Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
932. Cat1981
2011. nov. 6. 08:51

Igyekszem nem elkeseredni, de most előveszem az összes laboreredményeimet és összehasonlítom őket. Egyszer már voltam endokrinológusnál, de akkor azt mondta, azért magasabbak az értékeim, mert fogamzásgátlót szedek, ha abbahagyom normalizálódni fog, oké azt betulajdonítottam annak, de most amikor duplája a megengedettnél, akkor most mi, és az a baj, hogy pánikolok is emiatt, és a nehézlégzés még mindig itt van, mondjuk a szívem nem pumpál már annyira. Nem tudom ez nagyon derült égből villámcsapás. De úgy gondolom, hogy ahogy megbírkoztam gyermekem lisztérzékenységével, úgy ezzel is meg fogok. :-)

Cat

931. ivi79 (válaszként erre: 930. - Cat1981)
2011. nov. 5. 22:13

ne ess kétségbe:)

remélem bejutsz hamar dokihoz, és kapsz rá hormont..gondolom nem kell bemutassam a magyar eü-t ahhoz megértsd miért kell annyit várni.. amiért a csipőprotéziseknek is már csak 2020ra van időpont:(

nekem is sok a hajam, nem száraz a böröm, koleszterinem jó, és mégis itt vagyok..

930. Cat1981
2011. nov. 5. 20:46
ország lakosságának ez a betegség, akkor miért ilyen hosszú a várakozási idő. Na mindegy, ivi megnézem azt a linket is amit adtál. Remélem nem lesz semmi bajom, bár kétségbe vagyok esve most.
929. Cat1981
2011. nov. 5. 20:45

száraznak nem száraz a bőröm, nem vizesedem, és a koleszterin szintem normális, mind az össz, az LDL, és a HDL is.

Mivel kórházban dolgozom, így nem szeretnék maszekot felkeresni, megpróbálok protekciósan bekerülni valahogy. És tudom, hogy baromi hosszú a várakozási lista, csak azt nem értem, ha 15%-át érinti az

928. Cat1981
2011. nov. 5. 20:43
Köszönöm a válaszokat. Mióta ismerem magam, mindig is duci gyerek voltam, és most sem vagyok sorvadásban sajnos :-), de eddig ilyesfajta panaszaim nem voltak. A hajamból nem bánnám ha fogyna, legalább nem kellene ritkíttatnom, fáradtnak mindig fáradt vagyok, fázni amióta terhes voltam vagyok fázós,
927. a0c1361e44 (válaszként erre: 925. - Cat1981)
2011. nov. 5. 20:37
Ez egyértelmű alulműködés. Semmi más panaszod nincs? Hajhullás, hízás, fáradtság, fázékonyság, száraz bőr, vizesedés, magas koleszterin?
926. ivi79 (válaszként erre: 925. - Cat1981)
2011. nov. 5. 19:55

szia,

alulműködsz..alacsony a t4ed és magas a tshd. szívpanaszod is ez okozhatta.

gyere át ide:

[link]


elvileg hiznál, de nem törvényszerű. ha mész endóhoz nézess egy atpo-t is ami azt mutatja, h autoimmun vagy-e, illetve nyaki uh sem ártana.

ja és készülj fel, h több hónapos várakozási idők vannak.. ha megteheted keress maszekot, oda hamarabb bejutsz.

együtt lehet vele élni simán, emberfüggő h ki mennyire viseli jól.

925. Cat1981
2011. nov. 5. 18:33

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt, és nagyon sok kérdésem lenne, bízom benne, hogy válaszokat kaphatok tőletek.

Ma hajnalban arra ébredtem, hogy szapora a szívverésem, és levegő után kapkodok, bementem a kórházba, vetettem le labort, TSH-t, FT3, FT4-et is, közben csináltak mellkas röntgent mert ptx-re gyanakodtak, vettek le D-dimert is hátha tüdőembolia, de mind negatív lett, kivéve a pajzsmirigy hormonokat. Viszont ahogy olvastam, nekem teljesen összevisszaság van, javasolták az endokrinológus felkeresését. Leírnám az eredményeimet, hátha ti mint tapasztalt pm-esek ki tudtok belőle valamit silabizálni, mert én feladtam.

TSH:7.260 mIU/L normális érték (0.4-4) magas

FT3: 9.1 pmol/L normális érték (2.77-6.45) magas

FT4: 11.6 pmol/L normális érték (11.5-22.7 normál

Így nem igazán tudom, hogy most túlműködik, alulműködik, vegyesen működik, mi is konkrétan a bajom. Végül hazaküldtek egy nyugtatóval és a szapora szívműködésemet és a légszomjamat a stressznek tulajdonították, illetve elküldtek endokrinológushoz. Szerintetek akkor most mi van, van pajzsmirigy betegségem vagy nincs. Ha alul működik akkor mi van, és ha túlműködik akkor mi van. Az egyik esetében az ember fogy, a másikban hízik, de mikor melyik. Mennyire borzasztó betegség ez? Mennyire lehet ezzel együttélni? Stb., szóval mint kezdő PM-es (remélem azért kiderül, hogy nem vagyok az) világosítsatok fel a dolgokról. Előre is köszönöm a válaszokat!

Cat

924. a0c1361e44 (válaszként erre: 923. - Katykóca)
2011. nov. 5. 13:33

:)))

Mit csináltál?

2011. nov. 5. 11:14

8.7 volt a TSH az ATPO-ra nem emlékszem ,de sok volt nagyon...azóta 3 havonta mérik és legutóbb már beleestem a normál tartomány felső értékébe,de a doki szerint az alsó a cél,ezért még emelt...most lett tele vele a szervezetem szerintem,eddig is rossz volt ,ha emlnem kellet pár napig,de rz most ultrasz..DDD

Hajnal 5-kör veszem be egy korty vízzel,és fél hétkor kelek..szerintem jól szedem.

Szerintem másnak is okoz ilyesféle tüneteket,legalább is ezt vetem le itt a portálon a pm fórumokon.

Ma éjjel is nulát aludtam,de most nem vettem be hajnalban..bár miután ez felhalmozodó gyógyszer ,így gondolom leépíteni is lassan lehet ,nem egyik napról a másikra.

De van egy jó hír is 4 nap alatt fogytam 2.5 kilót:DDVégre valami pozitív a héten!!

922. ivi79 (válaszként erre: 921. - Katykóca)
2011. nov. 4. 21:55

de myilenek voltak az értékeid mikor véletlen kiderült, és milyen most? végig jól szedted a gyógyszert? nem lehet h most vmi más is van a képben és felerősiti a szarságokat?

azt tudom, h kell a szervezetnek egy idő mig hozzászokik h pöröghet normál szinten, de ez inkább a szedés elején okoz rosszulléteket

921. katykóca (válaszként erre: 920. - Ivi79)
2011. nov. 4. 21:44

Nekem másfél évig semmi extrát nem okozott a hormon,és olyan volt mintha nem szedném...aztám most értem el a szintet ami szeritem túllőtt a szintemen,és jöttek a tünetek:

gyomorremegés ,kézremegés/ami nem látszik csak belülről...akinek van tudja miről beszélek előtte én se hittem/alvászavarok,mellfeszülés,hiperaktivitás, soknézés/mintha ki akarna ugrani a szemem...na ilyenek...de eddig nem volt nekem se semmi,ez másfél év után jött.

Engem az zavar ,hogy mielőtt diagnosztizáltak vele SEMMI bajom nem volt,véletlenül,egy ált. vérképből derült ki...azóta meg csak a bajom van vele..lehet ezért fogadom el nehezem/fogadom el??:DD/

920. ivi79 (válaszként erre: 918. - Katykóca)
2011. nov. 4. 21:36

nekem extrákat nem okoz a hormon, olyan mintha nem is szedném, de sajna pozitivan sem érzem h szedem:(


mi is a te bajod? mennyiket szedsz? már tökre elfelejtettem..mily meglepő:D

919. a0c1361e44 (válaszként erre: 916. - Katykóca)
2011. nov. 4. 21:33

Jaaa, nem kell ezt bevallanom, mert nem titkolom. Vajon miért próbálkozok a gyógyszer csökkentéssel?:)

Pont azért, hogy ne kelljen szednem. Ugye nekem kivették a pm-em, mert kicsit nagyra nőtt és azt mondták, hogy egy picit bent hagytak, hátha ellátja a szerepét. Sokat elmélázok rajta, hogy mi lenne a jó. Ha beindulna nem kellene gyógyszer, de lehet újra megnőne? Még egy műtét? Na ne! Inkább a gyógyszer:) És csökkentgetem időnként, mert háhta működik azért valamit a maradék. Ha van maradék, mert ugye sosem nézték a műtét óta, de ahogy elérem a 125 mg-t már érzem, hogy nem stimmel valami:( Azért küzdök és hetekig keveset szedek, de aztán feladom. Ismét felemelem a 200-ra, mert ennyitől érzem jól magam.

918. katykóca (válaszként erre: 917. - Ivi79)
2011. nov. 4. 21:27
Hát ezzel pont így vagyok én is:DDD ha jól lennék kussolnék,de ha sok az a baj, ha kevés az a baj,és mindkettőnél szarul vagyok ,viszont az optimumot sose ütöm meg.../vagy ha igen lehet, hogy ebben a hónapban éjjel kettő és három között volt mikor aludtam...és el is múlt észrevétlen:DDD/
917. ivi79 (válaszként erre: 916. - Katykóca)
2011. nov. 4. 21:07

engem pl maga a gyógyszerszedés nem zavar, a vitaminjaim is beszedem naponta, ha épp nem felejtem el, mint ahogy régebben a fogigátlót is beszedtem. de az h folyton dokihoz járni receptér, h romolhat, h 3havonta vv, h összevissza ingadozik, és h mindez egyáltalán nem javít a tüneteimen, és ezt még vagy 40évig kell tűrni, diétázni h ne hizzak tovább, na az már frusztrál.. ha javulnék, akkor kussolnék..


egyelőre keresgetem a megoldásokat..

2011. nov. 4. 20:49

Igen !Ezért szeretlek Írisz,mert te vagy a korrekt anyám ebből a dologból:DDD

De valld be magadnak téged is érdekelne ez az alternatíva..mi lenne ha nem kéne semmit szedni rááá....csak egy picit adj igazat a lázdozásomnak,amit szerintem minden fórumlakó lelke nevében írok mindig...lécci:DDDD NÉha musáj elagyaskodnom rajta..fél évente anyira nem gázzzzz szerintem..vagy "kussoljak"be a dologról már:DDDDD

Csak kíváncsi vagyok, mást nem frusztrál ,csak engem??????

915. a0c1361e44 (válaszként erre: 907. - Katykóca)
2011. nov. 4. 20:40

Hogy mit okozhat?

Sok mindent...

Magas koleszterin, magas cukor, tachikardia, vizesedés, memória romlás, elbutulás, hízás, hajhullás, szemöldök hullás, ízületi problémák. Soroljam még?

Csapd be magad és élj egy kis kézremegéssel, mint a fentiekből bármi! Tudod az élet minősége fontos! Csökkentsd a gyógyszert, de abba ne hagyd, hiszen a szervezeted akkor működik aránylag normálisan, ha van ilyen hormonod!

2011. nov. 4. 20:02
Paleolit kajázással ismerkedem,nagyon bonyolult a megvalósítása így ebben a társadalomban,de lehet ,hogy rászánom magam a kipróbálására..végül is testvérünk az atkinsben :DDDaz se egyszerű...Most az az vagy amit megeszel J.Mckeith könyvet töltöttem le,ő is ugyanezt írja ,bár más aspektusból./ő reformguru no husi:D/.hogy a kajázással kezelhető ez is ,többek között!!
913. 9bbc382386 (válaszként erre: 912. - Katykóca)
2011. nov. 4. 19:56
tények és tévhitek az ő oldala,ott sokat ír a pm-ről,és arról hogy nem kellene a gyógyszer,hanem a táplálkozással kellene helyrebillenteni a dolgokat.PALEOLIT!
2011. nov. 4. 19:53
Szendit nagyon bírom!Hol írta??
911. 9bbc382386 (válaszként erre: 910. - Katykóca)
2011. nov. 4. 19:52

De mi lesz?Még nem hallottam megoldásokat,csak gyógyszerszedést.


Olvasd el mit írt most Szendi Gábor erről.


tények-tévhitek

2011. nov. 4. 19:43
Sokszor úgy érzem,és úgy látom ,ha lgondolkodom rajta,hogy ez valamiféle drogra szoktatás a szervezetnek,és egy egyszerűbb út, egy jó vérképhez,de nem a jobb út...igen hozzászoktatjuk a szervezetet egy adalékhoz amit mesterségesen viszünk be ,de ez nem lesz ettől még a szervezet által termelt dolog,csak a vérképet teszi helyre...igen jól írod, becsapja a pm.-et...besapom magam..igen ezt érzem..ez tutira nem jó út,és erre keresem a megoldást,mert érzem,hogy ez önbecsapás...olyan beletörődés féle dolog,de nem gyógyulás az tuti,csak tüneti kezelés...érted amit mondani akarok??Utálom az egészet,és soha nem fogom elfogadni..ez olyan mintha /szakmába menve/nem ledolgozom a hájat a hasamról,hanem kivágatom plasztikai sebésszel..lehet a látvány ugyanaz,de az mégsem az mintha helyre raktam volna fizikálisan ,belülről,csak a felszínen rendeztem át....okés..tudom agyaskodok megint...
909. 9bbc382386 (válaszként erre: 908. - 9bbc382386)
2011. nov. 4. 18:47

De ezzel nem azt ajánlom hogy megtegye,isten ments!


Nem merném letenni,csak szigorú ellenőrzések mellett.

908. 9bbc382386 (válaszként erre: 904. - Katykóca)
2011. nov. 4. 18:46

Lecsökkentettem az adagomat,és nyomatom a szelént cinkkel.

Jól vagyok.

De nekem ez más eset.

Nem tudom mi fog történni olyannal,aki szedi évek óta,azaz becsapja a pm-et,és a testét a hormonnal,majd megvonja azt...

Ha ilyet tenne valaki,annak azt ajánlanám(ha mindenféleképpen meg akarja tenni),hogy folyamatosan csökkentse,és kb egy alatt hagyja azt el.

Na?

2011. nov. 4. 17:00

A kérdés egyébként arról is szólt,hogy mi van élettanilag ,ha eldobom a gyógyszert??!!

Rosszullét,...van most is..,Hányinger??jelen:D

Akkor ezek szerint extrém hízás az egyetlen tünet/kontra elmúlik a gyomoridegem,a kézremegésem,és az alvászavarom??/Várható más is???

Vagy ezek összegezték?

2011. nov. 4. 16:55

..és tudod ,hogy ez az én mumusom ,mi?::DDD

Ezzel a szakmával ...szép dolog lenne:DDD

Most olvasom J. Mckeith könyvét..szerinte a pm alulmükszi is táplákozási zavar....

905. a0c1361e44 (válaszként erre: 904. - Katykóca)
2011. nov. 4. 16:52
Le nem tettem, de csökkentettem brutálisan. Lefeleztem az adagomat, ami hatására beindult a hízás, de egyéb bajom nem lett, gyorsan visszaemeltem.
2011. nov. 4. 16:50

ÁÁÁÁÁÁÁÁ köszi:D egy hetet azért emberi mértékben érzek:D

Tudom már egy éve kb feltettem a kérdést,de mégegyszer megkérdezem...van aki hagyta a francba az egészet,és letette ,úgy ahogy van..nullára????

VOlt valaki aki ezt kipróbálta pozítív vagy negatzív tapasztalatokkal???/Tudom, Írisz ,és Rere,már útáljátok tőlem ezt,de muszáj legalább kérdés szintjén felvetnem.....én ezt nem fogom egész életemben csinálni....nem bírom.../

903. a0c1361e44 (válaszként erre: 902. - Katykóca)
2011. nov. 4. 14:25
Szerintem úgy 1 hónap amíg kiürül a szervezeted az új szintre. A jótékony hatás előbb érzékelhető. Kb. 1 hét múlva.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook