Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1832. Bubuka100 (válaszként erre: 1821. - Leosa09)
dec. 17. 18:52

Szia.

Pajzsmirigy műtét előtt állok,van egy majdnem 4 cm es göb a pajzsmirigyben.

Nagyon félek a műtéttől,de az orvos ajánlotta,mert elég nagy a göb.

Nálad hogy zajlottak műtét?

Köszi a választ.

Üdv Ildikó

1831. Bubuka100 (válaszként erre: 1830. - Channa*)
dec. 17. 18:49

Köszi a választ.

Tünetek vannak,és nem gondoltam volna hogy emiatt

Alvászavar,sokszor melegség érzés Szapora pulzus.

Hétfőn lesz minta vétel,két nap alatt megjön az eredmény.

1830. Channa* (válaszként erre: 1829. - Bubuka100)
dec. 17. 13:01

Én a műtétet választanám. Sokkal humánusabbnak tartom, mint a besugárzást.

Gyógyszer: gondolom a túlműködést kezelnék vele, amit azért nem lehet éveken át csinálni.

Nem tudom, hogy milyen tüneteid vannak, de a műtéttel meg szűnnének.


Hogy milyen a műtét? Mindenkinél más. A legtöbben néhány napot töltenek kórházba a műtét után, aztán otthon gyógyulgatnak és élethosszig tartó gyógyszeres kezelés jön utána.

1829. Bubuka100 (válaszként erre: 1732. - Channa*)
dec. 17. 00:49

Szia.

Új vagyok itt.

Most derült ki,hogy tulmukodik a pajzsmirigy.THS 0.016.

Viszont van egy majdnem 4 cm es göb.Doktorno műtétet javasol,mivel ekkora,vagy radioaktív besugarzas és gyógyszer,de a műtét inkább őszerinte.

Nem tudom mitévő legyek.

1828. Bubuka100 (válaszként erre: 1757. - Channa*)
dec. 16. 13:46

Szia.

Új vagyok itt.

Most derült ki hogy van egy majdnem 4 cm es göb a pajzsmirigyben,a THS nagyon alacsony,0.016.

Félek a műtéttől de az orvos szerint az kéne.Neked milyen volt a műtét?

Üdv Ildikó

1827. Bubuka100
dec. 16. 13:39
Bocs, hülye szótár... Szóval van egy 4 cm és göb a pajzsmirigyben.
1826. Bubuka100 (válaszként erre: 1811. - Channa*)
dec. 16. 13:38

Szia.

Új vagyok itt.

Van egy majdnem 4 cm és finom.Endokrinologus műtétet javasol,de úgy félek a műtéttől.

Neked milyen volt?

Köszi ha válaszolsz.

Üdv Ildikó

1825. Bubuka100
dec. 16. 13:35
Rosszul írtam... Tulmukodik a pajzsmirigyem.
1824. Bubuka100
dec. 16. 13:34

Sziasztok.

Új vagyok itt.

A napokban derült ki egy vérvétel során hogy túl alacsony a THS szintem,0.016, tehát alulműködés.Voltam pajzsmirigy ultrahangon,ahol kiderült van egy majdnem 4 cm és göb.Endokrinologus műtétet javasol,de ha nem műtét mellett döntök,akkor valami radioaktív besugarzas és gyógyszer és sűrűn ellenőrzre kell járnom.

Én nem szeretnék műtétet egyenlőre.Vokt már valakinek ekkorra méretű göb?

2023. aug. 23. 12:27

Sziasztok,



Kőnig Claudia vagyok. Néhány évvel ezelőtt teljes pajzsmirigy eltávolításon estem át, jóindulatú göb miatt. A hormonszintem beállt, napi 150 uq szedése mellet a TSH-m 1,5, ami jónak mondható. Szeretnék egy fajta multivitamint szedni, ami azonban jódot is tartalmaz. Az endokrinológusom szerint nem kellene jódtartalmú táplálékkiegészítőket szednem. Próbáltam azért tájékozódni, és máshol ezzel ellentétes véleményekkel is találkoztam / pajzsirigy híján úgysem tud felhalmozódni a jód, a pajzsmirigy mellett más szervek is jódigényesek, stb./ Van e esetleg tapasztalata valakinek ilyen esetről, illetve Nektek milyen információtok van a pm. műtét /teljes eltávolítás/ és a későbbi jódfelvétel kapcsolatáról? Köszönöm.

1822. Editt2
2023. máj. 22. 11:28

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumon és a segítségeteket szeretném kérni.

50 fölött vagyok és UH-n cisztákat látott az orvos, továbbirányítottak a SOTE Pajzsmirigy szakrendelésre a Korányi Sándor utcába.

Kérdésem/kérésem, tudtok ismertek, ill. tudtok ajánlani ott jó, megbízható orvost? Sajnos teljesen ismeretlen nekem ez a terület...

Előre is köszönöm.

1821. Leosa09
2021. jún. 19. 15:27
Keresek olyan betegeket akiknek mellékpajzsmirigy problémájuk van. Nekem pajzsmirigy műtétkor vették ki a mellékpajzsmirigyeimet, és az ezt helyettesítő gyógyszer megszünt. Honnan lehetne hasonló hatóanyagú gyógyszert szerezni?
2021. márc. 15. 20:40
Köszönöm szépen!
1819. Channa* (válaszként erre: 1818. - EszterAusztria)
2021. márc. 15. 19:56

Értem.


A lényeg, hogy nyugi!

Napon belül is változnak az értékek, így ne izgulj.


Majd úgy is többször néznek téged, pont azért, amit írtál.


Sikeres lombikozást kívánok;)!

2021. márc. 15. 19:46

Ugy szoktak mondani hogy lombikhoz 1,5 inszeminaciohoz 2 termeszetes terhesseghez 2,5

Gondolom ezen felul is lesznek nők terhesek de meg is no a veteles kockazata

1817. Channa* (válaszként erre: 1816. - EszterAusztria)
2021. márc. 15. 19:14
Akkor is olyan alacsony TSH kell, ha amúgy nem vagy pajzsmirigy beteg?
1816. EszterAusztria (válaszként erre: 1815. - Channa*)
2021. márc. 15. 18:58

Lombikozunk es oda az 1,5 os ertek a jó, szoval eddig ugy voltam vele hogy kezelni kell mindenképp, aztán megkaptam az 1,6os erteket es emiatt zavarodtam össze. Plane hogy mindkettonel ehgyomorra neztek ugy hogy elvileg nem is kell az ehgyomor.

Koszonom valaszod

1815. Channa* (válaszként erre: 1814. - EszterAusztria)
2021. márc. 15. 17:56

Nem tudom, hogy milyen pm működésed van, a utolsó TSH-d alapján alulműködés, az első kettő alapján nincs pajzsirigy betegséged.


Engem nem a 4 órás különbség érdekelne, mert mindkét érték a normál referenciában van, azaz az alapján a működésed megfelelő és, ahogy minden más értékünket nagyban befolyásolja az étkezésünk és a tevékenységünk. Ha csak a vércukrot nézzük, már ott látjuk, hogy akár percek alatt is változik.


Tehát, a 4,9 a sok, bár manapság úgy vettem észre, hogy a dokik ne igazán izgulnak, ha valamennyivel eltér a referenciától, mert szerintük ez nudli, és eszükbe se jut, hogy vannak akiknek ettől kihullik a hajuk nagy része.


Tehát, inkább a 4,9-es értékkel foglalkozz.

1814. EszterAusztria (válaszként erre: 1813. - Channa*)
2021. márc. 15. 13:14
A TSH t nem ertem hogy 4 ora alatt lesz 3,8 rol 1,6 majd 20 nap mulva 4,9. A 3 hetet meg megertem. De az ugyanazon napon lévőt nem.
1813. Channa* (válaszként erre: 1812. - EszterAusztria)
2021. márc. 15. 12:48
Melyik eltérés nagy szerinted?
2021. márc. 15. 12:36

Sziasztok! Egy kis segitsegre lenne szükségem.

Az elmúlt időszakban több kivizsgalasom volt es az eredmények igencsak ellentmondásosak. Feb. 12en reggel 8 kor voltam 3. Napi hormonon ahol a TSH 3,8 lett (t3 5,8 t4 17,9)

4 oraval kesobb belgyogyasz szakkivizsgalas TSH 1,6


Marcius 3 (21. napi labor) TSH 4,9 ( t3 5,4 t4 17,5)

Lehetseges ekkora ingadozas egy napon belül vagy valahol valamot nagyon elneztek?

Idopontom van endokrinologushoz csak gondoltam valakinek van ilyen jellegu tapasztalata.

Köszönöm

1811. Channa* (válaszként erre: 1810. - Sharon2)
2021. márc. 10. 18:32

Én szerencsére csak egyszer voltam műtve.


Sajnos, a műtéteknél bent hagynak egy pici pm-et, hátha ellátja a dolgát, mindezt annak ellenére, hogy bármikor újra beindulhat és nem csak a működése, hanem a növekedése is.


A pulzusodra tudnak adni gyógyszert.


Izotópos kezelést nem javasoltak?

1810. Sharon2
2021. márc. 10. 15:44

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy van- e köztetek többszörösen műtött pajzsmirigy beteg. Én kétszer voltam már műtve, 40 éve és 6 éve. Sajnos ismét műteni kellene, a bal oldalon van egy hatalmas göböm. Nagyon félek a harmadik műtéttől.

Esztétikailag is csúnya, és a pulzusom az egekben van.

1809. kirukiru (válaszként erre: 1808. - Kirukiru)
2020. aug. 12. 20:27
A magas pulzus Pl:120-150 előfordul már 4,5-es erteknel is, A fokozatos pótlás helyreállithatja a pulzust, a káliumtöbblet alacsony pulzussal jár, (40-60 1/perc)
1808. kirukiru (válaszként erre: 1807. - Kirukiru)
2020. aug. 12. 20:20

Pontosítok: 3,5-5,5 mmol!l a referenciaérték.

lehetőleg 4,5-s körüli értek a normalis és biztonságos! A szervezet a többletet több szabályozó mechanizmussal könnyen lekezeli!

1807. kirukiru
2020. aug. 12. 20:13

Kiegesztesek: Sokan a Kalium Vérszerum adatában bíznak!

Ez 3,5-4,5 között kell lennie. A következő információ szabad, nem használható, szabadalomra, vagy saját tulajdonhoz kötött kezdeményezésre! A Szervezet káliumháztatása: Kb 180-200gr felhalmozva a sejtekben szövetekben, Izomszövetek,agyszövet..stb. A verben ennek 1-3%-kering! Ha Pl 4,0 alá csökken az súlyos tünetekkel járhat, magas pulzus, emelkedett vérnyomas, szivroblemák, sztrók, epe, pajzsmirigy,nemi rendszer, cisztak, göbök, sejtosztódás, koleszterin, diabetesz... (...dióhejban...)...stb A megzavart vesefunkció felelős többnyire ezert, vagy túlzott izzadás.káliumhiányos táplálkozás, kelletlenül sok italfogyasztas.. A Kalium leginkabb a vizelettel távozik. újra töltéshez több napra akár hetekre van szükség, ha felismertük. Az orvosi gyakorlatban hormonkomunikációt blokkoló, manipuláló szerekkel nyomjak el a tüneteket, lancszerüen, szervről szervre...!!! Az ajánlott napi beviteli mennyiség töredékét vesszük csak magunkhoz !!!(2000-4000mg/nap!!! kéne lenni) Van, akiknel a tizede csak!

Lásd 1993 MTA tanulmany az elővilág,növény, állat, ember káliumforgalma.(Dr Kadar...es társai)Vagy nemzetközi egyéb tanulmanyok !!!

1806. kirukiru (válaszként erre: 1805. - Méry3)
2020. aug. 10. 17:41
Igen, nem nekem hanem édesanyamnak, Az egeszet a folyamatos indokolatlan vizhajtózás kezdte (okozta). De az üzlet az üzlet. A kulcs a Kalium... ha erdekel olvass egyet,(leírogattam) vagy kezdj egy kálváriát!
1805. Méry3
2020. aug. 10. 03:30

Sziasztok! Pajzsmirigy túlműködésem van évek óta és a metothyrint szedtem. Tavaly szeptemberben pitvarfibrilláció alakult ki. Bétablokkolót és vérhígítót szedek. A műtét szeptemberben lesz hideg és meleg göbök vannak ezért kiveszik a teljes lebenyt.

Azt szeretném tudni, hogy volt e

Valakinek ilyen műtét és a ritmuszavar mennyire teszi kockázatossá a műtétet.

Egyébként jól érzem magam nincs semmi tünetem. Azt mondta az orvos, hogy a ritmuszavar a műtét után elmúlik.

Várom a véleményeteket és köszönöm.

1804. zsannus35
2020. febr. 14. 12:29
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, nem nekem, hanem édesanyámnak. Nagyon szükségünk lenne egy nagyon jó endokrinológusra. Tud valaki ajánlani ilyet? Köszönöm szépen.
1803. kirukiru
2019. dec. 19. 14:32
Ha nem tervezed "kidobatni illetve szétcincáltatni". ezzel egy másik lavinát elindítani... Egy megoldást leírtam, lassú helyreállás, (nem egy két nap...)Csak kajálni kell, K tartalommal..., és nem hizlal...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook