és megnyugtatni.
1694. Doloresz21 (válaszként erre: 1693. - 5d712c3f21)
2015. aug. 3. 21:43
Köszönöm szépen a jó tanácsokat és a törődést, hálás vagyok, hogy válaszóltál a kérdésemre és megnyugtattál, hogy idővel és átprogramozással megszüntethető ez az állapot. Most az agykontrollt olvasom és a gyakorlatokkal próbálkozom kisebb nagyobb sikerrel. Nem igazán sikerül magamra figyelni, mindig elkalandoznak a gondolataim. Igaz barátom sajnos nincs, a férjem pedig nem egy lelkizős típús és nem szokott a problémáimmal igazán foglalkozni. Arra már én is gondoltam, hogy eljárhatnék jógázni, de egyedül nincs kedvem és igazából szabadidőm sincs, mert a gyerekeim még nem önállóak. Igy marad a könyv és az otthoni torna.
1693. 5d712c3f21 (válaszként erre: 1692. - Doloresz21)
2015. júl. 26. 19:31
Igen, ezek a tipikus tünetek....sajnos ezeket neked kell agyban leküzdeni, a gyógyszer nem fogja, csak idővel függővé tesz. Nem véletlen, hogy nem szünteti meg a panaszaidat. Próbálj meg kitalálni valami hasznos-kellemes programot magadnak, ahol ki tudsz kapcsolni éss elterelődnek a gondolataid. Lehet ez pl. valami társas elfoglaltság, vagy torna, úszás, ez sokat segítene. Nekem hónapok kellettek hozzá, míg túlestem rajta és a szorító érzés megszűnt a torkomból-mellkasomból. Ez egy ilyen öngerjesztő folyamat volt, jött a gombóc, nehézlégzés, ettől bepánikoltam, még rosszabb lett....mai eszemmel már nem ijednék meg, ezért próbálok neked tanácsot adni. Próbálj meg barátokkal sokat találkozni és társaságban lenni. Nekem ez jót tett.
1692. Doloresz21 (válaszként erre: 1691. - 5d712c3f21)
2015. júl. 26. 10:24
Köszönöm szépen, az együttérzést és a bátorítást! Bízom benne, hogy így lesz, majd ha túlélem a lelki fájdalmat. Sajnos talán most kezd rajtam teljesen kijönni a feszült állapot, a gyász és azédesapám elvesztésének hiánya. Pénteken a vonaton teljesen bepánikoltam,egyre jobban azt éreztem, hogy nem kapok levegőt a szívem erősen vert és remegtem, már azon a ponton voltam, hogy valakinek szólnom kell, hogy segítsen. Magamban mondogattam, hogy nincs semmi baj, mindjárt leszállok. Végre a Nyugatiban nagy nehezen lekászállodtam, majd tovább kellett utaznom villamossal, de ott is ugyanez történt velem és az Oktogannál már le is szálltám nem tudtam volna még egy megállót menni, onnan gyalogoltam vagy 7 megállót, közben éreztem a folytogató sírást. Majd az irodába érve úgy kiborúltam, hogy patakokban folyt a könnyem. Ez a következő nap is ugyanígy ment. Most ott tartok, hogy nyugtatót szedek és újból felkeresem az orvost, persze levegőt a nyugató szedése mellett sem kapok, úgy érzem, mintha valaki a mellkasomon ülne. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mi történhetett velem és félek már előre a holnapi naptól.
1691. 5d712c3f21 (válaszként erre: 1689. - Doloresz21)
2015. júl. 23. 18:00

Kedves Doloresz, fogadd őszinte részvétemet!


Örülök, hogy jók lettek a laboreredményeid. Én még mindig úgy gondolom, hogy a "kellemetlen érzés" a pajzsmirigyednél idegi alapon lehet, és most már az idő múlásával és a fájdalom csitulásával ezek a panaszok meg fognak teljesen szűnni, ahogy anno nálam is. Szorítok érted.

1690. Doloresz21 (válaszként erre: 1687. - _ancsika_)
2015. júl. 21. 22:35

Kedves Ancsika!

Én úgy vettem észre, hogy valami nincs renben, hogy tornászás közben az egyes gyakorlatok végzésénél fulladtam, hörögve kaptam levegőt. Majd éreztem a pajzsmirigyemnél, hogy valami mindig szorít. Én is voltam fül-orr gégészeten, de nem látott semmit az orvos és tovább sem küldött. Ezért én elmentem UH-ra, mert gondoltam, ha valami gáz van akkor majd ott biztosan látják. A radiologus megállapította, hogy van egy kisebb cisztám és mérsékelten meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem. Labort és endokrinológiai szakvizsgálatot javasolt. A TSH 1,55 lett, ami jónak mondható vagyis gyógyszer szedését nem javasolta a háziorvosom. A szakvizsgálatra holnap megyek és Sajnos a tüneteim még mindig fent állnak. Neked hogy fáj? Nem csak kellemetlen érzetet van nyelésnél? Mit láttak az UH-n? Jobbulást kívánok!

2015. júl. 21. 22:20
Szia! Sajnos édesapám időközben elhunyt, ezért nem voltam mostanában itt. A labor eredményem jónak mondható,a TSH 1,55 lett, ami értékhatáron belül van, de a kellemetlen érzés a pajzsmirigyemnél továbbra sem változott. Holnap megyek endokrinológiai szakvizsgálatra, így talán pontosabb lesz az eredmény.
1688. 5d712c3f21 (válaszként erre: 1685. - Doloresz21)
2015. júl. 1. 19:29
Köszönöm! Milyen lett a laborod?
1687. _ancsika_ (válaszként erre: 1685. - Doloresz21)
2015. jún. 29. 06:58

Kedves Doloresz!

Mik az eredményeid azóta? Elolvasva amit írtál, úgy értékelem, hogy nagyon hasonló problémáink vannak. Neked fáj? Hogyan kezdődtek a panaszaid? Nekem is kb.1-2 hónapja fáj a nyakam, a pajzsmirigy környékén. Eleinte csak előjött 2-3 napra, de most lassan egy hete állandó a fájdalom. Két fül-orr gégésznél is jártam, de ők nem láttak semmit. A második javasolta a nyaki uh-t, ami 6-án lesz. Nagyon jó lenne már valami biztosat tudni, mert ez így aggasztó. Vérvételen viszont voltam nem is túl régen, a szerint nem állapítottak meg semmit. Igaz, akkor még nem emiatt voltam, de gondolom látni kellett volna akkor is, ha nincs rendben valami...

1686. Boccci
2015. jún. 28. 22:05
Elnézést a tudatlanságomért, de tudja közületek valaki, hogy Hashimotoban miért nem szabad progeszteron krémet használni? Hónapok óta használom, erre ma azt olvastam Balázs prof oldalán, hogy Hashimotoban nem szabad. Kicsit most megijedtem :-/
1685. Doloresz21 (válaszként erre: 1684. - 5d712c3f21)
2015. jún. 24. 07:25
Köszönöm szépen az együttérző szavakat. Remélem, hogy igazad lesz, bár az ultrahang vizgálatnál kapott eredmény aggaszt, hogy strúmám van és még a labor eredményeket sem tudom, de holnapra az is kiderül majd.Jobbulást kívánok neked!
1684. 5d712c3f21 (válaszként erre: 1683. - Doloresz21)
2015. jún. 22. 23:41
Szia! Szerintem ez pszichés dolog édesapád miatt. Nekem is voltak ilyen tüneteim évekkel ezelőtt hasonló okok miatt, kb. átmentem azon, amin most te. Senki nem tudott meggyőzni arról, hogy valami baj van velem, pedig a leleteim jók voltak. Kb. egy év kellett, mire feldolgoztam egy hasonló dolgot, és akkor maguktól megszűntek a panaszaim. Csak közben az izgalmaktól refluxos lettem, és ez a mai napig is megmaradt sajnos. Kívánom neked és apukádnak a legjobbakat!
2015. jún. 22. 15:30

Sziasztok!


Az én tüneteim akkor kezdődtek (kb. 1,5 hónapja) amikor megtudtam, hogy édesapámnak tödőrákja van. Legelőszőr azt vettem magamon észre, hogy néha szorít a nyakam és vagy a torkomban vagy annál lejebb a kulcscsonttom fölött éreztem ugyanezt. Ráadásul mindig úgy érzem, hogy nyák van a torkomban, amit nem tudok lenyelni és éjszakánként kiszárad a torkom. Eleinte azt hittem, hogy a szorongás miatt van, de mivel rendszeresen tornázom azt vettem észre, hogy egyes gyakorlatok során nem kapok elég levegőt, zihálok és folyton rekedt a hangom. Ezért úgy gondoltam, hogy orvoshoz fordulok. Előszőr fül-orr gégészetre mentem, de mindent rendben talált, még az orrsövényferdülésemre is azt mondta, hogy nincs, holott jó pár évvel ezelőtt már több orvos is az ellenkezőjét diagnosztizálta. Ezek után elmentem nyaki ultrahangra és megállapították, hogy megnagyobodott pajzsmirigyem van és a nyirokmirigyeim gyulladtak, ezért endokrinologia szakvizsgálatot és TSH-t kért. Elvittem a háziovosomhoz az uh eredményt, de azt mondta, hogy nincs szükség gyógyszeres kezelésre, galajtea fogyasztását ajánlotta, mondván majd az helyre hozza. A szakvizsgálatra 3 hét múlva kaptam időpontot, vérvételre holnap ,egyek. Szerintetek a tünetek alapján mire számíthatok?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook