Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrkagyló műtét fórum

Orrkagyló műtét (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 13. 06:56
Szia. Még nem vagyok túl rajta.Most voltam dokinál még felírt egyfajta orrsprayt.De ha ez sem használ akkor megyek.Különben semmit nem használ.Még egy kicsit rágom ezt a csontot.Nagyon félek tőle,de utálom már ezt a dugulást is.
4. subszi (válaszként erre: 3. - Brigitta71)
2023. márc. 21. 10:39

Nem befolyásolt semmit, minden memt tovább. Több mint egy hónap volt, mire a légzés rendben volt, sokáig voltak pörkök, száradás, de az nem fáj, nem okoz problémát. Viszont rá fél évre egy sátrazáskor jött az arcomra a hideg, azóta újra gond van. Orrspray, kenőcs, olaj, semmi nem használ, újra kezdek dokihoz járni, nem tudom, hogy újra megnqgyobbodott-e az orrkagylót. Szóval semmi sem olyan, mint régen, csak pár hónapig élbezhettem, hogy kipohent vagyok a jó olvás után.

Remélem, te jobban jársz!

Túl vagy a műtéten? Hogy vagy?

2023. febr. 19. 13:35
Szeretném kérdezni, hogy mennyi ideig voltál munkaképtelen a műtét után?Mi a helyzet most veled így lassan egy év távlatából?Kapsz levegőt rendesen?Én is erre készülök azért kérdezem.
2022. márc. 28. 12:46

Eltelt 11 év a fórum indításától, de megírom a saját tapasztalatom, mert én is nagyon sokat keresgéltem, szerettem volna mások tapasztalatairól olvasni (a orrkagylókisebbító műtétről).


Az én történetem:

Folyamatos orrdugulás, horkolás, nagyon rossz alvás, arc- és szemfájás. Készült CT, ami kimutatta a duzzanatot...

A műtét ambulánsan elvégezhető, helyiérzéstelenítőt használtak nálam. Először két vékony vattát dugtak fel az orrlyukaimba, attól zsibbadt a szám és a szájpadlásom (lefolyt), az orromat "kopogtattam", ott nem éreztem semmi változást, azaz éreztem a "kopogtatást". Rá 1 órára műtöttek, akkor szuri mindkét oldalra, az fájt. Sajnos nekem a többi része is fájt, kaptam is még egy kis lidokaint (ha jól érzékeltem), úgy is éreztem rendesen. Csodálkoztak, elvileg nem kéne így fájnia.

10-15 perc a műtét.

Radiofrekvenciás eszközzel csinálták.


Most jön a jó része:

Nem fájt már utána sem, közvetlen utána sem! :)) Nem kaptam tampont, semmit. Iszonyúan bedugult aznap az orrom, és azóta is bedugul, de már fújom.

Eltelt 3 nap, és éjszaka már nem volt horkolásom! :)) Remélem, ez így is marad! Pedig még van dugulás, ami pár hétig teljesen normális, meg még a kontrollon ki is tisztítják majd, úgy tudom.

Használni kell orrkenőcsöt vagy orrolajat.

A szélre és a huzatra érzékeny (nem fáj ekkor sem), de egyébként nem érzek semmi egyebet. Már nem kell a maszk, főleg az utcán, de nekem kellett a szél miatt, biztos idiótának néztek! :))


Ha kérdés van, szívesen válaszolok.

2010. márc. 7. 12:58
Segítséget szeretnék kérni valaki megtudná nekem mondani milyen az az orrkagyló műtét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook