Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttet milyen módon lehet szállítani autóval haza a kórházból? Lehet kézben pólyában, vagy mózeskosárban? Erre valami törvény van? fórum

Újszülöttet milyen módon lehet szállítani autóval haza a kórházból? Lehet kézben pólyában, vagy mózeskosárban? Erre valami törvény van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 28. - Molyka)
2010. márc. 6. 12:14
Sajna pont a házunk előtt landolt a villanyoszlopnak a rendőrautó,aminek következtében szilveszter éjjel nem volt áram így tv sem,jó kis szilveszteri bulim volt otthon a gyerkőccel:)
31. 5e48d37001 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 6. 12:13
Az Én gyerekorvos sogórnőm is 2 hónapig tartotta pólyában a gyerekét,és nem javasolta a babyhordozókat 2 hónapos kór alatt.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Molyka)
2010. márc. 6. 12:11

s pocakodban is gömbölyű a háta, a természeti népek is kissé magzafipózban kötik magukra, ue. elven működnek a kismamakendők és szép egyenes tartású emberek lesznek. Angliában 6 órát kell a szülés után a kórházban tölteni, tehát nem 3-5 napos újszülöttet visznek haza benne hanem párórásat.de van egy csomó babakocsi amelynek a mózese rögzíthető gépkocsiban,Cam, Neonato, Peg-perego,Iglesiana stb.

Végül mindenki maga felelős a sajátgyermeke épségéért.

Szerencséd hazaérkezést, akármilyen formában oldjátok meg!

29. Heni86
2010. márc. 6. 12:09
Mindenki maga dönti el mit csinál de szerintem még mindig kevesebb az esélye annak, hogy a gerince terhelődik vagy a rendőrautó balesetet szenved mint annak hogy szimplán történik egy közúti baleset. Szerintem minden felelősségteljes szülő aki nincs nagyon rossz anyagi körülmények között (kölcsön kérni akkor is lehet) vagy nincs autója és nem akar beruházni (szintén kölcsön) akkor be fogja kötni a babaülésbe és nem játszik orosz rulettet a sorssal. Elnézést de én így gondolom... Kicsi az esély de mindig ott lebeg a fejünk felett ha autóba ülünk!
28. Molyka
2010. márc. 6. 12:05

Rendőrautóban pl. lehet. Ezek szerint szólnom kell rendőr ismerősömnek, hogy vigyen haza, ha nem akarok autósülésezni. :)

A rendőrautó nem szenvedhet balesetet?

27. Heni86
2010. márc. 6. 12:04
Ez a gerinc dolog tényleg nem helytálló! Már minden újszülöttnek kialakított hordozóban van gerinckiemelő és szinte fekvő helyzetben van a baba. A fiam februári és mínuszokban hoztuk haza overálban, pléddel betakarva bekötve a babahordozóba.
26. Molyka (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 6. 12:04
Nemtudom. Józan ésszel azt mondom, hogy egy 3 napos úszülöttet nem teszek bele semmibe, csak vízszintesen fektetem. Ha egy kicsit nagyobb, megerősödött, akkor persze. De ameddig ez meg nem történik nem igen szállítgatja senki autóval... én nem tenném legalább is.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 12:02
Ez a gerinc nagy tévedés, több orvost köztük gyermek ortopédust megkérdeztünk ez ügyben mielőtt választottunk, ezek már úgy vannak kifejlesztve a babagericének semmi baja nem lehet. Természetesen, ha a megfelelő méretűt használja valaki. Gondolj bele fejletebb országokban /több/évtizede használják, és még senki nem mondta, hogy probléma lett volna belőle.
24. Danica16 (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 11:57

Csak ne találkozzanak egy szabálytalanul közlekedővel...

És gondolom nem 3-4 órás utat terveznek az újszülöttel, hogy tönkre tegyék a gerincét...

23. Molyka (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 11:57
Ezen csatázik a család. :)
2010. márc. 6. 11:53

Bepólyázott újszülöttett nem lehet gyerekülésbe tenni.Ha hidegvan még plédbe is becsavarják a csescemősök,egyszerűen képtelenség gyerekülésben hazavinni.Esetleg ha overállt viszel úgy talán..de a gerincének semmiképpen nem használ.

Vidd haza kézben a hátsó ülésen,a rendőrök is megértik,hogy mi a helyzet.

21. Danica16 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. márc. 6. 11:53
Az egy dolog hogy az aki haza viszi a babát, óvatosan vezet, de nem csak ő közlekedik!!!
20. 25117645d2 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. márc. 6. 11:52
Szerintem a neten biztos megtalálod, ha nem is jogszabályt, de kresz előírást biztos. A másik nekünk se volt autónk, tehát 4 hónapja, kölcsönkértünk egy babahordozót, eljött értünk a kórházba az apósom, bekötöttük hátulra a szabályos autós hordozót( újszülött méretűt), és már suhantunk is haza. Én így érzetem jól magam, megtehettem volna, beülök a babával az ölembe, és vagy megbüntet a rendőr vagy nem...
19. Molyka (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 6. 11:50
Köszönöm. Tehát akkor kivételek vannak, magyarul hoztak egy törvényt, amit át lehet ugrani, ha...
18. Heni86
2010. márc. 6. 11:50

Ezt találtam:



(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.


(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;


c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;


d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;


e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;


h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

17. Molyka (válaszként erre: 15. - 25117645d2)
2010. márc. 6. 11:48

De hol van ez a szabály??? Mit mond ki? És hol nézzek utána?

Akinek nincs autója lehet nem is vesz mózeskosarat, se pedig autósülést.

2010. márc. 6. 11:47

kormányrendelet értelmében az autó hátsó ülésén utazó, 12 év alatti és 150 cm-nél alacsonyabb gyereket biztonsági gyermekülésben kell elhelyezni. A gyerekboltokban kapható ülések megfelelnek az erre vonatkozó ENSZ-előírásnak, így azok mindegyike használható- mondta az ORFK közlekedésrendészeti vezetője. Az [origo] által megkérdezett bababolt munkatársa szerint egy kisbaba születésétől 12 éves koráig általában két gyerekülést kell vennie a szülőknek. A legkisebbeknek való, legolcsóbb gyerekülés 8 ezer forint, a nagyobb gyereknek is alkalmas ülés 20 ezer és 45 ezer forint között van. Ez azt jelenti, hogy két ülés vásárlásával legalább 30 ezer forintba kerül a gyerek biztonságos és szabályos utazása. Kapható olyan gyerekülés is, ami születéstől egészen 12 éves korig használható, ez körülbelül 55 ezer forint.


Az ORFK közlekedésrendészeti vezetője elmondta, hogy mivel a szabály már életbe lépett, a gyerekülés használata január elsejétől kötelező. Ha rendőrségi ellenőrzésnél mégsem találják rendben a gyerekülést, a rendőrnek kell mérlegelni, hogy csak figyelmezteti az autóst, helyszíni birságot szab ki, vagy feljelentést tesz.


A kormányrendelet számos kivételt nevez meg, amikor nem kötelező a gyerekülés. Ezek a kövezkezők: ha a gyermekülés beszerelésére a személygépkocsi gyári kialakítása alapján nem alkalmas, a gyermek az üléshez beszerelt biztonsági övvel megfelelően, biztonságosan rögzíthető, egy ülőhelyen két gyermek foglal helyet, az egyidőben szállítani kívánt gyermekek száma miatt a biztonsági gyermekülésben rögzítés nem oldható meg.

15. 25117645d2 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. márc. 6. 11:47
Véleményem szerint, ha valakinek nincs is kocsija, akkora esemény egy baba hazavitele, hogy akár ismerőssel, de megoldják, hogy normális körülmények között vigyék haza. A másik, ha már szabály van rá, miért ne tartsuk be, főleg, ha a saját gyerekünkről van szó! Egy nőt ismertem aki busszal vitte haza a 10. gyerekét, de az nem is volt százas.
14. Heni86
2010. márc. 6. 11:45

De mondok jobbat! 20 éve hugomat már úgy hoztuk haza a kórházból, hogy a babakocsi leszedhető mózeskosara be volt kötve a kocsi hátsó ülésén!!!

Szóval már akkor is balesetveszélyes volt autóban utaztatni a babát de még nem voltak megfelelőek a körülmények arra hogy szabályt hozhassanak rá.

Pl. nem is minden kocsiban volt biztonsági öv, nem volt ennyi féle babahordozó stb.

Nekem ez a véleményem legalábbis. :)

13. Molyka (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 6. 11:42

Na engem ez a törvény érdekelne. :)


Csak felmerült a kérdés, információt gyűjtök ezzel kapcsolatban. :)

2010. márc. 6. 11:40

Valahogy az enyémek is hazajutottak... :)

Pólya, pléd, ölben, vagy mózeskosárban. akkor még biztonsági öv se volt hátul...

És aki nem tudja kocsival? Az felül a buszra. Ott mi védi?

Szerintem mindenki óvatosan vezet egy újszülöttel, és pólyában elég stabilan lehet rá vigyázni.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Molyka)
2010. márc. 6. 11:40
..de az volt, azért lett a törvény. Képzeld el a jobbik esetet, fékeznetek kell milyen súllyal nyomod a babát az első ülléshez. Oké be is kötheted magad és akkor nincs akkora súly.a nem rögzített baba, még előre is repülhet.
10. Heni86
2010. márc. 6. 11:39

Szerintem pont azért kellett ez a szabályozás, hogy kiküszöbölje az akkori balesetekben megsérült babák számát.

Én abszolút egyetértek vele egyébként!

15 éve ha belegondolsz még a körülmények is mások voltak!

9. fredaszter (válaszként erre: 6. - Molyka)
2010. márc. 6. 11:38
Hát, próbáld meg:-)))))
2010. márc. 6. 11:37
mi hordozoban hoztuk haza,biztonsági övvel "bekötve"
2010. márc. 6. 11:37
Ha valakinek nincs autósülése, mert mondjuk kocsija sincs, akkor lehet olyan taxit hívni amelyikben van!
6. Molyka (válaszként erre: 4. - Fredaszter)
2010. márc. 6. 11:36
Ahogy 15 éve, bepólyázba például
5. Molyka (válaszként erre: 2. - Danica16)
2010. márc. 6. 11:36

Ameddig nem volt szabályozás erre, addig nem volt balesetveszélyes?


Valaki linkeljen nekem erre vonatkozó jogszabályt!

2010. márc. 6. 11:35

Autósülés, mózes, hordozó a szabványnak megfelelő.

KÉZBEN? DEHOGY LEHET!

2010. márc. 6. 11:35
Én úgy tudom saját kocsiban csak bébi üllésben. Idegenben ahogy megtudjátok oldani.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook