Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2017. máj. 6. 19:59
Sziasztok! Szerintem nem egy túlélhetetlen dolog, pedig engem rendesen meggyötörtek. Azt tanácsolom mindenkinek, hogy mielött odamegy már vegyen be egy 50mg-os Cataflamot ès a műtèt után is mielött elmúlna a zsibbadás, ez a második műtètemnèl nagyon bevált, az elsőnèl èn is megszenvedtem de csak a műtèt utáni órákban. Utána levő napok inkább kellemetlenek mint fájdalmasak.. Èn a legjobb orvoshoz mentem ezzel aki nem csak iszonyatosan precíz de kedves is! :) 1. Napomnál járok pocokpofi mèg 2-3 nap ès jól leszek teljesen! :)
2017. ápr. 15. 14:30
Fiamnak 4.napja mütötték ki sebészi uton az alsó jobb bölcsességfogát. Az első nap voltak erős fájdalmai, amik már nagyjából csillapodtak, viszont erősen meg van dagadva a jbb fele, és ha megérintem, egy kemény duzzanatot érzek. Nem öblögeti semmivel, antibiotikumot szed meddig lesz ez a duzzanat?? azt mondja inkább feszülést érez, mint fájdalmat
2017. febr. 24. 16:29
Sziasztok! Ma műtötték mi az egyik alsó bölcsességfogamat, ami csak félig volt kinőve. Nagyon be volt gyulladva, úgyhogy nem volt kellemes, de túléltem, és azóta szinte teljesen panaszmentes vagyok. Viszont az előbb megpróbálkoztam enni egy kis levest, mert már majd'éhen halok, és mintha az egyik varrat kiszakadt volna, mert lett egy kis függőleges lyuk ott az ínyemnél. Egy nagyon picit vérzett, de annyi.. Van esetleg valakinek tapasztalata varratszakadással kapcsolatban? Lehet, hogy újra kell varrni?
114. jooeva
2017. febr. 21. 19:03
Nekem 1 hónapja, hogy kihúzták és kb. 3 hétig fájt, no meg 3 db fogdarab is kilökődött, ahogy húzódott össze. Már totál összeforrt a helye, tudok rágni is arról végre. Kellene a másik oldalon is húzatni, de egyelőre nem vágyom még egy ilyen hónapra.....
113. Manka86 (válaszként erre: 112. - Katicabogár08)
2017. febr. 21. 18:26
Nekem ma egy hete,hogy kiszedték a bal alsót. Varrni nem kellett,szépen,gyorsan kijött. A fájdalomról annyit,hogy ma először nem kellett bevennem gyógyszert."elviselhető a fájdalom". Holnap megyek az orvoshoz,kicseréli a jódos gézlapot!! Kitartást Neked🙂 amúgy a gyógyulási folyamat nagyon lassú,azt mondják😏
2017. febr. 20. 13:27

Sziasztok!


Nekem pontosan két hete vették ki a jobb alsó bölcsességfogam. Egy kicsit lógott ki az ínyemből, valamint egy ideghez közel volt a gyökere így nem volt egy egyszerű műtét. Múlt hétfőn vették ki a varratokat, azt hittem utána majd elmúlik a fájdalom, de sajnos nem telt el úgy nap, hogy ne fájt volna. Pénteken visszamentem akkor kitisztították a lyukat, aznap már nem is fájt. Hétvégén mindkét nap nagyon fájt, cataflán segített csak. Valakivel volt már ilyen, hogy ennyi idő után is fájt neki a helye??

111. jooeva
2017. jan. 27. 18:23

Nekem 9 napja húzták ki a bal alsót.....maga a húzás nem volt sem fájdalmas, sem hosszadalmas, akkor csak a recsegés-ropogás volt rossz, amit hallottam.

Viszont nekem is nagyon fáj, az egész bal alsó állkapcsom és még a fülem is, ha nyelek, no meg mintha a mandulám is fájna.....és a nyelvtövem.

A cataflam nagyjából segít, de nem 100%-os sajnos....

2017. jan. 23. 13:27
Nekem csütörtökön távolították el a bölcsességfogamat. Fájdogál körülötte de nem tudom miért a vérdugó benne van .
2017. jan. 15. 11:40

Kamillatea fogyasztás (az első napokban nem szabad öblögetni), de inni lehet a teát, nagyon-nagyon erős gyulladáscsökkentő hatású

Nekem 3 napig nem jutott eszembe, hogy fogyasszam, de amikor már csillagokat láttam, végre felhívták rá a figyelmemet, és fél óra alatt elmúlt majdnem teljesen a fájdalom.

2017. jan. 8. 14:06
nekem a melegítés (téli időszakban radiátorhoz bújás) vált be. Naponta többször.
2016. dec. 13. 13:40
Sziasztok! Ma műtötték ki két darab bölcsességfogam. Egyet felül és egyet alul ami mellett még egyet kihúztak. Hatalmas a seb ami mellette van de nem is ez a probléma. Hanem, hogy a fenti varrásnál még folyamatosan szivárog a vér. Ez normális? Mert engem eléggé idegesit. Ha valaki tud valamit erről, hogy elmúlik-e a vérzés akkor irjon! Köszönöm szépen :)
2016. jún. 26. 11:05
Már mindegy, de azért leírom, hogy itt 10 napig tartott a fájdalom, utána megszűnt. A tizedik napon már csak lightosan fájt, akkor már csak 1 szem tabletta kellett, utána az is elmúlt. Kitartást mindenkinek, aki előtte áll!
105. 5d712c3f21 (válaszként erre: 104. - Ksz8783)
2016. jún. 21. 19:26
Szia ksz! Remélem már túl vagy a fájdalmakon és el is felejtetted az egész tortúrát, de azért leírom, hogy ismerősöm egy hete esett át egy ugyanilyen műtéten, és azóta is 4-5 óránként szedi a legkeményebb fájdalomcsillapítókat (Flectort is). Neked mikorra változott a helyzet? Várom válaszodat!
104. ksz8783
2016. jún. 9. 18:23
Sziasztok! Hétfőn estem át a jobb alsó bölcsességfog műtéten. Bele volt ékelődve az állkapocsba. Így azt is meg kellett piszkálni. A fájdalom elviselhetetlen! Flector rapid port iszok 4 óránként,amit nem lenne szabad,de másképp nem bírnám! Ti akik rég túl vagytok rajta,mondjátok meg meddig tart még ez a fájdalom!?
103. gcathy
2016. jan. 27. 15:14

Sziasztok! Tegnap volt egy hete, hogy kivették a bal alsó bölcsességfogamat, de még mindig 6 óránként szednem kell a fájdalomcsillapítót. Nem volt komplikáció a műtét alatt, 15 perc alatt kiszedték. Próbálok rendesen enni is, még inkább a jobb oldalamon, de azt vettem észre, hogy a bal oldalon ilyenkor kattog az egész állkapcsom. Normális ez? Az egész fájdalom sugárzik szinte előre a metszófogakhoz, egy hét után. 3 napos antibiotikus kúrát szedtem be, de úgy érzem, hogy a nyakam is lüktet még. Lehet be van még gyulladva.

Varrat szedésre csak egy hét múlva megyek, lehet fel kéne korábban keressem a dokit?

102. Krysz89
2015. dec. 9. 20:33
Én egy hete estem át bal alsó bölcsességfog műtéten (nem nőtt ki és torlódtak a fogaim miatta). Így már "csak" 3 van hátra. Előtte én is olvasgattam fórumokat, olvastam hogy valakinek egyáltalán nem fájt, valakinek nehézkesebb volt. Én talán az utóbbiakat képviselem. Több mint egy óra volt a műtét mert elég erős a fogam és sehogy sem akart kijönni. A végén kezdett elmenni az érzéstelenítő hatása, de azért bírható volt, nem anynira fájt. Utána vetem észre, hogy az ajkamat eltalálták valamivel és egy jó mély seb van rajta (1 hét elteltével már látszik hogy talán nem marad meg a helye, begyógyul). Nekem 2 napig fájt eléggé a fogam, illetve a torkom is mintha torokgyulladást kaptam volna fájt minden nyelésnél, szedtem a felírt cataflamot napi 4-5-ször. A torkom az 2 nap után már jó volt. Ezt követően meg aftám lett a nyelvemen ami fogorvosi kezelések után elvileg előjöhet és az sokkal jobban fájt mint a fog helye. 1 egy hét elteltével (ecseteltem napi 3szor azt is) az is elmúlt, még a sebet érzem kicsit. A varratszedés pedig nem fáj attól nem kell tartani. Azt mondták a seb szépen gyógyul. Jó érzés, hogy kinn van, az alsók a rosszabbak elvileg ezért kezdtem azzal. Ja és állami kórházban voltam én de hallottam már rémtörténeteket magánról is, úgyhogy nem feltétlen ezen múlik.
2015. dec. 1. 13:32
Nekem 5 napja szedték ki műtéti úton a bölcsességfogamat, + még egy fogat mellette. Össze van varrva a seb, a varratot két nap múlva szedik ki. Nem tudom, de normális dolog, hogy 4 órán ként iszonyú fájdalom kínoz a fogak helyén? Se aludni, sem dolgozni nem lehet így. Meddig tart még ez? Életemben nem szenvedtem ennyit egyetlen fogtól sem, mint amennyit most a fog helye miatt. Napi 4 dalacint kell ennem, és Flector-t iszogatok, az segít. De maga a fájdalom mikor szűnik már meg? :(
2015. nov. 11. 12:22

Ja és nekem sem dagadt fel a fejem, se láz se semmi.Fájdalom az van (ha nincs bennem gyógyszer) és szivárog még a vér de ezek teljesen normális dolgok. Az a legjobb ha egyben ki tudja szedni a fogat (sokan nem így gondolják, mert nem akarnak annyit "roncsolni" de annál nagyobb baj nem lehet ha bent hagy egy fogszilánkot).

Nekem mind a 4et kiszedte egyben, el is raktam őket. :D

2015. nov. 11. 12:18

Sziasztok! 2 napja műtötték a bölcsességeimet egy oldalról kettőt. Az alsót feltárásban a felsőt csak húzták.

SOTE szájsebészet Dr.Fodor Attila. Egy Isten komolyan. Megkaptam a szurikat amik nem fájtak mert lidokainnal befújta előtte, várakozás majd 8 perc alatt kiszedte mindkettőt.

Ahogy hazaértem kiszedtem a gézt és ment rá a jeges borogatás. Amikor éreztem hogy kezd jönni a fájdalom már be is vettem a cataflamot. Du-n kacsamájat ettem tört krumplival. A fájdalom abszoltút kezelhető cataflammal. Ha pihentek jegelitek nem esztek olyanokat amiket nem szabad nem szívogatjátok akkor nagy baj nem lehet. Írt fel antibiotikumot de nem váltottam ki most sem. (Tavaly a másik oldalt ugyanez volt a program, szóval nekem màr mind a 4 kint van!)

Sok helyen olvasom, hogy sós vízzel öblögetik meg szívószállal isznak! Nem szabad! Az a kis vérdugó fogja meggyógyítani a sebet amit kiöblögetnek/szívogatnak sokan.

Remélem tudtam segíteni, ne féljetek tőle, ha jó orvoshoz mentek semmi baj nem lehet! Nem feltétlen a magán a legjobb... ha bárkinek tudok segíteni írjon.

2015. nov. 10. 19:06
Amúgy lázam, gyulladásom vagy feldagadt arcom nem volt. Sem kékségem.
2015. nov. 10. 18:42

Sziasztok! 6 napja műtötték a jobb alsó bölcsességemet. Nem volt vele semmi különösebb probléma, szimplán annyi, hogy szeretett volna kinőni, de nem fért el. (Műtét előtt 3 héttel begyulladt, egy hétig szenvedtem vele, ezért döntöttünk a műtét mellett. )

Nem szeretnék megijeszteni senkit és mindenki máshogy reagál, de nekem az egész iszonyatos volt. Maga a műtét és az azt követő 4 nap is. 4 injekciót kaptam, de valahogy nem hatottak. A doktornő minden egyes mozdulatát éreztem. Nagyon makacs volt a fogam, a 3. fogónál döntött úgy, hogy enged és kijön. Állítólag az átlagtól eltérő nagyságú a fogam (azaz óriási :D), ezért is jött ki nehezen. Varrás után mondta el a doki, hogy ő nem 30 perces, hanem legalább 2 órás műtétre készült, mert a rtg azt mutatta, hogy a fogam nem véletlen fájt, ugyanis nekem elég érdekesen, bele a csontomba nőtt.

A feszítés és nyomás nálam csillagok formájában jelentkezett és az emelő sem volt egy kellemes élmény, na és ahogy az idegek elszakadtak és a fogam körbeforogott… Fincsi. Műtét után rögtön rohantunk borsót venni, de alig értünk haza már kellett cataflam. 4 napon keresztül nappal 3 advil, lefekvés előtt ill. éjjel 1-1 cataflam. Én enni végig tudtam, szinte bármit, csak az állkapcsom, az ínyem, fülem, torkom…, szóval mindenem fájt, de begyógyszerezve minden tűrhető volt. Extra, hogy szombaton rengeteg, szerencsére nem fájdalmatlan aftám lett a seb környékén, így fokozódott az élmény. Az afták nézegetése közben láttam, hogy azért a seb széle és a fogam között van egy kicsi lyuk. Az orvos megnyugtatott, hogy az a kicsi lyuk igazából hatalmas, és ne aggódjak, normális.

Ma, a 6. napon csak 2 gyógyszert vettem be, az állkapcsom már nem fáj, bár görcsöl, nem tudom kinyitni a számat és pokoli érzékeny lett a seb. Beszélni is csak eltakart szájjal tudok, még jó, hogy Vp. szeles város.

Azt hiszem nekem kijutott a jóból, alig várom a csütörtöki varratszedést, hogy az milyen kellemes élményeket tartogat még számomra.

Szerencsés vagyok, hogy még megvan a 3 másik bölcsességem, várom, hogy a még felszínt nem ismerő bal felső mikor indul el (a másik 2 már részben kint van). Wisdom-teeth 4EVER!

2015. szept. 17. 23:29
Minden a szájsebésztől függ! a Vital Center margitszigeti rendelőjében Dr.Péter György operálta ki helyi érzéstelenítésben mind a 4 bölcsességfogamat. Az érzéstelenítő injekcióktól ugyan nagyon féltem (foganként 2), de ez a félelem később alaptalannak bizonyult, ugyanis alig éreztem az injekciókat. Kaptam nyugtatót is. Érzéstelenítők után kb. 20-25 perc várakozás, majd vissza a műtőbe. A műtét 25 perc alatt megvolt, semmit nem éreztem. Az asszisztensnő is tökéletesen dolgozott, egyszer sem szóltak egymáshoz a doktorúrral, magától tette a dolgát végig. A doktorúr folyamatosan szólt, mire számítsak, mikor lesz esetleg kicsit feszígő, nyomó érzés, így semmi nem ért váratlanul. Szóval ha valaki fél a műtéttől, javaslom neki a Vital Centert és Dr.Péter Györgyöt, így garantáltan nem lesz mitől félnie. Egyáltalán nem volt rossz élmény a műtét, érezhető volt a profizmus. Ha újra át kéne esnem a műtéten, egyáltalán nem aggódnék. A magánklinikákhoz képest abszolút kedvezőnek mondható árat fizettem, ennek több mint a duplájáért is végeznek ilyen műtétet itthon. Tehát ha valaki jó kezekben szeretné tudni magát, annak mindenképpen ajánlom Péter Györgyöt.
95. klebermann (válaszként erre: 94. - Porkkala)
2015. aug. 14. 11:55
Köszi szépen! Azóta eltelt két hét, és kb most olyan a fogam helye, amilyen egy normál foghúzásnál szokott lenni két hét után... Időközben még három kisebb szilánk kijött ugyanonnan, és rettegek, hogy mi lehet odalent, de már nem gyullad be azóta, és nincs feldagadva. El akartam tenni a csontdarabot, hogy megmutassam a dokinak, de kihullott a pénztárcámból... :)
94. Porkkala (válaszként erre: 92. - Klebermann)
2015. aug. 3. 15:21
Mindenesetre most már gyors gyógyulást neked!!
93. Porkkala (válaszként erre: 92. - Klebermann)
2015. aug. 3. 15:21

Azta de durva!


Nekem is ki kéne mind a két alsót műteni (45 fokosan beleékelődve az előzőbe szintén) de én még nem mertem nekivágni :(

2015. aug. 3. 00:59
Sziasztok! Ezt muszáj itt megosszam! Pár kommentel lejjebb leírtam az élményeimet, és most következik a legújabb. A Műtét után háromszor gyulladt be ismét a sebhely, visszamentem a dokihoz, aki röntgent készített, és NEM LÁTOTT RAJTA SEMMIT. Ehhez képest pár napja, pontosan 105 nappal a műtét után egy nagyjából 1 centis csont vagy fogszilánkot sikerült kihúznom az ínyemből, és állatira megkönnyebbültem tőle. Azóta gyógyul végre a sebem. Elképesztő.....
91. Lia_ (válaszként erre: 90. - Nanette12345)
2015. jún. 15. 08:23

Szia! Na, mi lett veled? Gondolom, már visszamentél. Hogy vagy?


Nekem a műtét után pont egy hét múlva volt a varratkiszedés, de én kíméltem inkább. El sem tudtam volna képzelni, hogy erősen belenyomjam a sebbe a fogkefét és még forgassam is... Ezt nekem még olvasni sem volt egyszerű, nemhogy kiviteleztem volna! :)

(Szerencsére nekem nem is mondtak ilyet.)

2015. jún. 12. 22:35
Sziasztok! Én éber szedációban szedettem ki egyszerre mind a 4 bölcsességfogam. A műtét előtt kaptam valami kék nyugtatóbogyót is, amitől úgy beálltam, hogy mikor ültem volna be a székbe, még a lámpát is lefejeltem :D utána rámtették a maszkot, megkaptam a szurikat és így műtét közben totál máshol járt az eszem:) Szóval maga a műtét teljesen rendben volt. Utána viszont volt minden: szájzár, hörcsögpofa, fájdalom, bedagadt torok. Múlt hét szerdán volt a műtét, pénteken mentem utógondozásra, ami nem volt kellemes, mert a mindenféle fertőtlenítő és sebgyógyító kezelésen felül, ott kellett 4ujjnyira szétfeszítenem a szájzáras számat is, illetve kaptam puha fogkefét, amivel a sebeket kell tisztítanom. Ezt csináltam is lelkiismeretesen minden étkezés után (erősen bele kell nyomni a sebbe és 90fokkal elforgatni, hogy mindent kiszedjen), viszont most a jobb alsó sebemet záró varrat szétszakadt és a helyén hatalmas lyuk tátong. Telement kajával, tisztításkor vettem észre, hogy valami nem stimmel. Amit tudtam, kipiszkáltam egy fogpiszkálóval, de nem merek nagyon mélyen turkálni benne. Írtam gyorsan a rendelőnek is, de nem reménykedek benne, hogy péntek este vagy hétvégén válaszolni fognak. Majdnem 1,5 hete volt a műtét, szerintetek ennyi idő alatt begyógyult a seb? Nem fáj és nem vérzik igazából, csak durva hogy olyan feneketlen mély és tele tud menni mindenfélével.. Esetleg járt már így valaki, vagy ez normális? Köszi a segítséget előre is:)
2015. máj. 27. 10:15
Sziasztok! Elmesélem az élményeimet, részben jó, részben rossz. Az egyik alsó bölcsességfogam alatt elég nagy cisztát találtak, ezért ki kellett húzni. A fogam 45 fokos szögben az előtte lévőhöz volt dőlve, és egyáltalán nem volt kibújva, ráadásul takarta az állcsontom és nagyon közel volt az arcidegemhez, magyarán minden adott volt egy jó kis szórakozáshoz. :) Műtét előtt a doki figyelmeztetett, hogy előfordulhat, hogy hosszú ideig zsibbadni fog az ajkam, ha az ideget véletlenül megsérti. Ez végül nem történt meg. Maga a műtét könnyűnek tűnt, semmit nem éreztem. Egy órán át tartott, és nagyon sokat kellett szenvedjen vele, mert sokat kellett a csontban fúrnia. Annyit flexelte a fejemet, hogy másnap is csengett a fülem! Ennek ellenére semmi különöset nem éreztem, max egy kis rángatást, amikor a kampó alakúvá görbült fogamat három darabban kivette végre. Utána hazamentem, és amikor elmúlt a zsibbasztó hatása, olyan fájdalmat éreztem, hogy azonnal benyomtam két cataflamot, és elaludtam. Kevés fájdalommal ébredtem, és utána napi 3 cataflam egy hétig simán megfogta a nehezét. Viszont a seb iszonyatosan lassan gyógyul, és az állam, a fejem, a fülem, az alsó fogaim és a nyelvem azóta is fáj. Ma van a 44. napja, hogy kihúzták a fogamat, és még mindig van egy kis duzzanat, azon az oldalon nem tudok enni. A vágás helye 25 nap után begyulladt, visszadagadt, ismét egy hét antibiotikumot kellett szednem, amitől szépen elmúlt. A szájamat még mindig nehéz és fájdalmas nagyon kitátani, és a hátsó két fogam harapásra fájdalmas, bár ez most már szűnik. Szóval összegezve: számítani lehet arra, hogy ha sok csontot távolítanak el, igen hosszú ideig fog gyógyulni és fájni a fog helye (a dokim azt mondta, még 1-2 hónap, amire teljesen elmúlik a fájdalom és annyira begyógyul a seb, hogy nyugodtan ehetek azon az oldalon). Ennek ellenére is azt mondom, hogy a fájdalom nem komoly, csak zavaró, a tavalyi mandulaműtétemhez képest (31 vagyok) igazi kényeztetés! :D
88. lajo38
2015. máj. 22. 16:48

Sziasztok!

Én ma voltam a második körön, még 3 hónapja húzták ki a két baloldalit, ma a 2 jobboldalit Szegeden. Az első kettő gyorsan kijött csak feszítővel 1-2 perc alatt. A maiak közül a fölső szintén. Az alsóval kicsit többet kellett dolgozni (fúróval), de az is kijött 10 perc alatt, viszont itt kellett párat ölteni is.

Utána legutóbb 2-3 nap után már teljesen jól voltam, most kicsit több időre számítok. Ami a legrosszabb volt, hogy még pár hétig akármennyi fogmosás ellenére is kicsit büdösebb a szám. Második naptól sós vizes öblögetés volt, valamint már első nap is víz helyett langyos kamillateát ittam/iszom, ami szintén jó ötlet (persze első nap nem öblögetni semmivel).

Legutóbb nem kellett se antibiotikum, se fájdalomcsillapító, most felírták a Cataflamot és Dalacint is.

A szegedi fogklinikáról csak jót tudok mondani, beutalót kellett szerezni, de utána voltam gyökérkezelésen (Simon-Fiala Donátnál), és kétszer a foghúzáson, Dr Palotás Csaba és Dr Molnár Lehel Ferenc orvosoknál, mindannyiuknak nagyon köszönöm a munkájukat, ajánlom Szegedet! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook