Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1742. inci65 (válaszként erre: 1733. - Evelin 80)
2019. máj. 19. 10:17
Szia Evelin 80 ! A tünetek ua. mint nekem voltak. Négy éve műtöttek, eltávolították az összes göböm, és most alul működök. 125 mg letroxot szedek naponta egyet. Sajnos a fogyás még a mozgással se működik, így teljesen magam alatt vagyok, a dokik szerint fogyni kellene a műtét után, nem is tudom, hogy honnan vették?
1741. Böce (válaszként erre: 1740. - Inci65)
2019. máj. 19. 10:16

Azért, mert ha túl sok, akkor belehalhatsz!


Inkább hiszel egy vadidegen fórumozónak mint az orvosnak? Mégis ki a szakember? Ki tanult évekig?

Csak egy pici józan ész kell...

1740. inci65 (válaszként erre: 1737. - Kirukiru)
2019. máj. 19. 10:12

Szia Kirukiru!

A káliumot egyik orvos sem ajánlotta. Nálam a gond az, hogy az összes göbömet kivették négy éve, azóta küszködöm, főleg az ízületeimmel. Szeretnék többet mozogni, de a szívem időnként nemet mond. Nem zabálok, igyekszem kerülni a szénhidrátot és egyéb káros ételeket, de nem megy le egy deka se. Mikor még tekertem, alig két kg ment le, így egy kicsit elment a kedvem. Már nem igazán tudom, hogy mit tegyek. Amúgy nem értem, hogy a dokik miért nem hívták fel a figyelmem a káliumra

1739. Bözsi néni (válaszként erre: 1738. - Kirukiru)
2019. máj. 18. 21:13
Azért a káliummal csak óvatosan, a túl sok kálium súlyos betegségekhez, esetleg halálhoz is vezethet.
1738. kirukiru
2019. máj. 18. 20:59
Sziasztok, nem pajzsmirigy, de ide kapcsolódhat, manapság gyakoriak a fehér pigmenthiányok a bőrön, ez is káliumhiánytól van, az agyalapi mirigy szabályozza a bőrszint! Továbbá a növekedési hormon is "agyalapi irigy termék",a gyerekeknél figyelni kell az optimális káliumbevitelre lehetőleg az előbb említett táplálékokkal. Több országban már növekedési hormont adnak az élet meghosszabítására, nálunk, meg elhallgatnak mindent, "hadd hulljon az önfenntartásra képes fehér ember". Amióta figyelek a káliumra, 120, vagy ez alatti a vérnyomásom, azóta egyátalán nem fájt a fejem sem, szívtájéki szúrásom sem volt azóta...
1737. kirukiru
2019. máj. 18. 20:35
Sziasztok, A közelmúltban volt egy két tanulásra okot adó eset a családban. A pajzsmirigy működés az agyalapi mirigy függvénye, az agyalapi mirigy termeli a TSH-t (!), és sok egyéb más stimuláló hormont a többi szervnek, mirigynek. Ha alacsony a kálium bevitel, akkor több féle stimuláló hormon termelése kimarad időszakosan,vagy végleg, súlyosabb esetben sztrók vagy infarktus is meglátogatja az illetőt. Ha gyakoriak a végtaggörcsök, akkor előbb utóbb eljön valamelyik. Ekkor,azonnal megelőzésként (!) intenzív káliumpótlást kell kezdeményezni, napi 1500-2000mg ezek megelőzésére. Táplálék (dió, mák, bab, borsó, búzakorpa, vagy kálium tabletta 1000mg/nap. kerülni kell a "kelletlen, felesleges" vízhajtást, vízhajtót a sok kávét, kólát, energiaitalt, sört...tarkótáji migrénes fejfájás, szívritmuszavar, magas vérnyomás, epeprobléma, veseprobléma, mellékvese és ezek kapcsolatai, nemi szervek, ciszták...stb ezek velejárója. Ne engedjétek magatokat szétmetélni, és csonkítottan élni, rövidített fél életet...Peteérés leállás, nemi szervek problémái innét indulnak, a kálium hiányt csak az adott beteg tudja magáról, hogy mit eszik, -laborban nem igen mutatható ki a vérből, csak katasztrófa esetén. A napi szükséges mennyiség 1500-2500-4000mg táplálékkal, vagy kiegészítőkkel, a felesleg a vizelettel távozik. !!! Ez az élet alapja !!! adjátok tovább,... ne dőljetek be más, vagy ellentétes információknak, ha élni akartok, vagy ha azt akarjátok, hogy szeretteitek is "éljenek"
1736. Evelin 80 (válaszként erre: 1735. - Channa*)
2018. ápr. 10. 20:40

Ez sok időnek számít? Én csak annyit érzékeltem eddig belőle, hogy alig több mint egy hónap. Állítólag addig még jónéhány vizsgálatot el is kell intéznem.

Ma a babánk orvosa kézzel-lábbal próbált meg lebeszélni a műtétről. Nem vidított fel a hozzáállása. 🙄

1735. Channa* (válaszként erre: 1734. - Evelin 80)
2018. ápr. 9. 21:57

Ilyen sokat kell várnod? Jaj...

Mondjuk te jól működsz, ugye? Nekem nagyon közeli időpontot adtak, mert állandóan változtak az értékeim...

1734. Evelin 80 (válaszként erre: 1733. - Evelin 80)
2018. ápr. 9. 21:55
Hát megvan az időpontom. 05.16. lesz a műtétem napja. 🙄
1733. Evelin 80
2018. ápr. 4. 11:52
A kezem remeg, leginkább reggel. Izgága is vagyok. A palackokat sem tudom nyitni. Ezen mosolyog mindig mindenki. Futni nem tudok, mert nem kapok levegőt 200m után. A meleget utálom, de a fázást is nagyon rosszul viselem. Viszont ezek a tüneteim kb 25 éve megvannak. :-( A leírásod alapján túlműködöm pillanatnyilag. viszont sovány nem vagyok. Igaz, kövér sem. Ha jól értem, a műtét után mivel a semmi nem működik, így alul működő leszek és ezt próbálják meg majd valahogy gyógyszerel normál tartományba hozni?
1732. Channa* (válaszként erre: 1731. - Evelin 80)
2018. ápr. 3. 22:26

Ha a TSH alacsony, a T értékek pedig magasak, akkor túlműködés.

Ha fordítva van, azaz a TSh magas és a T értékek alacsonyak, akkor alulműködés.


Túlműködés tipikus tünetei, amik nekem voltak és nem tudom, hogy eszembe jut e mind:D

Kés és láb remegés, izgágaság (amúgy is pörgök ezerrel, akkor még 10x pörgősebb voltam), persze rövid ideig, mert hamar elfáradtam, mert magas volt a pulzusom (120 feletti), gyengeség, ami pl. abban mutatkozott meg, hogy nem tudtam kinyitni pl. az üdítős palackot, ha le guggoltam, akkor nem tudtam felállni, csak úgy, ha segítettem a kezemmel, a buszra úgy tudtam felszállni, ha a kezemmel is felhúztam magam. Úgy éreztem, hogy gyorsan futok, közben meg egy helyben toporogtam, kapkodtam a levegőt, rettenetesen zavartak a fények, hőhullámom volt, hol gyakrabban jött meg a havim, hol kimaradt, aztán végleg el is múlt 36 éves koromban. A bőröm nagyon száraz volt, pedig a meleget nem toleráltam túl jól, szinte állandóan szakadt rólam a víz és főleg a fejemről. Télen elég volt egy póló és egy vékony kabát mínusz 10 fokban is. Hadarni kezdtem, sajnos ebből maradt egy kevés....6 hét alatt 25 kg-ot fogytam normál súlyból. Vérkép: koleszterin és a vércukor is alsó referencia alatt. Nekem nem csak ATPO-t néztek, ami 2121 volt, hanem TRAK-ot is, ami 600 volt és TG-t, ha jól emlékszek és az is 600 volt.

És igen, elég feszült is voltam:D csoda, hogy mellettem maradt a férjem:)))

1731. Evelin 80 (válaszként erre: 1730. - Evelin 80)
2018. ápr. 3. 22:10
Megnéztem újra az eredményeimet. A TSH-m kritikus alsó értéken mozog,folyamatosan csokken,de még mindig tartományon belül. A T3 es T4 viszont remek. En azt sem tudom túl vagy alulműködő vagyok inkabb. 😣
1730. Evelin 80 (válaszként erre: 1729. - Channa*)
2018. ápr. 3. 22:02
Az utóbbi napokban számtalanszor olvastam el az üzenetedet Channa! Kerestem a válaszokat, hátha az segít. Ám mindig oda lyukadtam ki, hogy nem tudom. Most kb semmit nem tudok. Papíron csak az anti-TPO rendetlenkedik nálam. Minden más referencia tartományon belül van. Tünetem nincs. Azaz lehet, hogy van, csak olyan régóta élek vele együtt, hogy fel sem tűnik!? Nyilván a műtét után egy szelídebb nőci kellemesebb lenne a családnak.😊Remélem a helyzet nem fokozódik tovább! A tipikus tünetekből semmi nem illik rám. Pont ezért reszketek és rettegek attól, mi lesz ha a műtét után még ezekkel is meg kell küzdenem. Azaz, ér-e ennyit a beavatkozás!? Most, és tényleg csak most, a baba születése óta éjjel rettenetesen izzadok. Ez zavar és kellemetlen, gondolom a szívemnek sem tesz nagyon jót. Az endokrinológus nem tudott rá semmit mondani, állítólag nem jellemző a PM betegekre. Rég kellett ennyi kérdéssel megküzdenem. 🤔Maga a műtét, mint beavatkozás nem aggaszt nagyon. Nem azért mert "hős " vagyok, csak a baba születése sem klasszikus és átlagos volt.Mindaz ami a műtét után jön/jöhet, az annál inkább félelmekkel tölt el.
1729. Channa* (válaszként erre: 1728. - Evelin 80)
2018. márc. 31. 22:42

És nem lehet, hogy a hullámvasút már ennek, azaz a pm-nek a következménye volt? Mert ugye ez a hormonális változás is produkál elég érdekes hangulat ingadozásokat.

Sajnos, nem mondhatom biztosra, hogy nem fogsz meghízni, nem lesznek hangulat ingadozások, főleg az első 1-1,5 hónapban, mert minden szervezetre másként hat, de ha figyelsz az étkezésre, akkor a hízás elkerülhető, illetve hamar leadható, és amíg nem szokik hozzá a szervezeted az új helyzethez, addig sajnos lehetnek hisztisebb, dühöngősebb, stb. állapotok.

De mind ezek mellett a legjobb megoldás a műtét.

természetes, hogy izgulsz, mindenki ezt teszi, én 1 éven át változtattam a véleményem a műtét kapcsán. Nem kell engem megműteni, hát jól vagyok! A férjem meg: te tényleg azt hiszed, hogy azért akarnak megműteni, mert ez a heppjük? Ha nem lenne fontos a műtét, nem akarnának veled foglalkozni...Féltem az altatástól, mert ez volt az első műtétem, a műtéttől, a felépüléstől, de aztán rájöttem, hogy ez volt a legjobb megoldás. Én túlműködő vagyok és x évente anorexiásra fogytam néhány hét alatt, ekkor a családom aggódott, majd vissza szedegettem x év alatt, aztán újra kezdődött. És a súlyom ingadozása volt a legkevesebb a többi tünet mellett...

Azóta megszűnt minden gondom szerencsére.:D

A műtét után már tudod, hogy 1 hónap kb. és a régi leszek:DDDDDD És a család így kibírja!

Nem mondom, hogy ne aggódj, mert ezt túl könnyű mondani...

1728. Evelin 80 (válaszként erre: 1727. - Channa*)
2018. márc. 31. 21:51

Köszönöm Channa!

Tudod már az előzetes vizsgálatok alkalmával is úgy néznek rám, mint egy Marslakóra, amikor egy ilyen csepp gyerekkel a kezemben látnak meg. Nagyon nem értik a dokik, hogy van és gondját kell viselem. 2 hetet a műtét után még megoldanak a nagyszülők és apuka,de több valószínűleg nem nagyon megy. Ezért rettenetesen aggódom. Illetve egy éven belül két ennyire kiszolgáltatott, gyenge időszakra mentálisan sem vagyok felkészülve, nem tagadom. Éppen csak megtaláltam babával az ölemben az új pörgős életemet és most kezdhetek mindent elölről. Szóval nem tagadom, rettegek. És nem akarok már megint fogyózni!😣A család meg elviselte a terhesség minden hormonális változásával járó hullámvasutat (kiállhatatlan voltam),nem vagyok róla meggyőződve azok alapján amiket olvasok, hogy felkészültek egy következő menetre.

1727. Channa* (válaszként erre: 1726. - Evelin 80)
2018. márc. 30. 08:06

Az ATPO-m 2121 volt a műtét előtt és én túlműködtem, mert nekem is voltak göbök és szépen növögetett a pajzsmirigyem, azaz kívül csak kicsit látszott (nem volt lyuk a nyakamon), és inkább befelé nőtt. Szép nagy volt amit kivettek 11x6x2,6 cm-es.

A műtét után nekem nem fájt a nyakam, és jellemzően senkinek nem fáj, de azért az emelgetéssel vigyázni kell, mert ugye itt is lehet gond a belső varratokkal, attól függetlenül, hogy nem érzünk fájdalmat. Az én esetemben 2 hétig a fiúk csináltak itthon mindent, hogy kíméljenek.

Sokan azt mondták, hogy enyhe torokgyulladásos fájdalmaik voltak. Nekem semmi. Én elég gyenge voltam a műtét után. Nem tudom miért de engem nagyon megviselt, sokan már 1 hét után dolgoztak, én csak 4 hét után kezdtem az új munkahelyemen szerencsére, de úgy éreztem, hogy jól jött volna még 2 hét legalább, de ez is egyén függő.

Császárral nem tudom összehasonlítani, mert olyanom nem volt, de nem rég volt epeműtétem (laporoszkópos), ezt jobban viseltem. szerintem azért egy császár rosszabb.

Hormonális változás lesz, de azt majd gyógyszerrel szabályozzák. Én a műtét óta letroxot szedek. ez pajzsmirigy hormon, és teljesen jól vagyok. A gyógyszert jellemzően a műtét után 4-6 héttel adják, addig nagyon kell figyelni a súlyunkra, mert a pm. hormon hiánya miatt hízhatunk. Én híztam, de aztán le is ment. 9 éve műtöttek és a súlyom mondhatom, hogy állandó, azaz tartom. Én nem vagyok túlsúlyos, hanem normál alkat vagyok. Természetesen a mai ideál szerint túlsúlyos vagyok:D, de ez engem nem érdekel. Az endokrinológus engem mindig megdicsér, hogy mennyire jól tartom a súlyomat, de akiket ismerek innen, illetve a való életeben mind úgy van, mint én, azaz senki nem hízott el. Tehát, emiatt nem kell izgulnod! Én nagyon pörgős voltam mindig és ez megmaradt a műtét óta is, sőt!:D

Járok tornázni hetente 3x, sokat bicajozunk, és persze háztartást vezetek és dolgozok is (irodában), semmiben nem változott az életem a műtéttel.

Ha valami érdekel még kérdezz nyugodtan. Most nekem ennyi jutott eszembe.

1726. Evelin 80 (válaszként erre: 1725. - Channa*)
2018. márc. 29. 20:59

Szia Channa!

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Az említett fórumot visszaolvastam, de egyetlen speciális kérdésemre sem találtam választ a több ezer hozzászólásban. Május elején műtenek. Az anti TPOM az egekben, minden más tartományon belül. Teli vagyok göbökkel, amik citológiailag nem kifogásolhatóak, de nyomják a légcsövemet. Van egy csepp lányom. Közelít a 7kg-hoz. Érdekelne miként tudom majd ellátni, gondoskodni róla és kb mennyi idővel a műtét után? Mivel klasszikus értelemben nem vagyok pajzsmirigy beteg, momentán sem alul, sem túlműködésem nincs, érdekel a műtét után hormonálisan mi varható, milyen tünetekre készüljek illetve hogy hat majd ez a súlyomra? És persze az is izgalmas számomra, ez mennyivel fájdalmasabb beavatkozás mint a császármetszés? Nekem csak ez tud lenni a hasonlítási alap. Tehát eléggé nem szokványos kérdéseim vannak.

Ha bármelyikre is tudsz válaszolni, azt nagyon megköszönöm!

1725. Channa* (válaszként erre: 1724. - Evelin 80)
2018. márc. 28. 19:30

Szia!

9 éve vették ki a teljes pm-em. Semmi változás az életben. Jól vagyok, aktív vagyok, még túlzottan is. Reggelente beveszem a gyógyszerem, időnként rácsodálkozok a tükörben a vágásomra és ennyi:D

Van egy fórum a:

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában?


Itt sokan vannak, akik ilyenen estek át. Van valami konkrétan ami érdekel? Milyen félelmeid vannak? Lesz mostanság műtéted?

1724. Evelin 80
2018. márc. 28. 19:09
Kedves fórum társak! Meggyógyult mindenki és eltűnt, vagy csak velem nem áll szóba senki? 🙂
1723. Evelin 80
2018. márc. 25. 15:05

Sziasztok!

Azoknak a válaszára vágyom leginkább, akik teljes, 2 oldali pajzsmirigy eltávolításon estek át. Az érdekelne, mennyire változott meg a műtét után az életetek, milyen minőségbeli változás várható?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

1722. Channa* (válaszként erre: 1720. - Joe1252)
2018. febr. 14. 13:25

Biztos.

Milyen rosszindulatú daganata volt? Mikor volt a műtét és kezelés?

1721. Channa* (válaszként erre: 1719. - Imola15)
2018. febr. 14. 13:24
A remegés és az izzadás inkább a túlműködés tünete, te meg alulműködő vagy....
1720. Joe1252
2018. febr. 14. 11:19

Sziasztok!


Kérdésem az lenne, hogy tud valaki valamit arról, hogy egy rosszindulatú pajzsmiriggyel megmûtött páciens mûtét, illetve jódos kezelés után táplálék kiegészítôként, illetve a daganatos sejtek kiújulása ellen fogyaszthat alma cékla és sárgarépa levet?

1719. imola15
2017. jan. 20. 22:48
Sziasztok, már elég régen néztem be én is. Kezdtem tavaly áprilisban 63.600 tsh-val, ez lement 1.800-ra júliusban, szeptember végén 6 volt, most 1.900. A helyzet az, hogy ettől még újra ödémásodok, enyhén remegnek az izmaim, hiába mondom az orvosnak, nem mond semmit. Ez a remegés nálatok is jelentkezett? ráadásul egy ideje izzadok, hirtelen rám tör, majd elmúlik. Kicsit elkeseredtem.
1718. Channa* (válaszként erre: 1717. - Kkrisztina72)
2016. nov. 27. 23:22
Én néha benézek...
2016. nov. 27. 20:53

Sziasztok!

Nincs már itt senki?

2016. szept. 6. 12:23
Egy orvos sem mondja de akármilyen hihetetlen a spermium gyógyító hatással van a szervezetre főleg az ösztrogén szintre illetve pajzsmirigy megbetegedésekre minél több fajta egészséges sperma jut a szervezetbe annál nagyobb a gyógyulás esélye tudományosan bizonyított tény a gyógyító hatása én is így gyógyultam meg 3hónap alatt
1715. Bettysm75
2016. júl. 5. 10:53

Sziasztok!

Két éve diagnosztizált Hasimotos vagyok. Orvost kényszerülök váltani tud valaki ajánlania 3. Kerületben valakit??? Nagyon megköszönném.. 

1714. ralexa13
2016. jún. 17. 23:54

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék.

21-én reggel izotópos viszgálatra kell mennem.

Van egy jelentősen megnagyobbodott göböm és még 4 kisebb.

Azt olvastam hogy a vizsgálat után egész nap kerűlni kell a 16 éven aluliakat.

Nekem van egy 13 hónapos kisfiam.

Az endokrinológus erről nem beszélt,csak annyit mondott hogy még a vizsgálat előtt szoktassam le a gyereket a szopizásról.

Szerencsére már 3 hete nem szopizik a fiam,sikerűlt gyorsan leszokni róla.


Valóban igaz amit olvastam?

Aki volt ilyen helyzetben mint én az hogy oldotta meg a gyerek körűli teendőket?

Apuka kissé ügyetlen :)


Előre is köszönöm.

1713. Pingvin24 (válaszként erre: 1709. - Viviana5)
2016. ápr. 24. 22:24
A Letroxtól fogyni lehet!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook