Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri magánbölcsődét indítani? fórum

Megéri magánbölcsődét indítani? (tudásbázis kérdés)

16. klarika5 (válaszként erre: 14. - Evicaka)
2010. márc. 5. 15:25
Amikről én halottam, ott 50 ezer a félnapos, 90 ezer az egész napos. Igaz olyan bölcsi-óvoda, mert felveszik a 2-3 évest is.És telítve van.
2010. márc. 5. 15:17
Talán a Rózsadomb közelében...
2010. márc. 5. 14:58
Igen, azt hiszem az a családi napközi. Én bölcsire gondoltam, az mégiscsak biztosabb. Én sem vinném a gyerekemet olyan helyre, ahol nem szakemberek vigyáznak rá.
2010. márc. 5. 14:53
Normális esetben végtelen szigorú szabályok alapján működhetne. De most, hogy az anyák 2 év után kénytelenek lesznek visszamenni dolgozni, bölcsiférőhely meg ugye nincs, "pártunk és kormányunk" hajlandó támogatni, hogy egy amúgy is otthon lévő édesanya még vállaljona sajátja mellé 4-5 gyermeket. Nem magánbölcsinek nevezik, valami más megnevezést kapott. Végtelenül felháborodott a bölcsődék főfőnénije, hogy miért tanulnak a gondozónők,milyen előírásoknak kell nekik megfelelni, stb.De a minisztériumi főmufti azt válaszolta, ha egy anya a sajátját el tudja látni, akkor a másét miért nem tudná. Ilyen primitív szemlélet mellett most már azt is elhiszem, hogy Mariska a polg.mesteri hivatal portáján ad egy pöcsétet, hogy indulhat a magánbölcsi.De hogy a gyerekemet nem vinném oda, az biztos.
12. k.tünde78 (válaszként erre: 11. - Evicaka)
2010. márc. 5. 14:38
Rendelni is lehet,csak be kell tartani az erre vonatkozó szabályokat(Minden ételből felcimkézett üvegcsében kell mintát rakni a hűtőbe 5 napig).
2010. márc. 5. 14:32
Rendelik az ebédet? Én úgy tudtam, hogy ott kell főzni.
10. sajert
2010. márc. 5. 14:28

Szerintem piszok jó üzlet....


HA megvan hozzá az ingatlan, a berendezett kert.


XVII. kerület:

magánbölcsi: 90-100eFt/hó+étkezés+minden vinned kell, ami a gyerek ellátásához kell.

Ebédet általában rendelnek, reggelire meg uzsi egy-egy szelet kenyér megkenése pár gyerekre nem sok idő...


Akiket én felhívtam, ott mind van várólista is!

2010. márc. 5. 14:18
Megtaláltam, köszönöm. Hát nem lettem sokkal okosabb... számolni kell, üzleti tervet csinálni stb. Ez eddig is tudtam, csak próbáltam kevesebbel megúszni.
8. Kijózanító (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. márc. 5. 14:07
Vinnéd a 1-4 éves gyermeked magánbölcsibe havi 40 e Ft-ért? 13. (Holdleány, 2010-02-27 20:14)
2010. márc. 5. 14:07
Nem én kérdeztem pár napja :-)) Van a városban egy bölcsi... kb akkor kell feliratkozni a várólistára, mikor teherbe esik az ember. Saját ingatlanom nincs hozzá, egy pályázat majd jól jönne.
2010. márc. 5. 14:04

Ha még nincs a környéken, de fizetőképes réteg van, akkor igen. Bár ezt előre szerintem nagyon nehéz megmondani.

Sajnos a mai helyzetben minden kiszámíthatalan.


A kisfiam önkormányzati bölcsibe jár, ahol eddig várólista volt, éppen tegnapelőtti szülőin mondta a vezető, hogy van, hely, sokan mégsem tudják hozni a gyereküket, mert hiába készültek vissza dolgozni, mégsem tudnak menni.

5. 2e53573acc (válaszként erre: 2. - Evicaka)
2010. márc. 5. 14:03
csak is akkor ha van erre saját lakásod ill.házad,mert a magánbölikben a kaját számlákat,esetleges alkalmazottak mellett magadat is fizetned kell,és habár ez merészségtől függ mennyi lenne a napi díjad,hogy pluszban legyél igen csak pofátlanul magas napídíjat kell kialakítanod.igény tuti van rá..és lesz is ha most bejön ez a 2 éves korig,gyed-gyes,nem tom hova fogják rakni azt a sok kicsit,igény mindenképp van ilyenekre!csak épp kevés az ember aki meg tudja fizetni
2010. márc. 5. 14:02
Nem te indítottad ugyanezt pár napja? Vagy ennyien akarnak bölcsit nyitni? Biztos megéri olyan helyen ahol megvan a fizetőképes kereslet. Mert gyerekenként havi 25-30 alatt nemigen megy..sőt..
2010. márc. 5. 14:00
Talán... Fel kellene először mérni a terepet.
2010. márc. 5. 14:00
Meg lehet belőle élni? Ismertek valakit akinek van?
2010. márc. 5. 13:58
Megéri magánbölcsődét indítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook