Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1022. ivi79 (válaszként erre: 1021. - A0c1361e44)
2011. nov. 14. 12:09

én régebben sem voltam magammal megelégedve, de most visszasírom az akkori alkatom. a fejemet elviselem, csak ne lássak tükröt, de ahogy körbenézek a hasonló korúak között, asszem szerencsés vagyok:D

ez a stressz, csak az ami a feltételezett furamüködésem időszaka körül volt. elötte volt "tökéletes" tinikor kis éhezéssel, alkohol, szülő betegsége, munkanélkülisége, sokévig tartó depresszióm.


igazából van 4szakmám ebböl 1használhatatlan az allergia miatt(bár most ebböl tervezem kiegésziteni a segélyt, nemtom sikerül-e). majdnem mindenhez kéne az angol, de eddig időhiány miatt se(és lyukas aggyal), most pénzhiány miatt nem tudok tanárhoz menni.beszélni meg nem lehet könyvből megtanulni, hiába vannak meg az alapok:(

évek óta egyre kevesebbet keresek, nem akarom még lejjebb adni, hisz még el sem indítottam az önálló életem, nincs semmim. sajna abban a korban vagyok h a cvm alapján azt látják h szült v fog, tehát nem kell:( csak ismerősön keresztül lehet munkát találni, az meg nekem alig van, hála a begubózásomnak.

1021. a0c1361e44 (válaszként erre: 1020. - Ivi79)
2011. nov. 14. 11:41

:)))) Pedig sokan biztos azt gondolják, hogy mire vagyok ilyen öntelt:))) De nem érdekelnek!

Emlékszem a szülés után 15 kg feleslegem volt (most 5 kg), de centiben ez minimális volt, hiszen a mostani derék méretem közel 10 cm-el nagyobb, mint az akkori. És akkor én nagyon kövérnek gondoltam magam. Épp nem rég mondtam a barátnőmnek, hogy nem tudom miért voltam elégedetlen a kinézetemmel, mert tök csini voltam:) Most nem vagyok annyira, de felöltözve nem nézek ki rosszul:) Csak a fejemmel tudnék valamit kezdeni...A karikáim nagyon zavarnak.


Ennyi stresztől nem csoda, ha nem jól működsz.

Munkát találni iszonyat nehéz. Én 2 évig nem dolgoztam azaz dolgoztam, de nem bejelentve és kevés pénzért.

1020. ivi79 (válaszként erre: 1018. - A0c1361e44)
2011. nov. 14. 11:18

irisz téged amúgy is irigylünk, mert elégedett vagy a kinézeteddel:)

nekem mikor az egész kezdődhetett volt egy fos melóm ahol szarrá hajtottak 12órában és még furán néztek h miért akarok hazamenni..itt lettem allergiás is. +1reménytelen szerelem gyógyulási szakasz. közben kiderült h családban rákos lett vki. aztán újabb fos meló, ahol éreztették h semmi keresnivalóm ott, ha tökmás fősulira járok. innen kirúgtak miután bokarándulással otthon mertem maradni gipszben:D azután új szakmámban egy lájtos pár hónap, tulajdonképpen semmi dolgom nem volt(itt kezdtem el túlmüködni, kicsit fogyni), közben újabb reménytelen szerelem, de már elöjött pár alulmüködös tünet.innen kidobtak végül, kicsit voltam munkanélküli, de hamar megvolt már az új helyem, ami sokáig tartott és nagyon szerettem. itt pár hónap után hiztam fel azt a sok kilóm, befáradtam, tanulni képtelen voltam stb. aztán a rákos meghalt,hagyatéki stb, jött a válság, kirúgtak, félév munkanélkül totál anyagi mélypont(ekkor éreztem elöször h lehet stresszes vagyok) aztán jött a mostani fos helyem kényszerből(itt kezdtem el hormont szedni és még feljött 4kiló) anyagilag még mindig nullán, bár utóbbi idöben picit javult a helyzet, mert lett egy újabb kereset a családban. most innen szintén válság miatt kiraktak.. és újra munkanélkül:) kicsit örülök, mert rákényszerít a változtatásra(közben fingom sincs honnan lesz melóm), mert ha ezt így tovább csinálom, tuti h lerobbanok jobban, pedig nem vagyok egy hisztis fajta

1019. garamond (válaszként erre: 1010. - 9bbc382386)
2011. nov. 14. 06:57

Igen, nekem is Holter után lett elrendelve a Concor, de csak 2x1/2 és még attól is 44 lett a pulzusom. Ezért hagytam abba.

Éjszaka megint arra ébredtem, hogy jár a szívem és szinte hallom hogyan dobog. Megmértem, 75 a pulzus. Mégis úgy éreztem, mindjárt vége. Persze a dologhoz hozzátartozik, hogy prolapsusom van, talán azért érzem intenzívebben az egészet, mert csapkod a billentyű. Bevettem fél Huma-pronolt és 1 óra múlva tudtam aludni.

1018. a0c1361e44 (válaszként erre: 1016. - F54c6b8a8d)
2011. nov. 14. 05:54

Áááá, nem biztos, hogy fogysz a túlműködéstől. Én sem fogyok, csak tartom a súlyomat. Számolom az éveket, ugyanis valamikor azt olvastam, hogy a methotyrin, amit a túlműködésre szedünk 6 évre állítja át az anyagcserénket, ezért nincs fogyás elvileg ebben az időszakban. 2009, januárig szedtem a methotyrint igy várnom kell még a nagy fogyásra kb. 4 évet, de elégedett vagyok a kinézetemmel:)))))

És igen a stressz. Nekem az utolsó túlműködésem akkor kezdődött, amikor munkanélküli lettem. A fáradtság volt az első jele aztán jött a fogyás 1,5 hónap alatt 23 kg. Ha túlműködés előjöhet a stresszre, akkor gondolom az alulműködés is. És, hogy rendeződik e? Nem tudom, nekem akkor nem tudott rendeződni, bár a kiújulást követő 2 évben elég stresszes voltam. Ennyit voltam munkanélküli.

2011. nov. 14. 03:48

Tudja valaki,hogy otthon mennyi egy MR vizsgálat,magán úton?

Megnézetném a fejemet:DD ..,itt megfizethetetlen,több ezer euro..

1016. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1014. - Katykóca)
2011. nov. 14. 03:45

Ez nem igaz.Én 4 hónap alatt 10 kilót fogytam.Most pár nap alatt visszahíztam kicsit,de azért,mert még nem régóta szedem a hormont,és nem állt be a normális szintre.Főleg,hogy még múltkor 3.2 volt,és már akkor is fogytam.

Az igaz,hogy nagyon keményen küzdök,néha én is szeretnék pizzát enni,meg tésztát,de magam előtt látom a célt..:)

És egyébként is ,mikor menstruációm van,mindig több kilóval több vok..

Áhh,ha túlmúködnék nagyon lefogynék,úgy,mint régen... Olyan volt a combom,mint most a karom:D

Én nem szeretnék tudatosan túlműködni,mert az is nagyon veszélyes..

A lényeg,hogy túl keveset nem szabad enni.Viszont a ch.se menjen 100 fölé.Mozgás is legyen.. Nagyon röviden ennyi..

Ja,és a szex nagyon fontos!:)

Ha kihagytam volna,nem én lennék.:)

1015. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1013. - 9bbc382386)
2011. nov. 14. 03:35

én sem azért írtam..,csak szeretném ,ha azok az emberek is ezt megértenék,akik nem érintettek konkrétan.. ,mert sokan elítélik a túlsúlyt,mert avval azonosítják,h.az illető sokat eszik,vagy/és keveset mozog./azoknak akik olvassák véletlen ezt a topicot/.

Én kb.4-5 napja többet eszem,nem tudom mi az oka,egész nap éhes vagyok,ilyen nem volt már vagy 1 éve..

Kb.4 kiló vissza is jött.Ez a "több" kb.120 g.ch.

Én sajnos nem tudom elfogadni a jelenlegi súlyomat.

Tulajdonképpen az egészség határain belül bármire képes vagyok,hogy lefogyjak.Ez a pár napos több ch-os nap csak egy újabb löket lesz ahhoz,hogy folytassam a "kúrámat".. Nem kúra,hanem életmód..

Ha az Isten is úgy akarja,beáll hamarosan a hormonom,/most sajnos érzem,h.szar a TSH,mert rengeteget idegeskedtem..,újra sokat szédülök,mindig fáradt vagyok/,és jövő tavaszra elérem a normális súlyt,62 körülit./most 70 vagyok/Nem akarok megint nagyon vékony lenni.Tényleg nem néztem ki jól,jobb a normál súly.Aztán azt a súlyt majd tartani akarom,akár egész életig tartó visszafogott kajálással.

Áldozat,de a jobb közérzetért sokat kell áldozni,és én "sajnos" nagyon hiú vagyok.


Egyébként szeretném kérdezni,hogy hogy volt másoknál: sokszor olvastam,hogy hirtelen trauma,vagy komoly stressz miatt hirtelen nagyon meg tud ugrani a TSH.Ilyenkor ez "visszamegy" annyira amennyi volt,vagy egyből emelni kell? Mert olvastam olyat,h.vkinek 1-2 körül volt,aztán hirtelen 15 lett.Ilyenkor 50 mg.helyett mondjuk egyből szed 100-at?Nálam az a baj,h.ez a 62.5 is sok hormon a szívemnek,ha többet kellene szednem,abba kellene hagynom,mert veszélyes a szív problémám miatt.

1014. katykóca
2011. nov. 13. 21:26
Nekem , a múlt héten mikor túladagoltam a Letroxot 3 nap alatt 4 kilót sikerült fogynom, diéta nélkül...előtte semmivel semmit....nins miért küzdeni,mert nincs esély,amig nincs meg a túladagolás,ha meg meg van nem tudsz nem fogyni....kár ezen rugózni, ez van:D
1013. 9bbc382386 (válaszként erre: 1012. - F54c6b8a8d)
2011. nov. 13. 21:20

Jajj,nem is azért írtam a súlydolgot,ezt magam miatt.Hisz tudom hogy másként megy az autoimmun-betegeknél.Így ne vedd magadra.

Viszont egyszer írtam erről,hogy örök életben sem érdemes küzdeni,inkább el kell fogadni,hisz ennek a betegségnek velejárója a súly,így hiába is van küzdelem,mindig visszakúsznak a kilók.....akár egy nap alatt is,ahogy olvastam sokaktól.

1012. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1010. - 9bbc382386)
2011. nov. 13. 19:22

Ez egy tipikus alulműködő tünet,hogy egyszer nagyon magas a pulzus,egyszer pedig nagyon alacsony.

Én sem szedem be a béta-blokkolót.Ott van az egész doboz,tele..

Már ezerszer "beszéltünk" róla itt,hogy nálatok más a súly kérdés,szubklinikusoknál.Nálunk nem csak elhatározás kérdése.

Én 1200 kcal eszem,100 g.ch-ot,De a ch sem kenyérből,tésztából,cukorból áll,mert ezekből egy falatot sem eszem,kb.1.5 éve/glutén mentes kenyeret ettem 2 hónapig,bár keveset/.Munkám miatt intenzíven mozgok napi 7 órát,de gyalog is jövök haza,és nem sík vidéken ez is fárasztó.

Ennél többet nem tudok tenni a fogyásért.Ha végre majd nem fáj a mellkasom,és a pulzusom jó lesz,még hétvégén be fogok iktatni újra Rubint Réka tornát is.

Régen többet ettem,bár nem sokkal,de sokkal kevesebbet mozogtam,mégis gebe voltam.32 évig.. Most ez van../ja nem,egyszer 20 kilót híztam a fogamzásgátlótól,leraktam,és visszafogytam 22-őt:D,tehát egyszer már voltam túlsúlyos 5 hónapig./

1011. 9bbc382386 (válaszként erre: 1003. - F54c6b8a8d)
2011. nov. 13. 18:22

Igen,de nekem semmilyen alulműködésre utaló tünetem sem volt alulműködőként :)


A súlyom nem változik szerencsére!Nem is fog,ezt eldöntöttem :)

1010. 9bbc382386 (válaszként erre: 1000. - Garamond)
2011. nov. 13. 18:21

Holtert szereltek rám anno,mert kiugrott nekem is a szívem.

Napközben volt olyan érték rajt: 155,a legalacsonyabb éjszakai pedig 32 pulzus.


Ekkor felírtak,és szedtem is a Concort,majd szépen elhagytam.....nem kellenek ilyen szintetikus vackok.


Ekkor még mindig nem derült ki hogy alulműködő lennék.

Szóval szép pályakörök,mire kezelésben részesültem..

1009. emi1206 (válaszként erre: 1008. - A0c1361e44)
2011. nov. 13. 14:46
Igen. A két homeopátiás csepp és a méhpempő az agyalapi mirigy működését stimulálta, a nyers káposztát egy ténylegesen elismert természetgyógyász ajánlotta, a teát azt internetről szedtem és közben lelkileg is helyreraktam magam. Aztán ki tudja, hogy mennyire használtak, mert ha most megint a pajzsmirigyemmel van gond, akkor betartom az orvosi utasításokat és ha műteni kell, akkor megműtetem, mert már nagyon unok ezzel foglalkozni, idestova 12 éve próbálkozom helyrehozni magam. :S
1008. a0c1361e44 (válaszként erre: 1007. - Emi1206)
2011. nov. 13. 14:40
És így műtét nélkül javultak a panaszaid?
1007. emi1206
2011. nov. 13. 14:28

Én teljes laborvizsgálatra gondoltam, ha a tsh, a t3 és t4 rendben van, akkor nagy valószínűséggel nem a pajzsmirigyemmel van a gond. A vitaminhiány felméréséről még nem is hallottam, de akkor megemlítem azt is. Csak most az zavart meg, hogy a tünetek, amiket produkálok, azokkal eddig csak akkor találkoztam, amikor túlműködött a pajzsmirigyem, de nem akkor ilyen pánikolós tüneteim nem voltak.

Lehet, hogy a gyógyszer segített, ez csak azért lenne fura, mert a gyógyszerszedés és a többi módszer között eltelt kb 6 év. :) Nekem kifelé egyébként is terjeszkedett a pm-em, de a metothyrin szedésekor befelé is, és ettől fulladtam, már a vízivás is szenvedés volt. Ezért mondták, hogy műteni kell.

1006. a0c1361e44 (válaszként erre: 1002. - Emi1206)
2011. nov. 13. 14:12

Szerintem a methotyrin tett rendbe, de ha neked jobb, hogy a többi, akkor legyen:)

Nem engedted megműteni magad? A pm-ed biztos nem lett kisebb, bár a methotxrin hatására enyhén növekszik, mert a hormon visszafogása miatt a szervezet ellen akar állni és ezt a növekedéssel akarja kompenzálni. Nekem is így volt amikor metotyrint szedtem, akkor kidagadt a nyakamon a pmem.

1005. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1002. - Emi1206)
2011. nov. 13. 14:10

Mondjuk ezt hogy a "pajzsmirigy huncutkodik-e" vagy az idegrendszered,egy vizsgálattal nem lehet megmondani biztonsággal,attól függetlenül,hogy simán rámondja az orvosok nagy része,hogy ez,vagy az a baj..

Röntgenszemüveget felveszi,Te bemész,rádnéz,átvilágítja az egész szervezetedet,és már meg is van az eredmény...

:)

Javaslom KÉRJÉL hormon vizsgálatokat,sőt egy TEljes labort. Nézzék a vitaminokat is...

1004. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1001. - Cat1981)
2011. nov. 13. 14:05

"Mindenre fény derül majd a jövőben."-jó a pozitív gondolkodás,de erre nem sok esélyed van,csak ha holnaptól átalakulsz DR.Cat-té,és kutatómunkát végzel majd saját betegségedről..:)

Holnap labor nem lesz? Mert még egy egyszerű krém,gyógyszer is bekavarhat a vérképbe..

Én mikor ilyen megpróbáltatások előtt állok,mindig olyanokra gondolok,hogy még mindig jobb,mint annak akinek nincs keze,lába,vagy van ennél sokkal rosszabb betegség..,ezt ki kell bírnom..

De amúgy megértem a félelmedet.

Most látom,h.ATPO lesz holnap.Annál nem számít a nyugtató,mert az úgyis "benned van" ,vagy nincs.

Gondolunk Rád holnap! Puszi! Majd írd meg mi volt..

1003. f54c6b8a8d (válaszként erre: 999. - 9bbc382386)
2011. nov. 13. 13:56

Nálam is ez volt,van.. Túlműködőként is,alulmúködőként is..,ugyanaz igazából,csak túlmúködőként napközben is pörögtem,nem csak éjszaka.

De a legnagyobb különbség a testsúlyban van,akkor 50-55 körüli voltam,most 70.

Depresszióra,idegességre mindig is hajlamom volt,ez genetikai dolog nálunk,mindenki ilyen..

De mi ugyanúgy fokozottan éljük meg a jót is..

1002. emi1206
2011. nov. 13. 13:08

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, holnap meglátogatom a dokimat, csak eddig lusta voltam rá. (Délelőtt nem tudok menni hozzá, délután meg munka után nincs kedvem átutazni a városon. :S )Kíváncsi leszek rá, hogy a pajzsmirigyem huncutkodik-e megint vagy most a változatosság kedvéért az idegrendszerem.

Én gyógyszert úgy kb. 3 hónapig szedtem, metothyrint, de attól fulladtam, mert elkezdett befelé is nőni a pm. Műteni akartak, de abba én nem egyeztem bele. Rengeteg természetgyógyászt végig jártam meg a különféle kezeléseiket, nem tudom, hogy végül mi segített, de amit huzamosabb ideig csináltam és párhuzamosan, az: vasfű gyógytea, kétféle homeopátiás csepp (nem tudom, hogy leírhatom-e a nevüket), méhpempő és nyers káposzta. Én úgy érzem ezek segítettek.

Még egyszer köszönöm a segítségeteket. :)

1001. Cat1981
2011. nov. 13. 12:57

Sziasztok!

Igyekszem nem parázni a biopsziától de nem esküdöm meg rá hogy nem fogok elfutni :-)

Amilyen mázlista vagyok biztos, hogy nekem közbejön valami gubanc. Én már eleve benyugtatózva fogok lemenni, azt mondták, hogy a doki aki csinálni fogja nagyon jól tud szúrni, hát kiváncsi leszek.

Szívdobogás, én Betalocot szedek az 50 mg-osból egy felet, ha nagyon megindul, de igyekszem együttélni vele. Szóval eddig az egy hét alatt kétszer vettem igénybe. Másodjára nem is segített. Viszont amit észrevettem magamon az az, hogy napközben amikor teszek veszek, dolgozok, főzök, takarítok stb., szóval aktívan elvagyok, akkor vagy nem tűnik fel nem tudom, de inkább este amikor lefekszem az ágyba akkor tör rám a heves szívdobogás, most hogy azért mert akkor jobban felfigyelek rá, mert nincs más amivel elfoglaljam magam, vagy mert a fizikai terhelés kell a szívemnek nem tudom. Mindenre fény derül majd a jövőben. Nekem holnap veszik le az anti TPO-t meg az anti TG-t, és akkor attól számítva 4 hét még. Édes jó istenem, ilyenkor kívánom azt, hogy lenne már jövő év.

1000. garamond (válaszként erre: 999. - 9bbc382386)
2011. nov. 13. 12:27

Ne is mondd, 2 napja nem bírok a szívemmel, gyógyit sem merek rá bevenni, mert egyszer megindul, 10 perc múlva meg 50.

Concort kaptam, de attól 44 volt a pulzusom. Horvosom nem hitte el.

Huma pronol jó lenne az is van, de ha 50, azt sem lehet szedni.

Jó lenne már ha elkezdenék kezelni. Anti TPO-ra várok (4 hét).

2011. nov. 13. 09:40

Alulműködőként magas pulzussal,álmatlansággal és pánikrohamokkal küzdöttem,egy kis depresszió és szorongás is része volt a mindennapjaimnak.

Szóval anno mikor kerestem mi lehet a betegségem,akkor az alulműködés szóba sem jöhetett......és mégis ez tehetett mindenről.

2011. nov. 13. 08:54

Ahogy Angel irta:)

Lehet, hogy túlműködsz, ami tünetei lehetnek a szorongás, remegés, de a félelem már a te túlreagálásod.

Hogy jöttél rendbe? Gyógyszer?

997. f54c6b8a8d (válaszként erre: 996. - Emi1206)
2011. nov. 13. 04:11

Én régen túlműködtem,és voltak pánikrohamaim is.

A válasz igen is,és nem is..:)

A pajzsmirigybetegségek az idegrendszert károsíthatják,főleg,ha nem időben kezdődött meg a kezelés./a korai diagnosztizálás ritka sajnos/.Az idegrendszer károsodása összefüggésben van a pszichés betegségekkel,mint pl.a pánikbetegséggel is.Az endokrin rendszer tehát szoros összefüggésben van az idegrendszerrel..

Most pont erről a témáról olvasok sokat,ez a legújabb kattanásom.:)

/Az is érdekes ,hogy milyen összefüggések vannak a fizikai fájdalmak,pl.végtagfájdalmak/pl.myopathiák/,és az említett két rendszer között...

De ettől függetlenül is lehetsz pánik beteg...

De lehet,hogy nem azért vannak tüneteid,m.újra túlmúködsz,hanem azért,m.már előtte megviselte az idegrendszeredet a betegség,és most vmi. kiváltotta ezt a pszichés problémát...

De miért nem mész el laborra?

996. emi1206 (válaszként erre: 995. - Emi1206)
2011. nov. 13. 01:40
Pontosítok, a túlműködésem alatt tapasztaltam a szapora pulzust és a remegést, de pániknak és szorongásnak nem volt nyoma sem. Erre lennék kíváncsi, hogy ezt is okozhatja-e a túlműködés ?
995. emi1206
2011. nov. 13. 01:38

Sziasztok!


A túlműködésesekhez lenne egy kérdésem. Nekem is túlműködött a pajzsmirigyem, de sikerült helyrehozni (legalábbis a leletek és az orvos szerint). Egy darabig minden normális volt, viszont újabban szorongok és pánikolok minden ok nélkül. Leginkább az emberektől rettegek, pl. ha valaki rámnéz sokszor nagyon kellemetlenül érzem magam és nem kell, hogy negatívan viszonyuljon hozzám vagy pl. nem merek elmenni egyedül a boltba. Ilyen helyzetekben elkezdek remegni (kezem, lábam, fejem) és iszonyatos gyorsan kezd verni a szívem. Mivel ilyet csak a túlműködésem alatt tapasztaltam magamon; az lenne a kérdésem, hogy volt-e valakinek ilyen tünete a betegsége alatt?

Orvosnál még nem jártam, csak érdeklődök, hogy lehet, hogy ez megint a túlműködés ?

Előre is köszi a segítséget és bocsánat, hogy hosszú lett. :S

994. f54c6b8a8d (válaszként erre: 993. - A0c1361e44)
2011. nov. 11. 21:55

Én is azt hallottam,hogy nem durva..

De persze én is be lennék sz@rva..

993. a0c1361e44 (válaszként erre: 992. - Cat1981)
2011. nov. 11. 21:45

Nekem nem fájt a biopszia:)

Nagyon rémisztő, én is nagyon féltem és az első előtt majdnem le kellett fogniuk. Kb. 10 percig nyugtattak és azt is mondták, hogy benyugtatóznak, ha nem szedem össze magamat:)

Végül is sikerült nekik. Azt mondta a doki, hogy majd szól ha nyeljek és akkor fog szúrni. Igy is volt és semmit nem éreztem. Még annyit sem, mint egy vérvételnél:) A többinél azért már éreztem, de még mindig nem volt olyan fájdalmas, mint a vérvétel. Utána semmi nincs. Nekem leragasztották, amit kb. 1 óra múlva vettem le. Semmi nem látszott és nem is volt még érzékeny sem.


Ne félj!

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook