Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2010. márc. 7. 08:06

Jóreggelt mindenkinek.

Nos nem tudom bizakodhatok e ,de tegnap délután3kor kezdett el mulni a fájás,egészen este7ig olyan volt mintha nem is szedték volna ki :) utána megfürdettem letettem a gyereket aludni elisaludt fél8-8ra,ekkor énis fürcsi ham egy gyógyszer és aludtam 2ig totál vizsintesben, nem ébredtem, hogy fáj,semmi nem volt, majd 2kor felébredtem,hogy na megint kurvára fáj,bevettem egy fél gyogyit és reggel fél8ig aludtam , a gyerek ébresztett.

Nem fájt most sem mig meg nem mostam.Meg tudtam nézni végre hogy áll bent a dolog,és rájöttem, hogy azért fáj ez eleve jobban mint a multkori mert efölött van egy fog rendes teljes élet nagyságban, és ahogy zárom a számat ugye a dagadt dolgokat ott alatta nyomja.

Szóval szerintetek ha tegnap délutántól egész mostanig gyógyszerrel kezelhető volt és éjjel végre tudtam aludni akkor mostmár job lesz?

2010. márc. 6. 23:51

Nekem csak 3 bölcsességfogam nőtt ki. Jobb alsó bölcsességfogam nincs, ezért a felső nem tudott mivel érintkezni. Nem volt funkciója, nem érintkezett semmivel, nem rágtam vele - elkezdett romlani. Nem fájt de a fogorvos azt javasolta, hogy húzassam ki.

Foghúzásra jó a szesz, nem is emlékezem, hogy fájt volna a helye.

25. 18ba5935e0 (válaszként erre: 24. - Sziszmoly)
2010. márc. 6. 23:10

Látom, budapesti vagy, akkor a 8. kerület, Szentkirályi utcai szájsebészet, szerintem ott van ilyenkor is ügyelet.

Vagy esetleg non-stop maszek fogászat, én a 6. kerület Király utca 16. környékén ismerek ilyet.


Jobbulást!

2010. márc. 6. 20:40
Hú most nekem nagyon fáj,éjjel nincs ügyelet?
2010. márc. 6. 20:29
két hétig ne számíts semmi jóra!
2010. márc. 6. 15:54

irta itt valaki a flecor-t.

ebből mennyit kell inni?szabad más gyógyszerrel együtt vagy gyógyszser helyett kell?

2010. márc. 6. 15:46
Nekem 2 hét volt, de hozzáteszem, hogy közben szeles idő volt, és huzatot is kapott, ezért tartott sokáig a gyógyulás.
2010. márc. 6. 15:11

Nekem összevarrták.Amit tavaly vettek ki azt is összevarrták.


Azt nem értem az egészben, hogy nincs szájzáram, enni is tudok persze ráni ne csak nyelni levest meg ilyeneket,éshogy akkor miért fáj?


Meg az is érdekes, hogy a tavalyi bölcsfogkivételem kb 3 perc alatt megvolt, és 3 nappal később nem volt semmi bajom. Most meg ahogy közeledek a 3. nap felé egyre rosszabb.Pedig az be volt gyulladva, egy hétig gyogyszert szedtem a műtét előtt és csak utána vetté ki.Ez nem volt begyulladva és mégis igy megkinzott.


amugy igen, azt mondják, jobb ha kint van.

Próbálok erre gondolni,hogy ezzel már nem lesz baj többet csak gyógyuljon meg már végre.

19. Sziszmoly (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. márc. 6. 15:05

Ááááááááááááá

Én nem merek,félek,anno nagyon megkínzott egy Vietnámi nő.Magánra nincs pénzem...

18. vakri
2010. márc. 6. 15:02
Nekem nem bölcsességfog volt, de úgy véste ki darabokban. Hát 2-3 hétig iszonyúan fájt, egy hónap múlva még mindig jöttek ki darabok, és az a hatalmas nyitott seb is csak utána kezdett lassan benőni. Mindenki azt mondta össze kellett volna varrnia, még másnap is vérzett. Kb. 2 hónap telt el, mire tudtam rendesen rágni azon az oldalon.
17. Binky (válaszként erre: 16. - Sziszmoly)
2010. márc. 6. 15:01
Pedig jobb, h kint van.
2010. márc. 6. 15:00

Nekem is fáj a fogam,ha harapni próbálok,nagyon,de nem vagyok olyan bátor,hogy el is menjek,pedig tuti a bölcsesség fogam az...

Jobbulást neked!

15. Binky (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2010. márc. 6. 14:50
Nekem egyik pillanatról a másikra jobb lett. Miután lelappadt a duzzanat és szép kék volt az ábrázatom, nemsokra rá már sárga voltam aztán már egészen jól ki tudtam nyitni a számat. Valamikor a varratkiszedéskor (két héttel a műtét után )éreztem, hogy ez már egész jó, akkor már ettem is rendesen, csak vigyázni kell. Lehet neked is be fog gennyesedni... elég büdös sajnos és kellemetlen ízt érzel majd a szádban.
2010. márc. 6. 14:46
napok? szerintem bőven számolhatsz rá hónapokat is!!
2010. márc. 6. 14:35

mikor fogom azt érezni, hogy egy kicsit már jobb?


Ja és az is érdekelne,hogy tegnap jobb volt mint ma, hogy ez még fog romlani?

12. ee50b7c391 (válaszként erre: 11. - Binky)
2010. márc. 6. 14:33
ja,elviselhetetlen.
11. Binky (válaszként erre: 9. - Binky)
2010. márc. 6. 14:32
Lehet neked is tályog volt, vagy nagy volt a seb...sajnálom, tudom milyen rossz:(
10. ee50b7c391 (válaszként erre: 8. - Pocok:))
2010. márc. 6. 14:31

Akkor nem kell aggódjak, nem fog semmi extra történni már ugye??

Vagy ennél még lehet rosszabb?

Te mennyi gyógyszert vettél be egy nap?

csütörtökön vették ki,akkor ha ma még ennyire fáj akkor normális,ugye?

2010. márc. 6. 14:31

Na, nekem négy bölcsességfogamat szedték ki, kettőt egyszerre majd egy hónapra rá még kettőt.

Ugyanígy be volt dőlve az alsó kettő, mint neked.

Az egyik felén volt tályog is, ezért az volt a rosszabb, 1 hétig folyamatosan fájt, majd utána gennyedzett. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy borogasd borogasd... Ne fog tőle kevésbé fájni, sőt jobban, de sietteti a gyógyulást. És ha nagyon fáj akkor konkrétan szorítanod kell rá, mert egy 5 perc után már nem érzed a fájdalmat. Én cataflamot szedtem rá (3 egy nap a max adag), kerültem a tejet és tejtermékeket míg vérzett és használtam az öblítőt...nem tudom neked az orvos felírt-e.

A másik kettővel könnyebb volt a helyzet, de az első alkalommal rettenetesen szenvedtem, én se tudtam aludni.

2010. márc. 6. 14:28

8-10 nap normális,hisz ez végül is csonttörésnek minősül...

Cataflam vagy flector amit adni szoktunk és állot vizesruhás borogatás és a seb környékének tisztántartása.

Sajnos ennyi idő kell pláne ha ennyire rosszul nőtt.

(nekem mind a 3 ilyen volt,amit kivettek)

7. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Ee50b7c391)
2010. márc. 6. 14:25
Nem fertőzödött el a fogad helye? Mert lehet,hogy attól fáj ennyire.
2010. márc. 6. 14:24

Eddig próbálkoztam az advil utra forte-val, a demalgonnal és a seractillal.

Tegnap meg a csütörtökön tök jóvolt, bevettem és 6 órán át nem fájt, ma meg megeszem és max1 óra és ujrakezd fájni.

5. 18ba5935e0 (válaszként erre: 4. - 18ba5935e0)
2010. márc. 6. 14:22
bocs, Dalacin a gyógyszer neve, 't' nélkül
4. 18ba5935e0 (válaszként erre: 2. - Ee50b7c391)
2010. márc. 6. 14:21

Szedsz valamit?

Nekem novemberben volt egy foghúzásom és akkor a Dalacint + Cataflam sokat segített! Ezek egyrészt a fájdalmat csökkentik, másrészt a gyulladást.

Viszont a borogatástól csak még jobban bedurrant, úgyhogy azt el is hagytam 1-2 nap után.

3. Ekka
2010. márc. 6. 14:20
Nekem konkréten 8 napig fájt iszonyúan.. nem a helye.. 3 napig nem éreztem szinte semmit, majd a 3. napon beindult. (amit Te is írsz: fülfájás, nyakfájás) Nekem pont 8 napig tartott, majd egyszercsak elmúlt...
2010. márc. 6. 14:17

Csütörtökön vették ki,jobb lent, egybe jött ki ,45 perc volt , 90fokban nőtt neki az előtte lévőnek.

Eddig egyik éjszaka sem aludtam.

Ma sokkal rosszabbnak érzem mint eddig volt, fáj a nyakam a fülem.

A torkom viszont jobb, már el birom forditani a fejem , tudok nyelni anélkül, hogy magamalápisilnék, és a nyelvemet is tudom bármerre mozgatni a számban.

Ez már azt jelenti , hoyg javul a dolog?

2010. márc. 6. 14:14
Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook