Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
962. Cat1981
2011. nov. 9. 17:43

Sziasztok!

Angel, én lisztérzékenységre vetettem le, transglutaminást, IGA, IGM-et, meg még nem is tudom mit, de ezek mind szerencsére negatívok lettek, így nem mentem tovább a gastroenterológiára. A kislányomnak először csináltak valamilyen labort, aztán még egy labort, aztán bipopsziát, végül genetikai vérvétel, az első laborja poz. lett, a második neg., a biopszia (szövettan) neg., végül a genetikai vizsgálat mutatta ki, hogy lisztérzékeny.

Igen szerencsés vagyok, hogy mindennek hamar utána tudok járni, de sokban segítenek az orvosok is, mert ha csak én mennék, akkor sajnos ugyanúgy három vagy még több hónap lenne a várakozás.

Viszont ma ismét vetettem le vért de csak pajzsmirigyre, és képzeljétek el, a TSH-m és az FT3-om teljesen normál tartományon belül van, viszont az FT4-em alacsony. Na most erre mondjon valaki valamit, hogy szombaton 4 napja TSH, FT3 egekben FT4 norm., most meg minden a fordítottja, én nem értem. De az orvosok sem:-) tény lehet laborhiba, na de akkor melyik volt a hibás, szombati, vagy a mai. A kezem már olyan mint a térkép kék zöld lila, szívárvány leszek :-).

Szóval nem tudjuk, mert tüneteim voltak nem is gyengék, viszont a labor most majdnem jó. Várom nagyon a holnapot, kiváncsi vagyok mit mond a doki.

2011. nov. 9. 08:41

Sziasztok! Nyilatkozna valaki névvel és fotóval pajzsmirigy túlműködés témában saját tapasztalatairól az egyik női hetilap Egészség rovatának?


safarzsofia@gmail.com

960. f54c6b8a8d (válaszként erre: 959. - Ivi79)
2011. nov. 9. 04:00

magas süllyedés utalhat gyulladásra.Gyulladás pedig autoimmun pm-nél van.

Szerintem neki az elsődleges betegsége nem a pmirigy,hanem a pm.a társbetegség...

de persze nem biztos,hogy így van.

959. ivi79 (válaszként erre: 958. - Cat1981)
2011. nov. 8. 19:17

szerencsés vagy ebböl a szempontból, h könnyen meg tudod magad nézetni, használd is ki. ha már labor közelében vagy nézess egy 3pontos terhelt cuki-inzulint, mert sok pmes lesz ir és az is akadályozhatja a fogyást.nem árt kizárni..

d-dimer elég sokmindenre utalhat. nem lehet h a szived miatt? fogigátlót szedsz? nem emlékszem miért gondoltam h nem bizti h a pajzsmirigyed lehet begyulladva, de talán mert az nem dobná meg annyira a süllyedést, nemtom:D

lisztre milyen módon vizsgáltattad ki magad?az ismerösömnek már infuzioban adtak vasat(én küldtem el h nézesse meg magát LÉ-re, mert annyiar egyértelü volt h ez a baja),csináltak vmi labort, és ezután még 2szer tükrözték meg +vettek mintát, h elmondhassák, h igen ez a bajod..

én is régen vérszegény voltam, asszem vasam is kicsi volt, most meg sok..


nem akarlak elkeseriteni, de nekem egyértelmüen autoimmun pmesnek tünsz:( kiváncsi leszek a nyaki uh-dra..

958. Cat1981
2011. nov. 8. 18:05
Ivi, 100%-ig nem mernék megesküdni arra, hogy a pajzsmirigyem van-e begyulladva, mivel mind a vérsüllyedésem és a d-dimerem is magasak voltak, illetve a pajzsmirigy hormonok is, így arra lehet gyanakodni, de ma ismét összedugtuk a dokikkal a fejünket, és elképzelhető, hogy laborhiba csúszhatott a dologba, mert az egyik doki a praktizálása alatt egyszer találkozott ilyennel, hogy a TSH és FT3 is magasak voltak, szóval nem tudom, csütörtökön ismét veszek le vért és akkor minden kiderül ismét. Természetesen mindenről beszámolok. Még nem tartom magam pm-nek, de lehet az leszek. Nem tudom. Majd elválik.
957. Cat1981
2011. nov. 8. 17:57

Sziasztok!

Ismét itt vagyok, tegnap este nagyon rosszul lettem ismét, de nem mentem dokihoz, így itthon vártam a megváltót, hogy magához szólítson :-) nem tette. De ma már hoztam magamnak egy kis bétablokkolót, amiből már egy felet be kellett vennem délelőtt mert megint tachycardiássá váltam.

A vashiányom már gyerekkorban is megvolt, aztán elmúlt, aztán amikor megszültem, akkor már vért akartak adni, de otthon szépen rendbe tettem magam, és végül most derült ki, hogy alacsonyabb a kelleténél. Lisztérzékeny 100%, hogy nem vagyok, arra már kivizsgáltattam magam. Meglátjuk, már csak két nap, viszont most maximálisan jól vagyok, a légzésem rendben, a szívem nem ver szaporán, az első pár óra szombat óta, mintha nem is lenne semmi bajom, boldog vagyok. És ma már tudtam kicsit sietni is a melóhelyen, büszke vagyok a teljesítményemre. Csak annak a fránya mérlegnek a nyelve mozdulna már meg lefele.

956. ivi79 (válaszként erre: 955. - 9bbc382386)
2011. nov. 8. 10:20
hát igen elég rejtélyesnek tűnik, de bármit szivesen látok, aminél nem kell az egekig emelni a hormonadagom
2011. nov. 8. 10:06

Autoimmun pm beteg nem fog meggyógyulni ebből soha.

Szubklinikus a barátnőd?


Remélem nem valami reklámcél a hozzászólás :)

954. ivi79
2011. nov. 8. 09:59

mi is ez?

én szoktam inni galajteát, ha épp nem felejtem el:D

953. ivi79 (válaszként erre: 950. - A0c1361e44)
2011. nov. 8. 09:27

én is olvasok sokat, bár többnyire a neten, de ez vhogy nem elég. elég régóta van, h megismerek vmi új embert elkezdünk beszélgetni és minden 2.mondatban van olyan szó ami nem jut eszembe, őőzök, körülírom, tuti hülyének néznek. most újra munkát kell keresnem, de előre tartok tőle mit fogok összemakogni, már ha behívnak vhova..

régen pl egy interjút/vizsgát lazán lezavartam, de mióta dilis vagyok rástresszelek és az utolsó pillanatban elfelejtek mindent:(

952. a0c1361e44 (válaszként erre: 949. - Mademoiselle_5)
2011. nov. 8. 05:51

Sokan keresik az alternatív megoldást erre a betegségre, de nincs. Milyen értékei vannak anyukádnak? TSH, FT4, FT3, ATPO? Nincs tünete vagy csak nem tudja, hogy ez is az?

Irom a tüneteket: magas pulzus, ami miatt hamar elfárad és nyugtalan, feszült, kéz és láb remegés, fogyás, nehéz légzés. Én ha túlműködök, akkor a koleszterin szintem mínuszos és a cukrom is elég alacsony. Sokat ettem, de nm híztam.

A túlműködésnél pörgünk és sokan nem is tudnak aludni, ezért kelhet fel anyukád is éjjel. Ha magas a pulzusa, akkor bétablokkolót kellene szednie. Én azt kaptam.

951. a0c1361e44 (válaszként erre: 947. - Cat1981)
2011. nov. 8. 05:46

Pesti vagyok.


Az, hogy magas az FT3-ad nem jelenti azt, hogy nem vagy alulműködő. Van, hogy a TSH már reagál a változásra, de a többi érték még nem.

Nekem is volt olyan, hogy a TSH-m mérhetetlen volt, de a többi FT3 és FT4 pedig tökéletes volt, de ettől még túlműködtem.

950. a0c1361e44 (válaszként erre: 946. - Ivi79)
2011. nov. 8. 05:43

Na azért:)

Értelek. A betűcseréket, kihagyásokat én is csinálom, de ezt nem emiatt. Amikor írok, akkor sokszor már úgy érzem, hogy leírtam már és ezért amikor visszaolvasom az irományomat, akkor érnek meglepetések. Mostanában azt vettem észre, hogy a szó első szótagját gyakran elfelejtem leírni, de ez azért van, mert gondolatban már sokkal előbbre járok:) A szétszórtság az csak ritkán történik meg velem, tanulni nem próbáltam mostanában, azaz csak a munkámban.

Edzést tartok az agyamnak sok olvasás, keresztrejtvény és persze a munkám is folyamatosan az agyamat edzi.

De tudom miről beszélsz, mert a műtétem után nagyon padlón voltam. Akkor ugyanezeket éreztem, mint te, de akkor nekem a TSH-m 83 volt. Akkor kezdtem új munkahelyen és de rosszul éreztem magam, hogy annyit vissza kell kérdeznem:(

2011. nov. 7. 22:44

sziasztok,


ötleteket kérnék Tőletek, minden alternatív megoldás érdekel:) -válaszokat majd lécci priviben, köszi-


Pajzsmirigy túlműködésről szeretnék érdeklődni. Anyukám gyakran nagyon feszült minenen felkapja a vizet, nem igazán tudok vele sehogyan sem kommunikálni ( ez főleg azóta van amióta kiderült hogy gond van a pajzsmirigyével...)a legújabb probléma ez mostanában van hogy az éjszaka kellős közepén felébred, hajnali fél 2, 3 vagy 4 körül és utána már nem igazán tud visszaaludni --érthető hogy másnap hulla fáradt és hogy ingerlékeny-én is az lennék..-persze ez a tünet nem biztos hogy kapcsolatban van a pajzsmiriggyel....

tudnátok bármi ötlettel szolgálni, esetleg volt e valaki valami értelmes "doki szerűségnél" termgyógyász vagy holisztikus orvos vagy bármi aki mondjuk táplálkozási tippeket mondott, ...vagy tudom is én ....szeretném ha meggyógyulna. ( sok doki javasolta neki a műtétet de persze volt olyan orvos is aki azt mondta hogy ha nincs "semmi baj" -nincs nehéz légzés stb akkor a műtét elkerülhető akár egy egész életet is le lehet élni vele....


köszi a segitséget előre is.

948. ivi79 (válaszként erre: 947. - Cat1981)
2011. nov. 7. 22:14

uhh utána kellett nézzek h az anémia mit jelent:D

biztos h alacsony a vasad? nekem pl magasabb a határnál..

ugye tudod h lisztérzékenység is vérszegénységgel indit?

nem lehet h a gyulladás kavar be? egyáltalán biztos h a pajzsmirigyed a gyulladt?

remélem okosabbak leszünk már a héten..

most olvasom h van ilyen nevü szarság is:

"autoimmun hemolitikus anémia"


van egy táblázat ami a tsh, t3, t4 értékekről van h melyik mikor magas stb. majd ha megtalálom belinkelem

947. Cat1981
2011. nov. 7. 19:28

Mindenképp beszámolok mindenről, mert ti sajnos tapasztaltabbak vagytok még nálam. A TSH-m: 7.260 a ref. tartomány felső határa 4

Az FT3-mam: 9.1, a ref. tartomány felső határa 6.45.

Vagyis ha a TSH-m magas, akkor elvileg az FT3-nak alacsonynak kell lennie, ekkor beszélünk pajzsmirigy alulműködésről. Ha viszont a TSH alacsony és FT3 magas akkor túlműködésről beszélünk, viszont nekem mindkettő magas, ez lehet hogy most épp gyulladásban van amit magyarázna a vérsüllyedés emelkedése, illetve a D-dimer emelkedésem is. Elképzelhető hogy ez az érték még változik, ha a gyulladás a szevezetemben elmúlik. Szóval még nem lehet rá mondani, hogy alul vagy túlműködik-e. Ellenben még anaemias is vagyok, szóval most kezdek egy jó kis vaskúrát. Meg vagyok áldva úgy érzem.

946. ivi79 (válaszként erre: 942. - A0c1361e44)
2011. nov. 7. 19:27

nem úgy gondoltam h sötét vagyok, csak önmagamhoz képest:)

feledékeny, szétszórt, koncentrálási nehézség, tanulási képtelenség, betük cserélése, mindennapi(pl munka) dolgoknál leállok gondolkozni, h most mit is kell csinálni..

múltkor le kellett irnom egy cimet+telefonszámot papirra, és szabályszerüen görcsöltem rajta.koncentrálni kellett h a betüket jól irjam le és jó sorrendben, mint egy elsös iskolás. még jó h nem látta senki:D

945. ivi79 (válaszként erre: 944. - Cat1981)
2011. nov. 7. 19:22

nem úgy gondoltam, hanem az eredményére, ami szerinted ellentmondásos. elvileg magas tsh és t3 eygszerre elég fura, kiváncsi lennék h a többi vizsgálat mit mutat:)

én bp mellett lakom..

944. Cat1981
2011. nov. 7. 19:12
Bocsi a "szakmaiságért" klinikai vizsgálatok a laborvizsgálat az ultrahang, illetve egyéb képalkotó vizsgálat. Én sem érzem azt a 3 nap alatt, hogy itt bárki is buta lenne, szóval te sem Ivi. Egyébként ti hova valósiak vagytok?
943. a0c1361e44 (válaszként erre: 939. - Cat1981)
2011. nov. 7. 19:06

Nem vagy ufó csak a dokik szerint:)

Én is produkálok vegyes tüneteket és ilyenkor a dokik a vállukat vonogatják.

942. a0c1361e44 (válaszként erre: 941. - Ivi79)
2011. nov. 7. 19:02

Hát nem tudom....Amióta olvaslak nem tűnt fel, hogy buta lennél:)

Miben nyilvánul meg a butaságod?

941. ivi79 (válaszként erre: 939. - Cat1981)
2011. nov. 7. 18:57
nem vagy ufo. nekem pl sok a hajam, alszom, mint a bunda, wcre is tudok járni rendesen, pulzusomnak semmi baja, cserébe viszont meghiztam 7éve, és elbutultam. ezek a tünetek tökre egyénfüggőek.. klinikai vizsgálatoknál mire gondoltál?
940. Cat1981
2011. nov. 7. 18:22
Jaj még azt szeretem volna írni, hogy a glutén érzékenység is autoimmun betegség sajnos. Mivel nekem a lányom az, így én is kivizsgáltattam magam gluténérzékenységre, de nálam nem mutatták ki, a férjem meg nem akarja magát kivizsgáltatni, viszont neki is van autoimmun betegsége. Szóval szegény gyerkőc jól kikapta a géneket :-)
939. Cat1981
2011. nov. 7. 18:20
Elolvastam ezt a Hashimotot, de nekem abszolut nem ilyen tüneteim vannak. Az tény, hogy jobban fázom, de ez már megvan 10 éve. A szívverésem gyorsult, légzési nehezítettségem van, nincs székrekedésem, sokat bírok aludni, szóval nem tudom, én lehet egy ufo vagyok :-) Totálisan keverednek bennem a dolgok, mind agyban, mind klinikai vizsgálatokkal alátámasztva. Viszont csütörtökön leveszik a genetikai vizsgálatot is.
938. Cat1981
2011. nov. 7. 18:16

Sziasztok! Ivi próbálkoztunk a puffasztott dolgokkal egy napig oké, aztán már azokat sem ette meg, így marad a túrórudi, meg a túrókrém, zöldség, gyümölcs, ebédre meg legalább mindent megeszik.

Nekem az egyik ismerősöm testvére étkezik paleo szerint, bár én ebbe nem hiszek.

Garamond nekem is első TSH-m és az FT3-om is magas, szóval várom nagyon a csütörtököt.

937. ivi79 (válaszként erre: 936. - Garamond)
2011. nov. 7. 14:05
Angel csak gluténmentesen asszem, de paleos fórumon van több pm-es is. sőt ir-es is van pár.
936. garamond (válaszként erre: 933. - Ivi79)
2011. nov. 7. 14:00
Ma vettem kézbe Szendi Gábor könyvét, rögtön a Hashimotohoz lapoztam, mert az érdekel a legjobban és igen. Összefüggés lehet a glutén és az autoimmun között. Étkezik itt vki paleo szerint?
935. ivi79 (válaszként erre: 934. - Cat1981)
2011. nov. 7. 08:31
eszembe jutott h kukoricaliszt.. ebböl süthetsz sütiket, adheatsz neki gm abonettet, pufirizst. ismerösöm ezeket eszi reggelire, aki szintén beteg.csak azért kérdeztem a gyerek nemét, mert a pm betegség öröklődhet.. nézesd majd meg az ő értékeit is..
934. Cat1981
2011. nov. 6. 20:28

Lányom van aki lisztérzékeny, és gluténmentesen étkezik, illetve már szinte az egész család, kivéve a tésztás ételeket nem esszük gluténmentesen. Azon kívül mindent. Meg mi azért eszünk pékárut is, a gyermek meg nem eszi meg, ez a fő problémám, mert nem tudom mit adjak neki tízóraira.

Holnap jövök jó éjszakát mindenkinek.

Cat

933. ivi79 (válaszként erre: 932. - Cat1981)
2011. nov. 6. 17:57

óó akkor kipróbálhatod te is a gluténmentes étkezést.. van egy olyan elmélet, h talán ez okozhatja az alulműködést, abból is az autoimmunt. fiad v lányod van?

fogamzásgátlós dolog meg hülyeség. van vmi hatása az egészre, de attól nem lesz magasabb az értéked, ha amúgy egészséges vagy..

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook