Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Nőgyógyász és páciens kapcsolata

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

19. alfabeta2010-03-08 20:06
:D

Semmi nem történt. Tényleg csak kíváncsiság. Mert van, amit én például megengedek a dokinak magammal szemben, és magamnak is vele szemben, és ezt más furcsának találja. De van olyan is, ami más dokinál természetes, és a hideg kirázna, ha hozzám úgy érne, vagy úgy szólna az orvos.
(válasz eleveneszter 18. hozzászólására)

18. eleveneszter2010-03-08 15:38
Hát pl . ha meghív a nyaralójába és megkérdezi elváltál -e már..hm..az gyanús. Az már magasan súrolja az orvos beteg kapcsolat határát.

Mi történt? Vagyis történt valami?
(válasz alfabeta 17. hozzászólására)

17. alfabeta2010-03-06 10:06
Nem akarok konkrét válaszokat kapni, csak kíváncsi vagyok, hogy kinél mi fér bele (vagy nem fér bele) egy orvos (nem is feltétlen nőgyógyász)-beteg kapcsolatba.
Mennyire lehet közvetlen az orvos? És mennyire lehet az a páciens?

Mit értesz az indokolatlan kérdés és tesi kontaktus alatt?
(válasz Fuoco 16. hozzászólására)

16. Fuoco2010-03-05 22:49
Nem tudom most taplóság alatt mit értesz, de mindegy is!

Nem tudom azt sem, milyen válaszokat szeretnél kapni, elég nehéz konkrétan meghatározni mi fér bele!
Kapcsolat és egyénfüggő! Nekem egy-két poén belefér(ne) ha nem rokonról lenne szó, egy-két kedves szó, de semmi indokolatlan kérdés vagy testkontaktus! De ezt a helyzet dönti el!
Nem mennék el bulizni pl vagy kávézni az orvossal, mert az már nem orvos-beteg kapcsolat!
Nem férnek bele túlzott bókok sem, max egy "de jól néz ki ma"!

Részemről a tegeződés is furcsa!

Ebben a kérdésben könnyebb azt kifejteni hogy mi nem fér bele, szerintem!
(válasz alfabeta 15. hozzászólására)

15. alfabeta2010-03-05 21:26
De mi a határ?
Tehát mi fér bele egy orvos-beteg kapcsolatba?

Nem "jófejségről" és lazaságról van szó, mert azt egy tapló is tudja.
(válasz Fuoco 12. hozzászólására)

14. Pici042010-03-05 21:23
Na igen,ök többen vannak sajnos.
(válasz badonyimariaeva 13. hozzászólására)

13. badonyimariaeva2010-03-05 21:21
Meg fekete bárányok!
(válasz Pici04 11. hozzászólására)

12. Fuoco2010-03-05 21:20
Nekem a nagybátyám az orvosom, én is nála születtem! Értelemszerűen imádom és nagyon jó hangulatúak a rendelései, de ha nem rokon lenne nem hiszem hogy kialakulhatna ennél több! Nem engedheti meg magának az orvos hogy átlépje az orvos-páciens határt. És nem arra gondolok, ha mondjuk jófej, laza!

11. Pici042010-03-05 21:15
Ez is ritka eset,de szerencsere vannak meg "feher hollok".
(válasz csokimókus 9. hozzászólására)

10. K. Janeway2010-03-05 21:13
Nagyon sajnálom, hogy rossz orvosokat fogtál ki. Én is megjártam néhánnyal, de hála Istenkének a mostani orvosom igazi Angyal. Figyelmes, maximalista, és egyetlen fillért sem fogad el tőlem sohasem, de mástól sem.
(válasz Zsanetta 3. hozzászólására)

9. csokimókus2010-03-05 21:13
sztk-ba járok, ingyen. Nagyon jó fej a dokim, mindenben segít....nem pénzéhes! Egy ismerős szülés után egy könyve tette a borítékot pénzzel és úgy adta át...Köv. találkozásnál visszaadta a borítékot, úgy, hogy ki sem volt nyitva és azt mondta ezt a pénzt fordítsák a babára, neki nagyobb szüksége van rá...

8. alfabeta2010-03-05 21:11
Mi az a pont, amikor már nem "sima" orvos-beteg kapcsolat van? Hanem mondjuk baráti?

Elvégre itt egy totálisan intim viszonyról van szó.

7. badonyimariaeva2010-03-05 21:10
Én is sokáig privát jártam nőgyógyászhoz, de tavaly egy ultrahangos vizsgálat után elküldtek a nőgyógyászati szakrendelésre és ott megcsináltattam a vizsgálatokat és kértem a rákszűrést is.
Most már egy vasat sem kapnak tőlem ide megyek ingyen!!!

6. alfabeta2010-03-05 21:09
Sajnálom, hogy ennyire rossz a tapasztalatod.

5. Molyka2010-03-05 21:09
Az én orvosom is nagyon aranyos, jófej, ha kell személyesen, ha kell mobilon tartjuk a kapcsolatot. Ha bármi eredményem megérkezik vagy felhív, vagy sms-t küld, ha bármi nyűgöm van, ugyan ezt teszem. Babát várok, külön örülök ennek a jó kapcsolatnak.

4. Törökné Kati2010-03-05 21:05
Szia!Nekem nagyon jó a kapcsolatom az orvosommal(Nőgyógyász).Mindent meg lehet vele beszélni.És mindenről felvilágosítást ad :) .Egyszerűen remek ember és orvos is egyben.
(válasz alfabeta 1. hozzászólására)

3. Zsanetta2010-03-05 21:03
Az összes nögyógyáasz egy pénzéhes,szóval mindegyik csak a markát nyujtaná igy csak kizárolag csak paciens és orvosi kapcsolatot ápolók velük.
pedig elfogyasztottam már párat :)

2. kattyus2010-03-05 21:02
Az én dokim nagyon jó fej:) Sima doki-páciens kapcsolat.

1. alfabeta2010-03-05 21:00
Kinek milyen a kapcsolata az orvosával?

Csak kíváncsiság :)