Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha átteszik egyik ingatlanról a másikra a hitelemet, akkor milyen költségek várhatók? fórum

Ha átteszik egyik ingatlanról a másikra a hitelemet, akkor milyen költségek várhatók? (tudásbázis kérdés)

12. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - Szisi)
2010. ápr. 21. 11:34

Még a tulajdon értékétől is függ, mert ha mind a kettő ingatlan kellett a jelzáloghoz, akkor nem biztos, hogy az egyik "el bírja" mind a két ingatlanon lévő jelzálogot.

A banknál meg tudják mondani, hogy lehetséges-e. De az biztos, hogy újra kell értékbecslés, átvezetési díj...újabb 100 ezres kiadás!

11. szisi
2010. ápr. 20. 14:18

Csak akkor teheted át az egyik ingatlanról a másikra a jelzálogot, ha mindkettő a te neveden van a te tulajdonodban.

Nálunk ez a probléma, hiszen van egy meglévő hitelünk, költöznénk, ám a mostani árából fizetnénk ki az újat, így sehogyan sem lehet egyszerre mindkettő a tulajdonom addig sem, amíg a bank áthelyezi a jelzálogot, hogy folytatódhasson az eredeti hiteltörlesztésünk.

10. pemete
2010. márc. 5. 07:50
Erről egyébként kiírhatnál egy új tudásbázis kérdést, hátha akkor meglátja olyan is aki ért hozzá! De az apehnáll is tutira válaszolnak!
9. pintyőke72 (válaszként erre: 8. - Mamika2)
2010. márc. 5. 07:29
Érdemes lenne megérdeklődnöd azt is, ha 1 éven belül adod el és veszel újat, mennyi az adó.
2010. márc. 4. 21:06
Hahóó, senki más nem tud hozzászólni a témához?:((
2010. márc. 4. 10:49
Hú, ehhez nem értek, de biztos van itt a hoxán, aki keni-vágja az adóügyeket!
2010. márc. 4. 10:47

Jövőhéten megyünk be csak addig szerettem volna tájékozódni, mert nagyon szeretnénk költözni, de ha minden újra ki kell fizetni, akkor elgondolkozunk rajta!:(

Na meg az ileték az, ami nem tiszta nekem!

Felmerűlt bennünk a kérdés, hogy akkor most mindkét ingatlanra ki kell fizetni az illetéket!

Utána néztem az APEH honlapján és valami olyasmit találtam, hogy ha egy éven belüli az adás és a vétel, akkor a különbözetnek a 2 v. 4%-át kell fizetni, de nem tudom, hogy jó értettem e!:)

2010. márc. 4. 10:42
De egyébként, ha felhívod a bankban az ügyintézőtöket, ő biztos meg tudja mondani forintra pontosan:)
2010. márc. 4. 10:39
Köszönöm szépen!:)
2010. márc. 4. 10:37
Valószínűleg értékbecslő és szerződésmódosítási díj az amit ki kell fizetni. A közjegyzőt nem tudom. A szerződésmódosítási díjat az eredeti hitelszerződésben megtalálod, hogy mennyi.
2010. márc. 4. 10:27

Tavaly vettünk egy lakást és költözni szeretnénk, ha átteszi a bank a hitelt egyik ingatlanról a másikra, akkor milyen költségek várhatók?

Újra ki kell fizetni a szerződéskötést, közjegyzői díjat, értékbecslőt stb..., mindent?

Előre is köszönöm!:)

2010. márc. 4. 10:25
Ha átteszik egyik ingatlanról a másikra a hitelemet, akkor milyen költségek várhatók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook