Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízlal a stressz? fórum

Miért hízlal a stressz? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
43. winny
2009. okt. 2. 09:33
Az evés nyugtat,pótcselekvés.
2009. szept. 4. 08:20
Nekem is volt olyan idoszakom, mikor a draga ex-fonoknom ugy dontott, hogy kicsinal idegileg.. Hat, sikerult is neki, 1 honap alatt fogytam 6 kilot, ugy neztem ki mint valami etiop ehezo, a borom totalisan tonkrement, naponta jott kis 2-3 hatalmas pattanas es a hajam marekszamra hullott.. Emlekszem, hogy leultem enni es az elso falat utan olyan hanyinger jott ram, hogy nem birtam tobbet enni.. Konkretan egesz nap par falat kajat ettem es nem azert mert fogyoztam vagy "hisztiztem", hanem tenyleg fizikai tunete volt, iszonyu eros hanyingerem volt a kaja lattan... Nem kivanom az ellensegemnek sem azt az idoszakot, szerencsere utana munkat valtottam es szep lassan megjavult a borom-hajam es persze visszajott az a 6 kilo is :D
2009. szept. 4. 08:09
Hízlaaaaal??? ...én ugy lefogyok ai idegtől, hpgy csak nnnaaa... pl.: 2 nap 5 kg...
2009. szept. 4. 08:05
Én hízom, mert többet eszem, hogy lenyugtassam magam...
39. 16d1dd6891 (válaszként erre: 38. - S.o.s)
2009. szept. 4. 08:03
mit szedsz?
38. s.o.s
2009. aug. 25. 20:34

sziasztok!

Szerintetek ha nyugtatot szedek letezik,hogy nem is fogok lefogyni?

Nagyon keves etelt viszek a szervezetembe es meg se birok lefogyni!en mar masra nem tudok gondolni csak arra hogy ez mind a nyugtato hatasa!

2009. júl. 12. 20:23

A hízás 10 oka:


[link]



Sokan leírták már a választ. Van aki hízik tőle, van aki fogy mivel az anyagcserénk eltérő.

2009. jan. 17. 19:51
Én fogyok, ha stresszes vagyok, akkor is, ha normálisan eszem.
2009. jan. 17. 13:33
Én fogyok,ha stresszesebb vagyok,hizni meg nehéz ebben a világban,legalábbis nekem:))
2009. jan. 17. 13:14
Én hízok,kényszerevő vagyok és pótcselekvésként is használom az evést ill.a nassolást.Ha ideges vagyok még jobban rámtör az evés.
2009. jan. 16. 22:04
Ez mindenkinél máshogy működik,mert pl.anyukám ha ideges,akkor nem tud enni,meg fogy/nagyon kis sovány/,de viszont nekem meg ehetnékem lesz az idegességtől,és hízok,sajna.Így volt ez lassan két évvel ezelőtt apukám halálakor is.
32. dor@
2009. jan. 16. 21:52

én is többnyire fogyni szoktam tőle. sajnos nem sűrűn vagyok stresszes! :D


egyébként, aki meg hízik tőle, az nyilván azért, mert a nagy pörgés közepette rendszertelenül, összevissza zabál mindent.


uff!

2009. jan. 16. 21:50
hízlal??, a fenét, engem fogyaszt, de nem így szeretek lefogyni.....
2008. okt. 27. 21:17
hát rám a stressz rossz hatással van, mert ideges vagyok, ezért folyton enni akarok, mint vmi pótcselekvés, tudom, h nincs rá szükségem, mégsem bírok ellenállni:S
2008. okt. 27. 19:41
engem fogyaszt
2008. okt. 27. 19:21
mert eszel stresszállapotban, hogy vigasztald magad (én is, sajnos)
2008. máj. 18. 20:40
én fogyni szoktam
2008. márc. 28. 20:30
VAN AKI TÖBBET ESZIK OLYANKOR, AZÉRT.
25. LoLiNa
2007. dec. 27. 05:39
én ettől tudok fogyni :D
2007. dec. 26. 18:06
engem nem hízlal a stressz, sőőőt....
23. bozsi70 (válaszként erre: 19. - Klaresz)
2007. dec. 26. 18:00
Na hát én is így vagyok!Ha stresszelek,egyre csak fogyok,holott én pedig hízni szeretnék.Mikor elváltam első férjemtől,3 gyerek után 37 kg voltam.
22. petka
2007. dec. 26. 17:27
Én amikor stresszes vagyok, akkor tömöm magamba a szénhidrátot, és az megnyugtat. A fene se éhes, csak nyugtató kell. Na ézért hízlal.
2007. dec. 26. 17:02
a stressz nálam is fogyaszt. amikor feszült az életem, mint pl. jó ideje, 45 kg vagyok vaságyastól, amikor nyugi van pár kiló feljön. Szerintem ezt egyéne válogatja.
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - Klaresz)
2007. aug. 11. 00:24
Na ez az! Aki nem akar fogyni, rögtön ledobál mindent:) Aki fogyni akar, az a stressztől "zabál" Hát hol itt az igazság? (az odaáton kivül?)
2007. aug. 9. 20:27
Amit a cikkben olvastam az mind igaz rámnézve, csak az nem, hogy a stressz hízlal.Az utóbbi időben elég zavaros az életem és bizony több kiló lement már rólam, pedig egyáltalán nem akarok fogyni.
2007. aug. 9. 16:38
Amit a cikk leírt, azt sajnos én átéltem. 15 kg jött rám. Valoszínű, hogy a hosszabb ideig fennálló stresszes időszak jellemzője ez a dolog. Kb 1 év volt ami nagyon megterhelő volt számomra és az utolsó időszakban borult fel minden a szervezetemben. Erős hajhullás, alvászavarok, hízás. Sajnos nem 1 évig fog tartani, hogy rendbe rakjam a szervezetemet. Probáljon meg mindenki vigyázni magára!
2007. júl. 10. 08:59

A stressz nem feltétlenül hízlal. Vannak olyan alkatú emberek, akik pont akkor fogynak, hiába esznek akármennyit (de lehet, hogy csak azt hiszik, hogy jól esznek, és valójában mégis kevesebb étel fogy). Ők nyugalmi állapotban híznak. Én csak feltételezem, hogy esetleg nagyon felpörög az anyagcsere.


Eszembe jutnak az egyetemi vizsgaidőszakok, vagy akár csak az érettségi: mindig lement 2-3 kiló, a több tábla csokoládé ellenére. Nyugodt állapotban, élethelyzetben pedig hamar visszajött (és többen voltak így közülünk).

2007. júl. 8. 09:14
Az emberek töbsége képes nassolni,enni,ha feszültebb.
2007. júl. 8. 07:58

Rájöttem egy nagy igazságra :) Nem a stressz hízlal, hanem amit megeszel és nem mozogsz le.

Most ne nevessetek ki.

8 hónapja vagyok nyugdíjas, tehát a stresszt már csak olvasom, de nem élem át. Viszont semmit nem fogytam, igaz nem is tettem érte jóformán semmit, Aránylag normálisan étkezem, viszont keveset mozgok, (mert egyszerűen lusta vagyok)és így nem is fogyok. Sőőőtt..

És stressz nélkül is vannak evési rohamaim. Igaz, hogy még mindig olyan 4-5 óra között, ami anno is volt, ugyanis akkor értem haza a munkából.

2007. júl. 6. 04:41

Régebben én is fogytam, de akkor cigiztem mint a gyárkémény, és eszembe se jutott enni.

Na mióta leszoktam a dohányzásról, felborult mindent...most jött képbe az evés:(( , igy a stessz nálam hizáshoz vezetett!:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook