Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
87. Szeplakf (válaszként erre: 85. - DavidDahmer)
2015. ápr. 19. 20:26

Szia Dávid,


Én most készülök bal felső bölcsesség fog eltávolíttatására. 2 éve búj elő ciszta kíséretében, hiba volt mostanáig várnom. A 8. kerületben lakom, de nem tudom hogy tudnék bejutni a Szájsebészeti klinikára. A Szentkirályiban nincs orvosom, és mint írtad, itt ingyen és gondosan ki tudják szedni. Esetlteg meg tudnád írni a doki nevét is. Várom gyors válaszod.


Csibe

86. Dallmma (válaszként erre: 85. - DavidDahmer)
2015. ápr. 8. 20:18

Szia!

Nagyon jó volt végre olyan hozzászolást olvasni ami nem rémtörténet.Nekem is pont úgy állnak a fogaim mint neked.Szerdán megyek a műtétre ezért lenne néhány kérdésem(:Neked mind a négyet szedték ki egyszerre vagy egyesével?Illetve mit tudtál enni a műtét után?Nekem altatásban fogják kivenni őket.

Előre is köszönöm válaszod

Dalma(:

2015. márc. 23. 22:49

Sziasztok!

Ugyan nem olvastam végig az egész topikot de megosztanám az én tapasztalatomat a bölcsességfog műtéttel kapcsolatban.

Fogszabályozóm lesz, ezért mind a négy bölcsességfogam ki kell szedni. (Alsó kettő fekszik az állkapcson, a felsők simán nőnek, de azok is tolják a fogaim.)

Kaptam a fogdokimtól beutalót a Semmeleis Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinikára. Mária utca, így jobban beazonosítható.

Mindenkinek ajánlom, hogy ha teheti ide kérjen beutalót, ha az van, nem küldenek el, hiába nem vagy pesti vagy épp pest megyei.

Az ellátás teljesen ingyenes, a klinikán a SOTE-n végzett szájsebész rezidensek látnak el (legtöbbször), természetesen professzori felügyelet mellett. Itt ki is emelném (a rezidens szó sokakban félelmet kelt), hogy a rezidensek diplomás orvosok, nem kell tőlük félni. Nekem még plusz pont is volt, nagyon friss még a tudásuk, iszonyatosan figyelnek az emberre, sok múlik nekik ezeken az éveken.


Na de hogy ne regényt írjak, a konkrét dolgok:

(Részletesen leírom a műtét menetét, aki nem akarja tudni mi is zajlik/zajlott a szájában az ne figyeljen. Órákat kutattam a neten műtét előtt, sehol nem találtam rendes leírást, engem meg megnyugtat, hogy tudom mire számítsak, mi fog történni, remélem segítek ezzel néhányotoknak.)

Időpontra Mária utca, karton kikérése, fel a kezelőhöz.

Behívnak, érzéstelenítő be, pár szó az orvossal, asszisztenssel, 2 papírt a kezembe nyomnak (nyilatkozatok), kiültetnek. Remegő kézzel papír kitöltés. (nem vagyok vérzékeny, nincs fertőző betegségem, tudatában vagyok annak, hogy mik a lehetséges szövődmények, következmények.)

5-10 perc múlva behívnak (fél napnak tűnik.. :))

székbe be, szúrópróba (szó szerint. megszúrják az ínyed, ha nem érzel semmit kezdődhet a móka), steril előke rám, a fejet is bebugyolálják egy steril kendővel. Vágás, szívó be, fúrás (nekem 40 perc) orvos közli, tompa roppanást várunk, ne ijedjek meg. Roppanás megvolt, a fog szépen kettétört, már csak ki kell szedni. Kiszedik a helyéről, kitisztítja a fog helyét, összevarr, gézlap a szájba, ki lehet szállni.

5 napos antibiotikum, cataflam, egy hét múlva varratszedés.

HOGY A KÉRDÉSRE IS VÁLASZOLJAK :D

Egyénfüggő, hogy mikor lesz jobb. Nekem maga a beavatkozás sem fájt, utána sem egy percig sem amikor már nem hatott az érzéstelenítő. Lüktetett pár napig néha, de ez természetes, dolgozik a szervezet, gyógyít.

Másnap picit bedagadt az állkapocs csontomnál az arcom, borogatás nagyon jó rá. (semmiképp nem közvetlen hideget nyomunk az archoz, valami vékony textíliába csavarjuk a jégakkut vagy épp a mirelit borsót. Mondanom sem kell miért.. Nem szeretnénk ha a frissen megbolygatott csonthártya vagy épp az arcüreg megfázna aztán begyulladna..

Elképedve olvasom néhányotoknál hogy öblögettek sós vagy ilyen-olyan vízzel. TILOS!

Nem is értem az orvosotok miért nem hívja fel rá a figyelmet, köpködni, öblögetni szigorúan tilos! A sebet záró alvadt vért kimossátok, nagyon szépen begyullad a seb.

Remélem tudtam segíteni, elnézést mindenkitől, hogy egy kisebb regényt írtam.

Ha kérdésetek van a tündéri orvosról aki az én műtétemet csinálta (név, stb) vagy épp a beavatkozásról, írjatok privát üzenetet.

Üdvözlettel:

Dávid

2015. márc. 17. 08:16

En Angliabol menekultem haza a jobb also fogam miatt! Tobb mint 1 honapig szenvedtem vele! Kinnt annyira benak az orvosok, hogy szavak nincsenek ra, az egesz egeszsegugy egy nulla! 3 szor alltak neki kihuzni sikertelenul , 12 injekciot kaptam a legutolso alkalommal akkor is ereztem mindent annyira fajt, na de miert is mert oriasi gyulladasban volt es fertozesben. Miutan mar nem birtam tovabb , szinte elfogytam a fajdalomban haza jottem , telefonon egyeztettem egy magan dokival. Tegnap reggel ekg , vervetel, majd este rontgen es altatasban el is vegezte a mutetet! A baj csak azzal van, hogy most masnap meg nagyon faj! Foleg a torkom ahogy nyelek, de gondolom ez a tubus miatt van. A fogam helyet is erzem, de mar nem azt a fajdalmat . Az kibirhatatlan volt!! A szam szelen a haza utazas napjan egy jokora herpesz is megjelent.

Szeretnek mar enni! De szajzaram van alig birom kinyitni a szamat ! Jegelem az arcom amikor csak tudom! Dalacin es cataflam , es advil ultrat tanacsolt a doki! Hat... Fajni faj meg es most mar jo lenne ha ez megszunne vegleg!

2015. márc. 16. 14:17
egy hét és még mindig nagyon fáj...kezdem unni! :S
2015. márc. 12. 11:23

Megint én, eltelt azóta 2 nap és semmi változás, sőt... Kicsit már aggódok, ráadásul a hőemelkedés se megy lejjebb!:(

Közben én azt vettem észre, hogy nem varrták össze, az normális?

2015. márc. 10. 12:47

Tegnap kivették a jobb alsót, véséssel egybekötve, még mindig szenvedek, mint a kutya...

Állítólag első napban hideg aztán meleg vizes borogatást kell alkalmazni és sós vízzel öblögetni, ez jó lehet szerintetek?

80. Lanvin (válaszként erre: 78. - Milegyenmost?)
2015. márc. 4. 19:56
Nekem egyszerre műtötték ki mind a négyet. Egy hétig vízen és pár kanál hús/sóska/paradicsomlevesen éltem. Kitartást! :)
2015. márc. 4. 16:12

változó.

1. fogam után 3 nappal pizzát ettem.

ezen felbuzdulva mentem a 2. foggal:( 6 héttel később is olyan volt a fejem mint akit pofán vertek:) 3 hónappal később még jöttek ki a szilánkok, mert 45 perces fogfürészelés után birták csak kiemelni.

3. fogammal szintén nem volt baj.

4. még bent van :) és marad is mig nem okoz problémát:D

2015. márc. 3. 18:12

Sziasztok!

Én Németországban élek. Általában nincs a fogaimmal probléma. Néha fájdogált a bal alsó, de gondoltam, hogy nő, oké, fáj... Múlt hét szerdától bedurrant, sajgott, fájt..stb. Csütörtökön felkerestem egy fog klinikát. Hétfőre kaptam időpontot, de ha hétvégén nagyon fájt volna mehettem volna előbb..

Tehát hétfő, a főorvos tájékoztatott mindenről, mit ehetek, mit nem, meg tanácsolta, hogy húzzuk ki a jobb felsőt is, amit már kint volt, de alatta nincs fog, ezért nincs funkciója és szűk is hozzá az állkapcsom.

Kaptam 5 injekciót, 10 helyre. Nem mondom, fájt...

Kb. 5 perc után elkezdte, a jobb felsőt 1 perc alatt kikapta, a bal alsó már majdnem kapcsolatba volt az állkapcsommal, ill, ferdén nőtt és három gyökere volt. A bal oldalt 10 öltéssel varrta össze. A két fog húzása és a varrás 10 perc volt. Mégegyszer megröntgeneztek, hogy minden oké-e és készen voltunk. Pénteken megyek varrat szedésre. Fáj még mindig. Be is van dagadva. 600 mg-os fájdalomcsillapítot szedem és 1000 mg-os antibiotikumot. Szájzáram is van. Az evés, ami gond. Mindent ennék, de szinte semmit nem tudok. Tanácsokat tudnátok adni, hogy ti mit ettetek?

Kösz9

77. xxxxx2
2015. jan. 20. 02:21

Sziasztok!


Rám 4 bölcsességfog eltávolítása vár, ebből 2 húzás, 2 műtét. Az egyik teljesen vízszintesen nőtt, a gyökere idegen van, a koronája pedig a 7-es fog gyökerét súrolva. :S

Végigolvastam a fórumot, és sajnálom, hogy az orvosok neve csak kevés helyen szerepel.

Azért megkérdezem, hátha: dr. Joób-Fancsaly Árpádról (SOTE Szájsebészet) van valakinek tapasztalata?

76. Maooo
2014. nov. 5. 17:16
Sziasztok nekem pont 1 hete szedték ki a bal alsó bölcsesség fogamat aminek a fele hiányzott mert letört.Rémálom volt de valószínű az orvos "kedvessége,, is közre játszott... Írországban élek de gondoltam ha már úgy is hazamegyek majd otthon kiszedetem.Így is történt,elmentem és életem legborzalmasabb 30 percét éltem át.2 szurit kaptam a doki húzta,csavarta,véste,tekerte,feszítette(közben üvöltött hogy fegyelmezzem magam:D ugyanis sajnos elégé Erős garatreflexem van és folyamatosan öklendeztem míg ő a számban túrkált) na meg a jó isten tudja mit művelt még vele de nagy nehezen kiszedte.Aznap azon kívül hogy a helye fájt semmit nem éreztem,másnapra feldagadt az arcom illetve a szuri helye,Ja hozzáteszem hogy semmi gyógyszert nem kaptam és tájékoztatást hogy mi a teendőm ezek után.2nap enyhe fájdalom(közben vissza utaztam) után 3.napra úgy begyulladt h se inni se enni de még nyelni is kíszenvedés árán tudtam.A nyelvem kisebesedett ugyanis a csont szétszúrta.Na itt kint nagy nehezen most hétfőn bejutottam egy magándokihoz aki le a kalappal nagyon kedves és türelmes volt.Kaptam Antibiotikumot,fájdalom csillapítót és jó tanácsot miszerint a legjobb fertőtlenítő a langyos sós víz,ezzel öblögessek.Nem is tudtam de tény hogy segít.Mára nem mondom hogy nem érzékeny még de legalább aludni,enni,inni,és nyelni tudok.De egy valamit megfogadtam soha de soha nem megyek otthon fogászatra.
75. petrol
2014. szept. 16. 21:11

SZiasztok!

Nekem kb. 2 hete begyulladt a bal alsó bölcsességfogam, persze mikor máskor, mint hétvégén. Kataflam volt a megmentő, napi 3-4 szem. A műtét tegnap volt magánrendelőben, de akkor is be volt gyulladva az egész környék, csak éppen nem fájt már. Na mindegy, kaptam előtte 2 szurit, de a műtét közben éreztem hogy valami nem stimmel, mert eléggé fájt. Az a feszítő-nyomó érzés elviselhetetlen volt, le is cseszett az orvos, hogy ezzel pedig nem tudunk mit kezdeni, de azért adott még egy érzéstelenítőt. Ezt viszont már magába a sebbe.. Na azt hittem ott fosom össze magamat.. Igaz 5 perccel utána már semmit nem éreztem, szóval megérte. A műtét volt vagy 30-35 perc, volt ott fúrás, faragás meg minden ami kell. Szörnyű élmény volt. Fájdalom csak tegnap este jelentkezett, meg ma hajnalban, de azóta szinte nem fáj. De a duzzanat akkora az arcomon, hogy ihaj. Ja meg most este fürdés után megint kivérzett. Pedig össze van varrva. Mondjuk attól még szivároghat. Ja és a számat sem tudom teljesen kinyitni, rágás pedig esélytelen, mert a duzzanat miatt nem tudom összezárni a fogaimat.. Más is tapasztalt ilyet? Így elég nehéz rágni.... Vagyis inkább lehetetlen.

2014. aug. 29. 11:15

Sziasztok!


Nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak a régieket. 4 nap múlva megyek szájsebészetre, remélhetőleg kihúzzák a bal alsó bölcsességfogamat. Nem fáj, de úgy vagyok vele, hogy megelőzöm a bajt.

Év elején érzékeny volt a már 2x tömött jobb alsó bölcsességfogam, így elmentem a Szentkirályi utcába. De előtte neten keresgéltem, hogy kit ajánlanak. Dr. Varga Lóránt Kálmán (jogos a reklám) nevét találtam meg. Na szóval: időpontot már nem kaptam, de mondták, hogy menjek, ha tud fogadni, fogad. Álmaimban sem gondoltam volna, hogy vigyorogva fogok kijönni onnan. Szerencsére rendesen ki volt nőve a fogam, így konkrétan 2 perc telt el a műtős székbe üléstől a műtős székből felállásig. Abszolút nem fájt (mondjuk a 2 injekciót megéreztem, de annál nagyobb fájdalmam sose legyen). Próbáltam rá vigyázni, hogy ne öblögessem, ne szívogassam. Fájdalomcsillapítót csak a biztonság kedvéért vettem be. Ha fájt volna utána, biztos emlékeznék rá. De szerencsére nem emlékszem. Bízom benne, hogy a bal alsóval is ilyen szerencsés leszek. :)

2014. aug. 26. 17:46
Sziasztok! Fogszabályzót fognak nekem feltenni a közeljövőben, ma vettek mintát. Jó lenne minél előbb túl lenni rajta, nem szeretnék fogszabiba ballagni (most kezdem a 11-et, kb másfél évig lesz fent). Röntgen után azt tanácsolták, hogy ki kéne kapni mind a 4 bölcsességet, mert amikor elkezd majd kinőni valószínűleg előre fogja tolni az egész fogsort. A kérdés az volt, hogy előtte vagy utána ejtsük meg ezt. Előtte lehet, hogy egyszerűbb lenne, mert még csíraállapotban vannak, de akkor ugye tolódik a fogszabi felrakása a műtét miatt. A Honvédbe utasítottak minket, szerintetek leghamarabb mikor tudnának műteni? 2 x 2 fogat szeretnék kivetetni, semmiféleképpen sem egyszerre. A két műtét között mennyit kellene várni? Ha októberbe mindezek után még nem tudnák feltenni a vasat, inkább a levétel utánra tolnám a beavatkozást. Csak az a baj, hogy nem tudom, 1,5 év alatt mennyit zavarnának még bent a bölcsek, nem szeretném fölöslegesen hordani a fogszabit! Bármilyen véleményt/ tapasztalatot szívesen fogadok. Előre is köszönöm! :) Üdv: Linda
2014. júl. 14. 02:22
Nekem 6 nap,mert nem bújt ki és ki kellett vésni. 2 varratom volt. 7. napon már nm volt semmii fájdalmam.
2014. júl. 12. 14:04

Halihó! Szerdán szabadultam meg egy vízszintesen fekvő jobb alsótól. Sima ügy volt, doki 3 részre vágta, majd kicincálta. Ki lehetett bírni, fájdalom semekkora ne volt. Csak itthon utána. Cataflamot kaptam, de volt, hogy csak 1 óra múlva kezdett hatni. Így a házidokitól kértem a vízben oldódót, az hat, mint a parancsolat, pedig ugyanúgy 50mg-os.

Ma szombat van, pocokfej még van, de 7órája nem kell gyógyszer. Igaz, a rágás még elég lehetetlen, de már alakulok.

Ja és a vízoldékony cataflamot lehet felezni, elég a fél, így nem eszünk annyi mérget. ;-)

2014. jún. 4. 12:21
no, szépen gyógyul a sebem, alig látszik már a közepe :) semmi komplikációm nem volt, ellenben 6. napja nem gyújtottam rá :P fertőtlenítésre tök jó a DONTODENT, akit érdekel ilyesmi, kamilla-zsálya-menta kivonat, nem olyan erős kemikália, alkohol-mentes, DM-ben lehet kapni, első pár napban, amíg nem öblögethetsz, ha hagyod állni pár másodpercet a seb körüli résznél ugyanolyan hatékony... én néha használtam Chlorhexamed-et is
2014. máj. 31. 09:50

Sziasztok!


Nekem 1 hete vették ki a horizontálisan nőtt bal alsó bölcsességfogamat helyi érzéstelenítéses műtét útján.

Végigolvasva a hozzászólásokat először nagyon megijedtem, hogy mekkora szenvedés vár majd rám itt hetekig, de szerencsére nem így történt! :)

Engem a Honvéd kórházban műtött a kezelőorvosom Dr. Nagy Zoltán, Dr. Suri Csilla főorvos segédkezése alatt. Kb. 45 percig tartott az egész, 3 darabban jött ki a fogam. Voltak kisebb komplikációk, de ki lehetett bírni a dolgot.(a legjobban a feszítő kampó fájt amivel széthúzták a számat, sebes is lett tőle a szám széle 3 napig).

Miután vége lett és hazaértem azonnal jegeltem meg az antibiotikum kúrát is megkezdtem. Az érzéstelenítő hatásának elmúlása után egy kb. 10/2-es minimális fájdalmam volt és ez nem is változott a későbbiekben sem, sőt... Az arcom is csak nagyon picit dagadt be(hála a jegelésnek). Így 1 hét távlatából visszatekintve egyáltalán nem volt vészes, minimális dagadás szinte semmi fájdalom, vérzés-szájzár is nuku. A lényeg, hogy minden étkezés után mossatok fogat és jegeljetek!!! Tegnap szedték ki a varratot, minden simán ment és szépen gyógyul.

Első nap csak banánt ettem aztán 2.-3. naptól már szinte mindent, persze csak a másik oldalon rágva.

Nagyon szép munkát végzett a doktor úr a fiatal korának ellenére, csak ajánlani tudom! ;)

2014. máj. 31. 06:42
nem egész 1 nap telt el, mióta kihúzták a bal alsót, szépen gyógyul a seb, ma reggel már rá mertem menni extra soft fogkefével, tegnap már caesar salátát ettem stb. csak vigyázni kell persze... meg odafigyelve tisztítani, eléggé örülök, hogy se fájásaim, se arcdaganatom nem lettek, se semmi egyéb negatívumot nem tapasztalok, éjszaka nem nagyon tudtam aludni mondjuk félig függőleges állapotban, de ez a legkisebb gond :D a cigit én biztos kihagyom legalább 3-4 napig, pedig nagy dohányos vagyok, de nem akarok ilyesmikkel bekavarni, akkor meg már ennyi erővel megpróbálhat leszokni is az ember :D kitartás, akinek csak húzzák, főleg, ha a visegrádi utcai szakrendelőben, nincs mitől tartani
2014. máj. 31. 00:29

Sziasztok!


Én bal alsó bölcsességfog húzás előtt állok, mert hónapok óta fáj.

Lehetne gyökérkezelni esetleg, de lehet, hogy nem sikerül és akkor úgyis ki kell húzni.


Szerencsére egymagában áll és rendesen kint van az ínyből is.

Ha jól vettem ki az írásokból, akkor fáj nagyon, ha vésték, és az ínyt kivágták mellőle.

Remélem, a húzás sikerülni fog! :)


Amúgy eddig kisebb szünetekkel cataflamot szedtem az éjszakai fájás miatt (nappal nem nagyon fáj), csak most elfogyott. Most advil ultra fortét szedek, de az sokkal gyengébb.

Nem véletlen, hogy a cataflam-ból felet szoktam bevenni, míg az Advilnél az egész sem használ annyira.

Ja és a cataflam szintén nem véletlenül csak receptre kapható. Az Advil meg simán megvehető patikában.


Ha túl vagyok a foghúzáson, beszámolok. :)

2014. máj. 30. 15:59
mennyi horrort és macerát olvasok itt, rendesen izgultam is előtte... én a visegrádi utcai rendelőbe mentem szájsebészetre, a bal alsó bölcsességfogamat húzták, szerencsére baromi szabályosan állt és teljesen kinőtt (szerintem ez nagyban köszönhető annak, hogy régen a fogszabályzó előtt rám erőltették az állkapocstágítót is... ilyen az, ha egy orvos gondol a jövődre :D), annyi volt vele, hogy iszonyat szuvas volt már kb. közepe alig volt... kb. 3 percig tartott a műtét, kikapták egy pillanat alatt, nagyon kedvesek voltak, azóta már elmúlt az érzéstelenítő, pont mielőtt kijött belőlem bevettem egy cataflamot, szóval nem tudom egyébként fájna e :D szájzáram nekem nincs, sose volt ilyesmim, összevarrni nem kellett, a többit honlap meglátom
2014. máj. 21. 17:24

Sziasztok


Nekem 05.14.én vették ball oldalt alul a teljesen fekvő nyolcasom. Nyomta a fogsorom és a fogorvos azt ajánlotta vettesem ki! Gyulán voltam a szájsebészeten 2. alkalommal is (pár éve jobb fekvő 8-as) sima TB rendelésen. 1 Hónapot kellett várni, de mivel nem fájt előtte ezért belefért az időbe is. Reggel 8 ra mentem és kb 8:35 kor (15 perc várakozás, hogy az injekció hasson)végeztem cak pakk. 3 gyökerű volt a fogam 3daraban tudta csak kiszedni a doki. Még viccelődött is, hogy szeretek e puzzle-ni mert akkor így is odaadja 3db-ban :D. Attól függetlenül, hogy az ottani szájsebészet úgy működik mint egy vágóhíd és aszisztensek pedig tukók a munkájukat jól végzik! Látszik ki vannak égve, de úgy frankón (nincs jó helyzetben a magyar eü)! Na mindegy szépen elmondták mi a teendő persze én félsokkos állapotban a felét ha megjegyeztem. Hazaértem szépen nőtt ki a pukli ami másnap volt a legnagyobb kb mint egy avokádó akkora volt a bal arcom. Cataflam és dalacint kellett szedni. A 2. nap után szépen el kezdett visszahúzodni az arcom. De kb 4. naptól azért nekem látványosan kezdett visszahuzodni a gyulladás. 6 nappal a műtét után mindenki azt hiszi cukorkát szopogatok.Összeségébe fájadlom az első napon volt de akkor elég erős volt a többi napokon ha fájdalmat éreztem a cataflam simán segített. Jegeltem is, de nekem túl sok sikert nem hozott azon kívűl, hogy jól esett a hideg!Varratszedést 5 nappal a műtét után mondták de mivel még mindig nehezen tudom a számat nagyra nyitni ezért mondta a helyi doki pár napot még várjunk vele. Szóval én Békés megyében ajánlom az ingyenes TB-s szájsebészetet is. Megcsinálják amit kell, ha nem is túl udvariasan de nem manikűröshöz megyünk :). Kitartást mindenkinek!!!!

2014. máj. 13. 12:14

Sziasztok!


Nekem még a tavaszi szünetben vették ki a bölcsességfogaimat, altatással a Mária utcai klinikán. Eredetileg nem így lett volna, viszont az orvosnak úgy sikerült a számba beszúrnia tűt - egész pontosan szerintem az idegbe, de én nem vagyok orvos, hülyeségeket beszélni meg nem akarok - hogy olyannyira fájt, végül megbeszéltük, hogy ez altatásos műtét lesz. Hozzá tette az Orvosom, hogy hisztis vagyok. Az én véleményem pedig az, hogy egy szimpla szurinak nem kellene ennyire fájnia, de mindegy. Azóta nem vagyok jóban a tűkkel, előtte bátor voltam és merész.

Lényeg ami a lényeg, hogy nem is ez az orvos műtött végül, hanem egy fiatalabb kinő, gyönyörűen kikapta a bölcseimet. A műtét után az első mondatom, hogy hánynom el, aztán még aznap többször is szükségem volt a tálkámra. Első nap képtelen voltam nyelni úgy egyáltalán, egyszerűen nem ment, a szájsebészemnek mondtam is, hogy érzem, rakoncátlankodni fog a gyomrom. Nagyjából a műtét után 3 nappal nem köpködtem már, holott tudom, hogy nem köpni kéne.

3 helyen volt varrat, 4 öltés mindenhol, a negyedik helyen azért nincs, mert ott olyannyira kint volt a fog, hogy nem volt szükség rá. A számat nem kenegettem rendesen, úgyhogy a műtétnél amikor széthúzták a számat, akkor rendesen ki is sebesedett, ami napokig meggátolta, hogy nyitogassam a számat, enni is csak úgy tudtam, hogy minden falat után szalvétával kellett megtörölgessem a számat Szájzáram hál istennek nem volt.

Az első két napon nem éreztem, hogy egyáltalán fájna, aztán utána 3 napig maga volt a pokol, jó barátságba kerültem a Cataflammal, de már a beszedése előtt 1 órával is őrülten fájt az arcom. Augmentint kaptam mellé. A mókuspofi itt is megvolt, egy hétig be volt dagadva az arcom, fokozatosan ment le, én pedig éjjel-nappal jegeltem jégzselével. Ajánlom mindenkinek.

A varratszedés után fedeztem fel, hogy van 1-1 luk alul, mert nem húzta rendesen össze a varrat az ínyemet. Előbb utóbb ezek a lukak "eltűnnek" tudom, sőt, az egyik már most kisebb, ezeket speciális fogkefével tisztogatom, ami eredetileg arra való, hogy a fogak közét tisztogassam, de erre a feladatra is tökéletes.

Azt, hogy altatásban műtöttek a hányás és a kábaság ellenére nem bántam meg. Sokkal inkább azt, hogy húsvétkor szedettem ki, mindenki zabál, én meg almás-banános pempővel szórakozok vagy fél órán át.

Mindenkinek kitartást, aki a közeljövőben átesik a műtéten :)

2014. ápr. 29. 17:54

Sziasztok!

Nekem tegnap vették ki a jobb alsó bölcsességfogamat. Nem volt hosszú idő körübelül 30 perc. Egyáltalán nem fájt csak az érzéstelenítő szuri volt kellemetlen. Viszont amikor elmúlt az érzéstelenítő hatása...éreztem, hogy kezdek belázasodni és elkezdett eszméletlenül fájni a fogam helye. Szóval amint elmúlt az érzéstelenítő hatása bevettem a gyógyszereket amiket felírt a doki. A Cataflam nekem bejött mert mire hazaértem elmulasztotta a fájdalmat. Csak hát a hazaút..az borzalmas volt. A másik gyógyszer egy antibiotikum a neve Duomox naponta hármat kell bevenni belőle.

Ma reggel nekem is rendesen bedagadt az arcom folyamatosan jegelem. Nagyon kellemetlen mert nem tudok rendesen enni, inni és beszélni mert húzódik a varrat és fáj. Remélem hamarosan elmúlik mert jelenleg csak Cataflammal bírom ki az meg egy elég erős gyógyszer szóval nem kéne sokat bevenni, de most csak az segít. Reggel nagyon el voltam keseredve, de napközben eldöntöttem, hogy nem hagyom, hogy legyűrjön ez a fájdalom bevettem a fájdalomcsillapítót és pakolásztam. Ez elterelte a figyelmemet egy darabig a fájdalomról. Igazából túl lehet élni csak kellemetlen. Nekem sajnos a másik három bölcsességfogam is kinőtt szóval azokat is ki kell majd húzni.

Kitartást mindenkinek! :)

2014. ápr. 2. 14:51

Sziasztok!

Nekem most hétfőn szedték ki az alsó két bölcsességfogam!Hát mégegyszer nem akarnám,az tuti!:) Másfél óra volt mire kiszedték,ráadásul a másodiknál kiderült,hogy az elötte levő fogam gyökerével összenőtt a bölcsességfog gyökere!Huhhh...ujratervezés volt,de meglett!:)

Nekem a dokim már szombatra írt antibiotikumot,hogy mire megyek már használjon,de így nincs semmi baj...Csak úgy nézek ki mint egy kis hörcsög!:)De már annyira nem is fáj!A dokim írt Xilox port (jó cucc),azt még tegnap este bevettem,de ma reggel már nem kellett!

Annyi gáz van,hogy nem nagyon tudok mit enni,alig bírom kinyitni a szám! Ez mikor lesz jobb? És milyen ételeket ettetek,amíg nem lett jobb?

61. Pamelo
2014. márc. 30. 15:06

Sziasztok! Nekem pénteken műtötték ki a jobb alsót. Nagyon mélyen volt, 10 éve jártam ide-oda de mindig azt mondták, nem kéne bolygatni. Tavaly kihúzattam a fölötte lévő fogat, de mivel újra fájni kezdett, kiszedettem.

Sajnos - amit mondtak bejött-, zsibbad az alsó ajkam egy részen. A kérdésem az lenne, aki már átélt hasonlót, h ez fog-e javulni.

2014. márc. 12. 17:31
10 nap.
59. mzs24
2014. márc. 12. 11:21

Sziasztok!

Nekem 1 hete vésték ki a bal alsót. Szó szerint vésték, 2 gyökérrel kapaszkodott, fúrták faragták, feszegették, majd inkább kettétörték úgy, hogy még a számban volt. Így jött ki közel 35 perc szenvedés után két darabban. 3 öltéssel varrták, a műtét után 2 napig folyton csak aludni akartam, majd ezt követte 4 nap pocokfej és folyamatos fájdalom. Már a 4. levél Voltaren Dolo-t szedem éjjel nappal + Corsodyl öblögetőt használok. Holnap megyek vissza varratszedésre de még mindig nagyon fáj, gyógyszer nélkül ki se bírnám, mi az ég tud ennyire fájni 1 hét után is??

2014. márc. 8. 13:42

sziasztok! latom szinte mindenki rossz tapasztalattal van, azert irok hogy legyen itt egy "ellenpelda" is.

csutortokon huztak jobb felso bolcsessegfogam, nagyon feltem, mert az elozo fogorvosom orakig huzkodott egy masik fogat evekkel ezelott veste es a tulsulyos asszisztenset is az olembe ultette hogy hatrafeszitsek a fejem stb... szoval ilyen elmenyekkel vagtam neki.

haromig se szamoltam es kint volt a fogam, a doki egybol egy osszecsavart gezlapot bedugott hogy harapjak ra erosen. mokusfej megvolt egesz delutan :) de ahogy hazaertem a fagyasztobol kikaptam az elso dolgot es rafekudtem, mire felebredtem mar nem volt duzzadas sem.

ma van a harmadik nap, kicsit erzem hogy huz, de nem olyan fajdalom amire barmifele csillapitot kene bevenni. meg mindig hitetlenkedek hogy tenyleg ennyivel megusztam?

ja es felkeszultem hogy nem tudok majd enni, stb... elso nap benyomtam egy egesz uveg bolognai szoszt kiskanallal, masnap mar rendesen ettem a rantotthusom igaz a masik oldalon ragok csak.

ami nekem segit, fogat mosok minden kajalas utan de kihagyom az erintett teruletet. utana pedig mar kihult zsalyateat veszek a szamba, tartom amig birom aztan kikopom (nem oblogetek vele).

mindenkinek kitartas!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook