Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek, a volt férjem nője zaklat, fenyeget, és a kislányom is veszélyben van.... fórum

Segítsetek, a volt férjem nője zaklat, fenyeget, és a kislányom is veszélyben van.... (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. ápr. 4. 23:38

Sziasztok!

Érdekesen alakulnak a dolgok, mióta nem volt időm írni!

Volt egy nőnap, egy névnap, és még mindig nem jelzett. Két napja felhívott, nekiállta osztani az észt, hogy én vagyok az oka a kialakult helyzetnek! Na erre kiakadtam, és a saját pénzén elküldtem a francba! Megmondtam neki, hogy egy ilyen szemét, mint az a nő, nem jut az én lányom közelébe!

Meg azt is, hogy lemondunk mindenről, csak hagyjon békén minket! Az volt a válasz, hogy ha a kislány mondaná neki, vagy éreztetné vele, hogy nem akarja látni, akkor aláírna minden papírt, mert mindenkinek jobb is volna!

Kikeltem magamból, nagyon csúnyán odavágtam, hogy én nem tárgyaltam ki őt, de ezután én sem nézem, kinek mesélem az ügyes-bajos dolgait, és lehet, hogy baráti körökben majd honorálják neki a multat... meg azt is megmondtam, több decibellel magasabban a kelleténél, hogy akármit csinál, én a lány mellett állok, és nem hagyom, hogy akarata ellen tegyen!

Megértette, és nem akarja elrángatni, aláírja a papírt, hogy a kapcsolattartás csökken kéthetente szombatról havi 1-re, csak ne legyen háború!

Hát ha az kell, hogy durva legyek, leszek!

Ezen nem fog múlni a dolog... :D

Most kicsit nyugisabb vagyok, de a csaj változatlanul nem hagy fel a piszkálással...

Most az lesz a következő lépés, hogy azt fogom kiharcolni, hogy visszavegyen a pofájából!!!

Aztán majd alakul...

de nálunk pl.: úgy tűnik, az működik, ha nem hagyom magam bántani, hanem odasózok... :)

De még jövök, mert biztosan alakul dolog... :)

Jó éjt... :)

67. vica009 (válaszként erre: 66. - Konok76)
2010. ápr. 2. 23:50
Felveszlek a kedvenceimhez!
66. Konok76 (válaszként erre: 64. - Syria)
2010. márc. 21. 17:53

valahol ezt én tudom, ő kezeli a kettőt együtt... azért kell nekem is így kezelnem... Még mindig nem jelzett semmit... karácsony óta nem volt itt...

még csak fel sem hívja...

De hát ez ilyen... :S

65. Konok76 (válaszként erre: 63. - Vica009)
2010. márc. 21. 17:51

igen, de ha most felszólíttatom, hogy látogassa a gyerekét, akkor ide fog jönni, és mivel a gyámügyis azt mondta, hogy neki, hogy legyen erőszakosabb a gyerekkel, fogja meg, tegye a kocsiba, akkor azon összerúgjuk a port... mert én nem nézem végig, és nem is hagyom...

csapda...

64. syria (válaszként erre: 55. - Konok76)
2010. márc. 21. 07:00

A gyerektartásról egyrészt nem mondhatsz le, mert az nem a tiéd, hanem a gyereké. Másrészt a törvény előtt nincs összefüggés a fizetés és a láthatás között! Pl. annak a munkanélkülinek is van joga a gyerekét látni, aki a nehéz helyzete miatt nem tud gyerektartást fizetni.

Az más kérdés, ha ő (a pénz miatt) beleegyezik, hogy lemond a láthatásról, de akkor a papírnak erről kell szólnia, a gyerektartást nem lehet belekeverni.

63. vica009 (válaszként erre: 61. - Konok76)
2010. márc. 20. 20:42
Mindenképp jelezd 30 napon belül a gyámhivatalnak,ajánlott levélbe ,hogy az apa nem a bírósági határozatnak megfelelően ,látogatja a gyereket!Akkor tudnak csak ők is intézkedni.De az biztos,hogy előveszik,az apát és felelősségre vonják.
2010. márc. 20. 20:36
nekem ,akkoriba azt mondta a gyámügyes,ha késik 15-percet és nem igazolja magát ,akkor már nem vagyok köteles kiadni a gyereket,és őt megbüntetik,mivel ,eltért a bírói határozattól.Azóta megilyedt,és elég pontosan jön,csak az a baj,hogy a gyerek nem megy vele szivesen.
61. Konok76 (válaszként erre: 60. - Vica009)
2010. márc. 20. 19:51

Sajnálom... Nálunk is ez megy... gyermeki védekező reflex...

szegénykék tehetetlenek, és így próbálnak menekülni..

Ma van páros hétvége... Gerti egész nap körülöttem sündörgött, nem mert kimenni az udvarra, és ha valaki kopogott, elbújt...

és az apja csak fel sem hívott, hogy nem jön... egész nap görcsöltem én is...

Annyira dühít, hogy tehetetlen vagyok... nem tudom, hogyan lehetne úgy csinálni, hogy a gyerek ne sérüljön... talán becsületesen... és fel kellene nevelni... nem hagyni, hogy valaki egy kis nehézség láttán kivonuljon a küzdőtérről...

60. vica009 (válaszként erre: 55. - Konok76)
2010. márc. 19. 16:19
Képzeld! Az én kislányom is megbetegedett,ma,,és attól fél,hogy holnap megint mennie kell a láthatásra.A feje fáj,a hasa, és szédül is, csak úgy bújik hozzám.(Ez a betegeskedés kb.2 éve kezdődött nála amióta ez a hercehurca van .)Azelőtt alig volt beteg,amíg az apja meg a nője el nem kezdte a cirkusolásokat,ami most pont 2 éve tart nálunk.
59. Konok76 (válaszként erre: 58. - Vica009)
2010. márc. 18. 18:58

Köszönöm! Majd igyekszem!

Félek én is, de egyenlőre nem jut jobb az eszembe...

2010. márc. 18. 12:45
Nagyon-nagyon figyelj oda,hogy mit írsz alá! Inkább 100-szor olvasd el,minthogy később megbádd!
57. Konok76 (válaszként erre: 56. - Vica009)
2010. márc. 18. 11:08

Ha lemondok a pénzről, szerintem lemond a gyerekről. Ez volna a legideálisabb megoldás. mindannyionknak...

természetesen nem fejjel a falnak tenném... szigorúan illetékes szervek előtt, hivatalosan!

56. vica009 (válaszként erre: 55. - Konok76)
2010. márc. 17. 19:34
Nehogy lemondj a gyerektartásról!Utána is joga lenne elvinni a gyereket!Hacsak a bíróság előtt le nem mond a láthatási jogáról.A gyerekek psychésen is megbetegednek ezektől a hercehurcáktól,és így próbálnak meg védekezni,hogy tényleg betegek lesznek!
55. Konok76 (válaszként erre: 54. - Syria)
2010. márc. 17. 15:23

nem szívesen menekülnénk. Inkább érdekes lehetőség jutott az eszembe. Mi van, ha lemondunk a gyerektartásról, ő meg mondjon le a gyerekről, Igazából ezt már felajánlottam, azóta nincs reakció. szerintem gondolkozik.... úgysem élt a jogaival, csak a kötelességek terhelték...

majd alakul...

de a gyerek érzi, hogy páros hét van, pedig nem is mondtam neki... mégis belázasodott, most itthol van, vírusos tünetekkel...

fekszik, teázik, tévézik... és sokat beszélgetünk... :)

remélem jobb lesz egyszer... :)

54. syria (válaszként erre: 53. - Konok76)
2010. márc. 15. 10:58

Nem is kell várnod tőlük semmit, ők már leszerepeltek. Úgy tűnik, egyetlen kiutad van: a távolságtartás elérése, amit sajnos csak hosszadalmas és fárasztó hivatalos procedúrákon át tudsz valószínűleg elérni. A helyedben ebbe úgy belekapaszkodnék, mint egy buldog, s mennék ez érdekében, mint egy tank.

A költözés nem biztos, hogy eredményre vezetne. Túl azon, hogy neked rengeteg plusz munkát jelentene, ha kellően kitartóak a gonoszkodásban, akkor egy idő után pont ott tartanál, mintha nem vállaltad volna fel a helyváltoztatással járó feladatokat. Menekülnél egy életen át?

53. Konok76 (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. márc. 15. 10:19

az a helyzet, hogy ott nem sok intelligenciát sejtek, ahol az sem számít, hogy van egy gyermek... Sem kikacsintó, sem belépő 3. személy oldaláról. Nálam a volt férj meglépte, hogy sírt, elhanyagolom, meg ráerőltettem a gyereket, meg ilyenek... aztán lett, aki meghallgatta, és nem eligazította... egyiktől sem várok semmit ezek után...

csaka kislányt próbálom védeni...

52. syria (válaszként erre: 51. - Konok76)
2010. márc. 12. 07:24

Szerintem csak egy kis jóindulat, meg intelligencia kellene ahhoz, hogy válás után a gyerekek ne sérüljenek. Amikor elzavartam a férjem, a kisfiam még nem volt 4 éves, a nagy 11 múlt. Soha egy rossz szót nem szóltam az apjukra, pedig lett volna mit. Ha el akarta őket vinni, mindig megengedtem. Ha nem akarta őket elvinni, eltereltem a gyerekek figyelmét, csináltam velük én programokat.

Meg persze az is intelligencia kérdése, hogy egyik ex se zaklassa a másikat. Nálunk ez szerencsére megvolt.

Egy szétválás hoz magával éppen elég problémát, nem értem, mi a fenének kell zaklatással is tetézni.

51. Konok76 (válaszként erre: 50. - Syria)
2010. márc. 11. 15:07

Hát igen, ilyen is van!

Sajnálom is az ilyen embereket! Én is ismerek ilyen elvált szülőt, aki a másik oldalról ragaszkodna, de ellehetetlenítik. Pontosan ezért nehéz ez a harc. Van, akinek a gyermeke valóban szenved a másik szülő érdektelensége, az új kapcsolat felől áradó rosszindulat, és az együtt élő szülő tehetetlensége miatt. Sajnos hiába tettem meg én is mindent, hogy a kislány ne fogja fel veszteségként a válást, ne érezze meg, mégis elérte őt is...

Tegnap este elvittem táncra, ahol hasonló korú gyerekek között jól érzi magát, és ott voltak a többiek szülei, többségében mindkettő... Beleült a 8 éves lányom az ölembe, és elsírta magát, mondván: "Milyen kár, hogy az én apukám nincs jó szívvel, és nem velünk él. Nem nézi meg sosem, ahogyan táncolok." Hát erre megint mit mondjak?!

Nem foghatok fegyvert a fejéhez, hogy ne csináljon hülyét a gyerekből... inkább kerülöm, és nem szólok, ha nem emlegetjük, nem is keresi... De mindenképpen összeszedjük a hasonló gondokkal küzdőket, ha kell, az egész országban!és valamit teszünk, mert ez nem mehet így tovább...

Köszönjük a biztatást... :)

50. syria (válaszként erre: 49. - Konok76)
2010. márc. 11. 10:31

Az biztos, hogy az idevágó törvények, végrehajtási utasítások úgy carok, ahogy vannak.


A szemem előtt zajlott a kolléganőm harca az unokája láthatásáért. A fiától elvált az a némber, akit a kolléganőm az esküvő előtt az egekig magasztalt, mint leendő menyét. Kiderült: a csajnak csak arra kellett a férfi, hogy mivel jól keres, fizessen vastag tartásdíjat, hogy őnagyságának ne kelljen dolgoznia. A válás után évekig ment a harc, hogy a gyerektartást rendesen fizető apa láthassa a fiát. Tudom, mert velem íratta gépbe a leveleket a gyámügyre (még a vesztegetés gyanúja is felmerült az anyuka részéről, de nem lehetett bizonyítani). A végén feladták, mert nem akarták az egyre nagyobb kisfiút családi zűrzavarnak, elvált szülők közti konfliktusnak kitenni.

Csak hüledeztem, hogy emberek mikre képesek, csakhogy a másikat a gyereken keresztül lehetetlenné tegyék.


Persze, ez pont az ellenoldal, mert nem az járt rosszul, akinél a gyerek maradt, de ebben a történetben is a gyerek húzta a rövidebbet.

Mindenképpen tenni kellene valamit a csonka családba került gyerekek érdekeinek valódi védelméért. Többet, mint a hivatal(nok)ok által kipipálni egy-egy konfliktus „megoldását”.


(Az apa túltette magát a történteken. Megnősült, lett két gyereke, a kolléganőm meg boldog nagymama. És tudják: el fog jönni az idő, amikor az elsőszülött fiú felteszi az anyjának a kérdést: miért nem volt édesapám? És akkor vagy újabb hazugságokat kap, vagy a kedves mama egy életre leszerepel a fia előtt.)


Sok energiát egy sikerrel harcoló társaság összehozásához!

49. Konok76 (válaszként erre: 48. - Syria)
2010. márc. 10. 09:22

Szia! Ezen már gondolkodom egy ideje! Össze szeretném szedni azokat az édesanyákat, és édesapákat, akiket hasonló körülmények közé vetett az élet!

Főleg a gyermekeink érdeke számít!

Sajnos az unióval együtt az elvált szülők másik fele több joggal rendelkezik, mint aki a gyermeket neveli... érdekes pl.: eddig ha fél évig önhibájából nem látogatta a gyermekét a szülő, elvonták a láthatási jogát!

Most pedig ha 3 év után magához tér, mert már lehet valamit kezdeni a gyerekkel, nagyobbacska, lehet sokkolni a nevelőjét, hisz a gyereket elviszik, és az meg úgyis ellátja magát... siralom... hiába óvjuk, védjük, segítjük minden erőnkkel gyermekünk egészséges fejlődését, ilyen törvényi háttérrel mi lesz?! ha sérül?!


De ez rajtunk kívül senkit nem érdekel...

még... de nem adom fel... :)

48. syria (válaszként erre: 40. - Vica009)
2010. márc. 10. 09:00

Elképesztő, amiken keresztül kell mennetek, ha a gyereknek nyugalmat akartok.

Nem értem a hatóságokat? Miért gondolják, hogy a nevelő édesanya akar rosszat a gyereknek, s nem pedig a mindent elhanyagoló, szabályokat be nem tartó apa?

Az elvált apák egyesülete mintájára tényleg alakítanotok kéne, egy "Segítség, zaklat az exem, de még inkább a nője" (SeZaEx) egyesületet.

47. Konok76 (válaszként erre: 46. - Zeusz33)
2010. márc. 7. 19:31
ott találok választ, vagy még több bajbajutottat?!
2010. márc. 7. 18:59
Most találtam Figyelj ránk gportál.hu.Nézzétek meg
2010. márc. 6. 23:24

sajnos nehéz ez, mert nálunk is azóta megy az egész háború, mióta a nőci nem tud kimozdulni, nem jöhet, és így nem szívesen engedi a kislányhoz az exem, mert nem lát rá, hogy mivel tölti itt az idejét...

nekem van tanum, a szomszédom ápolásin van a lányával, neki bármikor szólhatok...

de ezek az okostojás nőcskék miért nem ülnek a seggükön?!

szüljenek egyet, és legyenek boldogok, de ne abból vegyék az energiát a minden napokhoz, hogy a volt feleséget sokkolják, a kisgyereket rángatják...

kellenek a jogok az apának, de ha nem kell neki a gyerek, és önhibája, hogy nem tart kapcsolatot, akkor miért kell rettegnie az anyának, hogy mikor kopog a gyerekért, és viszi olyan helyre, környezetbe, ahol egész más képet kap, és összezavarodik...

hát nagyon azon gondolkodtam, lépni kell ebben az ügyben, mert ez így nem mehet tovább!


Össze kellene verbuválni azokat az anyákat, apákat, akik a gyereküket szeretnék védeni az exek rosszindulatú párjától, meg a nem normális extől... valahogy nem igaz, hogy egy gyerekre minden rákényszeríthető...

Tudom persze, hogy vannak emberek is, akik ezt normálisan tudják kezelni, de a többségben a rosszindulat dolgozik...

Lehet, hogy csinálunk egy klubot kezdetnek, és összeszedjük, hány sorstársunk van...

2010. márc. 6. 15:50
Én pár évvel ezelőtt sírva mentem be a GYÁM ügyre,kértem,h segítsenek,mert se gyerektartást nem fizet,és el sem tudom érni még telefonon se a gyerek apját.Akkor azt mondták,h nem tudnak segíteni.Amire belenyugodtunk,h nem törődik a gyerekkel az apja,és rendeződött a mi kis életünk anyagilag a kislányommal,akkor jött ez a "hölgy"aki okoskodik.
2010. márc. 6. 15:21
Jaaa,és telefonon sem fogadják el a panaszodat!
2010. márc. 6. 15:20

Én is 2 hetente szombaton dolgoztam,ezért lett volna fontos,h jöjjön.Sajnos neked kell feljelentened,és tanut is állítanod,h tudd az igazad bizonyítani.

(azt már senki nem kérdi meg tőled,h munkaszüneti napon honnan szerzel tanut,vagy melyik szomszédot kérjed meg,h strázsáljon ott veled, míg az apát várjátok)Mert ,ugye szombaton nem tudsz betelefonálni a GYÁMügyiseknek,menjenek ki mert az apa nem jött a gyerekért.Hétköznap meg örülsz ,ha dolgozni tudsz,nemhogy még a munkából kiesve futkozol a hatósághoz.

41. danama (válaszként erre: 40. - Vica009)
2010. márc. 6. 15:09

nálunk ugyanez a helyzet, nem jött és én úgy helyezkedtem el, hogy kéthetente hétvégén műszakban volta, mondván nem lesz majd otthon a gyerek a plussz pénzt, meg csak kell.


de ha az apa nem jön, akkor mi van ?


semmmi!!

2010. márc. 6. 14:59
Nálam volt olyan is,h nem jött a gyerekért,és pedig vártuk szombaton reggel 9-kor.MIVEL DOLGOM VOLT, KÉSŐBB ELMENTÜNK OTTHONRÓL.Nem is telefonált h, jön-e vagy nem.1 hét mulva jött a feljelentés,h nem adtam ki neki a gyereket,mert a barátnője igazolta neki itt volt, csak én nem adtam ki a gyereket,.Hiába mondtam én a rendőrségen is és a bíróságon is ,h hazugságvizsgáló gép alá vetem magam,,nekik hittek.
39. vica009 (válaszként erre: 38. - Konok76)
2010. márc. 6. 14:31
12 éves korába kérdezik meg a gyereket,addíg mennie kell,ha akar,ha nem.A tanult emberek ugye mindent néznek,de azt nem ,h a gyereknek tönkrevágják az életét, a kettős nevelés miatt!A MÚGY IGAZAD VAN!,össze kéne kéne fognunk,én is gondoltam már arra,h nemzetközi fórum elé viszem az ügyet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook