Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális dolog, ha a betegek maguk látják el magukat a kórházban? fórum

Normális dolog, ha a betegek maguk látják el magukat a kórházban? (beszélgetős fórum)


1 2
50. danina (válaszként erre: 49. - F8528030f9)
2012. jan. 9. 20:58
igen,az is volt benne :-))
49. f8528030f9 (válaszként erre: 48. - Danina)
2012. jan. 9. 20:57
igen van benne olyan aminek az a hatása:pl:lidocain
48. danina (válaszként erre: 46. - F8528030f9)
2012. jan. 9. 20:55

Igen,meg izomlazító hatása van,úgy tudom.

De már kiment a hatás :-(( félek csak műtét lesz a vége :-((

Hisz azért,hogy ne érezzem a sérvemet,nem lehetek örökké fuzin :-))

2012. jan. 9. 20:54

Ne haragudjatok de olvassatok már utánna a hasnyálmirigygyulladásnak!

Laborérték alapján van az hogy nem ehetnek és nem ihatnak sokáig.A szonda az orron keresztül megy le a bélbe,kiiktatják a gyomrot.Folyamatosan ellenőrzik a laborértékeket és az alapján (ha javul)engedik inni majd tovább enni a beteget.Ez az idő mindenkinél más.A tápszer amit ilyenkor kapnak pótolja azt amit az étellel bevinne és még sok más hasznos dolog van benne.Sűrű és hajlamos beszáradni a szondába,ezért szokták átöblíteni.A nővér csak megkérheti a beteget hogy öblítse át magának vagy bármi mást csináljon meg.Ez a nővér feladata,ugyanúgy mint a pelenkázás,etetés..stb.

Sajnálom hogy van olyan kolleganőm aki mindezt megcsinálja,ezért is van olyan sok előítélet velünk szemben.Remélem én soha nem leszek ilyen.

46. f8528030f9 (válaszként erre: 41. - Danina)
2012. jan. 9. 20:47
Fájdalomcsillapítót kaptál infúzióban,a relaxilos az a vénáidra,érrendszeredre hat:-))
45. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Gyöngyi)
2012. jan. 9. 20:43
ihat???? ezen csodálkozom!!
44. zebracsikó (válaszként erre: 19. - 9242a6388c)
2012. jan. 9. 20:42

6 hétig tart a táp! volt nálunk a családban ilyen beteg nemrég, azért tudom.

Ő csapvízzel mosta át a csövet magának, nem kellett steril vizet használnia.

Viszont még folyadékot, vizet sem ihatott.

43. danina (válaszként erre: 42. - B94b39b09f)
2012. jan. 9. 20:40
Köszönöm :-) ♥
42. b94b39b09f (válaszként erre: 41. - Danina)
2012. jan. 9. 20:36

Az igen... Te szegény! Jól megijedhettél.

Mielőbbi jobbulást! :)

41. danina
2012. jan. 9. 19:59

Ugyan nem ellátással kapcsolatos,de a karácsonyt-újévet én is kórházban töltöttem,a gerincsérvemre kaptam rehab osztályon infúziókat,minden nap 1-et.

Az ápolónők kedvesek,aranyosak stb,itt a rehabon nem "sok" dolguk volt...5.-ik napon történt,hozták a fuzit,100 ml-es zacsi,nézem,nekem 500-as szokott lenni,de nem kérdeztem rá,mert épp előtte való nap mondta egy másik ápolónő,hogy a 100-asban is ugyanaz a hatóanyag,mint a nagyban,csak gyorsabban lefolyik...Gondoltam a c@r vénám miatt kapom,megkönyörültek rajtam...Néztem hogyan csepeg,közben a szobatársammal valami receptet veséztünk ki.Felnéztem,mennyi van még,megmozdult a cső,megbillent a zacsi,hát,megállt bennem az ütő...nem az én nevem áll a zacskón.

Szóltam a szobatársamnak,Aranka néni,szóljon gyorsan a nővérnek,ez nem az enyém! (nővérhívó nincs,ki van szerelve ?!)

Szegény "szaladt" jön a nővér kezét-lábát töri,jaj-jaj,van gyógyszerérzékenysége?Nem tudok róla...Jól van,nem lesz semmi baj,majdnem ugyanaz a hatás...Jelzem nekem Relaxilos kellett volna,helyette Contramalt kaptam...

Na ez után mindig leellenőriztem a zacsit,az enyém-e?

7.-ik alkalommal arcom-kezem felpuffadt,kérdeztem,mitől,hát fogalmuk sem volt,kb 2 óra múlva elmúlt a puffadás...De nem is csináltak semmit...

2012. jan. 9. 19:54

Hihetetlen...

A hálapénzről annyit, hogy nekem a térdem ment ki, fizioterápiát kaptam, és a kezelésen a nővérke a kezembe nyomta az uh-os masinát, hogy megcsinálnám-e magamnak, mert el vannak havazva... Aztán leültek kávézni.

Pedig ő is kapott egy kis ezt-azt. Nem, mintha nehezemre esett volna, de ha valamit rosszul csinálok?

2012. jan. 9. 19:45
Ehhez még hozzáteszem, hogy a páromat a nyáron műtötték, VIP-szobában volt napi 12ezerért, ott külön nővér volt két betegre!! Negyedóránként megkérdezte, hogy nincs-e szüksége valamire.A másik alternatíva a 8 ágyas kórterem volt, fürdő a folyosó végén...DRÁMA!
2012. jan. 9. 19:42

Látom, hogy ez egy régi fórum..., de most hozzászólok.

Nem normális, ha a beteg látja el magát! Aki már jobban van, és segít a másik betegnek (megitatja, vagy odaadja a kacsát, vagy amit kér), az rendben van.

Egy barátnőm Anyukája kb. 3 éve halt meg kórházban, elég sokáig feküdt ott, de nem tették tisztába, hanem a gyerekeinek kellett bemenni tisztába tenni.

Kb. egy éve mondta egy kis öreg asszony, hogy megy a férjét tisztába tenni a kórházba. Hogy ő fizikailag ezt hogy bírja, az senkit nem érdekel?

2010. márc. 16. 12:03

nekem a mandulaműtétemkor volt kihoztak a műtőből anyukám ott meglátta ezt a nővér és ennyit mondott

" Ja az anyuka itt van akkor már ide se kell jönnöm"

Szóval had ne mondjam mi volt a véleményem.

2010. márc. 16. 12:00
Nekem par eve volt vakbel mutetem. Befektettek es jegeltek a hasamat, mondta a nover,h ha elolvadt a jeg, ott a huto a folyoson menjek ki es hozzak ujat... ennyit errol, semmi gond,h fel se tudtam keli ugy fajt... ha anyukam nincs ott nem tudom mi lett volna!
35. etikat
2010. márc. 16. 06:59
Én , amióta az eszemet tudom mindig is volt hálapénz !!!!!!!! És, mindig kevés volt az orvosok fizetése !!!!!! Nem hiszem hogy ez az elkövetkezendő években változni fog !!!Talán majd 100 év múlva :)))
2010. márc. 12. 07:55
Szerencsére a mama is jobban van, hét végén márehet is...gondolom azt is nekem kell majd vinni.
2010. márc. 12. 07:14
Sziasztok! Ez valami felháborító ami a mamival és persze az egész egészségügyben történik. Ha nincs ismerősöd, vagy nem pumpálod őket akkor inkább otthon maradnék. Nálunk hamar hazavágnak. Vasárnap bekerültem a kórházba, sürgősségire vitt a mentő, a párom kísért, mert lebénult féloldalam és már beszélni sem tudtam. A belosztályon kaptam infuziót meg a nyelvem alá, mert magas volt a vérnyomásom. Ez volt délben, du. 5-kor csináltak valami papírmunkát, alá kellett volna irnom, de nem tudtam, akkor rohantak velem át a CT-re, mely kimutatta, hogy kétszer kaptam agyinfarktust. Nem vittek át a strok osztályra, hanem itt kísérleteztek velem. Szerencsére voltak hétfőtől fősulis hallgatok az osztályon, ők kísértek fürödni, és bal kézzel ettem. A párom akart adni a dokinak pénzt, de ő azt mondta, nekünk nagyobb szükségünk lesz rá, ha hazamegyek. Ez szép volt tőlük, de az már nem, hogy semmilyen rehab-on nem vehettem részt, mert az nekem nem jár. péntekre megcsináltak minden vizsgálatot, mondták, hogy szombaton jöhetnek értem???!! Persze mellettem volt egy mama, 85 éves kb. azt még a főnővér tette tisztába is és mosdatta meg, már két hete.. Hol feladata a főnővérnek a pelenkázás? Pénz beszél, kutya ugat. Szinte magamtól jöttem rendbe, úszok, kerékpározom, csak írni nem tudok rendesen, de itt a gép szerencsére. Meg én is kapom az életfogytig gyógyszereket. Felíratom, de... A nemtörödésüknek köszönhetem a gyors felépülésemet. Akartam és akartam...
32. etikat
2010. márc. 12. 06:13
Hát ez már tényleg röhelyes :) Egész jól alakulnak a dolgok, lehet ettől lejjebb is ?
2010. márc. 11. 15:48
Na új "műsor " van: nekünk kell itthonról teát vinni, mert a kórházban csak cukros tea van és a mama azt nem ihat, csak édesítőset! Nincs diétás ellátás sem már?
2010. márc. 8. 16:47
Megyünk megint a kórházba, ma csináltak ct-t talán kiderül valami.
2010. márc. 6. 17:50
Ma voltunk nála a helyzet változatlan.
2010. márc. 6. 10:44

Jó, akkor nem én tévedtem csak el a magyar egészségügy útvesztőjében.

Ajánlottam a mamának, hogy menjen át másik kórházba, de azt mondja nem lenne az sem jobb.

2010. márc. 5. 23:10

Mind a két végletre tudnék példákat mondani, de nem akarom feszíteni a húrt.

Az egészségügy lényegét kell megérteni: nem szabad meggyógyúlni, mert akkor kit fognak "gyógyítani"?!!!

Ez egy hatalmas üzlet (a "nagyoknak"), a betegek meg lássák el magukat, ahogy tudják.

A lényeg az, hogy a sok gyógyszert el tudják adni(gondoljunk csak a H1N1 sztorira).

Nekem 7 féle gyógyszert írtak fel az orvosok, amit életem végéig szednem kell (de minek?).

Mekkora üzlet ez! Hátha sokáig fogok élni....(meggyógyúlni sosem fogok - szerintük).

2010. márc. 5. 20:01
Én már azon sem csodálkoznék, ha a betegek látnák el az ápolókat..
25. 9242a6388c (válaszként erre: 24. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 5. 19:43
:o)
2010. márc. 5. 19:42

Ez egy szégyen, én elhiszem mert volt részem megtapasztalni, hogy milyen szemetek a nővérek a kórházakban.

Az amit itt műveltek, felháborító!

Akkor én is gondoltam rá, hogy felteszem az internetre , hogy miket művelnek.

Persze biztos vannak kivételek és vannak aranyos nővérek is, tőlük elnézést kérek.

23. 9242a6388c (válaszként erre: 22. - Gyöngyi)
2010. márc. 5. 19:26
Szerintem is szóljatok a kezelőorvosnak... ha a nővéreknél nem értek el semmit....én ápolónő vagyok, olyan osztályon dolgoztam ahol volt szondás beteg, infúzióként is kaptak tápszert, soha nem kellett a betegnek átöbliteni...és mondjuk veszélyei is vannak, ha elmozdul a szonda stb...én mindeképp szólnék, először kedvesen aztán,ha nincs változás beszélnék a dokival!
2010. márc. 5. 17:44
Tartok attól, ha szólok rosszabb lesz.
2010. márc. 5. 17:13

Harmadik hete van kórházban és a doktor szerint még 3 hét biztosan.

Nem akarnék kavarni azzal, hogy a dokinak szólok, de ha vizit előtt elteszik ezeket a cuccokat a betegek éjjeliszekrényébe és utána előveszik, akkor a doki biztos nem tud róla?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook