Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 2, 5 éves kislányom válogatós és székreedése van állandóan segítsetek fórum

2, 5 éves kislányom válogatós és székreedése van állandóan segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2
32. hobnobs (válaszként erre: 31. - C7767d161d)
2010. jún. 28. 17:25
Sziasztok! kislányom is lassan 2,5 éves. Nálunk a közös étkezés nem jön be. védőnőnk szerint is az kevés húzóerő, több gyerek talán húzná a szülők nem mindig. Mi a levest úgy esszük, hogy a leves leve és tészta. (borsó, petrezselyem nélkül)imádja pedig a lányom is válogatós. úgy próbáltad, sok tésztával? Illetve a gyümölcsöt sokszor itthon nem fogadja el, hanem ha kimegyünk a levegőre akkor adok a szájába itthon megpucolt és feldarabolt almát. Esetleg így?
2010. márc. 27. 20:21

Ma ujra jelentkeztek a gondok,sajna orvost kellett hívni aki beöntést csinált,jó eredményekkel.Hát megküzdöttünk a gyerekkel,mert jó erőben van.

Szerinte a kicsik ilyenkor azt akarják hogy velük foglalkozzunk csak ilyenkor elindul egy lavina,vissza tartják hogy velük foglalkozzunk,aztán ugye addig visszatartják amig az ott begyülik a víz pedig teljesen felszívódik belőle,ilyenkor már a bél nyomná ki de mivel száraz és fáj ezért nem nyomja ki.Ő így magyarázta.Fejben kell rendeznie,és az sajnos nem 1-2 hét.

Tegnap anyumhoz bevittem és egy tányér zöldség levest megevett.Nagyon kell neki az ovi,már csak emiatt is behordanám,persze dolgozni még nem mennék vissza.A szirupot továbbra kell adni és ha semmi akkor guttalax cseppből 4-5 csepp.azt hiszem még mindig maradok ennek az orvos tanácsánál,de hétfőn hivnom kell az dr.nőnket,a folt miatt is ami elmúlt,úgyhogy a métől volt neki.

30. c7767d161d (válaszként erre: 29. - Gulyasanitu)
2010. márc. 25. 20:56

Hát igen nagyon igyekszem már az orvoshoz többször fordultam,de úgy érzem nem látja hogy mennyire komoly a dolog.Tegnap voltam nála újra igaz most más okból,most mióta mézes tejet kap jobb oldalt a szeme alatt vagyis orcája mindig kivörösödik kb 200Ft nagyságú folt jelentkezik,de estére el is múlik,ezért gondoltam hogy a méztől,így üres tejet javasolt a dr.nő de én egy kanál cukrot adok hozzá mert nem íssza meg üresen,főleg melegen.

Azt mondja ne adjam neki a Laevolakot sem,de ma még nem kakilt meg tegnap sem és már kezdi visszatartani,így adtam a teájába,de még semmi.2x 5m Holnap remélem lesz hatása,és kíméletes lesz.

Tudom nem kéne neki ilyeneket adni,de amig nem találtam meg a megoldást addig nem hagyom hogy a gyerek így szenvedjen.Mondtam a dokinak hogy véreset kakilt és hatalmasat.most 3 napot adott a folt miatt és hívnom kell mindkét ügyben.Kapott krémet az arcára és fenistil cseppet,mert elég száraz a bőre és vakarja,pedig a mosakodószappannal fürdetem.És még adnom kell kalciumot szirupot.

Egy másik orvos azt mondta hogy dacolnak,még ellent mondanak maguknak is.az ő lányuk sem evett meg semmit és most 90kg(na ezt azért nem szeretném)Viszont szeretném ha lenne értelme a sok próbálkozásunknak,már nagyon várom hogy menjen oviba ugyan is ott elég sokszor megevett olyan dolgot amit itthon nem pl kelkáposzta főzeléket.

most mennem kell.

2010. márc. 23. 22:19

Nem rontottad el sehol.Akkor nem fórumoznál ha nem a legjobbat akarnád neki.:)

Próbáld a gyümiket tányérra vágni és amikor játszik tedd mellé.Lehet hogy órákig rá sem néz de hidd el azt fogod észrevenni egyre több hiányzik a tányérról.Nekem ez nagyon bejött.Ja és állandóan ittam előtte a kis actívia ivójoghurtot és nagyon rákapott.Ha 2 napig nincs széklete a fiamnak mindig ezt adom neki.

Az én fiam sem szeret minden gyümölcsöt és főzeléket de ha már 5-6 félét megeszik akkor minden ok!vegyél a piacon termelői paradicsomot,gyümit...stb.

Ezeknek van ize,összehasonlíthatatlan a sok inport szarral.

Csinálj neki katonákat!Tedd be a kedvenc meséjét és etesd és közbe te is egyél baromi jóízűen belőle!:):):)

28. c7767d161d (válaszként erre: 27. - Aranyalma41)
2010. márc. 23. 14:16

Köszönöm a tanácsokat!

Épp a gyógyszertárban kértem az eset után beöntöt,hogy megcsináljuk,de nem kaptunk kettőben sem,viszont az utólsóban ajánlották a laevolak szirupot elősszőr ezzel is kinosan kakilt,de meg emelük az adagját orvosi utasításra, és most jó.

Tegnap főztem neki húslevest,de egy kanálla nem evett belőle.Rántot húst viszont megette.Aminek örültem.Tegnap egy üveg K...éti szöllőlevet megívott.2 kartonnal is vettünk hogy mindig legyen.

Csokit cukrot egyáltalán nem eszi,csak a M...s lila rudit,annyi a csoki meg a kakaó volt,de már nincs.Mézes tejet kap,persze max 2x.egy nap.mert a tej is fog.Gyümölcsöt sem eszi.

egy héten 2-3 almát is pucolok és kinálgatom de nem kér.Jó lenne ha elmúlna ez a dackorszak mert nehezen bírom,pedig olyan jó kisbaba volt és most is az csak enne már.Nem is hízik kb 4-5 hónapja 12 kg.A kaját nem szoktam erőltetni,ki is kergetne a világból ha a szájához raknám a kaját.Látásra és szaglásra dönti el hogy mi kell neki.

Első baba,de nem tudom hol rontottam el?Pedig én nagyon igyekeztem és ezért vagyok csalódótt.

De egyszer túl leszünk ezen,és remélem a másodikkal nem lesznek ilyen gondok.

2010. márc. 20. 19:46
A levesek fontosságáról nem írtam, pedig ma nagy divatja van a krémleveseknek. Elkészíteni nem ördöngősség, pl a zellerkrémleves. A másik említésre méltó ételeink a szószók pl.sülthús, krumli, sóskaszósz. A folyadékbevitelt elősegíthetjük, ha kevezünk a csemeténknek, és az általa legjobban kedvelt teát készítjük, langyosra hűtjük, mézzel, és citrommal ízesítjük, így vitaminokhoz is hozzásegítjük.
2010. márc. 20. 19:16
Valószínűleg ez az eslő gyeremeked.Néhány tippet adnék,ami fáradságos lehet, de érdemes kipróbálni.Otthonról mindenfajta boltban vásárolható édességet el kell tüntetni.Helyette gyümölcssalátát lehet készíteni aszalványokkal, szílvalekváros kenyeret, húsos palacsintát, fözelékeket. A gyereknek nem kell könyörögni, hogy egyen, nem szabad izgulni: jaj mikor eszed meg, nem kell íjesztgetni.Egyszerre kell étkezni, és az sem baj ha egy tányérból, szinte "versenyezve". Ez az időszak igen nehéz, hiszen a dackorszakban megakarja mutatni, hogy a kaki az övé, és ha kikönyörögjük belőle,akkor sem adja. Én a beöntést alkalmaztam, jó eredménnyel.
2010. márc. 20. 17:39
Ne szoktasd hozzá a kúpokhoz meg a gyógyszerekhez.Nuku kakakao,csoki ,banán ...stb.Na jó ritkán azért kaphat 1-1 rudit,tejszeletet vagy ilyesmit.Sok joghurt,tej, gyümi,főzelék,sok folyadék(nem baj ha csak vizet kér).Vagy lehet hogy 1szer fájt neki és ezért még vissza is tartja!Azért vidd el dokihoz és ha valamilyen úton módon sikerül a dolog uttána nagyon figyelj az étkezésre!Sok sikert,ne idegeskedj,minden ok lesz!
2010. márc. 20. 17:19

Újra jelentkeztek a gondok,már véreset székel.

Hétfőn viszem az orvoshoz kivizsgálásra.

Már nem birom tovább nézni hogy a gyerekem így szenved,még kúp mellett is!

23. Panni58 (válaszként erre: 22. - C7767d161d)
2010. márc. 10. 22:29

Meglátod, rendbe jön teljesen.

Jó egészséget kívánok! :)

2010. márc. 9. 19:52

Azt hiszem megoldodott a próbléma!

Bár nem akarom elkiabálni de már 4 napja van rendesen minden nap széklete.és nem kemény.

Annyit tettem hogy a kakaót teljesen megszüntettem,helyette mézet kap a tejébe.

Nincs túrórúdi,se Monte.

Már jobban is eszik,nagyobb az étvágya is.

Üdv mindenkinek!

2010. márc. 5. 23:01

Köszönöm a tippeket!

Megcsináltam neki a fissen facsart narancslevet mézzel citromlével,nem kell neki!Inkább vizet kért!

Egy kortyot ivott,pedig finom volt.

Hát ha ezeet a gólyókat megeszi akkor én boldog lennék,de ha látja hogy nem raffaelló,nem kéri!

A szaglását használja elöbb!Volt hogy a monte fehér részét ki akartam cserélni,krémtúróra úgy hogy nem látta,és amikor a szájja felé raktam a kanalat pedig el volt bambulva rögtön mondta hogy nem jó,másikat kér!

Nagyon el vagyok keseredve,de ma leteszek mindent,nincs több turórudi,se kakaó se monte.

Eddig úgy voltam vele hogy legalább eszik valamit,de ma beláttam hogy talán jobb ha nem eszik,egyszer csak megéhezik valami jó kis főt kajára.Ma már evett egy kis tésztát,igaz üresen,de legalább nem túrórúdi.

Adtam neki glicerines kúpot,de csak most kezd el nyöszörögni,akkor nem hat nála,vagy mi?

2010. márc. 5. 21:16
VÉGY 1:1 ARÁNYBA MAGOZOTT ASZALT SZILVÁT ÉS ASZALT FÜGÉT.VÁGD ÖSSZE NAGYON APRÓRA,TEGYÉL HOZZÁ HIDEGEN SAJTOLT LENMAGOLAJAT ÉS LENMAGPELYHET.RESZELJ ALMÁT,VAGY PÉPESÍTSD.DARABOLJ APRÓRA IDÉNYGYÜMÖLCSÖT.A MASSZÁT KEVERD JÓL ÖSSZE ÉS CSINÁLJ BELŐLE APRÓ GOMBÓCOKAT.A GOLYÓCSKÁT FORGASD KÓKUSZRESZELÉKBE.A HATÁS: AZ ÖSSZETEVŐK EGYRÉSZT INGERLIK A BÉL-PERISZTATIKUS-MOZGÁSÁT!MÁSRÉSZT,MEGOLAJOZZÁK ÉS CSÚSZÓSABBÁ TESZI A BÉLFALAT! FONTOS! NE NYÚLJ RÖGTÖN AZ ERŐSEBB BÉLIRRITÁLÓ SZEREKHEZ,HASHAJTÓKHOZ!! FÖLÖSLEGES,AZ INGERÜLET MEG VAN,TEHÁT AZ NEM KELL FOKOZNI! ELÉG A FINOMABB PLUSZ INGERKÉPZÉS ÉS A JÁTÉK-KERGETŐZÉS,SZALADGÁLÁS,HUNCUTKODÁS,NEVETÉS! PRÓBÁLD KI TE IS!
2010. márc. 5. 20:23

cukros tejet adtam neki kakaó helyett

elaludt rajta.

2010. márc. 5. 19:54

ja, még valami: én úgy tudom, hogy 2 nap után lehet adni a glicerines kúpot, de ez felnőttekre vonatkozik.szerintem kérdezz meg szakembert (vagy doki,védőnő,vagy itt a neten is adnak tanácsot szakértők)

Remélem valamennyit tudtam segíteni, nagyon sajnálom a kicsit!

2010. márc. 5. 19:51
a kakaó viszont veszélyes...próbáltátok a vaníliás tejet? (ha simán nem issza meg) vagy esetleg activia joghurt gyümölccsel?
2010. márc. 5. 19:49
olvastam, hogy attól is lehet székrekedése a kicsinek, ha nem rágja meg rendesen az ételt. Az én kisfiam sem nagyon akart inni (ami nagy baj), de a frissen facsart gyümölcslé bejött, arra rászokott, aztán szépen lassan megbarátkozott a teával és a vízzel is.a facsart lében sok vitamin is van, talán pótol valamennyit a hiányos étrendből...
2010. márc. 5. 19:27

Szerintetek ha bevinném az oviba délben akkor enne?

Oviban dolgozom,és többször bevittem már Anyumhoz is(ő is oviban dolgozik)és akkor evett a gyerekekkel.Még van 6-8 hónapom hogy vissza menjek,nem szeretnék előbb menni,de őt bevinném ha enne.Bár sokszor a kaját megrendelem ide haza az ovisat de nem kéri.én már belefáradtam a kísérletezésbe.Kicsinek is 1 héten egyszer volt neki széklete de akkor rá fogtuk hogy megemészti teljesen az anyatejet.Vagyis ezt mondták,hogy jól hasznosítja,hát nem is nézet ki rosszúl.

De most ....sokan panaszodnak erre az időszakra,de mikor múlik el??

14. c7767d161d (válaszként erre: 5. - Naprafor20)
2010. márc. 5. 19:18

És te hogy adod neki a kúpot?

Meddig kell várni a széklettel?2 nap és adjam a kúpot?

2010. márc. 5. 19:16
Széklete az van mert összegyűlik neki,és ez a baj hogy ő vissza is tartja 3-4 napig és ha jön az inger toporzékol és olyan mintha halkan nyöszörögve köhögne,akkor tudom hogy ingerli de vissza tartja,fél a fájdalomtól,amit megértek,mert a mai olyan vastag volt neki és száraz ,attól féltem szétreped a popsija.Pedig jól be is kentem neki krémmel.És utána kakilt hogy a glicernes kúpot beadtam neki,de ez is fájhatott neki mert megint sírt és nem engedte hogy át öleljem.A kúp pár perc múlva egyben kijött,de ingerelhette is így utána kakilt kis segítséggel.Nagyon sajnáltam szegényt.
2010. márc. 5. 19:11

Most amit a kiszáradásra kapott az ilyen só pótló volt és 1L teában kellet megcsinálni.Hát jó ha a felét megitta,

Meg most is kapott valami bélflóra helyreállítód de az is por. De nem issza meg ha belekeverem az innivalójába.


Ja joghurtot sem eszi,csak monte megy neki.

2010. márc. 5. 19:09
Nem bír kakilni olyan kemény vagy a pocija fáj hogy nincs széklete?
2010. márc. 5. 19:07

Nagyon ritkán issza meg a narancs levet,Capit vesszűk a 100% az segíteni szokott,reszelt almát sem eszi,Banánt nem adok neki,de nem is enné meg.

Sült tököt kicsinek meg ette de már nem.

9. 7e55627956 (válaszként erre: 7. - C7767d161d)
2010. márc. 5. 19:06

Húha az pedig nem jó hogy nem iszik.

Én a gyógyszer a olyan injekcós gyógyszer adagolóval adom ami a panadolba szokott lenni. Apránként nyomom bele a szájába és így tuti hogy lenyeli nem köpi ki.

2010. márc. 5. 19:04

Nemrég guttalax szeppet kapott 4 cseppet kicsi teában 3 napig kakilt tőle,a végén már ment a hasa,sok volt neki az a 4 csepp?Nem szeretném ha iylenekhez hozzá szokna,de azt sem hogy így szenvedjen,mert ma kicsit kikészültem,hát még ő.

Pedig mindent megpróbáltam(tudom későn)

Elsőre kapott viakolant,utána bekentem a popsiát,kicsit meglázmérőztem,de fájt neki,így elvittem meleg vizbe beültettem,akkor kicsit kakilt,itt attam neki cseppeet,de aztán délutánig a Wc-re szaladgáltunk ahogy feltettem,rögtön le is ugrott,közben sírt.

7. c7767d161d (válaszként erre: 2. - 7e55627956)
2010. márc. 5. 18:59

Vitacolant kapja ,de már az sem hat 2x 5ml vagy kevés?Kanállal adom neki,mert alig iszik,így bizti beveszi.

nem rég beteg volt,és majdnem ki is száradt,futkostunk utána az innivalóival.A gyógyszereit a teába raktam,most már azt sem kéri csak a vizet.

2010. márc. 5. 18:57
Minél több rostos, narancslé kicsi mézzel, 1-2 csepp citrommal, sült tök, reszelt alma. Mind sok ballasztanyagot tartalmaz és székletpuhító. A banán viszont nem. A kakaó fogja a székletet. Híg krumplipüré sárgarépával, ettől a színe is jobb lesz, meg az íze is. Csipetnyi vajat kevernék még el benne.
2010. márc. 5. 18:56
szia próbálj lekvárt adni neki az én kislányom glicerines kúppal tud csak ,de ö keveset iszik . sok folyadékot igyon sárgarépa fogja és az az alma azt ne egye remélem segít a gyerekorvos parafinolajat javasolt egy kávés kanállal naponta
2010. márc. 5. 18:56
Lányom evett mindent, mégis voltak ilyen problémái. Nekünk a laevolac szirupot javasolták, abból naponta egy kanállal rendbe rakta a székletét, és nem hajtotta meg. De a lekvár is segít, ha szereti.
2010. márc. 5. 18:55

[link]


Nézd meg ezt az oldat,talán segít valamennyit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook