Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a rákkal, az élettel fórum

Küzdelem a rákkal, az élettel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a rákkal, az élettel

1 2 3
61. fehérke111 (válaszként erre: 60. - PestiAndi)
2014. nov. 21. 19:57
Ezt azért így nem kellene...
2014. nov. 21. 06:40

Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, mint ahogy azzal sem, hogy mi emberek erősek vagyunk és kibírjuk azt, amit az élet ránk mér! Ne feledd: csak azt kapjuk, amit el tudunk viselni és soha nem lehet előre tudni, hogy vajon micsoda lelki-testi fejlődésen is megyünk egyúttal keresztül! Sok új helyzet, ez idáig elképzelhetetlen megpróbálások, megpróbáltatások és sok- sok olyan ember, aki Melletted áll (!! ) és fogat összeszorítva hisz abban, hogy minden, hangsúlyozom: minden! jóra fordul!

Ezt elsőként bizonyítva, ismeretlenül kívánok Neked és Mindenkinek Erőt, Kitartást, Hitet ahhoz, hogy a kéretlen, de kijelölt úton bátran haladjon végig!

Ölelés és most figyelj!

Édesanyámnál majdnem ugyanezeket mondták. 2 héttel ez előtt azt hittem, velünk ez nem történhet meg. Soha nem volt a családunkban ilyen betegség, sebezhetetlennek éreztem magunkat.

Aztán beütött. Nem kérdezett, csak jött és tarolt.

De: Nem visz mindent! Egyszerűen, nem engedem és látom magam előtt a jövőképet sok - sok mozaikban, amiben együtt vagyunk Anyuval és mindenfélét csinálunk. Tegnap, miközben egy durva vizsgálatra vártunk, csináltunk egy új szabályt. Mindenkinek el kellett mondania egy vicces esetet, ami vele történt meg. Tudtunk mosolyogni és Neked, Nektek is ezt ajánlom! Tudjátok pontosan, hogy mennyit fog segíteni!

és akkor jöjjön most az, amit feltétlen el akartam mondani és tulajdonképpen ezért is regisztráltam ide.... elmentünk egy olyan helyre, ahol képesek a DNS -ből megállapítani melyik gén, géncsoport a felelős a folyamatos osztódásért, mi az ami elromlott.

Nekünk ez megrajzolta azt a jövőt, amit követve plussz erőt kaptunk és megingathatatlanul kitartunk amellett, hogy megcsináljuk, nem győzhet le semmi!

Higgy! Láss! Győzz! Hajrá Lányok és Fiúk!

59. Rozália (válaszként erre: 56. - Zildiki)
2011. aug. 1. 06:49
Én a bal mellemből kiműtött áttételes rákos daganat miatt kaptam 28-szorra elosztva 52 G sugarat. Három oldalról adták, és egy helyen, a nyakam és a vállam hajlatában találkozott a három sugárnyaláb. Mit ne mondjak, agyonra égetett:(( Gennyezett, csúnya volt nagyon. Meggyógyult, később nem okozott problémát, kivéve az idei nyáron: hámló, megvastagodott, csúnya lett a bőröm. Igaz, még annak idején megmondták, hogy a napra se menjek. Nem igen szoktam egyébként sem, mert nagyon fehér bőrű vagyok. De néha elkerülhetetlen, hogy az ember napra menjen.
58. c9cd845d08 (válaszként erre: 57. - 43d4d69400)
2010. aug. 18. 23:48

Nyugatról jönnek ide kezelésekre, mert az itteni orvosok szaktudása is ugyanolyan színvonalon vannak mint ott, csak a kórházi ápolási körülmények rosszabbak. De itt is vannak VIP-es szobák, csak meg kell külön fizetni.

Kivétel csak a tüdőtranszplantáció, amit itt még nem végeznek.

2010. aug. 18. 11:04
Sziasztok. Az egyik ismerősömnek tüdőrákja van. egy olyan kérdésem lenne, h rengeteget olvastam róla, és igazábol arra lennék kíváncis h a környező országokban tudja -e valaki h milyen kezelési lehetőségek vannak,..... amik jobbak a Mienknél....
56. Zildiki (válaszként erre: 51. - Judi33@freemail.hu)
2010. ápr. 23. 03:36

Nekem kismedencei sugárkezelésem volt, az adható maximális dózissal (+ még belső is), de a bőrömön a kezelések alatt sem látszódott semmi, és most is olyan, mint a baba bőre, de az ízületeimet tönkrevágta, csipőprotézissel riogatnak az orvosok a jövőre nézve. Nem tudom a lábamat a térdemen keresztbe rakni, és ha 10 percet állni kell, nagyon fáj a derekam. Elkezdtem jógázni, mert, nem törődök bele, hogy ilyen hamar ennyire beszűkült a mozgásom.

Természetesen a menstruációmnak vége, amit annyira nem is sajnálok, csak rengeteg negatív következménye is van. Amikor a dokinak említettem, a válasz csak annyi volt, hogy "ja, ez az élet ára".

Miomám is van, de arra azt mondta az orvos, hogy azzal nem foglalkozunk, hát nem nyugtatott meg.

És még sorolhatnám a sugárkezelés miatti bélösszenövéseket...

Soha nem panaszkodom, de itt most egy kicsit jól esett, hiszen egy cipőben járunk/jártunk.

2010. ápr. 23. 03:26
Én csak ma regisztráltam erre az oldalra, de megtaláltam ezt az írást, pedig nem is ilyen témát kerestem. Nekem 2 évvel ezelőtt II/B-III/B stádiumú méhnyakrákot állapítottak meg annak ellenér, hogy ÉVENTE mentem szűrésre. Műteni nem tudtak, sugárkezelést és kemót kaptam. Bő 1 éve lett vége a kezeléseknek. Azóta jól vagyok, leszámítva, hogy a sugár a csípőizületeimet tönkretette. Még nem vagyok 40 éves. Nagyon érdekes az egész, mert soha nem volt betegségtudatom, de ennek ellenére minden kontrollnál félek. Én eltitkoltam a betegségemet, senki nem tudott róla, még a legközelebbi hozzátartozóim sem, munkába is jártam. A kezeléseket kora reggelre kértem. Csak utólag mondtam el.
2010. ápr. 23. 03:26
Én csak ma regisztráltam erre az oldalra, de megtaláltam ezt az írást, pedig nem is ilyen témát kerestem. Nekem 2 évvel ezelőtt II/B-III/B stádiumú méhnyakrákot állapítottak meg annak ellenér, hogy ÉVENTE mentem szűrésre. Műteni nem tudtak, sugárkezelést és kemót kaptam. Bő 1 éve lett vége a kezeléseknek. Azóta jól vagyok, leszámítva, hogy a sugár a csípőizületeimet tönkretette. Még nem vagyok 40 éves. Nagyon érdekes az egész, mert soha nem volt betegségtudatom, de ennek ellenére minden kontrollnál félek. Én eltitkoltam a betegségemet, senki nem tudott róla, még a legközelebbi hozzátartozóim sem, munkába is jártam. A kezeléseket kora reggelre kértem. Csak utólag mondtam el.
2010. ápr. 6. 18:26
Látom megjártad a poklok poklát nagyon remélem, hogy ezek után csak jóban lesz részed...igazi túlélő vagy.
2010. márc. 31. 18:46

Sziasztok!


Momo, olvastam a történetedet, és azt kell mondjam, hogy rendkívül erős voltál/ vagy és csak gratulálni tudok Neked.

Én is átestem egy rosszindulatú daganat műtéten, meg utána 2x4 nap kemoterápián is ( szerencsére csak ennyi volt, mert a második alkalommal nem bírtam volna ki az ötödik napot). Ez 2003 nyarán volt. A műtét után én azt mondtam magamnak, hogy meggyógyultam. Azóta tünetmentes vagyok.

2010. márc. 17. 13:11
sziasztok!Először is mindenkinek jobbulást és kitartást kívánok!Én decemberben fejejeztem be a kezelés sorozatot,melldaganatom volt 34 évesen!! szeretném megkérdezni hogy milyen a mellbörötök kezelés után, éreztek-e fájdalmat mert nállam semmi sem a régi vissza áll valamikor a bör állaga? válaszotokat előre is köszönöm!!
50. momo1979 (válaszként erre: 49. - Változó)
2010. márc. 9. 19:04

Szia!


Köszönöm a jó kívánságokat!

2010. márc. 9. 15:49

Kedves "momo1979"!


Megkönnyeztem a történetedet, sajnálom, hogy ilyen fiatalon ennyi rosszat megéltél, de örülök, hogy sikerült legyőznöd a betegséged! Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz! Erős vagy, minden jót kívánok neked!!!


Sok boldogságot az új kapcsolatodhoz :) az a fontos, hogy szerencsésen alakult az életed :) és megtaláltad az Igazi társad, aki melletted van, szeret és támogat!

Puszi

2010. márc. 9. 13:27

Kedves Netty girl, Ági40109!


Nagyon köszönöm az én a és a családom nevében a jó kívánságokat és a bátorító szavakat.

2010. márc. 9. 12:46
Kitartást és sok erőt,egészséget kivánok!Itt a példa hogy a legfájóbb és legszomorubb dolgok után is talpra lehet állni,sok boldogságot kivánok!
2010. márc. 9. 12:15

Nagyon jó egészséget és hosszú életet kívánok neked és az egész családodnak!!! Szívszorító a történeted, de nagyon szorítok neked, hogy most már csak jó dolgok jöjjenek!!!!

A hit és az akarat nagyon fontos! Ezek a dolgok nálad meg is vannak!

Még egyszer minden jót kívánok!!

2010. márc. 8. 15:04
JÓ SZÉP
44. momo1979 (válaszként erre: 40. - Sajert)
2010. márc. 8. 13:50
Bizony, ha nem járok utána és nem nyősztetnek engem is akkor már nem biztos, hogy itt ülnék és írnék nektek. A sógornődnek jobbulást kívánok. Kitartás nem szabad feladni, hogy ott van a kicsi gyereke.
43. momo1979 (válaszként erre: 42. - Zorg27)
2010. márc. 8. 13:49
Hódmezővásárhelyen a Csajbók főorvos úr! Az igazság az, hogy mondta nekem, hogy mindent elkövettek, hogy szép egyen a vágás és igen szerintem is sikerült. A hasi műtétem még ennyire sem látszik, mint a nyaki, csak a térdemen látszik de az nagyon.
42. Zorg27 (válaszként erre: 27. - Momo1979)
2010. márc. 8. 13:05
Hát akkor nagyon nagy szerencséd van, hogy a nyakadon egyáltalán nem látszik a vágás helye! Hol operáltak? Engem a transzplantációs klinikán, de nekem 32 cm-es heg van a hasamon! (ami igen erősen látszik is).
41. Marvica (válaszként erre: 40. - Sajert)
2010. márc. 8. 08:37
Különben tényleg sokszor nem foglalkoznak az emberrel az orvosok,ez elég szomorú,hát,én csak azt mondom,a nyakukra kell járni,vagy orvost váltani.nekem se nagyon akarták a 8 cm-es myómám(+egy 3 cm-es)megoperálni,majdnem fél évig tartott,mire programba kerültem,egy volt osztálytársam meg már 3-cm-rel műtik...Egy másik volt osztálytársam mellében volt egy csomó,vagy másfél hónapra kapott időpontot a dokinál,múlt héten amputálták a mellét,rosszindulatú,és még csak 43 éves...Szóval,résen kell lenni...
40. sajert
2010. márc. 8. 01:19

Szívből kívánom, hogy hosszú, boldog életed legyen, szeretteidtől körülvéve.


A rák rohadt egy betegség.

Anyu felgyógyult mellrákból (6 éve, kopp-kopp). Mai napig félve megy a féléves kontrollra, mi van ha kiújult????


Ami megütötte a szememet: neked se akarták elhinni, hogy valami baj van. Sógornőm ugyanígy járt. Hiába ment orvoshoz, hogy csomó van a mellében, elküldték vizsgálat nélkül, hogy a szoptatás miatt van (akkor volt három hónapos a gyereke). Fél éves volt a kicsi, mire kivizsgálták (addig vagy négyszer ment el orvoshoz!!!). Rosszindulatú daganat, áttéttel, agresszív fajta. Most már négy éves a gyerek, de a sógornőm még mindig kezelés alatt áll, mert hiába műtötték, kiújult.

2010. márc. 7. 22:03
Én is ennyi idős vok mint Te!Még meg is könnyeztelek!De érzem már minden renbe van körülötted!Kívánom hogy mindig ilyen optimista légy és akkor semmi baj nem érhet!
38. momo1979 (válaszként erre: 33. - C9cd845d08)
2010. márc. 7. 21:45
Nagyon szépen köszönöm, és remélem lassan teljesülni fog a mi közös álmunk.
37. momo1979 (válaszként erre: 34. - E974230abd)
2010. márc. 7. 21:44
Nemtudom én sem tudom, miért van ez, de egy biztos, a Jó Isten még feladtottűzött ki nekem,még pedig, hogy felneveljem a gyerekeket s boldogan éljek életem párjval.
36. momo1979 (válaszként erre: 32. - Minerva223)
2010. márc. 7. 21:42
Én szerencsére csak sugarat kaptam , de azt 2x is.
35. c9cd845d08 (válaszként erre: 7. - Bettike5714)
2010. márc. 7. 21:40

Bettike!

Bízzál az orvosokban és a további kezelésekben.

Meg fogsz gyógyulni csak higgyél benne erősen.

Hidd el a pozitív gondolkodás, vidám gondolatok fél gyógyulást jelentenek.

További erőt és jobbulást kívánok!

2010. márc. 7. 21:30
Istenem!!So sok szernecsét,és kitartás után jobb napokat....Nem értem a sorsot miért csinálja ezt?!
2010. márc. 7. 21:18

Momo!

Teljesen megértelek miken mentél keresztül. Szerencsére a nagy akaratod és a hited nem hagyott el. Aranyosak a gyerekeid, és hidd el fel fogod tudni nevelni őket. Gratula a párodnak és a rokonaidnak.

További jó erőt, egészséget és sok-sok vidám pillanatot!

32. minerva223 (válaszként erre: 30. - Momo1979)
2010. márc. 7. 21:03

Nem.

Oda csak sugárra jártam.

Székesfehérvárra járok, a kemót is ott kaptam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook