Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes elmenni hajgyógyászhoz, segített neked, vagy pénzkidobás? fórum

Érdemes elmenni hajgyógyászhoz, segített neked, vagy pénzkidobás? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 14. 09:21

az én hajam különben hullik, de az én laborom rendben van.. mindenfélét szedtem már, most legutóbb varga hajcseppeket ajánlotta a gyógyszerész.. ettől egyébként javult szerintem jelentősen..

viszont a fodrászom végez hajvizsgálatot és most ezen gondolkodom.. nálunk kicsit drágább mint amit itt olvastam, de az a baj, hogy nem győztetek meg, hogy ér valamit, és sok más helyen is ezt olvasom..

21. rékaság (válaszként erre: 20. - StAdrienn)
2010. szept. 14. 09:17

Először is mert sejtésem szerint nincs orvosi diplomád:) Más érv nem is kell azt hiszem, ennél úgysem lehet nyomósabb ok semmi. Ne gyógyítsd magad, bízd inkább olyanra aki ért is hozzá, az talán nem lesz időpocsékolás.

És természetesen olyan orvoshoz kell menni akiben meg is tudsz bízni és máris nem fogsz kételkedni abban amit mond, bár én kétlem, hogy ilyet sztk-ban találnál, de ez már nem az én dolgom. Én mindenesetre messze elkerülöm azt az intézményt..

20. StAdrienn (válaszként erre: 18. - Era06)
2010. jún. 9. 17:41
Szia! Csak most jelentkezek újra, mert azóta ma sikerült elmennem bőrgyógyászhoz. Csak sztk rendelésen voltam, nem is részesültem megfelelő ellátásban... Mondott egy sampont, BABÉ márka, gyógyszertárban lehet kapni, ma fogom megvenni. Amikor megemlítettem neki, hogy hormonális okokra gyanakszom, nem szólt semmit, mintha meg sem hallotta volna, pedig kétszer is mondtam. Előtte a körzeti orvos is azt mondta, hogy hormonvizsgálatot csak az utolsó megoldásként csinálnak. Na de miért??? Mert drága esetleg? Akkor kifizetem! De ezek után hol kérjem újra? Kitől, milyen orvostól? Bosszant, hogy én ismerem a helyzetem, a testem, 10 éve élek ezzel a problémával, próbáltam már mindent, akkor miért nem lehet az elmondásom szerint megcsináltatni azt a vizsgálatot??? Miért a tüneteket kell kezelni, ahelyett, hogy megszüntetnék az okot!
19. sysy66 (válaszként erre: 17. - StAdrienn)
2010. máj. 4. 19:15
ja de igen. arra megint más szer kellene. zsirosodás elleni kezelés. mert mikor én elmentem a dokihoz megállapitotta ezt a zs.korpát és ugye eloszor ezt kellett leszedni. de most sajna nincs keretem rá. a nyári idoszak jo a hajnak mert a napfény mintegy fertőtleniti majd osszel visszamegyek de addig is hetente egyszer teafaolajat teszek a samponomba mert az baktériumolo és fertotlenito, de nem sokat csak egy cseppet,
18. era06 (válaszként erre: 16. - StAdrienn)
2010. máj. 4. 18:32

a nizorál sampont próbáltad ? Az nagyon jó a zsíros korpás hajra. Nekem nem mindegy, mivel mosok hajat, a baba sampontól is levakarom a fejem.

Egy hormon kivizsgálás sem ártana.

17. StAdrienn (válaszként erre: 17. - Sysy66)
2010. máj. 4. 18:23
És még valami: írtad, hogy már nem hullik. De nem is zsírosodik?
16. StAdrienn (válaszként erre: 17. - Sysy66)
2010. máj. 4. 18:19
Köszönöm a választ! És a felírt dolgokat most már mindig kell használnod, ha szép hajat akarsz, vagy egyszer rendbejön, és abbahagyhatod az alkalmazásukat?
15. sysy66 (válaszként erre: 14. - Cca887cff8)
2010. márc. 30. 17:56

értem akkor tudnál tanácsot adni hogy lehet a zsiros korpát eltuntetni? mert nekem ez van sajna. meg sok más embernek is csak ok nem foglalkoznak vele inkább naponta mosnak hajat. amivel nem oldják meg

:)

2010. márc. 30. 17:17

sztem olvass bele a hajhullás fórumba


csak pénzkidobás. rengetegbe kerül a felírt szir szar kence stb.


nekem pl a lucerna tabletta használt.

150 db volt 2300ft

nézz utána

2010. márc. 8. 10:36
Itt nálunk egy fodrásznő végzett ilyen trichológusi tanfolyamot, és egy vizsgálat 3000 ft+ meg még a kencék,amiket majd javasol,hát,nem tudom...
12. sysy66 (válaszként erre: 11. - Syria)
2010. márc. 8. 09:54

szia.

melyiket pontosan?

mert én is szedek. csak lehet nem épp ugyanazt

megirod nekem priviben?

köszi

11. syria
2010. márc. 8. 08:08
Nekem is erősen zsírosodott régebben a hajam. Két dologtól szűnt meg: a dauer rendesen szárít, de drámai változás akkor jelentkezett, amikor már egy ideje szedtem a L....i féle vitamint.
2010. márc. 6. 23:45
Én egyszer voltam,régebben.Az lett a vége,hogy ajánlott egy nagyon drága hajápolócsaládot,amit nem vettem meg.
2010. márc. 6. 13:36

Nekem is ez a gondom,plussz három nap után iszonyatosan büdös a hajam,szó szerint csöves szaga van.Régebben elég volt hetente megmosnom de néhány éve három naponta mosom.Nekem sűrű természetes göndör félhosszú hajam van,több szakember ajánlotta,hogy ne fogjam mindíg össze,mert nem szellőzik a fejbőröm.Na semmit sem változott a helyzet,és régebben is mindíg összefogtam és ennek ellenére nem lett büdös.

Kipróbáltam már sok mindent a gyógynövényes Bojtorján sampon az egyetlen,ami kicsit enyhíti a tüneteket,ettől legalább nem korpás.

Olvastam interneten természetes hajápolásról,ami erre jó az az olívaolajos pakolás,ezt próbáltam,a hajam szebb lett tőle nem kellett utána annyi balzsamot használnom.Ajánlják még a citromot,a rozmaringot,a mézet és a tojást is.Érdemes kipróbálni.

Én nem negyon hiszek a hajgyógyászatban,divathóbortnak tartom,de ez az én véleményem.

2010. márc. 6. 13:24

én is járok.

nálam zsiros korpát állapitoott meg. valami iszonyu ahogy kinézett a mikrokamerán. akkor dobbentem rá hogy nem mindig az egészséges ami annak látszik...:(

nekem felirt sampont zsirtalanito szérumot és gyogyszert ..ez igy 9 ooo volt. de a gyogyszert nem veszem meg tobbet mert annál sokkal erosebbek is vannak 800 ft ért ez meg 3000 volt.

a zsirtalanito sem jott be olyan furi lett tole a hajam.de a doktorno mndta hogy az elején ilyen lesz

egyedul a rougj fejbortiszito az ami ér vmit és 2500 ft igaz csak 120 ml. ez épp elég egy honapig. de azt modják a bioderma keranium ds is jo erre a problémára mármint a zsiros korpára.

én is használtam ezt a ricinus olajos pakolást de nem is tudom..

mindegy én nem bántam meg hogy elmentem. mert már azt untam meg hogy miért kell kétnaponta hajat mosnom mikor régen egy hétig is szép volt..és a diagnozis ez volt. zsiros korpa. ami ugye alattomosabb a száraznál mert nem válik le a fejbőrről..

az lenne a kérdésem hogy akinek ilyen van az probálta már a ricinus olajos pakolást? mert vhol azt olvastam hogy az is leviszi. de nem merek kisérletezni hátha kárba megy az eddigi eredmény

koszi

7. lackó-zsanett (válaszként erre: 6. - Lackó-zsanett)
2010. márc. 6. 13:12
Akartam írni párom EGYIK ismerősének a barátnője! Nem egyik páromnak az ismerősének a bnője! :D
2010. márc. 6. 13:11

Sziasztok!


Én március 1-jén voltam, hétfőn.

Igen, szerintem pénzkidobás.

Azt mondta zsíros a fejbőröm, vagyis ugye a hajhagymánál.

Írt fel vmilyen sampont, tablettát és vmilyen krémet a hajamra.

Összesen 20.000 FT/hó! A kúra négy hónapos!!! Az 80.000 Ft!

Majd elájultam! Ennyi.

Én nem tudom megvenni az ilyen drága termékeket.

Ja nekem nem került semmibe sem a vizsgálat, egyik párom munkatársának az ismerőse végezte el, így ingyen volt. De amúgy nem fizetnék érte.

2010. márc. 6. 11:05
Én voltam, és pénzkidobásnak tartom!
4. e28ddc7c9b (válaszként erre: 3. - E28ddc7c9b)
2010. márc. 6. 10:39
Ja az állandó sapka használat miatt volt, nem a rendőrség miatt.
3. e28ddc7c9b (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. márc. 6. 10:38

Fiamnak is volt ilyen problémája, mikor kezdő rendőr volt.

Egy ismerős bőrdoki javasolta: hajmosás előtt kb. 1 órával alaposan dörzsöljük át a fejét étolajjal, nem kell minőségi. Mondta, hogy lehet babolajat is használni, de a végeredmény ugyan az.

Nálunk a S...uma korpásodás elleni saponja, balzsama vált be. Igaz kellett egy pár hónap mire tényleges látszata lett. Eleinte minden nap, később ritkította, ahogy szűnt a korpa.

Most ha észre veszi, hogy egy kicsit kezd korpásodni a feje akkor rögtön keni rá az olajat.

2010. márc. 6. 10:03
Az orvostudomány egyik legnehezebb ága a bőrgyógyászat (a haj is ezzel van összefüggésben). Biztosan nem adnék érte pénzt, próbálkoznék inkább természetgyógyászattal, azon belül pedig a csalánnal.
2010. márc. 6. 09:41
Erősen korpás,viszkető fejbőröm van. Ideig-óráig kordában tudom tartani különböző szeszekkel,samponokkal, de mindig visszatér. Gondolkoztam,hogy elmegyek egy hajgyógyászhoz. Azt a véleményt hallottam ,hogy a vizsgálat több ezer ft, és felír egy több tízezres kencét rá. hát én azt nem tudom rendszeresen megvenni majd....Pláne, ha meg nem is használ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook