Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
516. Miss Jane (válaszként erre: 514. - Stefanny97)
2016. aug. 14. 12:16

Nekem évek óta, rosszabbodó tünetekkel egyre csökkent a menstruáció mennyisége (maszatoltam...), a menstruációs görcsök pedig egyre erősebbek lettek, csak 2-3 napi cataflam szedéssel bírtam ki.


Egy cikluson vagyok túl, gluténmentes diétával, de feltűnt, hogy megnőtt a menstruáció mennyisége, és 1 db fájdalomcsillapítót sem kellett beszednem. Okozhat hormonzavart, PCOS-t (nekem az van) a gluténérzékenység/allergia kinek-mi van, ezt olvastam.

2016. aug. 14. 12:13

Sziasztok, történetem a következő: Évek óta szenvedek különböző emésztőrendszeri panaszokkal (rendszere hasmenés, amihez már hozzászoktam, görcsök stb.). Július 1-én volt nőgyógyászati ultrahangon, mert azt hittem, hogy a hasgörcsöket nőgyógyászati probléma okozza, mostanában nagyon felerősödtek a görcsök. Azt hittem, hogy az egészségtelen ételek,gyógyszer mellékhatásai ezek a tünetek, szakorvosok is erről erősítettek meg.



Durva, hogy még a saját testemet sem ismertem, ez az én felelősségem... 1 hónapja megszűnt minden tünetem, illetve csak egyszer jött elő, amikor Norbi U1 tésztát ettem.


A lényeg: GLUTÉNérzékeny vagyok! :(, erre pedig véletlenül jöttem rá, mert feltűnt, hogy nincs semmi bajom amióta magam sütöm Szafi lisztekből a pékárut, csak azt eszem, amit főzök. Illetve 1 x jött elő rosszullét, tésztaevés után, akkor bizonyosodtam meg, hogy tényleg ez a bajom. Norbi U1 lisztek tartalmaznak búzát, glutént, csak kisebb szénhidráttartalommal.


Napok óta bújom a gluténérzékenység/allergia szakirodalmat, a kezelése a glutén kiiktatása. Gluténérzékenység okozhat, hormonzavart,inzulinrezisztenciát, PCOS-t, laktózérzékenységet és egyéb dolgokat, le sem írom, olyan durvák. Szerencsére a laktózérzékenység még nem jelent meg, ha rajtam múlik nem is fog.


Jártam gasztroenterológushoz több éve, igaz, hogy nem csináltam végig a kivizsgálást (elutasítottam a gyomortükrözést), lehet, hogyha engedem, már évek óta megszűntek volna a szenvedéseim, mert kiderül a probléma. MEA CULPA.

514. Stefanny97 (válaszként erre: 513. - Mami7096)
2016. júl. 5. 16:37

Sziasztok!

Lassan olvasgatom a fórumot, de biztos ami biztos inkább felteszem a kérdéseim :) Az iránt érdeklődnék, hogy valakinek esetlen volt menzesz kimaradása lisztérzékenységgel? És nekem még az a gondom, hogy a jobb bordám alatt fáj a hasam. Kb. állandóan, de ha tornázok, futok, mozgok, akkor még jobban :/ Ezek lehetnek a liszttől?

Előre is köszi :)

2016. márc. 30. 11:31
Elszomorodtam, most 3 hónapja ellepett az ekcéma, véresre vakartam az egész testem állandó hasmenés, puffadás - bőrgyógyász állami sokat idegeskedik, immun csökkenés - elocom krém. Internet bújás - glutén diéta és megszűnt a viszketés- a sebek lassan húzódnak vissza.Irány a házi doki , beuatlót kaptam gasztroenterológiára- utasítás hivjam fel a szakrendelőt - majd ők megmondják.Szakorvos telefonban annyit mondott 3 hónapig enni kellene glutént - nincs értelme a vizsgálatnak - hát belegondoltam én még egyszer nem akarom átélni, hogy még a ruháim is véresek voltak az állandó vakaródzástól de másokat ki szoktak vizsgálni vagy vérteszt vagy valami - egy hónap mulva kaptam időpontot tanácsadásra - miért érzem ha ki tudnám fizetni a magánrendelést, a vizsgálatokat akkor vennének csak emberszámba
512. Zoria (válaszként erre: 511. - Visitaki)
2014. febr. 26. 14:46
Úgy igen:)) úgy jól gondolod!
511. visitaki (válaszként erre: 510. - Zoria)
2014. febr. 26. 14:37
tudom,a gyógyulást ugy értettem hogy a bébolyhok regenerelódása!
510. Zoria (válaszként erre: 506. - Visitaki)
2014. febr. 26. 09:41
Még valami: a gluténérzékenységből nem lehet kigyógyulni. azzal meg kell tanulni együtt élni! :(
509. Kohanoor (válaszként erre: 508. - Visitaki)
2014. febr. 16. 15:20
Hát ez valószínű az ásványi anyag hiány jele. Próbálj meg kitartani a kevesebb ch bevitel mellett, 2-3 hét múlva érezned kell elméletileg hogy kevesebbet kívánsz. Vitaminokat is szedhetsz!
2014. febr. 16. 14:48
köszönöm!á csak 4napja csinálom!ma husit ezsek sokat borsóval!de így is éhes vagyok!nekem alapbol tünet volt h sokat voltam éhes!
507. Kohanoor (válaszként erre: 506. - Visitaki)
2014. febr. 16. 14:04
A kenyér akkor is ch, ha gluténmentes. Minél többet eszel,annál többet kívánsz. Próbáld meg az étkezéseknél előtérbe helyezni a zöldségeket, gyümölcsöket. Pl főzelék, levesek, sült, rakott zöldségek sajtokkal(a tejtermékekkel óvatosan kell bánni az első hónapokba!). Én hónapok óta nem sütöttem, és nem is vettem kenyeret. :)De egyébként ha nincs túlsúlyod, akkor miért ne ehetnél akármennyi kenyeret? Csak próbáld meg egészséges dolgokkal párosítani. :)Nem tudom, mióta tartod a diétát, az első pár hónapba kerüld a hüvelyeseket( főleg bab) illetve a tejtermékeket. Fogyassz könnyű ételeket, amik meggyorsítják a bélbolyhok visszaépülését, illetve sok vitamint, ásványi anyagok tartalmaznak.
2014. febr. 16. 11:07

én elkezdtem a GM diétát és csak éhesebb vagyok tőle...ez mikor múlik el?:-( lassan minden nap sütöm a fél kg-os kenyeret e állandóan tudnék enni valamit!!

ez állítólag a gyógyulás jele

505. Zoria (válaszként erre: 504. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 10. 08:01
A gluténérzékenység nem olyan, hogy "azt mondja az orvos"... a vérből azonnal látszik, hogy igen v. nem. Megerősíti egy vékonybélbiopszia. De nálunk a lányok után "csak" vérvétellel az egész családot leszűrték és ki lehetett zárni, hogy az, vagy nem a többi családtag. Ha hízik a tesód, talán a pajzsmirigyvizsgálat is sokat mondana :)
504. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 503. - Kohanoor)
2014. febr. 9. 15:26
az szuper,mert nekem azt mondta a doki mivel hízik a tesóm igy nem lehet LÉ,holott a többi tünet stimmel!
2014. febr. 8. 16:37
Hízni nem híztam, de nem is fogytam. Csak a diéta elkezdése után, de akkor jó sokat, mostanra normalizálódótt a súlyom, 2 éve tartom a diétát.
502. Zoria (válaszként erre: 501. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 7. 09:31

Nekem két lányomról derült ki - felnőtt korukban -, hogy lisztérzékenyek. Se nem fogytak, se nem híztak. Azóta sem. Igaz, hogy Nutridinket is isznak :)

(Én viszont fogytam a gluténmentes kajától!, hál'Istennek!)

2014. febr. 6. 10:43
Van köztetek olyan aki nem fogyott hanem hízott mielőtt kiderült hogy LÉ?
500. Évi 73
2012. dec. 31. 07:40

Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!!!!!!!!!

499. barai (válaszként erre: 498. - Évi 73)
2012. dec. 30. 15:35
Külön a cukorra tejet öntök, csak annyit,hogy ellepje.
498. Évi 73
2012. dec. 29. 17:34

Sziasztok!

Most lett kész a linzer sütim.Ízre finom,csak a tésztája száraz lett.Evés után inni kell rá.Megkentem lekvárral is.Mit kéne többet tennem a tésztába,hogy ne legyen száraz?/Több vaj,tejfől/vagy mi?Üdv:Évi

497. argika (válaszként erre: 495. - Marel2)
2012. dec. 28. 15:47
nem kell köszi:) csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mivel volt a baj de rákérdeztem máshol is úgyhogy valószínűleg a liszttel volt a baj ehhez másik fajta kellett volna.. na majd legközelebb :)
496. barai (válaszként erre: 495. - Marel2)
2012. dec. 26. 19:38
Megköszönném:) Talán majd sikerül egyből....
495. marel2 (válaszként erre: 494. - Argika)
2012. dec. 26. 13:11

Szia!

A bejgli nem lett kemény, de puha sem. Olyan mint a búzás. A lisztek különböző képp viselkednek, én másból készítem a galuskát, másból a kenyeret és az apró sütiket is. Most meglepetés ért, mert többfajta lisztet kevertem össze az édes apró sütihez, és nyújtottam vagy kb. 3-4 milliméteresre. Ennek ellenére megkelt vagy másfél centisre, nem tudtam megtölteni. De igy is jó lett.

Ha kéred a bejgli receptjét szivesen elküldöm.

494. argika (válaszként erre: 490. - Marel2)
2012. dec. 25. 21:35
Szia , és neked a bejglinek nem lett kemény a tésztája? igaz én azt nem próbáltam...csak kürtöskaláccsal próbálkoztam 1x de az kemény lett és nem tudom , hogy ez azon múlik ,hogy én rontottam el valamit vagy ettől a liszttől ne is várjak többet.....Kellemes ünnepeket mindenkinek :)
493. Évi 73
2012. dec. 25. 16:22
Kellemes,Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!!!!
492. marel2
2012. dec. 25. 11:22
Áldott, békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
491. barai (válaszként erre: 490. - Marel2)
2012. dec. 22. 20:44
Bejglit még nem próbáltam. Apró süti: a vaníliás kifli receptje, de csak formákat szaggatok a tésztából. Sokáig eláll. Na most mondtam ám valamit!:D
490. marel2
2012. dec. 22. 20:32

Most lettem kész a bejglikkel :) Az egyik tökéletes lett, a másik kicsit megrepedezett, de azért szeletelhető lesz. :)

Holnap apró sütiket sütök. Szezám magosat és valami édeset. Még nem tudom, hogy milyet.

489. barai (válaszként erre: 487. - Évi 73)
2012. dec. 22. 20:30
Menni fog minden, majd meglátod:)
488. barai (válaszként erre: 485. - Marel2)
2012. dec. 22. 20:28
Ma is! 1/2 kg lisztből sütöttem. A fele el is fogyott még melegében.
487. Évi 73 (válaszként erre: 484. - Barai)
2012. dec. 22. 19:27
Ma készítettem rizslisztből krumplis,sajtos bogácsát.Nehezen,de sikerűlt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook