Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
812. Eni24
2011. máj. 6. 11:58
De én mindegyik gyógyszertől kiömöltem!! :S Nem nagyon érzem a változást, sőt mióta a másik gyógyszert szedem, ujra előjött a reggeli durva fejfájásom.. engem kikészít ez a betegség.. :(
811. a0c1361e44 (válaszként erre: 808. - Eni24)
2011. máj. 5. 19:47
Mindenképp be kell állitani a pm működést, illetve meg kell fékezni. Szerintem még nem fognak műtétet javasolni. Elsőre a gyógyszert szokták, majd ha nem sikerül a beállitás, azaz a gyógyszer csökkentésével, elhagyásával ismét túlműködés lesz, akkor már igen. Nekem is ilyen tüneteim voltak, de engem megműtöttek, mert csak sok methotyrin mellett lehetett lejjebb vinni az FT4-emet, a TSH-m végig mérhetetlen volt.
810. Dina+ (válaszként erre: 806. - Eni24)
2011. máj. 5. 16:12
Amikor másodszorra előjött nekem ez a betegség, akkor nekem is a propycilt írta fel az orvos, mert közben kiderült, hogy babát várok. Sajnos a baba elment, azóta sem derült ki, hogy a pm volt-e a ludas... :( 1 évig szedtem a propycilt, de az endokrinológus a műtétet ajánlotta, mert már 2x előjött a túlműködés. Szerdán volt 3 hete a műtétem. Ha esetleg a műtétet javasolják, akkor gondold meg, mert ez a betegség elég súlyos gondokat tud okozni!! Én most várom, hogy jobb lett-e a műtét miatt. Kb. 90 % hogy a túlműködésem most átmegy alulműködésbe. Remélem hamar betudják állítani a gyógyszert, és akkor talán normális életet lehet élni. :)A kérdésedre visszatérve nekem nem volt gondom sem a methotyrinnel sem a propoycillal (így kell írni őket???? )!
2011. máj. 5. 12:16

Sziasztok!

Bocsi,hogy csak így bepofátlankodom hozzátok...

Engem 22 éves koromban(12éve) műtöttek a pajzsmirigyemmel.Túlműködött,45kg voltam és állandóan pörögtem,sosem voltam fáradt.

A keresztanyám vette észre és Ő mondta..lányom neked strummád van..hogy mim van??????

Azt sem tudtam eszik-e vagy isszák...

kiderült,hogy igaza van,egy vérvételből és aztán már mindenki látni vélte,hogy igen,meg van duzzadva a nyakam.Az enyém forró göbös volt.

Februárban derült ki,június végén megműtöttek,addigra Metothyrinnelállították be,hogy műthető legyek.Akkor 3 hét alatt híztam tőle 3 kg-ot,ami ugye az akkori 45kg-os súlyomhoz talán rám is fért.Nekem az Uzsoki Kórházban csinálta Prof.dr.Jakab Ferenc,akinek hálával tartozom,mert nagyon szép lett a vágásom,ma már alig látszik a heg és azóta semmilyen gyógyszert nem kellett szednem.Most már csak évente 1xjárok vérvételre.Január végén elvesztettem a kisbabámat a 9-10.héten,spontán vetélés volt.Gondoltam mindenre,de a pm-em akkor is jól működött,nem ez volt a baj...nem is derült ki semmi...

akkoriban én is azt hittem,hogy ez csak velem történik meg,de azóta ismertem meg hasonlóan járt embereket,tehát ez a pm betegség sajnos nagyon elterjedt Mo-on:-(((.

mivel én még akkor annyira fiatal voltam,más választás nem is volt,csak a műtét,mert izotópot nem adhattak,nehogy a későbbiekben ha gyermeket szeretnék baj legyen belőle.Nagyon féltem és nagyon fájt is,mikor felébredtem,de szeptemberre már szépen begyógyultak a sebek és nem is szégyelltem,hogy nekem ott egy vágás van.A cső helye is csak éppen hogy látszik.

Most anyukámnak működik alul,ahogy betöltötte a 60.életévét,előjött.Letrox-ot kapott rá.


Sajnálom,hogy vagytok,akiknek nem lett jobb vagy éppen rosszabb lett,fontos a jó orvos kiválasztása.Aki pesti és még műtét előtt áll és hezitál,hol műtsék,annak nagyon javaslom,hogy keresse fel ezt a prof.-ot,akit írtam,mert nekem a jobb oldali pm-nek az 1/3-át vette ki ,de ezek szerint pont eltalálta mennyit kell,mert jól vagyok.Igaz nem is 50kg vagyok,de ez van:-)..

A kolléganőmnek is most műtötték 5 hete,lassan jön vissza dolgozni,neki is nagyon szép lett a vágás,nem lett keloidos,csak neki most kicsit átbillent a másik oldalra,alul működik,fáradékony emiatt.De Ő most nagyon sovány,ráfér néhány +kg..


Jobbulást,gyógyulást és kitartást kívánok mindenkinek!!!Vigyázzatok magatokra!!!!

Mi a párommal most vágtunk bele újra a babatervezésbe,remélem ezúttal nem lesz semmi baj..34éves vagyok,ideje lenne már szülni...

Sziasztok!!Andi

808. Eni24 (válaszként erre: 807. - 9bbc382386)
2011. máj. 5. 12:00
De még konkrétan nem állok előtte 10-én derül ki... tüneteim: nemtudok aludni, annyira remeg a kezem, hogy nagyon, ingerlékeny vagyok a pulzus számom 120-140 között mozog,nagyon nem birom a meleget és a várnyomásom is magas. A másik gyógyszertől a Propyciltől feldagadt a szám erről tudtok vmit?? köszönöm!
807. 9bbc382386 (válaszként erre: 806. - Eni24)
2011. máj. 5. 11:57

Szia!Milyen tüneteid vannak?


A pajzsmirigy műtét előtt állok fórumon sokan vannak,ott inkább kérj tanácsot.

806. Eni24 (válaszként erre: 805. - Dina+)
2011. máj. 5. 11:50
Hát eléggé rossz, azt mondta a doki ez már ugy működik mint egy vulkán, tehát súlyos :S
805. Dina+ (válaszként erre: 804. - Eni24)
2011. máj. 5. 11:43

Szia!

Mennyire rossz az eredményed??

804. Eni24
2011. máj. 5. 11:24
Sziasztok!! Sajnos pajzsmirigy túlműködésem van nekem is diffuz golyvával. 2 hónapja állapították meg!! Elkezdték a kezelés először Metothyrijt szedtem, nagyon rosszul voltam tőle, lázas...és kiütésst kaptam! Ezután az orvos Propycilt irt fel, ám ettőle sem vagyom valami fényesen és a szám is feldagadt. 10 én megyek vissza a dokihoz .. szerintetek javasolt lesz a műtét
803. Dina+ (válaszként erre: 802. - A0c1361e44)
2011. ápr. 27. 08:50
Ok!! Akkor majd figyelem!!!! :)
802. a0c1361e44 (válaszként erre: 801. - Dina+)
2011. ápr. 27. 08:37
0,135 nek kellene lenni kb. Szerintem.
801. Dina+ (válaszként erre: 800. - A0c1361e44)
2011. ápr. 26. 21:56
Nálunk 0.27 az alsó ref.értéke a TSH-nak. Akkor ha beállitják a gyógyszert, akkor ennyire alacsonyra kellene beállitani????
800. a0c1361e44 (válaszként erre: 799. - Dina+)
2011. ápr. 26. 21:43

Ezt olvastam. Pl. a rákos sejtek szaporodása miatt.

Azt irták a cikkben, hogy az alsó referencia érték 20%-val kell alacsonyabbnak lennie a TSH-nak.

799. Dina+
2011. ápr. 26. 21:38
"175 mg letroxot szedek naponta, amitől enyhén túlműködök, mert azt is tudni kell, hogy akinek pm gondja van, azaz növekedős volt, annak mindig kicsit túl kell működnie, hogy a rossz sejtek ne tudjanak szaporodni. " Ezt nem értem.... :( Nekem ezt nem mondta a doki... :O Milyen rossz sejtek???
798. a0c1361e44 (válaszként erre: 797. - Zsolt069)
2011. ápr. 26. 21:31

A mellék pajzsmirigy működését nem kell serkenteni, ahhoz, hogy a súlyunk beálljon. Az a kalcium anyagcseréjért felelős. Vacak dolog, hogy pont a kálcium pótlása okoz vesekövet. Én a helyedben elmennék egy nefrológushoz, bár biztos jártál már ilyennél is. Sajnos a pm. működés okozhat veseproblémákat is.

Én a súlyomat csak úgy tudom karban tartani, ha folyamatosan mozgok, ami amúgy sem árt.

175 mg letroxot szedek naponta, amitől enyhén túlműködök, mert azt is tudni kell, hogy akinek pm gondja van, azaz növekedős volt, annak mindig kicsit túl kell működnie, hogy a rossz sejtek ne tudjanak szaporodni.

Tehát, én nem eszek sokat, de hetente 3x minimum tornáznom kell, hogy ne hizzak el. Persze vannak a lusta időszakok, vagy a mozgást tiltott időszakok, ilyenkor hizok. Én naponta szoktam tornázni, kb. 20-30 percet, ezzel szépen lemegy a feleslegem és izmos leszek. Váltakozó mozgás. Mondjuk egyik nap hasizmozás, lábemelgetések, a másik nap futás vagy ugró kötelezés. Amig nagy súly felesleg van, illetve gyenge a fizikum addig persze elég lájtosabb mozgás. Első időben hetente emelem az adagot, majd ritkábban. A lényeg, hogy nekem általában 5-10 kg feleslegem szokott lenni. Most 10:( És ráadásul most nem is mozoghatok néhány hétig. De ha letellik, akkor neki esek a sportnak:)

2011. ápr. 26. 19:59

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, reagálásokat. Dinának szeretném üzenni, hogy talán te azért vagy "előnyösebb" helyzetben, mert nő vagy. Talán gondolva kisebb súllyal rendelkezel, így a csontjaid, illetve az izmaid meg úgy általában minden szerved működéséhez kevesebb kálciumra van szükséged, mint nekem. Én 185 cm vagyok és jóval 100 kg felül. Egyébként két eset van te talán a jobbikhoz tartozol. A műtét közben sérülnek azok a vérszállító erek, amik a mellékpajzsmiriggyel állnak összefüggésben ezáltal nagyban csökken a funkció. Ez előbb utóbb "helyre tér". A sebek gyógyulásával áll vissza a helyes működés. Azt mondják 1 év után lehet biztosat mondani mármint van-e mellékpajzsmirigy vagy nincs. Beindul-e vagy egyszerűen csak eltűnt örökre. Kívánom neked, hogy a beindulós táborhoz tartozzál!

Kék irisznek is köszönöm a reakcióját, jól esik a biztatása. Pár kérdésem lenne: ha az L-thyroxin ugyan azt tudja, mert hogy minden orvos ezt állítja, hogy lehet az, hogy helyes értékek mellett hónapok óta nagyon nagyon kevés bevitel mellett csak hízik az ember? Mivel lehet még a mellékpajzsmirigy működését valahogy helyettesíteni azon kívül, hogy tömöm magamba a kálciumot?

2011. ápr. 26. 19:42

Sziasztok:)

Zsolt, nekem szintén kivették a pajzsmirigyemet 2009-ben. És gyógyszert szedek és jól vagyok. A szteroiddal kapcsolatban: jó néhányunk kapott szteroidos gyógyszert izületi betegségekre. Én is, mert van egy pár porckorongsérvem. A háziorvosom, amikor egyszer megkértem, hogy adja be az injekciómat, teljesen kiakadt, hogy ilyet éves szinten max egyszer lehetne kapnom és kiváncsi lenne, hogy már mennyit adtak be nekem. Nekem genetika is közrejátszott a betegségemben, de nem vagyok biztos benne, hogy a derekamra kapott gyógyszerek, injekciók, nem gyorsitották fel a folyamatot.

Ha teheted, került az összes gyógyszert, csak a pm gyógyszereket szedd. A cseppek, amiről irtál valóban nem kaphatók nálunk, de van, aki be tudja szerezni.

Nekem nem kell kálcium, de a műtét után nekem is kellett. És valóban hagynak bent kis pm-et, ami esetleg ellátja a szerepét, de meg van annak is a kockázata, hogy ismét megnő, igy nem tudom, hogy jó e ha bent hagynak.

A műtéttel jól döntöttél, és a görcsök, amiről irsz nem ritka szövődmény, de azt szokták kezelni, igy a dokid volt felületes.

Majd még irok, ha van kérdésed tedd fel nyugodtan.

Eddig azt hittem én vagyok a leggázosabb beteg, de most jelenleg te viszed a pálmát:(

795. Dina+
2011. ápr. 26. 19:42

Szia Zsolt!

Nem semmi, ami veled történt!! :( Nekem 2 hete volt a műtétem. Totális pm eltávolítás! Valamit nekem is mondott a doki a mellékpm-ről a cső kiszedése közben, de nem nagyon emlékszem rá, hogy mit... :( Nekem műtét utáni napon elkezdett zsibbadni mind a 2 kezem.Gondoltam biztos elfeküdtem. Hááát nem. Kb. 1 óra múlva úgy begörcsöltek a kezeim,hogy az ujjaim befordultak a csuklóm felé és nem tudtam behajlítani őket. Persze akkor kaptam infúzióba kalciumot és utána megnézték az értéket. Akkor 1.95 volt. Aznap éjjel megint kezdődött elölről az egész.... Közben kaptam napi 3 kalcium pezsgőtablettát. Éjjel próbáltak vért venni, de a 7. szúrásra jött talán 2 kémcsővel. Akkor 2.05 volt az érték. Másnap mehettem haza. Mondták, hogy vegyek a gyógyszertárban citrokalcium kapszulát és abból vegyek be 3x2-t. Plusz napi 1 alpha d3 vitamint. A kalciumból már nem szedek napi 6-ot, mert azt mondták csökkentsem. Ja és vérvételre bejelentkeztem, de csak 3 hét!!! múlva adtak időpontot!!! Ajkai kórház. Háát kíváncsi vagyok, hogy milyen eredménye lesz. Egyébként nekem a pm műtétet azért javasolták, mert túlműködött és már 1 éve szedtem rá a gyógyszert, de még csak most állt be a hormonszint. De szerintük bármilyen stressz vagy betegség előhozhatta volna ismét. Ezért, hogy az egészet eltávolították, nagyon valószínű, hogy alulműködő leszek. Nekem egyébként a tetániás tünetek REMÉLEM elmúltak. A "Pajzsmirigy műtét előtt állok, van valakinek ilyen problémája?" nevű fórumban egyébként elég sokan vagyunk akit műtöttek, de talán ilyen súlyos eset, mint a tiéd nem volt! Remélem azért javulni fog az állapotod!!!! Kitartást és jobbulást kívánok!!

2011. ápr. 26. 16:28

Szia Zsolt!


Szomorúan olvastam az esetedet.Nekem "csak" pajzsmirigy-alulműködésem van,melyre L-thyroxint szedek.

Viszont többeknek kivették már a "Pajzsmirigy műtét előtt állok,van valakinek ilyen problémája?" nevű fórumban.

Akikről olvastam,náluk nem volt teljes körű kivétele a pm-nek,hisz ha hagyott volna a dokid bent egy picit,az is ellát funkciókat valamelyest!

A szteroidokról csupa rosszat hallottam :(

Ja,és ha felírnak valamit,azt előtte mindig lecsekkolom a neten,és általában semmit sem szedek be :)

Kivéve a pmre kapott hormont,melyet Te is szedsz,hisz az azt tartalmazza,amire szükségünk van.

Ezt a betegséget el kell fogadnunk,tudom nagyon nehéz.Kb 203óta küzdöttem pánikrohamokkal,pulzus 155 ülő helyzetben,alvásprobléma,testbizsergés,félelem,idegesség,depresszió....majd egészen 2009ig ment ez,mire háziorvost váltottam,és kiderült a TSH eltérésem,azaz alulműködök.

A gyógyszerem állandó beállítás alatt volt egészen tavaly novemberig,majd most januárra állt be normál tartományba.

A hangulatom az elmúlt hetekben jónak mondható.

Csak azt akartam tudatni az esetemmel,hogy ilyen is van,és ez a pajzsmirigy rendellenes működése,vagy épp belepiszkálása mennyi gondot tud okozni,és milyen hosszadalmas kivárni a jobb napokat.

Háát kitartást kívánok!

2011. ápr. 26. 14:25

Jártam vérvételre, szedtem az orvosok által előírt gyógyszereket.Éldegéltem. Szó szerint.


Gondolkodtam mindig mi a frászt csináljak.


Be kellene valahogy vinni kalciumot, de ne legyenek ilyenek.vesekő,stb)


Nézegettem itt a neten, hátha van valami más megoldás.


Találtam valamit.Kicsit jobb lett ezáltal. Kicsit.


A kalciumom most olyan 2.15 környékén mozog, és nincs (egyenlőre) vesekövem


Szedem az Okinawai Korall Kalciumot+ persze a Rocaltrol D vitamint.


Ez egy ionizált(már oldott) Kalcium por a tengerből. Nem terheli le a vesémet anyira, és a bélből is sokkal jobb a felszívódása.


Ebből is napi 5 gramm az adag.


El sem tudom képzelni ha nem találok rá(mert ugye az orvosoknak fogalmuk sem volt hogy létezik ilyen) mi várt volna rám.Az évek alatt több MÁZSÁNYI! Kalcium Karbonátot (calcicarb) kekllett volna megennem... Hogy élhessek....



Eltelt két év.


Vagyok.


TSH úgy 0,4-1 körüli, azt mondják ez jó.


alig eszem.


Egy nap példaképp:


reggeli - Sága füstli 2 darab-egy zsemlye


ebéd - Fél tányér főzelék- 1 szelet kenyér


vacsora - 2 lágy tojás, vagy tonhalkonzerv(szeretem a halat)



Hús csak vasárnap,egy szelet pulykakirántott a gyerekekkel ebédnél.


Savanyúság semmi.Csak tiszta víz (lugos) Horvátzsidányi napi kb 2 l.


Semmilyen káros szenvedélyem nincs. Se cigi pia meg már úgy 10 éve egy korty sem. Előtte is csak alkalmakkor(pl.szilveszter)



Mindig fáj a hasam puffadt vagyok.Voltam a műtétnél 92 kiló most 110-en felül.


Voltam azóta gyomor-nyombél, illetve vastagbél tükrözésemn Semmi, Mondják minden OK.SOHA NEM VAGYOK ÉHES,SEM SZOMJAS!


Egyszer voltam szaunázni még a műtét után 30 perc után azért kellett kimennem mert már égett a bőröm.VERELYTÉK EGY MILLILITER SEM!!!


Már 20-an megfordultak mellettem tócsákkal, mire én kimendtem.Arra gondoltam nem hiszem el!Bármelyik orvosnak megmutatom ma is ha nem hiszi.!!!



Erre egyébként arra következtetek ku... jó lehet az anyagcserém?!



A műtét előtt mondták milyen jó lesz, minden a régi lesz.


Hát lett. Én úgy gondolom ha valakinek belenyúlnak a hormonális tengelyébe, ami hosszú évek alatt kialakul,.........................................


...........................hihetetlenül rá tud fázni.



Hogy hol kezdődött?


Szeretek (szerettem) fozizni?


Tán nem kellett volna?


DIPROPHOS Szteroid?


-erre azt mondták az orvosok magába ez már benn volt ez csak kihozta! - jó duma mi?



40 éves koromig ittam a Coca-Colát, ettem jó nagyokat. Mindig éhes-szomjas voltam!


Azt sem tudtam bizonyos értelemben hol is-mi is az a pajzsmirigy?!!!


2009 Június 2-án töltöttem be a 40.életévemet. Azon a napon műtöttek. Jó mi...


Megkaptam 40.szülinapra ezt ...


Sors hozta így ? Vagy csupa jó dokival találkoztam eddig?


Sok volt a bűnöm?


Így vert meg az Isten!


Nem tudom.



Ez az én történetem!



Remélem nem untattam senkit! Egy tanulság van. Mindenki NAGYON-NAGYON VIGYÁZZON AZ EGÉSZSÉGÉRE!


SZTEROIDOT SOHA!

SZERVET KI CSAK A LEGVÉGSŐ ESETBEN -Szerintem!



Szeretném ha mondanátok valamit.


Járt már így valaki közületek?


Tudna valaki esetleg tanácsokat-ötleteket adni!


Van e itt valaki orvos, aki ezekre reflektálna valamit.


NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!



Zsolt

2011. ápr. 26. 14:25

A gyógyszer amit szedek nincs támogatás (ROCALTROL)


Ennek havi ára közel 8000 Ft.Ilyen betegségre nincs támogatás ebben az országba hogy MELLÉKPAJZSMIRIGYHIÁNY.


Teljes árat fizetek. Az előbb említett gyógyszer specifikusan a vesebetegek gyógyszere, felszívódást segít elő a bélből.


Egész Sopronban és vonzáskörzrtében tudtommal csak én szedem, nekem rendelik.


Minden héten Laborba be Sopronba. Nézetni állandóan a vérben az értéket.


Mert ha megemelkedik ugyanazon adag mellett:


- mondjuk többet vggy a napon(3 természetes D vitamin bevitel)


- több kalciumtartalmú ételt eszek(pl.tejtermékek)



Szóvak nagyon komplikált a dolog - s ha viszont felemelkedik a vérben:


vesekőképződés nagy valószínűsége áll fenn.


Mondujk hozzáteszem nekem az első évben egyszer sem érte el a kívánt jó értéket mégis hatalmas vesekövem lett.


Gondolom a vese nem tudja miért eszek én ilyen EXTRA adagokat napi 5 GRAMM-okat.Nem engedi átszűrni a vérbe, hanem vesekő formájában kicsapódik.Nem tudja hogy innen kelleem valahogy bejhuttatni a vérbe, hogy meg legyen a kívánt szint.Ezt eddig a mellékpajzsmirigy szabályozta. Most meg én próbálom .



Gondoltam nem mehet ez így tovább, mert csak mindig rosszabb lesz az egész...



folyt.köv

2011. ápr. 26. 14:24

Ezek után a következő gyógyszerekre lettem ráállítva:



KALCICARB 700


ROCALTROL 0,5



Az elsőből napi 3X2 tehát majdnem 5 azaz ÖT GRAMM. Másnak ez még cukorból is sok , nem hogy kalciumból.


A másik gyógyszer eg yszintetikus D vitamin. Ez azért kell hogy a kalcium felszívódását segítse a vérből. napi 3X1



A lényeg az hogy ezeket szedvén a kalciumom a véremben lassal-lassan elindult felfelé.


Ezekkel az adagokkal még így is csak 2 mol köré ált be, tehát gyakorlatilag még messze volt a z elfogadható 2.2-től



A tünetek minden egyes nap:


-izomrángások (ezzel kelek-fekszek)


-iszanyatos idegi feszültség(idegingerültség)


-az állandó kalciumhiány miatt az agyban feledékenység, nem emlékezés


-de ami a legrosszabb: iszonyatos fejfájások a legrosszabbik fajtából-


ugynevezett CLUSTER,vagy CLASTER típusu fejfájás.Valahogy így nevezik.


Most nem részletezem ez mit jelent,egy egy roham felér egy szüléssel képletesen megfogalmazva.


Az első félév egyenesen katasztrófális volt a számomra.


2 azaz két hónap után 2!!!! azaz KETTŐ CM vesekövem lett a Kalciumadagoktól amit ugye szájon át kellett szednem.


Ujabb műtét: A pöcsömön keresztül távolították el. Iszonyatos volt ez is.De kibírtam.


Mi jöhet még?


folyt.köv.

2011. ápr. 26. 14:24

Bevitt a mentő Sopronba. Kiderült hogy szinte teljesen kiürült a véremből az egyik legfontosabb ásványi anyag a KALCIUM.


A vérnek tartalmaznia kell


- kalciumot


- foszfort


- magnéziumot


- káliumot


- nátriumot



hogy a legfontosabbakat említsem.Szigorú keretek között(értékek)


A kalcium normálisan 2.2-2.5 mol.Tehát nagyon szűk pályán mozog a normális tartomány.


Ha kevesebb:


- idegi ingerültség(állandó fusztráltság)


- izmok rángása (ez egyébként még jellemző a kalium,ill. a magnézium hiánynál is)


- szív rendellenes működése


- állandó zsibbadás


- és a legvégén mikor teljesen kezd elfogyni a vérből:ugynevezett TETÁNIA.


Tetániás rohámnál a végső stádiumban a légző izom megfeszül, bezárul,elzsibbadsz teljesen tehát az egyén egyszerűen nem képes levegőt venni.



Nálam ez a stádium állt be. Mikor bevittek még kaptam vénásan 8! azaz nyolc


ampulla kalcimusc injekciót, ekkor tértem csak valamelyest magamhoz.A körzeti tudta hogy mi lehet a gond, mert ő is azt adott a kritikus pillanatokban. Ha nincs ő , biztosan állíthatom, HOGY OTT HALOK MEG, a szeretteim előtt.Azért lélegeztetett zacskóból, hogy a maradék kalcium a véremből a pániknál nehogy még hamarabb elfogyjon.Tudta hogy ilyen esetben mitt kell tennie!


HÁLA NEKI EZÉRT MÍG CSAK ÉLEK!Aztán még útravalónak kaptam még 3-at. csa ezek után engedtek ki a süsgősségiről.Tehát összesen: 12,azaz tizenkettő.


Ennyi ampulla kalciumra volt azon a napon szükségem hogy életben maradjak, és most ide le tudjam írni az én kis történetemet.



Aztán ekkor már komolyra vették Sopronba is a dolgot. Hetente ! vérvétel -azóta is minden egyes héten kalcium- momitorozás.


Az orvosra nagyon haragszok. Aki megműtött. A műtét utáni elengedés az otthonomba vérvételen már a kalcium iszonyatosan rossz volt: 1.6!


De ő ezzel simán hazaengedett - szopogassak majd egy-egy pezsgőtablettát címszóval...


Ez ugye egy hét után aztán majdnem a teljes katasztrófához vezetett. TETÁNIÁS rohamnál már csak 1.34.



Ő nagyon felkészült volt. Lett egy szövődmény ami majdnem az életenmbe került.


Mind a négy, mert általában egy embernek ennyi van eltávolításra került.Már mint A a MELLÉKPAJZSMIRIGYEK.


Ezek szabályozzáz az élet közben hogy nagyon szigorúan mennyi kalcium van az ember vérében. Van mikor elveszik a vérből van mikor beleengedik. Más egy alváskor, más egy stresszhelyzetben, más egy sport ,vagy munka közben.Minden helyzethez igazodnak.


...és most ez NEKEM NINCS!


és sajna már nem is lesz soha, mert egyszerűen eltűnt belőlem a műtétkor.


folyt.köv

2011. ápr. 26. 14:23

Felírt kétféle gyógyszert.


L.Thyroxin


THAISTIN csep, vgy valami ilyesmi.


Szedjem aztán egy hónap múlva kontroll az end. dokinál.


A patikában csak az egyik volt a thaistin-tmár Mo.-n kivonták a forgalomtól.


Vissza a sebészetre. A dokik azt mondták hát ha nincs szopogassak Kalcium tablettákat.Egyet-kettőt naponta.


Hazaértem,otthon nagy az öröm, átestem rajta.


De én piszokrosszul éreztem magam. Napról napra rosszabban.Elmentem horgászni. Nagyon szeretek. Homályosan láttam, az izmaim egész nap remegtek.



Pont egy hét telt el a műtétről hazajövet óta.


Pont szombatra esett a nap.


Reggel nagyon-nagyon rosszul éreztem magam. Az ájulás kerülgetett, minden egyes testrészem-izmom remegett táncot járt.


Az ajkam, lábam, kezeim teljesen elzsibbadtak.A fejem félre fordult, nem tudtam meg mozdulni sem. Alig kaptam már levegőt, szóltam a szeretteimnek hívjáj az orvost azonnal.


ÚGY ÉREZTEM MEG FOGOK HALNI!


.. és mint később kiderült nagyon-nagyon közel álltam hozzá.


Kijött a körzeti, megfogta a kezem, mondtam neki alig dadogva, én most meg fogok halni.


?? Nem fog meghalni ha azt csinálja amit én mondok- felelte. Felfújt egy zacskót- rámtette, ebből lélegezzen nagyon lassan.Felszívott egy injekciót, nagyon lassan beadta vénásan.


Közben telefon a rohammentőért.Jöttek azonnal. Egy kicsit, egy nagyin kicsit jobb lett amire kijöttek.


folyt.köv.

2011. ápr. 26. 14:23

A nyakam meg csak nőtt, hát mit volt más tenni rászántam magam.A legerősebb indok az volt hogy az egyik dokival hosszas beszélgetésünk után azért döntöttem így mert mondta lehet így is lenni-élni, de ez akár el is rákosodhat.A körzeti mondta egyedül azt hogy meg ne műtessem mert csak azután jönnek majd a gondok-problémák.Féltem a réáktól, de nincs ember a földön aki ne félne- így hát irány a műtő!


A sebész Dr. Horváth Iván.Az egyik legjobb orvosok egyike Sopronban állítólag. Ezeket a műtéteket többnyire ő csinálja, őt ajánlották. Meg plasztikázik is. Hát gondoltam jó keze van.


Felkészített a műtétre:


Lehetséges komplikációk a műtétkor előfordulhatnak:


- gégemetszés, ha a vértől esetleg nem kapok levegőt


- hangszálak sérülése, bénulása.


- meg még pár dolog, de ezek a legfontosabbak.


Papír, aláírás, mint ahogy lenni szokott.Toltak a műtőbe.Elaludtam...


Felébredtem... A fejem a helyén van, a nejem fogja aq kezemet. A doktor Úr mellettem, mondjak valamit. Mondtam valamit. Oké, minden rendben, a hangszálak is rendben, a műtét ragyogóan sikerült.


Sikerült????


Ami nekem nagyon furcsa volt, hogy szinte már az ébredés után pár órával iszonyatos csontfájdalmakat éreztem. Mintha belülről kaparta volna valami a csontjaimat, és az egész testemben hangyák járkálnának. Semmi gond mondta a doki csak a műtét utáni gyengeség.


Jól van. Gondoltam. Majd csak jobban leszek. Másnapra még jobban fájtak a csontjaim, és már remeget mindenem, az izmaim maguktól elindultak, szinte táncot jártak a testemben.


2 nap múlva hazaengedtek, előtte egy vérkép. Minden Ok mondta ismét az orvos. Hazamehet.


folyt.

2011. ápr. 26. 14:23

Elgondolkodtam nagyon mitévő is legyek most?


Végiggondoltam az egészet hogyan jutottam el idáig. Kerestem az okokat, és természetesen a megoldást.


Aztán hogy a térdemre gondolva - ekkor kezdődött minden nagyon kíváncsi lettem milyen injekciót kaphattam én.Egyébként a térd kontrollra egy hónap múlva kellettem visszamenni.


Az injekció beadása után kaptam egy receptet, hogy a kontrollra majd ki kellem váltani-visszavinni a beadott injekció adagját.


A recepten ez állt: DIPROPHOS


Az ambuláns lapomon a következő: bal oldali térdhez beadva 5 ampulla DIPROPHOS, otthonába bocsátjuk, egy hónap múlva kontroll.


Visszavittem hát az injekció(kat)


Hazaérve mondom utána nézek a NETEN miféle gyógyszer ez.


Beütöttem a billentyűzeten a nevet. Mindjárt kidobta :STEROID.


Az egyik legerősebb fajtából. Immunszupresszív ayag gyanánt aggyák televan mindenféle hormonokkal,amivel rettenetesen vigyázni kell.Én 5 ampullát kaptam (5ml) ami egyes vélemények szerint egy lórúgáéssal ér fel. Teljesen lelövi az immunrendszert, mindenféle tüneteket, mellékhatásokat okozva.


Itt a neten rémtörténetek vannak erről a gyógyszerről.


Gondoltam így jártam, most mi a fenét csináljak???


Hónapokig, évekig ? ürül ki a szervezetből, sejtszintre épül be, ezt nem lehet csak úgy kipisilni.


A nyakam meg már nem bizsergett, hanem egyenesen fájt!


Felkerestem end. dokikat vagy egy tucatot, hogy mit tanácsolnak.Mindenképp műtét, vagy majd elmúlik?


Volt akihez bemenve rám förmedt mit képzelek én?


Én vagyok a világ legszerencsésebb betegei egyike!!! Kiveszik, eszem a kis gyógyszereket (L.Thyroxint mondott) aztán élem világomat mint eddig.Ugyanis ez a gyógyszer ugyanaz a hormon mint amit a pajzsmirigy előállít. Nem más- nem hasonló, hanem ugyanaz.


Még a kérdezősködésemre meg is sértődött. Ugye kérdeztem mi lesz a műtétkor, és utána mire számíthatok?Mind akit még sosem műtöttek, persze hogy féltem, de kérdem én aki a kés alá készül kiben nincs félsz?


folyt. köv.

2011. ápr. 26. 14:22

Sziasztok!



Akkor leírom a történetemet.



2 éve kezdődött...


Akkor 40.évembe fordultam(tavasszal) indult a fociszezon, s mivel nagyon szeretek - még el focizgattam ilyen járási szinten.Nem sok eső esett az évben és nagyon kemények voltak a pályák.Egyik meccs után bedagadt a bal oldali térdem és iszonyúan fájt hetekig.A körzeti orvosom(faluban élek) beutalt a reumatológiára A Soproni Erzsébet Kórházba, hogy valamit csináljanak már a fájós térdemmel.Mondjuk előtte sosem volt ilyen, gondoltam majd csak elmúlik.De nem nagyon akart, hát elmentem Sopronba.Ott egy orvos- úgy hívják Dr.Csengey, se szó se beszéd adott egy jó nagy injekciót a fájós térdemhez.Gondoltam csak jobb lesz majd ezután.Hát mit mondjak az eredmény nem maradt el. Szinte sírva érkeztem a fájdalomtól(alig bírtam rajta járni) és nevetve szinte futva hagytam el a kórházat.Komolyan mondom az injekció után szinte azonnal elmúlt a fájdalom nagy-nagy megkönnyebbülésemre.


Elindultam hazafelé a kocsimmal.Egy jó fél óra múlva már majdnem hazaértem akkor kezdtem piszokul rosszul érezni magam.Hő hullámok kerülgettek, a szívem majd kidobogott a helyéről, de ami a legkellemetlenebb volt a nyakamon állandó bizsergést éreztem.


Másnap mintha nem történt volna semmi mentem ismét dolgozni.


Csináltam a dolgomat, a nyakam meg bizsergett egész nap. Nagyon kellemetlen volt, de gondoltam majd elmúlik.Pár nap elteltével elkezdett dagadni! a nyakam.Egyébként még az is hozzátartozik a dologhoz, hogy más furcsa tüneteim is voltak, de mondom eleinte képletesen szólva mindenre legyintgettem - ugyan majd csak minden elmúlik. Hát nem múlt el.Egy kutyatápelőállító üzemben dolgoztam a szomszéd faluban, s ugye nem kell részleteznem hogy itt azért a gyártás közben keletkeznek különféle szagok ami egyébként teljesen természetes.De én nem éreztem szinte ezekből semmit. Mintha teljesen megszűnt volna a szaglásom.


Egyéb tünetek:


- nagyon kiszőrödödtem, szinte minden nap borotválkoztam


- a bal lábamon 10-15 centis szőrök nőttek


- a fülemben centis szőrök nőttek, ami előbb sosem volt


- bizsergett a nyakam egész nap


- éjszaka alig tudtam elaludni


- hőhullámok gyötörtek nap mint nap.



A lábam persze nem fájt, azóta sem fájt.A nyakam egy hónap múlva teljesen bedagadt,az egyik oldalon hatalmas strummám lett. Elmentem ismét Sopronba, hogy csináljanakmár valamit. Megnéztek izotóppal, vérkép, ultrahang.stb.Göbök hideg-meleg-strumma.


TSH-0.005!


Szinte 0...


A következőt tanácsolták: Műtét,aztán szedek majd napi egy-két bogyót, minden rendben lesz utána.


folytatás köv.

2011. ápr. 26. 14:22

Sziasztok!


Zsolt vagyok 42 éves

Szeretném veletek megosztani a történetemet:

Olvassátok el. Már máshol is leírtam(más pajzsmirigyfórum)Remélem itt is elolvassák.

S szeretnék a végén hozzászólásokat, tanácsokat kérni!

Előre is köszönöm!

784. a0c1361e44 (válaszként erre: 782. - Laura 78)
2011. ápr. 22. 16:14

Szubklinikus pm betegség, amikor még csak a TSH tér el a normál tartománytól.

Szerintem ezzel még ne foglalkozz! Lehet rendeződik magától.

783. laura 78 (válaszként erre: 781. - Titti1)
2011. ápr. 20. 11:43
Merre laksz?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook